En çok personel arayan şirketler listesi

İnşaattan finansa kadar farklı sektörlerdeki şirketler avına çıktı. Son bir haftada 20 bin verildi. Şirketler arasında stajyer arayan da var, müdür de…

Devler ava çıktı, son bir haftada 20.000 kişilik eleman ilanı verildi.. İşte en çok eleman arayan 7 sektör ve iş sahibi olmanın ipuçları!
Krizin etkilerini üzerinden atmaya başlayan şirketler, yıl sonu geldi demedi, eleman alımına ağırlık verdi. Sadece Kariyer.net’de  son bir haftada 17 bin 200 eleman ilanı yayınlandı. Şirketler sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’le sınırlı kalmadı, Ağrı’dan Nevşehir’e Bitlis’den Bingöl’e müdürden stajyere satış elemanından uzmana kadar farklı pozisyonlar için eleman avına çıktı.

Yeni yıla yeni işle girmek isteyenler, bu haberi okusun!
Tekstil sektöründe 1.636 kişiye ihtiyaç var
Son bir haftada 1.636 eleman avına çıkan sektör, mağaza müdürü, tekstil mühendisi, dikiş operatörü, mağaza satış elemanı, yönetici adayı, teknik müdür, insan kaynakları uzmanı, CNC operatörü, kasiyer, modelist, kumaş planlama sorumlusu, kalite kontrol sorumlusu, müşteri temsilcisi, mamul depo sorumlusu, satın alma uzmanı, kartela elemanı, sekreter, iş geliştirme mühendisi arıyor. Eleman arayan şirketlerin başında ise l Armani Jeans l Zara l Beymen l Puma l Boyner l Park Bravo lD’S Damat l Mudo l Yargıcı l Kom l La Senza l Desa Deri l Defacto l Süvari Giyim l Koton l Mithat Giyim l Colin’s l Demsa Ticaret l Collezione geliyor. Tekstilde en çok eleman arayan il ise İstanbul.
Bilişimde yelpaze bir hayli geniş
Tekstİlden sonra en çok eleman arayan sektör bilişim sektörü oldu. Son bir haftada 1.476 eleman ilanı veren sektör, bilgi işlem teknikeri, yazılım uzmanı, üretim sorumlusu, kurumsal satış uzmanı, Linux sistem uzmanı, web tasarım uzmanı, veri yedekleme uzmanı, elektronik mühendisi, proje yöneticisi, CRM analisti, ürün yöneticisi, notebook teknisyeni, MS Office eğitmenlerine kadar geniş bir yelpazede eleman arıyor. İstihdam yaratacak şirketlerin başında ise l Koç Bilgi Grubu  l Siemens l Dell l Gold Bilgisayar l Nexum l Bilge Adam l Yemeksepeti.com l iLab Holding l HP geliyor.
İnşaat yurtdışı için eleman arıyor
Son bir haftada 803 eleman ilanı veren sektör, genel müdür, saha mühendisi, denetçi elektrik mühendisi, satış temsilcisi, iş güvenliği mühendisi, insan kaynakları uzmanı, teknik ofis yöneticisi, inşaat mühendisi, mimar, inşaat teknikeri, şube  müdürü, hak ediş uzmanı, pazarlama müdürü, beton santral operatörü, montaj mühendisi, depocu, mekanik işler şefi, ince yapı şefi, proje müdürü arıyor. Eleman arayan şirketlerin başında l Güriş l Enka l Alarko l Sinpaş l Varyap lAğaoğlu Şirketler Grubu l Soyak Holding l STFA l Gülsan İnşaat l Taşyapı l Doğuş İnşaat geliyor. İstanbul ve Ankara’daki ilanlar ağırlıkta olurken, Artvin, Kahramanmaraş, Düzce, Kayseri, Mersin, Tekirdağ, Gaziantep ve Hatay gibi illerde çalışmak üzere de eleman aranıyor. İnşaat sektörü sadece Türkiye’de değil yurtdışında çalışmak üzere de eleman arıyor. En çok Türk eleman arayan ülke ise Libya. Ayrıca Afganistan, Cezayir, Ürdün, Suudi Arabistan, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Katar ve Kazakistan’da da çalıştırılmak üzere de inşaat sektörü eleman arıyor.
Hızlı tüketimde 791 eleman ilanı yer alıyor
l Godiva l Coca-Cola l Kraft l Evyap l Doluca l Frito Lay l Makromarket l Banvit
l Eti l Unilever l Hayat Kimya l Nestle l British American Tobacco l Henkel l Philip Morris l Sütaş
l Şenpiliç  l Barilla l Danone l Henkel başta olmak üzere hızlı tüketimde faaliyet gösteren şirketler
791 eleman arıyor.

