Hangi kurum kaç memur alacak? LİSTE

Reklamlar

Hangi kurum kaç memur alacak? LİSTEKamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanmasının ardından birçok kamu kurumu, peş peşe personel alımı için ilana çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin öğretmen alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. Çalışma, Maliye, Adalet ve Bayındırlık bakanlıkları, SGK, Hazine Müsteşarlığı, SPK, TÜİK, başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumu ile üniversiteler personel alımı yapacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanmasının ardından birçok kamu kurumu, peş peşe personel alımı için ilana çıktı. Kamu kurumları, eleman alımı için KPSS sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Böylece bu sene mezun olanlar ile daha önce KPSS’ye girmeyenlere de kamuda istihdam yolu açıldı. Kamudaki en fazla alımı, her yıl olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yapıyor. 30 bin öğretmen alımı için başvurular başladı.

Çalışma, Sağlık, Maliye, Adalet, Çevre Orman ve Bayındırlık bakanlıkları ile SGK, Hazine Müsteşarlığı, SPK, TÜİK, Vakıfbank, Başbakanlık Personel Başkanlığı ve Devlet Hava Meydanları başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumu ile yine çok sayıda üniversite personel alımı için ilan verdi. Birçok kurum da engelli personel istihdamı için duyuru yaptı. 19 kurum, özürlü kadrolarına 2 bin 378 eleman alımı yapıyor. Birçok belediye de itfaiye eri almak için ilan vermiş durumda. Uzmanlar, kamuda çalışmak isteyen kişilerin önümüzdeki iki aylık dönemde ilanları yakından izlemelerini öneriyor.

Türkiye, uzun bir aradan sonra istihdamda en parlak günlerini yaşıyor. Birçok cepheden istihdama ilişkin olumlu veriler geliyor. SGK verilerine göre kayıtlı çalışan sayısı hızla artıyor. İki ayda kayıtlı çalışan sayısı 468 bin kişi artış gösterdi. TÜİK’in açıkladığı işsizlik rakamları da hızlı iyileşmeyi ortaya koyuyor.

Mayıs ayında yüzde 11’e inen işsizlik, yeniden tek haneli rakamlara dönüş için umut verdi. İstihdamı ağırlıklı olarak özel sektör sağlarken hükümet de işsizliği yenebilmek için elini taşın altına koydu. Çok sayıda kamu kurumunda on binlerce kişinin istihdamı için düğmeye basıldı. KPSS’nin açıklanmasıyla başlayan alımların önümüzdeki günlerde de sürmesi bekleniyor.

Bu dönemde en fazla istihdam sağlayan kamu kurumlarının başında Maliye Bakanlığı geliyor. Maliye’ye bağlı değişik kurumlara 1.295 personel alınacak. Gelir İdaresi Başkanlığı 750 denetmen yardımcısı alacak. Bakanlık 475 mali hizmet uzmanı için ilana çıkarken 45 hesap uzman yardımcısı ile 25 müfettiş yardımcısı istihdam edilecek.

Maliye’nin kasım ayında 700 vergi denetmen yardımcısı daha alacağı öğrenildi. Böylece Maliye’nin istihdam edeceği personel sayısı 2 bini geçecek. Sağlık Bakanlığı da 2 bin engelli personel için geçtiğimiz günlerde duyuru yapmıştı. Kayıt dışı istihdamla mücadeleye ağırlık veren Çalışma Bakanlığı 265 iş müfettişi yardımcısı için duyuru yaptı. Bayındırlık Bakanlığı ise 294 tane mühendis, mimar ve şehir plancısı alacak.

En fazla alım yapacak kuruluşlardan biri olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da 60 müfettiş yardımcısı ile 442 sözleşmeli memur alımı yapacak. Kurum, 88 sözleşmeli avukat alacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 103 kişinin istihdamı için ilana çıktı. Üniversiteler de hem öğretim görevlisi hem de memur olmak üzere çok sayıda alım yapacak.

