Bağkur, emekliye çift maaş sevinci yaşattı!

Reklamlar
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yaptığı hata binlerce emekliye çift maaş sevinci yaşattı. Emekliler maaşlarını çekmek için gittikleri bankada maaşlarının iki katı parayla karşılaştı. Çift maaşı duyan emekli bankaya koştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Merkezi’nde yapılan bir hata binlerce emekliye çift maaş sevinci yaşattı. Tek maaş çekmek için gittikleri bankada maaşlarının iki katı parayla karşılaşan emekliler durumu yakınlarına bildirdi.
Daha sonra aynı duyguyla bankaya gelenler ise merkezden yanlışın düzeltilmesi nedeniyle ancak gerçek maaşlarını çekebildiler.
Dün gece saat 24.00’dan sabah saat 11.00 sıralarına kadar maaşlarını çekmek için bankamatiklere gelen Bağkur emeklileri, hesaplarında maaşlarının iki katı para ile karşılaşınca güzel bir sürprizle karşılaşıp paraları çektiler. Emekliler sevinçlerini tanıdıkları diğer emekli arkadaşları ile paylaşınca herkes bankamatiklere akın etti. İl genelinde üç ayrı bankada erken saatlerde çok sayıda emekli çift maaş çekmenin sevincini yaşadı. Bazı emekliler ise aldığı paranın fazla olduğunu düşünüp banka yetkililerine müracaat etmesiyle bankaların haberdar olduğu olayda SGK’nın yanlış bir işlem nedeniyle çift maaş talimatı verdiği ve sorununda buradan kaynaklandığı tespit edildi. Olayın fark edilmesinin ardından ise bankalar Bağkur emeklilerine maaş veren bankaların ATM’lerini yanlış düzeltinceye kadar devre dışı bıraktığı öğrenildi. Bu arda bankamatiklerin devre dışı kalması nedeniyle maaşlarını çekemediklerini iddia eden bazı emekliler ise duruma tepki gösterdi. Olayı sonrada öğrenen bazı emekliler ise kendilerini şansız olarak değerlendirdi.
SAKARYA’DA DA EMEKLİLER ÇİFT MAAŞ SÜPRİZİ YAŞADI
Sakarya’nın Akyazı ilçesinde banka ATM’sinden para çeken emekliler çift maaş sürprizi ile karşılaştılar. Hatanın farkına varan banka yetkilileri ATM’lerde işlemleri durdurdu. Halk Bankası Akyazı Şubesine maaşlarını çekmeye gelen emekliler çift maaş süpriziyle karşılaştı. Sabah saatlerinde bankanın önünde bulunan ATM cihazından maaşlarını almak için banka önüne gelen emekliler hesaplarında çift maaşı görünce çok sevindiler. Maaşlarını fazla fazla çeken emekliler sevinçle evlerinin yolunu tuttu. Yanlışlık banka açılınca bir emeklinin maaşını sormasıyla anlaşıldı. Banka daha çok kişinin fazla para çekmemesi için ATM’leri kapatarak hesapları dondurdu. Emekliler banka önünde durumun düzelmesini beklerken duruma tepki gösterdiler. Fazla maaş alan bazı emekliler Banka Şubesi açılınca bankaya gelerek paraları iade ettiler.
Akyazı’da televizyon tamir bakım servisi işleten Mehmet Özdemir emekli maaşını çekmeye gittiğinde büyük bir şaşkınlık yaşadığını belirterek, “Sabah erken vakitte sıra olmadığı için banka önüne gelerek maaşımı almak için şifremi girdiğimde 550 TL civarında aldığım aylığın 1000 TL olarak yatmış olduğu gördüm. Torba Yasasından maaşların bir miktar zamlı olacağını bekliyorduk çok fazla olunca haliyle sevindik. Ben ve arkadaşımın maaşını aldıktan sonra sevinçle işyerime gittim. Birkaç saat sonra banka açılınca yanlışlık olduğu açıklamışlar bende bankaya gelerek parayı iade etmek istedim. Eksik alınca gelip almasını biliyoruz fazla olunca da vermesini bilmeliyiz” dedi.
Çift maaş alanlardan Cemalettin Kaya ise “ATM ‘den paramı çektim. Çift maaş olduğunu görünce bankaya giderek durumu sordum parayı iade ettim. Parayı iade ettiğime dahil makbuz verdiler. Benim maaşım 643 TL hesabıma 1181 TL yatırılmış. Bankada hesabıma bakıldı maaşım dışındaki para iade alınıldı” diye konuştu.
Banka yetkililerinden alınan bilgilere göre sistemden kaynaklanan bir durumdan dolayı emeklilerin hesaplarında fazla para göründüğü ve durumun düzeltildiği belirtildi. Yetkililer, “Fazla maaş alan emekliler zaten bizim sürekli müşterilerimiz bir sorun yok” dediler.
Banka yetkilileri kaç kişinin fazla maaş aldığı konusunda bilgi vermediler.
Bazı emekliler fazla paraları alarak evlerinin yolunu tutarken günlük 1000 TL nakit çekme limitinden dolayı bankada küsuratı kalanlar ise duruma sitem ettiler.
İHA