Pozisyonlar arasında ise satış temsilcisi, tanıtım elemanı, aşçı, satış sorumlusu, kasiyer, depo elemanı, üretim mühendisi, paket servis elemanı, fabrika müdürü, şarküteri elemanı, üretim planlama mühendisi, gıda mühendisi geliyor. Konya, Mersin, Kayseri, İzmir, Gaziantep, Eskişehir, Antalya, Bursa, Bolu, Malatya, Tekirdağ, Niğde, Ankara ve İstanbul eleman arayan iller arasında bulunuyor.
OTOMOTİV
l Hyundai, l Tırsan, l Ford Otomotiv l Bosch l Doğuş Otomotiv l Nissan l Bayraktar Holding l Daewoo International l Toyota l Türk Traktör l Oyak-Renault l Otokar başta olmak üzere, sektör son bir haftada 657 eleman almak için ilan yayınladı. Kaporta ustası, elektrik mühendisi, motor ustası, servis müdürü, elektronik mühendisi, bakım mühendisi, teknisyen, simülasyon mühendisi, teknik ressam, vardiya amiri, boya ustası, kalite mühendisi, kalıphane operatörü gibi farklı pozisyonlarda çalışmak üzere Ankara, Bursa, Aydın, Antalya, Düzce, Trabzon, Tekirdağ, Konya, Kocaeli, Mersin, Eskişehir, Gaziantep, Bursa ve İstanbul’da ikamet edecek eleman aranıyor.
Finans:  Stajyer, danışman, portföy yöneticisi…
l Sociate Generale l TSKB l YKB l Kuveyt Türk l Eurobank Tekfen l Albaraka Türk l HSBC l Akbank l Garanti Bankası l Groupama l Şekerbank l ING Bank l Koç Finans eleman arıyor. Finans sektörü İstanbul’dan Kilis’e, Adana’dan Isparta’ya, Konya’dan Kayseri’ye farklı iller için son bir haftada 534 ayrı eleman arıyor. Pozisyonların başında ise portföy yöneticisi, uzman, krediler operasyon yöneticisi, BES sertifikalı danışman, müşteri temsilcisi, gişe yetkilisi, hatta stajyer geliyor.
Perakende
l Adidas l Migros l Flo Mağazacılık l Ziylan Grup l CarrefourSA l DiaSA l Öğretmen Çorap l Çilek l Penti l Bernardo l Mudo l Teknosa l Defacto l Koçtaş l Zara l Shaya Mağazacılık l Media Markt l Saturn l LC Waikiki l Deriden l Electroworld l Tesco/Kipa l IKEA l Kahve Dünyası l Komşu Fırın l Ayakkabı Dünyası l Metro l Cash&Carry l Real başta olmak üzere perakende şirketleri 447 ayrı pozisyon için eleman arıyor. Aranılan pozisyonlar arasında satış temsilcisi, mağaza danışmanı, kasiyer, eğitim ve gelişim yöneticisi, beyaz eşya satış temsilcisi, kahverengi eşya satış temsilcisi, güzellik uzmanı, depo ve sevkıyat sorumlusu, santral elemanı, partime satış danışmanı ve satın alma uzmanı yer alıyor. İstanbul, Malatya, Trabzon, Samsun, Nevşehir, Van, Şanlıurfa, Gümüşhane,
Iğdır, Mardin,  Ordu, Bitlis, Bingöl, Ağrı eleman aranan iller arasında.
Zam bekleyen şirketini değiştirsin!
Monster Worldwide  Latin Amerika ve Gelişen Pazarlar Başkanı Rob Brouwer, ‘2011’de de ücret zamları değil, prim sistemi önemini devam ettirecek. Performans primleri ve bonuslar uygulamadaki ağırlıklarını koruyacak. Ücretlerini artırmak isteyenlerin önündeki diğer seçenek ise işlerini değiştirmek olacak’ değerlendirmesi yaptı. Brouwer, ‘Türkiye’de 2011’de ekonomik büyümenin sürmesi ve istihdamın artması bekleniyor. İstihdamdaki artış 2010’daki kadar hızlı artmasa da artış sürecek ve işsizlik oranı yüzde 12 civarında olacak. 2011’de öncelikle bankacılık, perakende, inşaat, taşımacılık, telekom, enerji, turizm, güvenlik, kamu sektöründe istihdam artışı bekliyoruz’ diye konuştu.
Yapı, telekom ve gıda rekor kırıyor
AKŞAM’a konuşan Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, ‘Geçen dönemde yapı, telekom ve gıdada istihdamda rekor kırıldı. Yapı sektörü, en fazla iş fırsatı sağlayan sektörlerin başında, telekom da iki ay üst üste rekor kırmasıyla dikkat çekti. Gıda sektörü ise son aylarda sergilediği yükseliş trendinin ardından son rekoruyla, istikrarlı büyüme sürecine girdi. Bu sektörlerin ekim rakamlarını, bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyasladığımızda ise sırasıyla yüzde 77, yüzde 44 ve yüzde 55 oranlarında artış görüyoruz. İstihdamla ilgili verilerimize baktığımızda, yükseliş trendi içinde bir yılın bizi beklediğini söyleyebiliriz. 2011 yılında özelikle yapı, tekstil, bilişim, sağlık, gıda, otomotiv, turizm, üretim, telekom ve finans öne çıkıyor.’
Akşam