Halen 70 üniversite, binin üzerinde personel alımı için duyuru yapmış durumda. Kamuda istihdamın bir başka yolu ise belediyeler. 22 belediye, çeşitli sayıda ve statüde eleman alımı için duyuru yaptı. Kalkınma ajansları da eleman almak için ilana çıktı. 

kullan
 

 

ZAMAN

21 Ağustos Cumartesi 2010  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: izmir büyükşehir belediyesi personel alımı 2011,ibb memur alımı 2011,istanbul büyükşehir belediyesi memur alımı 2011,sosyolog alımları,2011 mayısta kaç memur alınacak,izmir büyükşehir belediyesi memur alımı 2011,sosyolog alımı,ortaöğretim kpss ile memur alan kurumlar,belediyelerde çevre sağlık teknisyeni alımı 2011,sosyolog maaşları 2012,sosyolog alımı 2011,izmir büyükşehir belediyesi iş ilanları 2011,izmir büyükşehir belediyesi işçi alımı 2011,sosyoloji alımları,devlet hava meydanları memur maaşları,engelli memur alan bakanlıklar,devlet memur alimlari nerelere var,nereye memur alımı var,2014 nerelere memur alinacak,lise mezunu kpps sınavıyla hangi bölümde çalışır,lise mezunu kac memur alinacak,mayıs ayı kac hemsire alinacak,Seçimden önce memur alımı yapacak bakanlıklar,sosyolog alımları varmı,lise mezunları memurluk sınavı ve hangi kurum nekadar eleman alacak,şehir hatları işe alim varmi,şubat ayı hangi kurumlar alım yapıyor,mayısta kaç ortaöğretim hemşire alınacak,memur alimi nerelerdvar,memuru alımları son dakikahangi ayda alım olacak,rizede lise mezunu memur alan kurum ve kuruluslar,son 3 ay içinde nerelere memur alınacak,sosyal hizmetlere meur allml varml hemsire,nerelere memur alımı var,sosyolog alımı yapan kurumlar,nerelere lise mezunu eleman alinacak,nerelere devlet memuru alınacak,nereler memur alimi yapiyor,Nereler memur alacak,nerelere memur alınacak,izmir belediyelerde cevre saglik teknisyeni alimi son haberler,beşiktaş belediyesinin ebe hemşire alımı varmı,belediye hangi kpssyle memur alir,antalya büyükşehir belediyesinde memur ne kadar maaş alıyor,antalya buyuksehr beledıyesınde kac şehir plancı var,ankarada personel alan belediyeler,ânkarada lise mezunları memur alımı,ankarada hangi belediyeler ilkokul mezunu iş sağlığı,ankara devlet kurum sinavlari varmi,Ankara buyuk sehır beledıyesıne sehır plancı alımı varmı,ankara belediyesi lise mezunu,2014 te kurumlar kaç bin engelli alacak,2014 sosyolog hangi kurumlara alinacak,2014 haziran sosyolog alımlarında kaç engelli alınacak,devlet işçi mayista alımı,devlet personel daire başkanlığı mayıs atmada ebe kaç tane alacak,istanbulda memur alan kurumlar,istanbulda memur alacak kurumlar,ibb hangi bolume eleman aliyor,i b b personel alımı 2014,haziranda ne kadar memur alınacak,haziranda kac ortaogretim mezunu hemsire alınması tahmin ediliyor,haziranda kac lise mezunu hemsire alınması tahmin ediliyor,haziranda ibb kaç bin memur alacak,hangi kurumlar özürlü memur alacak,hangi kuruma memur alımı var,hangi belediye kaç bin personel alacak,hangi alanlarda sozlesmeli memur aliyorlar,engelli alan kuru,2012 kpss ile hangi belediyeler memur alacak

YORUM YAP

 1. bekir aktaş diyor ki:

  internetden başvuru yapa bilirmiyim vede orta okul mezunuyum daha önce kpss sınavında girmedim meslek olarak elektirik elek tironik dir güvenlik kamara sistemeri üzrerine çalışıyorum zor durumdayım işsizim

 2. aslan diyor ki:

  Merhaba;
  Bizler Türkiye Vakıflar Bankasında çalışan taşeron işçileriz.
  Taşeron işçilere kadro verilmesi hususunda iş mahkemelerinde açılan davalar sonucunda bir çok taşeron işçi sözleşmeli veya kadrolu olarak asıl işveren kadrosunda çalışmaya başlamıştır.Ancak dava açmak yada hakkını aramak için 1-3-5 kişi yetmiyor,sendika aracılığı ile başvurmak gerekiyor yada 100 kişi toplanıp öyle hak aramak gerekiyor.
  Devlet bankalarında çalışan taşeron işçileri hiç bir sendika kabul etmediği için Türkiye Vakıflar bankasında bütün işler haksızlık yapılmasına rağmen 500 taşeron işçi üzerinden yapılıyor.

  Temizliğinden tutun asıl bankacılık operasyonlarına kadar.

  Bahsedilen 500 ve üstü taşeron işçilerin %60 ve fazlası üniversite mezunudur.

