Söylemez Kardeşler Çetesi ve icraatları

Söylemez Kardeşler Çetesi ve icraatları

Reklamlar
İşadamı Ramazan Kocakaya yaklaşık 1,5 yıldır kayıp. Geçtiğimiz günlerde gazetelerde tam sayfa ilanlar vardı. Ailesi artık dayanamıyor. Bir an önce bulunmasını istiyor. Peki işadamı nerede? İddiaya göre kaçırıldı. Onu kaçıranlar arasında, kamuoyunda “Söylemez Kardeşler Çetesi” olarak bilinen grup da var.

Mehmet ve Faysal Söylemez… Ya da kamuoyunda bilinen adlarıyla “Söylemez Kardeşler”.

Onların adını Türkiye ilk kez 1996’da duydu. Adana’da yaşanan bir silahlı çatışma sonrası 11 asker, 24 polis hakkında soruşturma açıldı. İddialar inanılmaz boyuttaydı.

İddianamede Söylemez Kardeşler’in Sedat Bucak’a lav sihalıyla saldırı planladığı, Eminönü Belediye Başkanı Ahmet Çetinkaya’yı yine lav silahı ile öldürmeyi plandıkları iddia edildi.

Davalar başladı. Sıra, Söylemez Kardeşler’in verecekleri ifadedeydi. Söylemez Kardeşler, Mehmet Ağar ve Sedat Bucak’ı kendilerine komplo kurmakla suçladı. Onların iddialarına göre Ağar ve Bucak, kardeşleri Emir Söylemez, Resul Söylemez ve şoförleri Ercan Akyol’un ölümünden sorumluydu.

Söylemez Kardeşler 1997 yılında tutuklandı. 2002 yılındaki Rahşan Ecevit affıyla dışarı çıktılar. 2 yıl sonra ise haklarında tekrar tutklama kararı çıkarıldı. Ancak onlar Kuzey Irak’a, Erbil’e gitmişlerdi.

İddialara göre orada da işadamlarından haraç topluyorlardı. Orada da gözaltına alındılar. Serbest kaldıktan sonra da bu kez rotalarında Azerbeycan vardı. Kırmızı bültenle aranan Söylemez Kardeşler, geçtiğimiz haziran ayında bu kez Azerbaycan’da ortaya çıktılar ve yakalandılar; 3 Haziran’da da Türkiye’ye iade edildiler.

8 Temmuz Perşembe 2010  ~ 3.Sayfa

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: fatih bucak kimdir,nuriş kardeşler kimdir,söylemezler çetesi kimdir,söylemez kardeşler kimdir,nuriş kardeşler nereli,söylemez kardeşler nereli,söylemez kardeşler çetesi kimdir,nuriş kardeşler sedat peker,söylemezler çetesi,söylemez kardeşler nerelidir,söylemezler çetesi muş,fatih bucak kımdır,söylemezler çetesi ve fatih bucak,söylemez çetesi nereli,Sôylemezler,Sırong muş suylemez kardeşler resımlerı,söylemez kardeşler 2015,sedat peker fatih bucak,nuriş kardeşler icraatları,fatih bucak olen kardesi,fatih bucak üıen kartesi,fatih bucak vikipedi,muşlu metin çetesi,yeliz söylemez vikipedi,söylemez çetesi kimdir nerelidir,soylemezlerin oldurdugu bucak,yeliz söylemez kimdir,üç kardeşler çetesi,söylemezmuşlu,söylemezler çetesi nereli,söylemez kardeşler fatih bucak,söylemezler çetesi gerçeği,söylemezler çetesi bucaklar,soylemezlerin buyugu,Soylemezler kimlerdir,soylemezler çetesi ve fatih bucak,muşlular çetesi,muşda soylemez cetesi,fatih bucak ve soylemez kardeşler,bucak koyune saldiri soylemezler,fatih bucak icraat,Fatih bucağın kardeşleri,fatıh bucak kımdır,Emir söylemez muş,nihat koç söylemez cetesi,nuriş kardeşler icraat lari,nuriş kardeşler video,soylemezler cetesi kim,soylemezler cetesi,Soylemez çetesi kîmdır,soylemez cetesi kimdir,soylemez ailesi fatih bucak,sedat peker soylemez kardeşler,resul söylemez vikipedi,resul soylemez ben dinlemez mi,bursanın muşlular çetesi


3.Sayfa    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler aziz yıldırım\ın serveti ne kadar,saks mavisi elbiseye uygun kolye,ishal olan kisiye mercimek corbasi verilirmi,seksresimlihikayeler,erdoğan kızı eşi,hasta danışmanı maaşları,survivor kim hangi takımlı,hatayda en son deprem,yeni cikan bag kur geriye donuk vergi oda sicil kaydi olanlar icin yeni haber,yapracık toki escort bayan,fsm mahallesi haber,motor kazaları son dakika,galatasaray\dan kimler gidecek kimler gelecek,antalya firinci is ilani 24 mayis,ayca gürsacar,kuzey kibrisi tanıyan ülkeler,şarkıcı güllü kimdir,söke\de silahlı çatışma,mersin\de trafik kazası 2016,köy korucusu alınacak mı,sultanbeyli trafik tescil randevu,fransadan turkiyeye arabayla gitmek,belka çalışanlarına kadro,uzman maaşlarında düzenleme,borno filimi
82