16 Kasım Salı 2010  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kocaeli eleman arayan fabrikalar,emekli eleman arayanlar istanbul,emekli eleman arayanlar ankara,işçi arayan fabrikalar,boyacı arayan şirketler,yurtdışı aşçı ilanları,boyacı arayan firmalar,işçi arayan şirketler,emekli eleman arayan firmalar,izmir eleman arayan fabrikalar,depocu arayanlar,adanadaki iş eleman personel arayanlar ilanları,ankarada emekli eleman arayanlar,aşcı arayan gemiler,yurtdışı inşaat teknikeri iş ilanları,izmirdeki holdingler,güvenlik arayan şirketler,konyada eleman arayan hastaneler,emekli eleman arayanlar,inşaat boyacısı arayanlar,eleman arayan fabrikalar,personel arayan oteller,aşçı arayan firmalar,emekli işçi arayanlar,antalyada güvenlik elemanı arayan oteller,bursada eleman arayan fabrikalar,aşçı arayan oteller,bernardo da prim sistemi aliniyormu,emekli arayan firmalar,izmirde insaat sektörü isci arayan firmalar,antalyada boyacı arayan oteller,izmir boyacı arayan fabrikalar,istanbulda boyacı arayan oteller,izmirde boyacı arayan firmalar,boyacı arayan firmalar izmir,kayseri de yurtdışına eleman arayanlar,kayserıde ascı arayan yurd varmı,katarda türk oto kaportacıları telefon numaraları,yurtişinda işçi ariyan büyük firmalar,mobilya cilacısı arayan firmalar antalya,yurtdışına eleman alan firmalar,mobilya cilacısı arayan firmalar,mobilya boyacısı arayan fabrikalar ankara,KONYADA İŞÇİ ARAYAN İŞYERLERİ,Konya da Hastanelerde emekli işçi arayan,Sahibinden aşçı arayan gemi firmaları,Santiye isçi arayanlar,kocaeli işçi arayan fabrikalar,www ikurda işci arayan firmalar com,Kayseride foklifçi arayan yerler,izmir fabrika eleman arayanlar,Emeklı eleman arıyan sırket ankara,boyaci arayan oteller telefon numarasi,adana bayan işci arayan,bolu boyaci arayan firmalar,ayakkabi personeli arayan firmalar,antepte eleman arayan oteller,antalya şantiye elektrik iş ilanları,antalya mobilyacilacısı arayan firmalar,Afyonda Şantiye sahibinden aşcı iş ilanları,Afyonda şantiye bekcisi arayan şirketler,boyaci fabrika is ariyorum,bursada emekli aşçı arayan firmalar bugün,elektrik şantiyesine aşçı arayan şirketler,istanbul otelleri boyacı arayanlar,istanbul da cilaci ariyan firmalar,İstanbul 0216 aşçı arayan firmalar şantiyeler fabrikalar,isci ariyan fabrikalar,is ci arayan dogalgaz santiyeleri,emekli otelde is ariyom izmir,emekli işçi arayan şirketler,Emekli eleman ariyan insaat firmalar,Eleman ariyan,afyonda mobilya boyacısı arayanlar