25 Mart Cuma 2011  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: almanyada halk bankasi subeleri,bağkur çift maaş,halkbank almanya,emekli maaşları gece kaçta yatıyor,emekli maaşları saat kaçta yatar,halkbank emekli kredisi maaşın kaç katı,halk bankası emekli maaşları gece yatarmı,emekli maaşı saat kaçta yatar,is baankasi emekli maaslari gece banka para kacta geciyor,emekli maaslari saat kacta yatar,emekli maaslari gece kactan itibaren yatiyor,bağ kur emekli maaşları saat kaçta yatıyor,bağkur emekli maaşım ne kadar yatı,halkbank sorunlu krediler son dakika,halkbank maaşları saat kaçta yatırıyor,halkbank emeklimaaslari saat kacta yatar,halkbank emekli maaşları saat kaçta yatar,halkbank emekli maaslarini saat kacta yatiyor,bagkur ayliklari saat kacta yatiyor,bagkur emekli maasi fazla yatti,halk bankasi emekli maaşları saat kaçta yatar ziraat,halk bankasi emekli maaslari saat kacta yatiyo,halkbankasia emekli maaşı sat kaçta yatar,atmden fazla maas yatarmi,ziraat emekli maaşı saat kaçta yatar,ziraat bankasi emekli ayliklari gece kacta yatar,ölen kişinin emeklisi bankaya yatarsa,maaşlar saat kaçta yatıyor,maaşlar saat kaçta yatar,maaşlar gece saat kaçta yatar,maaş gece 24 ten sonra yatar mı,iş bankası gece maaşları kaçta yatırır,is bankasi emekli maaşları gece kaçta yatıyor,emekli maşları sat kaçta yatar,halk bankası bağkur emekli maaşlarını saat kaçta yatıyor,halk bank emekli maaşları hesaba saat kaçta yatar,Bağkur emeklisi maaşının kaç katı kredi çekebilir,emekli maaslari saat kacta yatiyo halk bankanda 2015 eylul ayinda,bağkur emeklilik maaşım ne kadar,emekli maasi kacta yaticak,emekli maasi gece 12 den sonra yatar mi,emekli maası saat kaçta yatar,emekli aylıkları saat kaçta yatar,bağkur maaşı saat kaçta yatar,emekli maaşım fazla yatmış,emekli maaşlar gece saat kaçta yatar,bagkur maaslari saat kacta yatar,emeklilik maaşı saat kaçta yatar halkbank,emeklilerin maaşları gece saat kaçta hesaba geçiyor,emeklilerin maaşı neden gece 24 den sonra yatmıyor,emeklilerin maaşı kacta yatacak,bagkur maası fazla yatarmı,emekli maaşları saat kaçta yatar ziraat,emekli maaşları saat kaçta yatar finansbank,bagkur maasima fazla para yatmis,bağkur emeklisine fazla yatan maaş


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,timurtaş hoca hangi cemaatten,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler astimi olan magas alirmi,clplak klzlar,gazetenin kilosu ne kadar,kalca resmi,kilotsuz frikikler,muğla denizli yolu trafik kazası,son dakika,serap kunak kaç yaşında,anneler gununde askerlik dusecekmi,hangi şehirde ne kadar kürt var,kadir baytur sedat peker,bugün ölen ünlü şarkıcı,timurtaş hoca hangi cemaatten,mersin davultepe silahli catisma,ergani sondakika haber,ona yağ kimin,konya orman bolge mudurlugu isci alimi 2016,kadir baytur,kadir baytur,xnxx çin türk güzel resim,hayvanlarınçiftleşmesi,2016 denetim 2 yili ahmet davutoglu imzaladimi mahkumlara,2016 subat yasada dogum borclanmasi varmi,erkan tan kiminle evlendi,Adnan Oktarın kediciklerinin çıplak resimleri
79