Kayısıda fiyat artışı durmuyor

Reklamlar
Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, kayısı üreticilerinin elinde kayısı kalmadığını belirterek, fiyatların daha da artacağını söyledi.

Polatbaş, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, bazı kişilerin, ‘kayısının, üreticinin ve ihracatçının elinde kaldığı şeklinde talihsiz bir açıklama’ yaptığını ileri sürerek, aksine üreticinin ve ihracatçının elinde kayısı kalmadığını vurguladı.
Sezon başından beri bu yıl kayısı rekoltesinin çok az olduğunu söylediklerini dile getiren Polatbaş, elinde kayısısı olan üreticilerin henüz ürünlerini satmadıklarını bu nedenle de fiyatların daha da artacağını bildirdi. Polatbaş, şunları anlattı:
”Geçenlerde talihsiz bir açıklama yapıldı. Sanki kayısı ihracatçısının ya da üreticilerin elinde kalmış gibi. Biz sezon başından beri söylüyoruz; ‘Bu yıl kayısı yok.
Üreticilerimiz ürünlerini satmak için acele etmesin’ diye. ‘Kayısının kilosu 7 lirayı geçecek’ dedik, 8 lirayı buldu. Bundan sonra fiyatlar daha da artacak. Çünkü üreticinin elinde kayısı yine yok.”
Öte yandan Polatbaş, torba yasasının yürürlüğe girmesiyle çitçilerin maliyeye, sulama birliklerine ve TEDAŞ’a olan borçlarını yapılandırabileceklerini belirtti.
AA

9 Mart Çarşamba 2011  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kaysi fiyatlari,kayısı fiyatlarında son durum,kayısının son durumu,kayısıda son durum,kayısı fiyatları son durum,kayisida son durum com,kayısıda sondurum,malatya kayısı son durum,malatya kayısı son dakika haberleri,Malatyakaysı Fıyatı,malatya kayısı durumu,en son kayısı fiyatları,malatya kaysisi nin durumu,malatya kaysı sun durumu,Malatya kaysı nisan son durum,Malatya kayisi fiyatlari son dakika,malatya kayısının son durumları,malatya kayısı ile son dakika haber,malatya kayısıda son durum,sondakika kayisi fiyatlari,son dakika malatya kayısı piyasası,son dakika kayisi haberler,son dakika kayısı fiyatları,Melekli Kaysisinin Fiyati Son haber,malayya kayısı habereleri sondk,Malatya kaysisi son durum,malatyakayisilarinsondurumu,malatyakayısıdurumu,malatyada kayisilarin son durumu,malatya son dakika kayisi haberleri,malatya mart ayi hava durumu com,Malatya kayısı ıle ılgılı son dakıka haberlerı,malatya kayısı haberleri,kayısı sondurum,Kayısı son haber,kayısı son durum,kayısı güncel haberler,kayısı fiyatları dahada artar mı,kayısı fiyatları artacak mı,Kayısı fiyatının son durumu,kayısı fiyat durum,kayısı fıyatı guncel,kayısıda durum,Kayısıda son haber,kayısın durumu son dakika,malatya haber kayısı durum ları,kaysının sundurumu,kaysı fiyatları,kayisilarin son durumu,kayisida son durum,kayisida durum ne,Kayisi haberleri sondakika,Kayisi fiyatlari sondakika,kayisi fiyatlari son durum,2015 kaysiyla ilgili en son haber


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin hayvana pasaport çıkarılır mı,hanide saldiri,seks yapan kucuk kizlarin resimleri,s urfa bekci is ilanlari yeni 2015,sgk yeni kanunlar 2015,son 1 yili kalan mahkuma af varmi?,ankarali ayse mayolu hali,nihat hatipoğlu nun kizi,kuşadasında depremmi oldu,xn xx ruh kom,eüaş son dakika haberleri,ithal edilen kurban ismi,belediyeye gecen askerler ne kadar maas alir,hayvanlarla cinsel ilişki kuran kadınlar,ütopyada sevişme,pkk zaiyatı,es durumu tayinlerinde aranan şartlar 2015,son dakika haberleri tuncelide çatışma,nüfus müdürlüğü cumartesi açık mı,kaç adet bim market var,ağva kiralık pansiyon,diyarbakır son dakika cinayetleri,diyarbakır belediyesi beden eğitimi öğretmeni alım ilani,altın cikti mi,max classic bedava işareti 2015
81