Kayısıda fiyat artışı durmuyor

Reklamlar
Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, kayısı üreticilerinin elinde kayısı kalmadığını belirterek, fiyatların daha da artacağını söyledi.

Polatbaş, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, bazı kişilerin, ‘kayısının, üreticinin ve ihracatçının elinde kaldığı şeklinde talihsiz bir açıklama’ yaptığını ileri sürerek, aksine üreticinin ve ihracatçının elinde kayısı kalmadığını vurguladı.
Sezon başından beri bu yıl kayısı rekoltesinin çok az olduğunu söylediklerini dile getiren Polatbaş, elinde kayısısı olan üreticilerin henüz ürünlerini satmadıklarını bu nedenle de fiyatların daha da artacağını bildirdi. Polatbaş, şunları anlattı:
”Geçenlerde talihsiz bir açıklama yapıldı. Sanki kayısı ihracatçısının ya da üreticilerin elinde kalmış gibi. Biz sezon başından beri söylüyoruz; ‘Bu yıl kayısı yok.
Üreticilerimiz ürünlerini satmak için acele etmesin’ diye. ‘Kayısının kilosu 7 lirayı geçecek’ dedik, 8 lirayı buldu. Bundan sonra fiyatlar daha da artacak. Çünkü üreticinin elinde kayısı yine yok.”
Öte yandan Polatbaş, torba yasasının yürürlüğe girmesiyle çitçilerin maliyeye, sulama birliklerine ve TEDAŞ’a olan borçlarını yapılandırabileceklerini belirtti.
AA

9 Mart Çarşamba 2011  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kaysi fiyatlari,kayısı fiyatlarında son durum,kayısının son durumu,kayısı fiyatları son durum,kayısıda son durum,kayisida son durum com,kayısıda sondurum,son dakika kayısı fiyatları,kayısı fiyatları artacak mı,malatya kayısı durumu,malatya kayısı son dakika haberleri,Malatyakaysı Fıyatı,malatya kayısı son durum,en son kayısı fiyatları,malatya kaysı sun durumu,Malatya kaysı nisan son durum,Malatya kayisi fiyatlari son dakika,malatya kayısının son durumları,son dakika kayısı haberleri,malatya kayısıda son durum,malatya kayısı ile son dakika haber,sondakika kayisi fiyatlari,malatya kaysisi nin durumu,Malatya kaysisi son durum,son dakika kayisi haber,Melekli Kaysisinin Fiyati Son haber,malayya kayısı habereleri sondk,malatyakayisilarinsondurumu,malatyakayısıdurumu,malatyada kayisilarin son durumu,son dakika kayisi haberler,malatya son dakika kayisi haberleri,son dakika malatya kayısı piyasası,malatya mart ayi hava durumu com,Malatya kayısı ıle ılgılı son dakıka haberlerı,malatya kayısı haberleri,Malatya kayısı haber,kayısıda durum,kayısı sondurum,Kayısı son haber,kayısı son durum,Kayısı güncel haberleri,kayısı güncel haberler,2015 kaysiyla ilgili en son haber,kayısı fiyatları dahada artar mı,Kayısı fiyatının son durumu,kayısı fiyat durum,Kayısıda son haber,kayısın durumu son dakika,kayisi fiyatlari 2015,Malatya kayısı fiyatları son durum,malatya haber kayısı durum ları,Kayisi haberleri sondakika,kaysının sundurumu,kaysı fiyatları,kayisilarin son durumu,kayisida son durum,kayisida durum ne,Kayisi fiyatlari sondakika,kayisi fiyatlari son durum,kayısı fıyatı guncel


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,timurtaş hoca hangi cemaatten hayvanlarla seks yapan kadınlar,sundakika heberler,dünyada silah satışları,uyuşturucu hap cezası kaç yıl,malatya en son deprem,erkekler utangaç kızdan hoşlanır mı,simge hatipoglu,ilginç tecavüzler,kayıp araç hurdaya ayırma,SON DAKIKA KURUCU MAAŞ NAKADAR,diyanette en son haberler,tubidy aç çıplak,tedavulden,araci trafikten düşurtme,beni affet feride evli mi,boğaz köprüsü çizim,1999 depreminde hayatini kaybedenlerin isimleri,Sincan ankara nafiz körfez devlet hastanesi 12 cadde çocuk DOktor çizflgesi,taşeron ego şöför kadro 2015,pentaus guzelleri,genç k z erotik resimler,yasli ciplak kadin resmi,berk atan hangi takımı tutugu takım,İstanbulda olay,bursa son dk kadın cnayeti
81