  Ben Vakıfbank’ta taşeron işçi olarak çalışıyorum.Üniversite mezunuyum,yurt dışında lisans eğitimimi tamamladım ve birkaç yabancı dil bildiğimi belgeleyebiliyorum ve çeşitli bilgisayar sertifikalarım var. Vakıfbank’ta uzmanlık gerektiren operasyonel yani uzmanlık gerektiren bankacılık (bilgisayar) işleri ve bunlarında yanında benzer bir çok işi yapıyorum (kargo göndermekten tutun,telefon sekreterliğine kadar).

  Vakıflar bankasının asıl çalışanı yani kadrolu çalışanı,ayırmadan bizim üstümüz çünkü onlar kadrolu. Orta okuldan mezun da bizim üstümüz,lise de,ilk okulda,yüksek okulda hepsi üstümüz.

  Sabahtan 5 dk geç kalınca maaş tan kesilme,3 günlük yıllık izinden kesme tehtidi ve ilk okul mezunu kadrolu odacısından ,uzmanına kadar fırça yeme moral bozukluğu olacağı için geç kalma hasta olma vs gibi haklarımız yok.Ölüyorum desen rapor getir bakalım.Yahu öldüm,öldüm.

  Aldığımız ücret ise tam olarak asgari ücrettir.

  Kadrolu çalışanlar Lise mezunları için ortalama 3.000 TL maaş almaktalar ve bütün hakları da var çünkü onlar kadrolu.

  Bizler sabahtan akşama kadar bütün işleri (üstümüze vazife olsun olmasın)hayır diyemediğimiz için çalışıyoruz mecburen yapıyoruz ama kadrolu çalışanlarından bankacı diye nitelenen veya uzman vs olanların çoğu bir birlerine mail atmaktan,MS ofis programları olan word de,excel de yazı yazmaktan herhangi bir metin oluşturmaktan aciz !!

  Bu kurumun işlerini kim yapıyor veya bu banka nasıl ayakta kalıyor diyeceksiniz !

  Sizce ?

  Gariban bizler yani taşeron işçiler!

  Bizim dinimiz insanlığa en fazla adaletli olmayı öğreten,hak yemenin en büyük günahlar içinde başta gelenler arasında olduğunu bildiren,hatta 31 tane ayetinde adaletli olunmasından bahseden yüce bir dindir İSLAMİYETTİR.

  Dini bütün yöneticilerimiz,hükümet görevlilerimiz ve diğer yöneticilerimiz;Güzel dinimizin güzel kitabında MAİDE SURESİ 8.ayeti DERKİ ,

  “Herkese adaletli davranın,ALLAH tan korkun sakının,şüphesiz ALLAH yapmakta olduklarını gören ve farkında olandır.”

  ARAF suresinin 29.ayetinde ise,

  “Rabbim adaletle davranmayı emretti”,der.

  Bunun için biz Türkiye Vakıflar Bankasında çalışan,her gün ezilen,hergün işten atılma korkusuyla köşeye sinmiş ve bu korkuyla yaşayan,evlenemeyen,yuva kuramayan,hakkı yenilen ve hakları gasp edilen,üniversite mezunu olduğu halde her işe koşturulan ve ilkokul,ortaokul vs mezunları kadrolu olduğu için onlarında altında olan,üvey evlat muamelesi gören,hiçbir sosyal aktivitesi olmayan olması için ise üç kuruşluk maaşı müsaade etmeyen vs vs taşeron işçileride görün artık ve bu adaletsizliklere ve haksızlıklara bir son verin.

  ALLAH hakkı için bu durumumuz için bir şeyler yapın.

  Saygılarımızla…


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir ölünün yıkanması izle,ziraat bankasındaki ertelrmeler,hayvanlarla ilişki kuran kadınlar izle,ygs taban puani puanimdan yuksek olan universiteye okul puani eklenince girebiliyommu,nafiz körez devlet hastanesi doktor çizelgesi,aletta ocean murat boz,cumra da bicakla olu,rıfat kolivar,yaşa takılanlara emeklilik hakkı için yasa teklifi verildi tıkla 2015,vodafone kimle konuştuğunu öğrenme,ankarada bugün olan trafik kazaları,en son ölen oyuncuların ismleri,mahkumlara iş kurma kredisi,inegöl son dakika trafik kazaları,insanlar günde kaç kez dışkısını atmalıdır,son depremler antakya,doktorların tatilleri,2015 bagkura prim bocum var,konya aksarayda trafik kazasi1olu,2015serti vikalı buğdAy odemesi,hidden pıctures nerde satılıyor,kilotsuz ünlü frikikleri foto,bir erkek aşıksa kadının ne beğenir,2015 te mayısta Askerlık dusecek,denizli\de bu hafta ölenler
81