AVM’lerin açılış-kapanış saatleri değişti!

AVM'lerin açılış-kapanış saatleri değişti!

AVM’ler aşırı sıcaklar ve iftar saatinin etkisiyle sabah 11:00’de açılıp, saat 23.00’te kapanacak. Uygulama ramazan boyunca devam edecek

Eylem Türk’ün haberi

Perakende sektörü Ramazan ayı içinde çalışma saatlerinde düzenlemeye gitti. Buna göre saat 11:00’de açılacak olan bazı AVM’ler 23:00’te kapanacak.

AMPD Başkanı Mehmet Nane, ramazan ayı boyunca bazı AVM’lerin gece yarısına kadar açık kalacaklarını belirterek, “AVM’ler iftar geç saatte olduğu için bu önlemi aldılar.

 Bu sayede tüketiciler iftardan sonra rahat rahat alışverişlerini yapabilecekler” diye konuştu. Nane ayrıca, bu yıl AVM’lerde ramazan ayına özel etkinlik ve eğlencelerin de olacağını kaydetti.

Bu arada, bazı perakende firmaları da Ramazan nedeniyle çalışma saatlerinde düzenleme yaptı. Bunlar arasında Twigy de var.

Mesai erken bitecek

Twigy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel konuyla şunları söyledi:

“Bu ramazanın hem aşırı sıcaklarla başlaması hem de oruç süresinin uzunluğu bizi bazı önlemler almaya yönlendirdi.

Sabah, mesaiyi ofisimizde ve depomuzda bir saat geç başlatıp, akşam da yarım saat erken bitirmeyi planlıyoruz.

Öncelikle oruçlu arkadaşlarımız için düşündüğümüz bu uygulamaya tüm personelimizi de dahil ettik.

Ancak işlerinin gereği daha erken gelmek isteyenler tabi ki normal saatlerde gelebilecekler.

Mağazalarımız zaten AVM’lerin açılış ve kapanış saatlerinin ramazana bağlı olarak değişmesi sebebiyle sorunsuz devam edecek.” 

Hangi AVM, kaçta kapanacak?

- Forum İstanbul’un Ramazan boyunca çalışma saatleri 10:00-23:00 olarak belirlendi.

- Ataköy Plus Ramazan ayı boyunca saat 23:00’te kapanacak.

- Aquarium AVM Ramazan boyunca 11:00-23:00 saatlerinde açık kalacak.

- Viaport Outlet Ramazan boyunca 11:00-23:00 arası açık olacak.

- Kozzy ve Optimum Outlet İstanbul, 2, 3, 4, 5 Eylül’de saat 23:00’te kapanacak.

- Forum Trabzon 22 Ağustos’a kadar Cuma ve Cumartesi günleri 23:00’e kadar açık olacak, 23 Ağustos’tan bayram sonuna kadar ise her gün 23:00’e kadar açık.

- Kayseri Park 2 Eylül’e kadar 10:00-22:30 saatleri arasında, 3-12 Eylül tarihlerinde de 10:00-23:00 saatleri arasında açık olacak.

- Forum Kapadokya ise 07-22 Ağustos tarihlerinde Cuma-Cumartesi ve pazar günleri 23:00’e kadar açık olacak. 23Ağustos – 08 Eylül tarihleri arasında da hergün 23:00’te kapanacak.

- Agora AVM Ramazan boyunca 10:00 – 23:00 arası açık kalacak.

- İzmit Outlet Ramazan boyunca 10:00 – 23:00 saatleri arasında çalışacak.

- Town Center 3 – 8 Eylül tarihlerinde saat 23:00’te kapanacak.

- Forum Çamlık, Ramazan boyunca cuma, cumartesi ve pazar günleri 23:00’e kadar açık olacak.

- Malatya Park Ramazan Bayramı’nın 1.günü 12:00-23:00, ikinci ve üçüncü günü 10:00-23:00 saatleri arasında açık. Ramazanda ise haftaiçi 11:00-23:00, cuma, cumartesi ve pazar günleri ise 11:00-24:00 arası açık olacak.

- Sanko Park, 3,4,5,6,7 ve 8 Eylül’de 23:00’e kadar açık.

- Forum Aydın, 06 – 08 Eylül arası 24:00’te kapanacak.

- Korupark, Asmerkez Outlet, Zafer Plaza, Kent Meydanı gibi Bursa’daki tüm AVM’lerin çalışma saatleri 10:30- 22:00 olarak belirlenmiş. Ramazanın son 10 gününde ise kapanış saati 23:00 olacak.

- Ümraniye Meydan AVM yaz saati uygulaması sebebiyle Ramazan ayında ve tüm yaz döneminde 10:00-23:00 saatleri arasında açık.

- Forum Bornova, Ramazan ayı ve Bayram boyunca 23:00’e kadar açık kalacak.

- Erzurum AVM ise 2 Eylül’e kadar kapanış saatini 23:00 olarak belirledi. Alışveriş merkezi 03 – 08 Eylül tarihlerinde de gece saat 24:00’te kapanacak.

- Forum Ankara Outlet ise Ramazan boyunca her hafta sonu 23:00’e kadar açık kalacak.

- Migros AVM de yaz saati uygulaması sebebiyle Ramazan ayında ve tüm yaz döneminde 10:00-23:00 saatleri arasında açık.

Sıcak ve iftar saati etkili oldu

Via/Port’un ramazan boyunca sabah saat 11:00’de açılacağını, akşam ise saat 23:00’te kapanacağını söyleyen Via/Port Müdürü Bülent Kural, “Sıcaklar ve iftar vakti düşünerek bu uygulamayı gerçekleştirdik.

