Hangi holding ne kadar burs veriyor?

Reklamlar
Üniversiteler açıldı. Holdingler burs verme yarışına girdi. Bu yıl aylık burs miktarları 250-330 TL arasında değişiyor Başarılı ancak maddi durumu yetersiz öğrencilerin en geç 15 Ekim’e kadar başvurması gerekiyor

Türkiye’nin dev holdingleri hem eğitime katkı sağlamak hem de geleceğin başarılı yöneticilerini şimdiden kendi şirketine çekebilmek için burs kozuna yatırım yapıyor. Üniversite sınavlarında başarılı olan ancak maddi durumu nedeniyle okumakta zorlanacak öğrencilere şirketlerin vereceği burslar aylık 250 TL’den başlıyor, 350 TL’ye kadar çıkıyor.

Burslardan yararlanacak öğrencilerin ekim ayının ortasına kadar kendi fakültelerinin öğrenci işleri veya burs komisyonlarına başvurmaları gerekiyor. Burslar genellikle bir öğretim yılı için veriliyor. Şirketler bursiyerlerini yakından takip ederek başarı grafiklerini de izliyor.
 Zorlu Holding: Mehmet Zorlu Vakfı, 2004-2005 eğitim yılından bu yana her eğitim-öğretim döneminde ortalama bin 300 öğrenciye burs veriyor. Bursiyerler, 9 ay süreyle ayda 300 TL burs alıyorlar.
 Özyeğin Holding: Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, devlet üniversitelerinin hazırlık veya birinci sınıfında okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor. Bursa hak kazanmak için LYS’de kendi puan türünde ilk 2 bine girmiş olmak gerekiyor. 9 ay boyunca ödenen burslara ek olarak bir defaya mahsus kitap yardımı da yapıyor. Burslar, öğrencinin not ortalamasına göre 190 ila 240 TL arasında değişiyor.
 Tekfen Holding: Tekfen Vakfı, 2009-2010 öğretim yılında kasım ve mayıs ayları arasında üniversite öğrencilerine 330 TL burs sağladı. Vakıf bu yıl da 180 öğrenci için kontenjan ayırdı. Başvuralar vakfın internet sitesinden yapılabiliyor.
 Elginkan Holding: Elginkan Vakfı İTÜ, İstanbul Üniversitesi, ODTÜ ve Ege Üniversitesi öğrencilerine hazırlık sınıfı dahil burs veriyor. Ekim 2009’da 75 kişiye burs veren vakıf bu yıl da 12 ay boyunca öğrencilere 320 TL ödemeyi planlıyor.
 Yaşar Holding: Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı bu yıl işletme, turizm işletmeciliği, iktisat, kimya, veterinerlik, su ürünleri ile çeşitli mühendislik bölümlerinde okuyan 220 öğrenciye burs vermeyi hedefliyor. Geçen yıl 9 ay boyunca 240 TL burs yardımında bulunan vakıf bu yıl ilk üç ay 240 TL sonraki 6 ay boyunca ise 255 lira burs verecek.
 Alarko Holding: Alarko-Eğitim Kültür Vakfı, 2009-2010 öğretim yılında sadece öğretim aylarında verilen burslar aylık 190 TL’ydi.
 Şahinler Holding: Şahinler Vakfı, birçok vakfın aksine ikinci öğretim öğrencilerine de burs imkanı sunuyor. Burslar 3 aylık olarak ödeniyor.
 GÜBRETAŞ: Ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna 4 yıl boyunca aylık 200 TL burs veriyor.
KOÇ, AYLIK 310 TL BURS VERİYOR
Koç Holding: Vehbi Koç Vakfı 1969’dan bu yana maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencilere yardım eli uzatıyor. Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Ege Üniversitesi’nin İktisadi İdari Bilimler ve Mühendislik Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Atatürk Eğitim Fakültesi öğrencilerine burs veriyor. Holdingin bursundan yararlanacak öğrenciler aylık 310 TL alabilecek. Vehbi Koç Eğitim Bursu’ndan her yıl 2 bine yakın öğrenci yararlanıyor.
SABANCI’DAN 2 YILLIK TURİZMCİLERE DE DESTEK
Sabancı Holding: Hacı Ömer Sabancı Vakfı, üniversitelerin birinci sınıf öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. 1974’ten bu yana her yıl ortalama bin 300 öğrenciye yardım yapıyor. Vakıf, bursiyerlerini hem üniversite öğrencilerinden hem de 2 yıllık meslek yüksekokullarında (turizm bölümü) okuyanlardan seçiyor. Meslek yüksekokullarında okuyanlara 160 TL, 4 yıllık lisans öğrencilerine ise aylık 285 TL burs veriliyor. Vakıf, bu yıl Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, Marmara, Yıldız Teknik Üniversiteleri ile İTÜ, ODTÜ öğrencilerine burs verecek.

