Hangi holding ne kadar burs veriyor?

Reklamlar
Üniversiteler açıldı. Holdingler burs verme yarışına girdi. Bu yıl aylık burs miktarları 250-330 TL arasında değişiyor Başarılı ancak maddi durumu yetersiz öğrencilerin en geç 15 Ekim’e kadar başvurması gerekiyor

Türkiye’nin dev holdingleri hem eğitime katkı sağlamak hem de geleceğin başarılı yöneticilerini şimdiden kendi şirketine çekebilmek için burs kozuna yatırım yapıyor. Üniversite sınavlarında başarılı olan ancak maddi durumu nedeniyle okumakta zorlanacak öğrencilere şirketlerin vereceği burslar aylık 250 TL’den başlıyor, 350 TL’ye kadar çıkıyor.

Burslardan yararlanacak öğrencilerin ekim ayının ortasına kadar kendi fakültelerinin öğrenci işleri veya burs komisyonlarına başvurmaları gerekiyor. Burslar genellikle bir öğretim yılı için veriliyor. Şirketler bursiyerlerini yakından takip ederek başarı grafiklerini de izliyor.
 Zorlu Holding: Mehmet Zorlu Vakfı, 2004-2005 eğitim yılından bu yana her eğitim-öğretim döneminde ortalama bin 300 öğrenciye burs veriyor. Bursiyerler, 9 ay süreyle ayda 300 TL burs alıyorlar.
 Özyeğin Holding: Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, devlet üniversitelerinin hazırlık veya birinci sınıfında okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor. Bursa hak kazanmak için LYS’de kendi puan türünde ilk 2 bine girmiş olmak gerekiyor. 9 ay boyunca ödenen burslara ek olarak bir defaya mahsus kitap yardımı da yapıyor. Burslar, öğrencinin not ortalamasına göre 190 ila 240 TL arasında değişiyor.
 Tekfen Holding: Tekfen Vakfı, 2009-2010 öğretim yılında kasım ve mayıs ayları arasında üniversite öğrencilerine 330 TL burs sağladı. Vakıf bu yıl da 180 öğrenci için kontenjan ayırdı. Başvuralar vakfın internet sitesinden yapılabiliyor.
 Elginkan Holding: Elginkan Vakfı İTÜ, İstanbul Üniversitesi, ODTÜ ve Ege Üniversitesi öğrencilerine hazırlık sınıfı dahil burs veriyor. Ekim 2009’da 75 kişiye burs veren vakıf bu yıl da 12 ay boyunca öğrencilere 320 TL ödemeyi planlıyor.
 Yaşar Holding: Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı bu yıl işletme, turizm işletmeciliği, iktisat, kimya, veterinerlik, su ürünleri ile çeşitli mühendislik bölümlerinde okuyan 220 öğrenciye burs vermeyi hedefliyor. Geçen yıl 9 ay boyunca 240 TL burs yardımında bulunan vakıf bu yıl ilk üç ay 240 TL sonraki 6 ay boyunca ise 255 lira burs verecek.
 Alarko Holding: Alarko-Eğitim Kültür Vakfı, 2009-2010 öğretim yılında sadece öğretim aylarında verilen burslar aylık 190 TL’ydi.
 Şahinler Holding: Şahinler Vakfı, birçok vakfın aksine ikinci öğretim öğrencilerine de burs imkanı sunuyor. Burslar 3 aylık olarak ödeniyor.
 GÜBRETAŞ: Ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna 4 yıl boyunca aylık 200 TL burs veriyor.
KOÇ, AYLIK 310 TL BURS VERİYOR
Koç Holding: Vehbi Koç Vakfı 1969’dan bu yana maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencilere yardım eli uzatıyor. Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Ege Üniversitesi’nin İktisadi İdari Bilimler ve Mühendislik Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Atatürk Eğitim Fakültesi öğrencilerine burs veriyor. Holdingin bursundan yararlanacak öğrenciler aylık 310 TL alabilecek. Vehbi Koç Eğitim Bursu’ndan her yıl 2 bine yakın öğrenci yararlanıyor.
SABANCI’DAN 2 YILLIK TURİZMCİLERE DE DESTEK
Sabancı Holding: Hacı Ömer Sabancı Vakfı, üniversitelerin birinci sınıf öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. 1974’ten bu yana her yıl ortalama bin 300 öğrenciye yardım yapıyor. Vakıf, bursiyerlerini hem üniversite öğrencilerinden hem de 2 yıllık meslek yüksekokullarında (turizm bölümü) okuyanlardan seçiyor. Meslek yüksekokullarında okuyanlara 160 TL, 4 yıllık lisans öğrencilerine ise aylık 285 TL burs veriliyor. Vakıf, bu yıl Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, Marmara, Yıldız Teknik Üniversiteleri ile İTÜ, ODTÜ öğrencilerine burs verecek.