6-7-8 Eylül’de de bayram alışverişini teşvik etmek amacıyla alışveriş merkezini gece saat 24:00’te kapatacağız” dedi.

Ramazan hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Kural, “Misafirlerimize her gün göl kenarında fasıl keyfi yaşatacağız.

 Ayrıca pamuk helva, şerbet, macun, lokum gibi tatlarla eski ramazan günlerini anımsatacağız” diye konuştu.

Öte yandan ramazan ayı boyunca saat 23:00’e kadar açık kalacak olan Ataköy Plus AVM de özel etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Ramazan ayında Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde ‘Sanat Günleri’, sanatçı Ayşecan Kurtay’ın ‘Can-bazlar’ sergisiyle start alıyor.

11 Ağustos Çarşamba 2010  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: migros kaçta açılıyor,viaport kaça kadar açık,forum İstanbul kapanış saati,viaport kapanış saati,trabzon forum servis saatleri,forum istanbul kaçta açılıyor,forum istanbul kaçta kapanıyor,forum istanbul kaça kadar açık,forum trabzon servis saatleri,optimum kaça kadar açık,migros kaçta kapanıyor,migros kaça kadar açık,forum istanbul açılış saati,korupark açılış kapanış saatleri,migros çalışma saatleri,forum istanbul saat kaçta kapanıyor,korupark çalışma saatleri,forum bornova kaçta kapanıyor,optimum kaçta kapanıyor,optimum saat kaçta açılıyor,forum istanbul sabah saat kaçta açılır,optimum açılış saati,evkur kaçta kapanıyor,migros saat kaçta açılıyor,migros kaçta kapanır,optimum kaçta açılıyor,kapalı çarşı kaçta kapanır,KAPALI ÇARŞI KAÇTA KAPANIYOR,viaport açılış kapanış saatleri,viaport çalışma saatleri,korupark kaçta açılıyor,KORUPARK KAÇTA KAPANIYOR,avm\ler kaça kadar açık,marmara forum kaçta kapanıyor,migros açılış saati,korupark kapanış saati,alışveriş merkezleri kaça kadar açık,istanbul forum açılış saati,migros saat kaça kadar açık,forum bornova kaça kadar açık,forum istanbul saat kaçta açılıyor,antalya 5m migros kapanış saati,bursa korupark kapanış saati,forum ankara servis saatleri 2011,forum istanbul açılış kapanış saatleri,ataköy plus servis saatleri,migros açılış kapanış saatleri,forum istanbul kapanış saatleri,kapalı çarşı açılış kapanış saatleri 2011,KUYUMCUKENT KAÇA KADAR AÇIK,malatya park servis saatleri,optimum servis saatleri 2011,palladium kaçta kapanıyor,forum bornova açılış kapanış saatleri,forum istanbul saat kaçta açılır,istanbul forum kapanış saati,korupark açılış saati,bim market açılış saati,bim saat kaçta açılıyor,deepo antalya kapanış saati,trabzon forum avm servis saatleri,forum bornova servis saatleri,kapalıçarşı kaçta kapanıyor,malatya park kapanış saati,avm kapanış saatleri 2011,forum istanbul çalışma saatleri,migros açılış saatleri,real kaçta açılıyor,kapalı çarşı kaça kadar açık,migros kapan saati,erzurum forum avm cumartesi çalışma saatleri,istanbul forum kaçta kapanıyor,korupark avea acilis saati,airport avm kaçta,ankara olivium kacta aciliyor,antalya 5 m migros kapanis,antalya özdilek mağazaları kacta açılıyor,armada saat kaçta kapanıyor,avm kaçta açılıyor,bolu avm kacta kapanıyor,bolu evkur kacta kapnyor,bu yaka kaca kadar acik,bursa korupark saat kaçta açılıyor,carrefour bursa açiliş saati,carrefour kapanış saati,carrefour saat kaçta kapanıyor,carrefoursa kac saat calisma,forum istanbul saat kata kapanyor,forum kaçta açılıyor,zafer plaza pazar günü açık mı,kayseri ulker bizim toptan kaca kadar acik,kayseri yön avm pazar gunu acik mi,Kent meydani otopark saat kacta aciliyor,kipa yaz dönemi kapanış,korupark ?al??ma saatleri,Korupark acilis,korupark kipa çalışma saatleri,koton mağazaları saat kaçta açılıyor,koton pazar günleri açık mı,kozzy otopark kac saat


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,hava durumu 1 aylık,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir maden suyu kolestrolü düşürürmü,esnaf bagkurunda yeni gelismeler,polislerin maasi hangi gun yatiyor,tülay maciran kimdir,merzifon son gelişmeler,ceyda düvenci alevi mi,murat belet kimdir,ev sahibi kadını pizzacı,son dakika umurlu haberler,antalyada bugun firtina varmi,erdal demir cinayeti,1 sinif ogrencisi dakikada kac kelime okur,en son frikiklerkilotsuz,trafik cezası faizi ne kadar artar,ozgecanin yanmis hali,şereflikoçhisar kaza son dakika,bağımsız aday nasıl olunur,bugün kendini asan çocuk,emine erdoganin boyu kac cm,yurtdışından gelen iphone lar türkiyede çalışıyor mu,açık lisede ek sınava kimler girebilir,lisede siniftA kalma son dakika,antakyada son deprem,tekirdağ çorlu kore mahallesi haberleri,erclşln delıllerı