YORUM YAP

 1. meral gülşen diyor ki:

  ben 28yaşındayım bekarım istanbulda yaşıyorum kalite kontrolcuyum disiplinli ve düzenli bir fabrikada iş arıyrum iyi geceler

 2. muammer çınar diyor ki:

  20 yıldır alçı sıva boya ustasıyım yurt dışı iş arıyorum irtibat telefonum 05373367649

 3. alinafiz kepir diyor ki:

  slm ben alinafiz 20yılı aşkın şantiye aşçısıyım gerek yurt içi gerek yurt dışında çalıştım acilen iş arıyorum terçihim yurt dışında

 4. latif gülmez diyor ki:

  16 yıllık tecrübeli bay aşcıyım. Bunun 7 yılını yurtdışında aşcıbaşı olarak çalıştım,yurtdışında çalışmaya engelim yoktur,Aşcılık sertifikam vardır.

 5. ömer diyor ki:

  1999 dan buyan antalyada otellerde güvenlik olarak çalişiyorum yurt dışında iş ariyorum ve 2.5 yılık türkmenistan tecrübem var . tel:05464519005

 6. muammer çınar diyor ki:

  ALÇI SIVA BOYA USTASIYIM KONYALIYIM YURT DIŞI İŞ ARIYORUM İLGİLENEN OLURSA EKİP TEMİN EDERİM İRTİBAT TLFNM 05373367649 MUAMMER ÇINAR

 7. nur diyor ki:

  slm. ben mımarm yenı mezun oldum pek fazla bılgım yk cunku ıstemeyerek okudum bana bu meslegı sevdırıcek bı fırmada calısmak ıstıorum parası hıc onemlı degıl yeterkı kendımı gelıstırebılıyım yardımcı olursanız sevınırım cunku bu benım ıcın cok onemlı :(

 8. musta kaya diyor ki:

  iyi günler ben 17 yıllık aşçıyım çeşitli ülkelerde görev yaptım ukrayna rusya romanya evli ve 2 çocuk babasıyım rusya veya ukraynada şantiye aşçısı olarak görev almak istiyorum saygılarımla gsm 0545 741 91 91 gsm 0539 760 96 11

 9. müslüm kabakulak diyor ki:

  slm ben inşaat kalıpcısıyım 20 yıllık tecrubem var bu işte projeden anlıyorum tlf 05415061200

 10. ömer gezer diyor ki:

  slm ben taş duvar ustasıyım 10 yıllık tercubem var ekip başıyım eleman sorunu yoktur 3 tare ekibim var taşronluk yapıyorum her türlü taş duvar yaparım yurt dışı yurt içi fark etmez 30 insanın sebebiyim bunlarla beraber ekmeğimizi tştan çıkarıyoruz saygılar NO 05354598632 TLF 05325519781

 11. osman sarı diyor ki:

  37 yaşindayım 25 senelık aşçı yım lokanta tabılot yemeklerde ustayım artvınlı yım bursa inegölde oturuyorum yurtdişinda iş arıyorum ulke fark etmez 05383826404 arayın goruşelım

 12. neşet özdemir diyor ki:

  selam ben neşet özdemir dış cephe ustasıyım ısı yalıtım ve kara sıva ustasıyım yurt dışında calışmak istiyorum ilgize arz ederim

 13. ali diyor ki:

  slm ben ali orduluyum inşahhat ustsyım no 05442954031

 14. Harun kayabaş diyor ki:

  35 YAŞINDAYIM KALIP VE İNŞAAT MAZEMELERİ TAMİR İŞLERİNİ YAPIYORUM BELĞEM MEVCUTTUR E EYLİYETİMVAR

 15. nevin diyor ki:

  tekstılde uretım planlama satınalma muhasebe departmanlarında iş arıyorum.bılgınıze….

