Okul kıyafetleri ve kırtasiye fiyatları

Reklamlar
Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala okul masrafları ile ilgili masraf kalemleri de belli olmaya başladı. Bu yıl bayram alışverişleriyle birlikte başlayan okul alışverişleri velilerin keselerini zorlayacak.

Bu yıl bayram alışverişleriyle birlikte başlayan okul alışverişleri velilerin keselerini zorlarken, okul çantalarının fiyatı geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30 arttı.
Konya’da yaptığı araştırmaya göre, Ana Okulları ile İlköğretim 1. sınıflar bayramdan sonraki ilk Pazartesi olan 13 Eylül’de eğitim öğretime başlayacağı için okul alışverişlerinin de bayram öncesi yapılması gerekiyor.
Bu durum hem bayram hem de okul alışverişini aynı zamanda yapacak pek çok ailenin kesesi zorlanırken, okula yeni başlayacak bir ilköğretim okulu öğrencisi için geçen yıl 60 lira olan giyim harcaması, bu yıl 70-80 lira arasında değişiyor. 
EN UCUZ ALIŞVERİŞ 75-100 LİRA DÜZEYİNDE 
En ucuz ürünler seçilerek yapılan kırtasiye alışverişinde okula yeni başlayacak bir öğrenci için toplam harcama 75-100 lira aralığında değişiyor.
Kırtasiye ürünlerinde kalem, defter, silgi, sulu boya, kuru boya, cetvel, sayma çubuğu gibi pek çok üründe geçen yılın Eylül ayındakiyle şuanki fiyatlar hemen hemen aynı düzeyde bulunuyor.
Okula yeni başlayacak çocukların aileleri için en önemli harcama kalemlerinden biri olan önlük fiyatında ise yaklaşık yüzde 8 oranında artış yaşandı. Geçen yıl yine okulların açıldığı dönemde standart bir mavi önlük 26 liradan satılırken, bu yıl aynı önlüğün fiyatı 28 liraya çıktı.
Okul ürünleri içinde en büyük artış ise okul harcamalarının en büyük kalemi olan çantalarda yaşandı. Geçen yıl en fazla 45 lira olan standart okul çantaları bu yıl yaklaşık yüzde 30 oranında artış göstererek 60 liraya çıktı.
Birçok mağaza, vatandaşın bayramla birlikte zorlanacağını düşündüğü için okul alışverişlerinde taksitlere ve kampanyalara başladı. 
OKUL KIYAFETİ VE KIRTASİYE FİYATLARI 
Konya’nın çeşitli semtlerinden alınan rakamlara göre, geçen yıl ve bu yılki okul kıyafeti ve kırtasiye fiyatları karşılaştırmalı olarak şöyle: 

ÜRÜN ADI
GEÇEN YILKİ FİYATI(2009)
BU YILKİ FİYATI (2010)

Önlük  
26,00
28,00

Gömlek
10,00
13,00

Etek
18,00
23,00

Hırka
18,00
21,00

Pantolon
20,00
25,00

Kravat
1,25
02,00

Tişört(Lacoste tipi)
8,00
10,00

Okul Çantası
45,00
60,00

Defter (Standart)
3,50
 3,50

Harita Metod
5,50
5,50

Kurşun Kalem
6,00
6,00

Sulu Boya
22,5
22,50

AA

31 Ağustos Salı 2010  ~ Ekonomi

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: okul kıyafetleri fiyatları,okul çantaları ve fiyatları,folklor kıyafetleri fiyatları,okul çantaları fiyatları,okul kıyafetleri izmir,okul kıyafetleri bursa,bursa okul kıyafetleri satan yerler,ilkokul folklor kiyafetleri satan yer fiyatlari,okul pantolonu fiyatları,konya kemerli okul formasi satan yer,ankarada mavi okul onlugu satan magazalar,çine okul kıyafetleri nerde satılır,konya aygun folklor kıyafeti,mavi önlük kızlar için satan yerler okul,lise icin mavi onluk nerde satilir,konyadaokul forma satan yerler,konya okul formasi satan masalar,kobyada taksitle okul kıtafetleri nerde,konya da okul formalri nerde satiliyor,toki avrupa konutları ortaokulu kıyafetleri Nerede satiliyor,okul çantaları fiyatları ve satılan yerin adı,okul pantolonu fiyati,okul pantolonlari denizli fiyat,ankarada tüm okul formalari nerede bulunur,okul kıyafeti satan yerler ankara,okul giysisi nerde satiliyor,okul giysisi fiyatlari,okul formasi satan yerler bursa,okul forma fiyatları konya,Kayseride ilkokul kiyafetleri nerede satilir,izmirde ilkokul kiyafeti satan yerler,izmir yeşilyurt okul kıyafetleri,bursada okul pantolonu satan yerler,bursada okul kıyafetleri satan yerler,Bursada lise forması satan yerler,bursa kırtasiye okul onluk,ankRada okul onlugu satan magazalar,Ankaradaki liselerin kıyafetleri satılan mağaza,ankarada mavi önlük satan yerler,ankarada mavi onluk satan yer,ankarada mavi okul onlugu satanlar,ankara\da okul çantası satılan yerler,denizli okul pantolonu satan yerler,fatihde okul önlügü satan yerler,İzmir yeşilyurt okul kıyafeti satan yer,izmir yesilyurt okul forma satan yerler,ilkokul mavi önlük fiyat,ilk okul kıyafetleri satılan yerler,harbiye ilkogretim onlukleri satan yer,harbiye ilkogretim okulu yeni okul onlukleri,hangi lisenin kıyafetini nerde satılıyor,gaziemirde okul kıyafeti satılan yerler,gaziemir okul kıyafetleri satan yerle,fatihte folklor kıyafetlerı satılan yer,ankara 75 yı lisesi okul kıyafeti nerde satılır


Ekonomi    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010 bugün nerede deprem oldu,aziz yildirim serveti,5 yargı paketinde ceza indirimi varmı,başpolislik son durum,alkolden tiksindirmek için dua,erzurumda genelevi varmi,orduda deprem son dakika,mahkumlara yeni yasa,konya suriyeli orosbu,yusuf koç neden öldü,hdpli sanatçılar,okul öncesi eğitim semineri 60 saat 2016 izmir,büyük popolu kadın resimleri,brezilya voleyboy playboy,hayvanlarıncıflesmesı,5 yargı paketinde hükümlülere ceza indirimi varmı,sivas\ta silahlı kavga 1 ölü,gaziantep kuşçuları,donas bayiliği,salihli genelevi,bulvar gazetesi bugün,yarın yağmur,5 yargı paketi kabul edildimi,sokgazetesi magazin,bitlisli ünlüler
80