28 Eylül Salı 2010  ~ Eğitim

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: koç holding burs,ülker burs başvurusu,ülker burs,ülker bursu,zorlu holding burs,koç holding burs başvurusu,doğan holding burs başvurusu,ilahiyatçılara burs,yıldız holding burs,mehmet zorlu vakfı burs miktarı,şahinler holding burs,koç holding bursları,koç holding bursu,muş vakfı,çalık holding burs,acun burs veriyor mu,zigzaver zigzaver,ülker burs veriyor mu,acun burs,acun ılıcalı burs,ülker bursu başvurusu,ÜLKER HOLDİNG BURS,ulker burs,acun ılıcalı burs veriyor mu,acunn sirketi burs destegi,Acun bursu,ülker burs veriyormu,ülker öğrencilere burs veriyor mu,ulkerin verdigi burs,ulker universote bursu,ülker burs basvurudu,yıldırım holding burs,ülker şirketler grubu bursu,ülker öğ,ülker eğitim burslari başvuru,ülker vakfı burs,ülker bursları ne kadar,Ülkerin burs kriterleri,ülker öğrenci bursu,ülkerin verdiği burs,ülker burs başvuruları,ülker burs başvuru formu,ulker universite ogrencilerine burs,ulker bursu,borusan ünüversite bursu,aziz yıldırım burs veriyor mu,acü öğrenci burs sistemi,acunmedya burs başvurusu,acunmedya burs,acun universite bursu,acun medya üniversite burs yardım,acun ilicali burs veriyormu,acun ilicali burs veriyor mu,acun ılıcalı bursu,acun ılıcalı burs başvurusu,boyner holding burs,burs ulker,ulker burs veriyor,sarar öğrenci bursu,acun ılıcali burslari,ilicali burs,holding bursları online,doğan holding eğitim bursu,doğan holding bursu,doğan holding burs,doğan holdıng ögrencıye burs,Dogan yayin holding burs,cengiz holding burs veriyor mu,acun ılıcalı bur

YORUM YAP

  1. kader kesici diyor ki:

    merhaba ben safranbolu meslek yüksekokulunda turizm animasyonu bölümü okuyorum maddi yönden durumumuz pek iyi değil. 6 kardeşiz babamın durumua pek iyi değil. sizden yardım istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  2. Duygu diyor ki:

    slm ..Ankara Gazi üniversitesi meslek yüksek okulunda okuyorum. Bu yıl 2 . yılım olucak Babam yok annem güçlükle okutuyor hiçbir sosyal güvencemiz yoktur..Burs almak istiyorum ..Yardımcı olabilirseniz memnun olurum ..Tşklerimle..


Eğitim    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010 motorlu tasitlar vergi affi varmi 2015,hülya hökenek,esra erolun eşi ne iş yapıyor,yabancı plakalı araçlar türkiyede ne kadar kalabilir 2015,kapali oruspu resimleri,figen yüksekdağ seksi resimler,kapalı azgınlar foto,ANKARADA INŞAAT KAZASI 2015,2015yeni anayasada son durum ne ceza evindeki mahkumlara af cikacakmi,kurtköyde intihar,van\da emeklilere toki,açık bayanlar resmi,seks fotoları,şalvarlı seksi köylü kızları,firikikli görüntüler,Lıselı prospular,Geniş kalça resimleri,yeni Almanya A1 sınavi haberleri,sağlık bakanlığı kadro alacağı mevkiler,Ayşenin verdiği frikikler,eletirik af varmı,bır ınsanın buyuk ıdrarına kaç kere cıkar,merzifon haberleri son dakika,özel güvenlik maaş son dakika,uşak sevgi evleri personel alımı
81