Kayısıda fiyat artışı durmuyor

Reklamlar
Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, kayısı üreticilerinin elinde kayısı kalmadığını belirterek, fiyatların daha da artacağını söyledi.

Polatbaş, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, bazı kişilerin, ‘kayısının, üreticinin ve ihracatçının elinde kaldığı şeklinde talihsiz bir açıklama’ yaptığını ileri sürerek, aksine üreticinin ve ihracatçının elinde kayısı kalmadığını vurguladı.
Sezon başından beri bu yıl kayısı rekoltesinin çok az olduğunu söylediklerini dile getiren Polatbaş, elinde kayısısı olan üreticilerin henüz ürünlerini satmadıklarını bu nedenle de fiyatların daha da artacağını bildirdi. Polatbaş, şunları anlattı:
”Geçenlerde talihsiz bir açıklama yapıldı. Sanki kayısı ihracatçısının ya da üreticilerin elinde kalmış gibi. Biz sezon başından beri söylüyoruz; ‘Bu yıl kayısı yok.
Üreticilerimiz ürünlerini satmak için acele etmesin’ diye. ‘Kayısının kilosu 7 lirayı geçecek’ dedik, 8 lirayı buldu. Bundan sonra fiyatlar daha da artacak. Çünkü üreticinin elinde kayısı yine yok.”
Öte yandan Polatbaş, torba yasasının yürürlüğe girmesiyle çitçilerin maliyeye, sulama birliklerine ve TEDAŞ’a olan borçlarını yapılandırabileceklerini belirtti.
AA

9 Mart Çarşamba 2011  ~ Ekonomi


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir menteseoglu cinayet,mersin mezitli kaza,dünkü antep haberleri,güngörende bıçaklı kavga,yağız izgül ve eşi,TÜRKİYE ORUSBU NUMARASI,als hastalığı 2015,Ankarada Salyangoz alan yerler,zorlatecevuz hikayeleri,kellekesme iran,arac alim satimi kacinci arabadan sonra vergiye giriyor,aşağıdakilerden hangisi iletişim engellerinden,yetişkin bebeklerdeki erken dönem kurdukları,2015 yeni yasada ssk yurtdışı borçlanma için emeklilik kredisi hangi banka,turbanli aclk klzlarln resimleri,uşak genelevi kadınları,menteşoğlu otomotiv caycuma,agva bahçeli evler kiralık uygun fiyatlara denize yakin,kasımpaşa deniz taksi cinayeti,istanbul ankara yolunda trafik kazası,askerde rapor alma yolları,pkk bağcılar operasyonu,mekan yataktaki çiş kokusu ve lekesi nasil cikar,hatmi şerif hangi kanallarda var 2015,emekli sandığı yetim maasi ne kadar 2015 temmuz
81