28 Eylül Salı 2010  ~ Eğitim

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: koç holding burs,ülker burs başvurusu,ülker burs,ülker bursu,zorlu holding burs,doğan holding burs başvurusu,ilahiyatçılara burs,koç holding burs başvurusu,yıldız holding burs,şahinler holding burs,mehmet zorlu vakfı burs miktarı,koç holding bursu,koç holding bursları,muş vakfı,acun burs,çalık holding burs,acun ılıcalı burs başvurusu,acun burs veriyor mu,acunmedya burs başvurusu,acunmedya burs,zigzaver zigzaver,acun ılıcalı burs veriyor mu,acun ılıcalı burs,ÜLKER HOLDİNG BURS,ülker öğrencilere burs veriyor mu,ülker burs veriyor mu,aziz yıldırım burs veriyor mu,Acun bursu,doğan holding burs,ulker burs,acunn sirketi burs destegi,ülker bursu başvurusu,ülker burs basvurudu,acun ılıcalı bur,ulkerin verdigi burs,ulker universote bursu,ulker universite ogrencilerine burs,ülker burs başvuru formu,ülker burs başvuruları,yıldırım holding burs,ülkerin verdiği burs,Ülkerin burs kriterleri,ülker vakfı burs,ülker şirketler grubu bursu,ülker burs veriyormu,acun ılıcali burslari,ülker öğ,ülker eğitim burslari başvuru,ülker öğrenci bursu,ülker bursları ne kadar,ulker bursu,ulker burs veriyor,doğan holdıng ögrencıye burs,Dogan yayin holding burs,cengiz holding burs veriyor mu,burs ulker,boyner holding burs,borusan ünüversite bursu,aydin doğan vakfi bursu fiyati,aydın doğan burs miktarlari,aydın doğan burs başvurusu,acü öğrenci burs sistemi,acun universite bursu,acun medya burs veriyormu,acun ilicali burs veriyormu,doğan holding bursu,sarar örenciye burs ver,sarar öğrenci bursu,sarar burs veriyormu,sarar burs,polat holding burs,acun ılıcalı bursu,acun ılıcalıya ögrenci bursu için nereye başvuru yapılıyor,ilicali burs,acun ilicali burs veriyor mu,holding bursları online,doğan holding eğitim bursu,acun medya üniversite burs yardım

YORUM YAP

  1. kader kesici diyor ki:

    merhaba ben safranbolu meslek yüksekokulunda turizm animasyonu bölümü okuyorum maddi yönden durumumuz pek iyi değil. 6 kardeşiz babamın durumua pek iyi değil. sizden yardım istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  2. Duygu diyor ki:

    slm ..Ankara Gazi üniversitesi meslek yüksek okulunda okuyorum. Bu yıl 2 . yılım olucak Babam yok annem güçlükle okutuyor hiçbir sosyal güvencemiz yoktur..Burs almak istiyorum ..Yardımcı olabilirseniz memnun olurum ..Tşklerimle..


Eğitim    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler cevizi meşhur olan ilimiz,guzel got hanımlar,rusya ihracatında son durum 2016,polis haber başpolislik,askeriyede vefat izinleri yakınlık dede,şok gazetesi güzeller galerisi,zerrin doganin son hali,keloglan göldümü,Mut kaza haberi,düzce 15 günlùk haritalı hava durumu,kayserideki orosbu numaralri,topcular feribotu calidiyormu,muglada cinayet,Trabzonda yön aveme pazar günleri acıkmı,yozgat alacada otobüs kazasi,3 aylik maas haziran ayi yattimi 2016,Audi 80 satilik varmi,buğday destekleme primi ne kadar 2015,Kadinlarin eme,serap kunak nereli,tûrbanlı resim,tûrbanlı resim,bornofilimleri,20bin mahkumlara af2016,öpüşürken kızı nasıl azdırabilirim
86