Kayısıda fiyat artışı durmuyor

Reklamlar
Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, kayısı üreticilerinin elinde kayısı kalmadığını belirterek, fiyatların daha da artacağını söyledi.

Polatbaş, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, bazı kişilerin, ‘kayısının, üreticinin ve ihracatçının elinde kaldığı şeklinde talihsiz bir açıklama’ yaptığını ileri sürerek, aksine üreticinin ve ihracatçının elinde kayısı kalmadığını vurguladı.
Sezon başından beri bu yıl kayısı rekoltesinin çok az olduğunu söylediklerini dile getiren Polatbaş, elinde kayısısı olan üreticilerin henüz ürünlerini satmadıklarını bu nedenle de fiyatların daha da artacağını bildirdi. Polatbaş, şunları anlattı:
”Geçenlerde talihsiz bir açıklama yapıldı. Sanki kayısı ihracatçısının ya da üreticilerin elinde kalmış gibi. Biz sezon başından beri söylüyoruz; ‘Bu yıl kayısı yok.
Üreticilerimiz ürünlerini satmak için acele etmesin’ diye. ‘Kayısının kilosu 7 lirayı geçecek’ dedik, 8 lirayı buldu. Bundan sonra fiyatlar daha da artacak. Çünkü üreticinin elinde kayısı yine yok.”
Öte yandan Polatbaş, torba yasasının yürürlüğe girmesiyle çitçilerin maliyeye, sulama birliklerine ve TEDAŞ’a olan borçlarını yapılandırabileceklerini belirtti.
AA

9 Mart Çarşamba 2011  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kaysi fiyatlari,kayısı fiyatlarında son durum,kayısının son durumu,kayısı fiyatları son durum,kayısıda son durum,kayisida son durum com,kayısıda sondurum,Malatyakaysı Fıyatı,malatya kayısı son durum,malatya kayısı durumu,en son kayısı fiyatları,malatya kayısı son dakika haberleri,malatya kaysı sun durumu,Malatya kaysı nisan son durum,Malatya kayisi fiyatlari son dakika,malatya kayısının son durumları,malatya kayısıda son durum,Kayisi fiyatlari sondakika,malatya kayısı ile son dakika haber,malatya kaysisi nin durumu,sondakika kayisi fiyatlari,son dakika malatya kayısı piyasası,son dakika kayisi haberler,son dakika kayısı fiyatları,Melekli Kaysisinin Fiyati Son haber,malayya kayısı habereleri sondk,malatyakayisilarinsondurumu,malatyakayısıdurumu,malatyada kayisilarin son durumu,malatya son dakika kayisi haberleri,malatya mart ayi hava durumu com,Malatya kaysisi son durum,Malatya kayısı ıle ılgılı son dakıka haberlerı,malatya kayısı haberleri,Kayısı son haber,kayısı son durum,Kayısı güncel haberleri,kayısı güncel haberler,2015 kaysiyla ilgili en son haber,kayısı fiyatları dahada artar mı,kayısı fiyatları artacak mı,Kayısı fiyatının son durumu,kayısı fiyat durum,kayısı sondurum,kayısıda durum,Kayısıda son haber,malatya haber kayısı durum ları,kaysının sundurumu,kaysı fiyatları,kayisilarin son durumu,kayisida son durum,kayisida durum ne,Kayisi haberleri sondakika,kayisi fiyatlari son durum,kayısın durumu son dakika,kayısı fıyatı guncel


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,koç lisesi taban puanı 2010 kutahya tavsanli balikoy haberleri,küçükçekmece cinayetleri,korucu alımı,küpesiz hayvanlara af,Denetimli serbestlikle ilgili yasa çıkacak mı eylül 2015 de,bir anlık dalgınlığın getirdiği dehşet,Tanga giymiş kız resimleri,sumeyye erdoganin gelinligi,denizli dün defnedilenler,angus dana fiyatları,maddi yardım almak istiyorum,buyuksehir belediye iscilride kadroya girermi,esra erol boşandı,nihat hatipoglunun kizi,hayvanla seks yapan kadınların resimleri,gizem karacanın en sapık hali,gizem karacanın en sapık hali,kucuk ciplak kizlar,pkk yayın organları nelerdir,hayvanlarla cinsel ilişki kuran erkekler,Antalya Aksu Da Yakalanan Yilan,kadin at ciftlesmesi indir,kulak arkası sivilce nedenleri,kpss lise mezunları hangi meslekleri seçebilir,akdeniz ateşi olanın çocuğu olur mu
81