AVM’lerin açılış-kapanış saatleri değişti!

AVM'lerin açılış-kapanış saatleri değişti!

Reklamlar
AVM’ler aşırı sıcaklar ve iftar saatinin etkisiyle sabah 11:00’de açılıp, saat 23.00’te kapanacak. Uygulama ramazan boyunca devam edecek

Eylem Türk’ün haberi

Perakende sektörü Ramazan ayı içinde çalışma saatlerinde düzenlemeye gitti. Buna göre saat 11:00’de açılacak olan bazı AVM’ler 23:00’te kapanacak.

AMPD Başkanı Mehmet Nane, ramazan ayı boyunca bazı AVM’lerin gece yarısına kadar açık kalacaklarını belirterek, “AVM’ler iftar geç saatte olduğu için bu önlemi aldılar.

 Bu sayede tüketiciler iftardan sonra rahat rahat alışverişlerini yapabilecekler” diye konuştu. Nane ayrıca, bu yıl AVM’lerde ramazan ayına özel etkinlik ve eğlencelerin de olacağını kaydetti.

Bu arada, bazı perakende firmaları da Ramazan nedeniyle çalışma saatlerinde düzenleme yaptı. Bunlar arasında Twigy de var.

Mesai erken bitecek

Twigy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu ramazanın hem aşırı sıcaklarla başlaması hem de oruç süresinin uzunluğu bizi bazı önlemler almaya yönlendirdi.

Sabah, mesaiyi ofisimizde ve depomuzda bir saat geç başlatıp, akşam da yarım saat erken bitirmeyi planlıyoruz.

Öncelikle oruçlu arkadaşlarımız için düşündüğümüz bu uygulamaya tüm personelimizi de dahil ettik.

Ancak işlerinin gereği daha erken gelmek isteyenler tabi ki normal saatlerde gelebilecekler.

Mağazalarımız zaten AVM’lerin açılış ve kapanış saatlerinin ramazana bağlı olarak değişmesi sebebiyle sorunsuz devam edecek.” 

Hangi AVM, kaçta kapanacak?

– Forum İstanbul’un Ramazan boyunca çalışma saatleri 10:00-23:00 olarak belirlendi.

– Ataköy Plus Ramazan ayı boyunca saat 23:00’te kapanacak.

– Aquarium AVM Ramazan boyunca 11:00-23:00 saatlerinde açık kalacak.

– Viaport Outlet Ramazan boyunca 11:00-23:00 arası açık olacak.

– Kozzy ve Optimum Outlet İstanbul, 2, 3, 4, 5 Eylül’de saat 23:00’te kapanacak.

– Forum Trabzon 22 Ağustos’a kadar Cuma ve Cumartesi günleri 23:00’e kadar açık olacak, 23 Ağustos’tan bayram sonuna kadar ise her gün 23:00’e kadar açık.

– Kayseri Park 2 Eylül’e kadar 10:00-22:30 saatleri arasında, 3-12 Eylül tarihlerinde de 10:00-23:00 saatleri arasında açık olacak.

– Forum Kapadokya ise 07-22 Ağustos tarihlerinde Cuma-Cumartesi ve pazar günleri 23:00’e kadar açık olacak. 23Ağustos – 08 Eylül tarihleri arasında da hergün 23:00’te kapanacak.

– Agora AVM Ramazan boyunca 10:00 – 23:00 arası açık kalacak.

– İzmit Outlet Ramazan boyunca 10:00 – 23:00 saatleri arasında çalışacak.

– Town Center 3 – 8 Eylül tarihlerinde saat 23:00’te kapanacak.

– Forum Çamlık, Ramazan boyunca cuma, cumartesi ve pazar günleri 23:00’e kadar açık olacak.

– Malatya Park Ramazan Bayramı’nın 1.günü 12:00-23:00, ikinci ve üçüncü günü 10:00-23:00 saatleri arasında açık. Ramazanda ise haftaiçi 11:00-23:00, cuma, cumartesi ve pazar günleri ise 11:00-24:00 arası açık olacak.

– Sanko Park, 3,4,5,6,7 ve 8 Eylül’de 23:00’e kadar açık.

– Forum Aydın, 06 – 08 Eylül arası 24:00’te kapanacak.

– Korupark, Asmerkez Outlet, Zafer Plaza, Kent Meydanı gibi Bursa’daki tüm AVM’lerin çalışma saatleri 10:30- 22:00 olarak belirlenmiş. Ramazanın son 10 gününde ise kapanış saati 23:00 olacak.

– Ümraniye Meydan AVM yaz saati uygulaması sebebiyle Ramazan ayında ve tüm yaz döneminde 10:00-23:00 saatleri arasında açık.

– Forum Bornova, Ramazan ayı ve Bayram boyunca 23:00’e kadar açık kalacak.

– Erzurum AVM ise 2 Eylül’e kadar kapanış saatini 23:00 olarak belirledi. Alışveriş merkezi 03 – 08 Eylül tarihlerinde de gece saat 24:00’te kapanacak.

– Forum Ankara Outlet ise Ramazan boyunca her hafta sonu 23:00’e kadar açık kalacak.

– Antalya Migros AVM de yaz saati uygulaması sebebiyle Ramazan ayında ve tüm yaz döneminde 10:00-23:00 saatleri arasında açık.

Sıcak ve iftar saati etkili oldu

Via/Port’un ramazan boyunca sabah saat 11:00’de açılacağını, akşam ise saat 23:00’te kapanacağını söyleyen Via/Port Genel Müdürü Bülent Kural, “Sıcaklar ve iftar vakti düşünerek bu uygulamayı gerçekleştirdik.

