Liselerde e-kayıt dönemi başladı

Liselerde e-kayıt dönemi başladı

Reklamlar
Genel liseler ile meslek liselerine öğrenci aday kayıt başvuruları başladı. Genel liselere kayıtlarda bölge ve ikamet adresleri esas alınırken, meslek liselerine kayıtlarda ise bölge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercih edilebilecek.

Sınavsız öğrenci alan liselere öğrenci aday kaydı, e-kayıt sistemiyle elektronik ortamda yapılacak. E-kayıt başvuruları konusunda, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde ”öğrenci yerleştirme komisyonları” kurulacak. Bu komisyonlar okulların kayıt bölgeleri ile öğrenci kontenjanlarını, ilgili okul müdürleriyle koordineli olarak belirleyerek, lise müdürlüklerine duyurusunu yapacaklar. Kontenjanlar yapılırken sınıf mevcutları 40’ı aşmayacak şekilde planlanacak.

Öğrenci aday kayıtları 27 Ağustos 2010’a kadar yapılacak. Aday kaydı yapılırken, okul müdürlükleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik, diploma notları ve adres bilgilerini e-okul sisteminden TC Kimlik Numarası ve ilköğretim öğrenci numarası ile girerek sorgulayıp, kontrol edecek.

Genel liselere aday kayıt işlemleri genel lise müdürlüklerince, meslek lisesi aday kayıt işlemleri meslek lisesi müdürlüklerince yapılacak. Genel liselere kayıtlarda bölge ve ikametgah adresi esas alınacak. Meslek liselerine kayıtlarda ise bölge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercihi yapılacak. Adaylar hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.

Aday başvurularının, ayrılan kontenjandan fazla olması durumunda meslek liselerine yerleştirme işlemleri, ilköğretim diploma puanı, eşitlik halinde tercih önceliği, yine eşitlik halinde ise yaşı küçük olan adaya öncelik verilmesi suretiyle yapılacak.

Genel liselere yerleştirme işlemleri, ilköğretim diploma puanı ve yaşı küçük olan öğrenciye öncelik verilmek suretiyle gerçekleştirilecek. Kontenjan fazlası olan öğrenciler, öğrenci yerleştirme komisyonlarınca öğrencinin ikametine en yakın diğer genel liselere, dengeli bir biçimde gerçekleştirilecek. Bu işlemler sonucunda herhangi bir okula yerleştirilmeyen öğrenciler, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına yönlendirilerek, gerektiğinde bu okullarda ikili öğretim yapılacak.

Aday kayıtları tamamlandıktan sonra, okullar ve öğrenci yerleştirme komisyonlarınca gerekli kontroller yapılarak, kayıt listeleri komisyonlarca onaylanacak ve en geç 3 Eylül 2010’da ”www.meb.gov.tr” adresinde ilan edilecek. Bu listelere göre kesin kayıt işlemleri için gerekli evrak, ilgili okul müdürlüklerince 6-17 Eylül 2010 tarihleri arasında kabul edilerek, kesin kayıt işlemleri tamamlanacak.

”2010 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı” esasları ile yatılı ilköğretim bölge okulu mezunlarından söz konusu ortaöğretim kurumlarını yatılı olarak kazanan öğrencilerin kayıtlarında e-kayıt başvurusu şartı aranmayacak.

BAĞIŞ İSTENMEYECEK

Kontenjan açığı bulunması halinde öğrencisini, kardeşinin öğrenim gördüğü veya anne-babanın çalıştığı işyerinin bulunduğu alanın dahil olduğu okula kayıt yaptırmak isteyen veli talepleri de, öğrenci yerleştirme komisyonlarınca değerlendirilecek.

Terör saldırıları sonucu şehit olan ya da malul duruma düşen öğretmenlerin çocukları, şehit, malul ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin durumlarını belgelendirmeleri ve istemeleri halinde, istedikleri genel veya meslek liselerine kayıtları yapılacak.

Mazeretleri nedeniyle 2-27 Ağustos 2010 tarihleri arasında aday kayıtlarını yaptıramayan öğrencilerin mağduriyetlerine sebebiyet verilmemesi bakımından, belirlenen esaslar doğrultusunda öğrenci yerleştirme komisyonlarınca genel liselere veya meslek liselerine kayıt ve yerleştirme işlemleri sürdürülecek.

Kayıt sırasında öğrenci ve velilerden bağış ve gereksiz belge istenmeyecek.