 16. ilhan diyor ki:

  SELAM BEN İLHAN ANKARADA YAŞIYORUM AŞÇIYIM DAHA ÖNCE ŞERHİRDIŞI VE YURDIŞI
  ŞANTİYE RESTOENT AŞÇILIGI YAPTIM EGER ŞİRKETİNİZE AŞÇI LAZIM OLURSA BENİ
  TEL(0312)245.35.51. NOLU VE 0553.273.00.60. NOLU TELEFONDAN ULAÇA BİLİR SİNİZ
  ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM

 17. muammer çınar diyor ki:

  alçı sıva boya ustasıyım yurt dışı iş arıyorum ayrıca kalıp ve demir ekibim var irtibat telefonum 05373367649

 18. milazım söylemez diyor ki:

  22 yıllık alçı boya ustasıyım türkmenistanda calışmak istiyorum 05388524001 saygılarımla

 19. emrah diyor ki:

  slm ben birçok markette çalışmış mavav tezgah personelligi yapmış manav tezgahtarlıgı olarak iş aramaktayım ilgilenenler için no:05399465701

 20. şenol ulu diyor ki:

  37 yaşındayım 20 yıllık döner kasap sulu yemek ustasıyım yurt içi yurt dışı çalışırım saygılar. .. 05427442935

 21. serdar diyor ki:

  mrhb ben serdar bursa da yaşıyorum bekarım lise mezunuyum yurt dışında ki inşaatlarınız da güvenlik elemanı alımınız oldugunu duydum belgem ve deneyimim var sizle çalışmak isterim tlf numaram 5386038288

 22. ismail hakkı orhan diyor ki:

  51 yaşında emekli yöneticiyim,konya ve antalyadan iş teklifleri bekliyorum.

 23. mehmet şahan diyor ki:

  güney ve güneydogu mutfagında,vetürk murfagında aynı zamanda toplu yemeklerde tercübeliyim iş görüşmelerine açıgım 0535 367 41 61

 24. ALİ KARAKURT diyor ki:

  iyi aksamlar ben 23 yasında halı dezgah halfasıyım yurt dısında is arıyorum ülke farketmez yeterki maası dolgun olsun 05317165008

 25. mustafa havzalı diyor ki:

  27 yaşındayım 5 senedir metal işlerinde ince sac ve demir işlerinde çalışıyorum yurt dışında çalışmak istiyorum tel:05073912318

 26. yüksel uzun diyor ki:

  selam ben türkmenistanda 2 yıl mobilya cilacısı olarak görev yaptım sisinle çalışmak isterim bilginize saygılar. 05365909074

 27. Erdoğan uçar diyor ki:

  olarak çalıştım ayrıca kaynak vesu tesisat işleri yapıyorum heriş elimden gelir site ve benzer yerlerde çalışmak istiyorum

 28. erdoğan uçar diyor ki:

  8 sene deri fab 18 sene 4 yıldızlı bir otelde elk tek olarak çalıştım.Ayrıca elk kaynağı vesu tesisatı da yapmaktayım .elimden her işgelmektedir emekliyim ege bölgesinde site veya benzeri yerlerde çalışmak istiyorum saygılarımla.TEL:05368740564

 29. VEDAT SÜTCÜ diyor ki:

  ben 16 yıllık TÜNELKALIP UZMANIYIM BEN YURT DIŞINA DAHA ÖNCEDEN ÇIKTIM BİR KAÇ KEZ. İŞİMDE ÇOK TİTİZİMDİR.İRTİBAT NUMARALARIM: TİR.TEŞEKKÜRLER

 30. cevdet alkuş diyor ki:

  ben 40 yaşında cilacı kalfasıyım 9 senedir bu işi yapıyorum tercihim antalya bölgesi elim çok hızlıdır işimi hızlı yaparım ilginize şimdiden tş ederim

 31. ehan diyor ki:

  20 yılı aşkın bir süredir alçı sıva ve boya ustasıyım yurt dışı ve yurt içi çalışabilirim artı aşçıyımdır ve sertifikamda vardır aşçı ve boya işinde konyada ikamet ediyorum irtibat numaram 05448435164

 32. rasim topsakal diyor ki:

  rasim ben elektrik 3 sınıf elektrikci tesisat belgem var
  46 yaşında emekliyim
  elektrik ustası olarak iş arıyorum
  burdan benle irtibata gecen arkadaş olursa
  berabercalışa biliriz
  tel 05367456781 ankara facaadanda ulaşa bilirsiniz

 33. zekai diyor ki:

  SLM BEN ZEKAİ TAMİRCİYİM KAMYON VE İŞ MAKİNASI ÜZERİNE YURT DIŞINDA ÇALIŞMAK İSTİYOM NO 0531 833 09 38

 34. latif gülmez diyor ki:

  20 yıllık tecrübeli bay aşçıyım. Bunun 7 yılını yurtdışında aşçıbaşılık yaptım. Yurtdışında çalışmaya engelim yoktur. Aşçılık sertifikam vardır. Saygılarımla 05313488177

 35. recep akdaş diyor ki:

  selamınaleyküm

  40 yıllık sulu yemek ve tatlı ustasıyım, Tsk öğrenci yurdundan emekli oldum, 5 yıldır Cezayir’de şantiye aşçıbaşılığı yaptım.Şuan boştayım acil yurtdışı aşçılığı arıyorum seyahat engelim yok pasaportum hazır sizinle çalışmak isterim hayırlı günler haberinizi beklerim.. no:05394414510

 36. mustafa şen diyor ki:

  selamünaleyküm hayırlı günler ben tabildot aşçısıyım yurtdışı deneyimi rusya ve ırak yurtdışı aşçılık işi arıyorum ülke farketmez ilgilenen firmalara arz olunur irtibat tel 0536.452.46.77 saygılar

 37. şükrü ercan diyor ki:

  merhaba ben şükrü ercan 1979 tarsus dogumluyum eksavator ve şavul operatoruyum ehliyetim var sizinle calışmak isterim

 38. bekir koyuncu diyor ki:

  27 yıllık aşçıyım sırbistan karadağ ve libyada çalıştım yurtdışı aşçıbaşı şantiye işi arıyorum 0539 894 57 55 bursa.

 39. ugur diyor ki:

  selam merhaba ben ugur 25 yasındayım ınsaat soguk demır ustasıyım 10 yıldır bu işde calısıyorum ustalık deneyimim iyi yurddısında bırkac yerdede calısdım tekrar nasıp olursa calısmak istiyorum eger ekip de isterseniz saglam usta arkadaslarım var 05413268323 ararsanız sevınırım e posta adresim çalısmıyor

 40. Bekir uysal diyor ki:

  sıhhi tesisat kat kaloriferi doğalgaz iç tesisat ustasıyım iş arıyorum şantiye veya fabrika olabilir İstanbul sultanbeylide oturuyorum ilgilenirseniz sevinirim.

 41. Bekir uysal diyor ki:

  telefon numaram: 0535 578 53 14

 42. coşkun diyor ki:

  ben kalıp işleri ve bina bag bahçe istinat duvarları hazır desenli kalıbım var bu işlerle ugraşıyorum yaptırmak isteyenlere duyurulur cep 0532 609 22 11

 43. hasan diyor ki:

  sondaj operatoruyum sondaj elemani arayanlar uladablilir 0542 452 37 37

 44. ibrahim diyor ki:

  Mobilya.boya ustasıyım yurtdışında çalıştım işarıyom yurtdışı olursa iyi olur 05385832983bu.nodan ul 20yıldır .buişi yapıyom

 45. erkan hızlı diyor ki:

  selam ben erkan 20 senedir cnc dik işleme operötörüyüm ayakkabi takan model kalıplarinda calistim takim bilemesini biliyorum ve sizinle calismak istiyorum su anda bostayip 05422232984

 46. yahya toprak trabzon of diyor ki:

  inşaat elektirik bide şöförüm yurtdışında calışıyorum sürekli yurtdışında calışmak isterim telefonum 05379233925 jhko


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,hava durumu 1 aylık,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir sansürsüz frikikler,ozgecanin agzndan yazilan mektup,ezgi sertel sevgilisi,hayvan tuzu faydalari,gkk hakları,kılıçdaroğluna ceza,GKK HAKLARI,hac istanbuldan ucak kacsaat,tarım kredi kooperatifinden inek almak yada kredi almak icin ne gerekli,erdoganin asker annelere mujdesi,antalyada fırıncı ustası arayanlar,trafik cezalarina af gelecekmi 2015,suphi altın dokenin karisi,cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan anneler gunu suprizi,esra harmanda kiminle evli,abd de tüyler ürperden olay,Torba yasasındas çocuk parası kabul edildimi kimler için geçerli,lcw kullanilmis urun iade aliyormu,erdoganin asker annelere mujdesi,yaşarın karısı,belediyenin çöp çıkardığı ev haberi,kayseri toki sivaslılar derneği 2015,tasiş armani saat,ankarada yağmur varmı,aziz yıldırımın kökeni
80