6-7-8 Eylül’de de bayram alışverişini teşvik etmek amacıyla alışveriş merkezini gece saat 24:00’te kapatacağız” dedi.

Ramazan hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Kural, “Misafirlerimize her gün göl kenarında fasıl keyfi yaşatacağız.

 Ayrıca pamuk helva, şerbet, macun, lokum gibi tatlarla eski ramazan günlerini anımsatacağız” diye konuştu.

Öte yandan ramazan ayı boyunca saat 23:00’e kadar açık kalacak olan Ataköy Plus AVM de özel etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Ramazan ayında Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde ‘Sanat Günleri’, sanatçı Ayşecan Kurtay’ın ‘Can-bazlar’ sergisiyle start alıyor.

11 Ağustos Çarşamba 2010  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: migros kaçta açılıyor,viaport kaça kadar açık,forum İstanbul kapanış saati,viaport kapanış saati,trabzon forum servis saatleri,forum istanbul kaçta açılıyor,optimum kaça kadar açık,forum istanbul kaçta kapanıyor,forum istanbul kaça kadar açık,forum trabzon servis saatleri,migros kaçta kapanıyor,korupark açılış kapanış saatleri,korupark çalışma saatleri,migros kaça kadar açık,forum istanbul açılış saati,migros çalışma saatleri,optimum kaçta kapanıyor,forum istanbul saat kaçta kapanıyor,forum bornova kaçta kapanıyor,optimum saat kaçta açılıyor,forum istanbul sabah saat kaçta açılır,optimum açılış saati,evkur kaçta kapanıyor,korupark kapanış saati,kapalı çarşı kaçta kapanır,migros kaçta kapanır,migros saat kaçta açılıyor,optimum kaçta açılıyor,viaport çalışma saatleri,KAPALI ÇARŞI KAÇTA KAPANIYOR,korupark kaçta açılıyor,KORUPARK KAÇTA KAPANIYOR,viaport açılış kapanış saatleri,avm\ler kaça kadar açık,marmara forum kaçta kapanıyor,korupark açılış saati,migros açılış saati,alışveriş merkezleri kaça kadar açık,istanbul forum açılış saati,migros saat kaça kadar açık,antalya 5m migros kapanış saati,forum bornova kaça kadar açık,forum istanbul saat kaçta açılıyor,bursa korupark kapanış saati,forum ankara servis saatleri 2011,forum istanbul açılış kapanış saatleri,ataköy plus servis saatleri,forum istanbul kapanış saatleri,migros açılış kapanış saatleri,kapalı çarşı açılış kapanış saatleri 2011,istanbul forum kapanış saati,forum istanbul saat kaçta açılır,palladium kaçta kapanıyor,forum bornova açılış kapanış saatleri,KUYUMCUKENT KAÇA KADAR AÇIK,malatya park servis saatleri,optimum servis saatleri 2011,kapalıçarşı kaçta kapanıyor,forum bornova servis saatleri,deepo antalya kapanış saati,malatya park kapanış saati,kapalı çarşı kaça kadar açık,bim market açılış saati,bim saat kaçta açılıyor,trabzon forum avm servis saatleri,yön avm çalışma saatleri,migros açılış saatleri,avm kapanış saatleri 2011,real kaçta açılıyor,forum istanbul çalışma saatleri,antalya özdilek saat kaçta kapanıyor,avmler kacta kapaniyor,zafer plaza kaçta açılıyor,optimum saat kaçta kapanıyor,avmler kaçta açılıyor,antalya özdilek avm kaçta kapanıyor,viaport kaçta kapanıyor,migros kapan saati,yön avm kapanış saati,zafer plaza saat kaçta açılıyor,bursa korupark açılış saati,korupark acilis saatleri,avmler saat kaçta açılıyor,carsi mersin en geç kapanan magaza,yön avm trabzon,bursa meridyen kaçta kapanıyor,özdilek kapanış saati,forum istanbul kapanış saati 2015,gaziantep forum kaçta kapanıyor,viaport kipa kaçta kapanıyor,malatya avm açılış kapanış saatleri,mark antalyanın kapanıs saatı kac,kuyumcukent saat kaçta açılıyor,avm kaçta açılıyor,avmler kacta aciliyor,symbol avm kapanış saati,trabzon yön avm,ıstanbul vıaport kacta kapanıyor,istanbul forum kaçta kapanıyor,izmir alışveriş merkezleri pazar günleri açık olan


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,timurtaş hoca hangi cemaatten,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler gursel tekin alevimidir,yeni sskli dogumbyapmis s S kli 8sci,nurseli idiz bikini,fethi çağıl evlendi,e 5te trafik kazası,eşek inek çifleşmesi,60 bin tl 120 ay şekerbank geri ödemesi nasıl olur,koç erkeği sevdiğini nasıl belli eder,gülay sezer nereli,gizli askeri proje 2016,taahhüdü ihlal cezası kalkıyor yasa teklifi tbmm’de,turbanlı frikik resimleri,tsk rutbeli subaylarin isim listesi,tıravsti aktif çıplak,kayseri toki evleri kura çekilişi,belediye işçilerine kadro verilecek mi 2015,isimsiz afyonlu bayanlar seks videolari ve numaraları,seks fotoları,Seher dilovan resimleri erotik,oktay ustanın ölüm tarihi,dul yetim aylığı alanlara müjde,bakim ayliklarihatalarin son haber,medipol üniversitesini sorduk,bugün ölen ünlü oyuncu,en sest aile ici yenge hikayye
81