2 Ağustos Pazartesi 2010  ~ Eğitim

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: diploma puanıyla alan liseler,diploma puanı ile girilen liseler,diploma notu ile alan liseler 2011,diploma notuyla alan liseler,diploma puanına göre liseler,diploma notu ile alan liseler,diploma notuna göre liseler,diploma puanı ile alan liseler,diploma puanı ile girilen liseler izmir,diploma notuyla alan meslek liseleri,diploma notu ile alan meslek liseleri,diploma puanı ile girilen liseler bursa,puansız meslek liseleri,diploma notuyla öğrenci alan liseler,puansız meslek liseleri 2011,karataş lisesi diploma puanı,diploma puanına göre alan liseler,diploma puanı ile girilen liseler istanbul,diplomayla alan liseler,bursa diploma puanıyla alan liseler,diploma puanıyla girilen liseler,diploma puanıyla alan meslek liseleri,meslek liseleri diploma puanları,www meb gov tr,diploma puanı ile girilen liseler sonuçları,diploma notu ile tercih yapma,diploma ile tercih sonuçları,PUANSIZ ALAN LİSELER,istanbul diploma puanıyla alan liseler,mesleki eğitim okulları başvuru sonuçları,diploma puanıyla tercih sonuçları,2011 yılı ortaöğretim kurumları mesleki eğitim okulları başvuru bilgileri formu,yatılı meslek liseleri listesi,karataş lisesi puanı,diploma puanı ile girilen liseler 2011,2011 diploma puanı ile girilen liseler,karataş lisesi kayıt,diploma notu ile tercih,ortaöğretim kurumları mesleki eğitim okulları bireysel e-başvuru işlemleri,diploma puanı ile girilen liseler gaziantep,diploma PUANIYLA ALAN LİSELER 2011,diplomayla tercih sonuçları,diploma notuyla girilen liseler,Antalya meslek liseleri diploma puanları,diploma puanı ile girilen liseler kayseri,diplomaya göre liseler,diploma puanı ile girilen liseler ankara,diploma puanı tercihleri,diploma puanı ile girilen liseler antalya,diploma notuyla alan sağlık meslek liseleri,diploma puanıyla alan liseler istanbul,diploma puanı ile girilen liseler konya,diploma puanına göre tercihler,istanbulda diploma puanıyla alan liseler,diploma puanı sonuçları,250 puanlık liseler,istanbuldaki diploma puanıyla alan liseler,diploma notu ile alan liseler 2011 İSTANBUL,istanbul diploma puanı ile alan liseler,diploma notu ile tercih sonuçları,diplomayla alan okullar,diploma puanıyla tercih,Ortaöğretim Kurumları Mesleki Eğitim Okulları Bireysel e-Başvuru sonuçları,diploma puanıyla yapılan tercih sonuçları,Mesleki Eğitim Okulları Bireysel Başvuru sonuçları,bursa meslek liseleri diploma puanları,diploma puan,gaziantep meslek liseleri diploma puanları,diploma ile alan liseler,diploma puanına göre yerleştirme,konya diploma puanıyla hangi liseye girebilirim

YORUM YAP

 1. rıdvan diyor ki:

  diploma puanıyla hangi liselere gönderilir 59,24 acaba

 2. betül diyor ki:

  diploma puanıyla hangi meslek lisesine gidiliir=)

 3. ömer diyor ki:

  diploma notun 80,52 hangi liseye gidebilirim

 4. berkay diyor ki:

  diploma puanım 96.48 hangi liseye geçiş yaparım???

 5. ali ünal diyor ki:

  diploma puanım 71,28 meram ticaret meslek lisesine gidebilirmiyim??

 6. ErCaN )rEiS( diyor ki:

  diploma puanım 70,20 meram ticaret meslek lisesine gidebilirmiyim??

 7. ayça diyor ki:

  benım diploma puanım 70.19 hangi meslek lisesine gidebilirim ?

 8. lokman diyor ki:

  77,2 puanla hangi liseye gidebilirim

 9. büşra diyor ki:

  diploma puanım 71.68 yenişehir ticaret meslek lisesine girebilirmiyim acaba??


Eğitim    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler vodafone kiminle konuştuğunu öğrenme,best model türkiye 2016 yarıfinal,hasta danışmanı maaşları 2015,dün ölen ünlü kim,shakira müslüman mı,Angus lar hangi ülkeden ithal edildi,Ankaradakı turbanlı orospular,lgdlrda son haber,lgdlrda son haber,gönende kaza,marmariste motor kazası,ötv çıkacakmı,golcuk kerhane nomarasi,kartal trafik kazası son dakika,sgk geriye dönük borçlanma son dakika 2016,devlet hastaneleri Pazartesi günü sabah saat kaçta hizmet vermektedir,antakyada deprem,Mersinde çete yakalandı,son dakika memur maaşları,antalya sevgi evleri çalışma saatleri,naylon corapli spikerler,askerden firar edenlerin cezası 2016,belcikada turk evini yakti,atesek citles mesi,maaşım fazla yatmış
84