Boğaziçi Köprüsü yarın trafiğe kapanıyor

Reklamlar
İstanbul’da her yıl uluslararası heyecan yaratan 32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu yarın yapılacak. Koşu nedeniyle yarın 07.00 ile 14.30 saatleri arasında Boğaziçi Köprüsü trafiğe kapatılıyor.

Her yıl binlerce kişinin katıldığı, bu yıl da 100 bin kişinin katılımıyla gerçekleşmesi beklenen organizasyon kapsamında düzenlenen, Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 300 metre gerisinde startı verilecek maraton ve 15 kilometre koşu saat 09.00’da, gişeler önünde startı verilecek tekerlekli sandalye yarışı saat 08.45’te, Altunizade Köprüsü altında startı verilecek çipli ve çipsiz 8 kilometrelik halk koşusu ise 09.30’da başlayacak.
-ŞAMPİYONLAR YİNE YARIŞACAK-
32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nu erkeklerde son 2 yıldır kazanan Etiyopyalı Kasime Adilo Roba ile bayanlarda geçen yılın birincisi Etiyopyalı Bizunesh Urgesa, bu yıl da yarışacak.
Kenyalı Vincent Kiplaat, Etiyopyalı Girma Asefa ve Rus sporcu Sergey Rybin, maratonda iddialı isimler arasında gösteriliyor.
Organizasyona katılacak dünya kros şampiyonu Kenyalı Emily Chebet yarı maratonda mücadele edecek.
Maraton için 84 ülkeden 8 bin atletin kayıt yaptırdığı bildirildi.
-TOPLAM ÖDÜL 1 MİLYON DOLAR-
32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nda sporculara toplamda 1 milyon dolar para ödülü dağıtılacak.
Maratonda, genel klasmanda erkek ve bayanlarda birincilere 50 bin, ikincilere 25 bin, üçüncülere 15 bin, dördüncülere 10 bin, beşincilere 8 bin dolar ödül verilecek.
Bu başarıları bir Türk sporcunun elde etmesi durumunda ödüller ikiye katlanacak.
-MARATON, 15 KİLOMETRE KOŞU VE HALK KOŞUSU PARKURLARI-
Maratonda startın ardından Boğaziçi Köprüsü’nü geçip Beşiktaş sapağından ayrılarak Babraros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a inecek atletler sahil yolunu izleyerek Karaköy’e gelip, Galata Köprüsü’nü geçip Eyüp’e yönelecek.
Feshane’den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı’ya yönelecek atletler, sahil yolunu takip ederek Bakırköy’e doğru gidip aynı yolu geri dönerek Gülhane Parkı’nın içinden geçip Sultanahmet’e çıkacak. Varış çizgisi, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’nın toplantı ve spor merkezi olan ”At Meydanı”nda, Sultanahmet Camisi’nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı’nın arasında yer alacak.
Maraton ile aynı yerde startı verilecek 15 kilometre koşuda ise sporcular, köprüyü geçtikten sonra maratoncularla aynı güzergahı kullanıp Karaköy’e gelecek. Unkapanı Köprüsü’nün altından geçerek yarışa devam edecek atletler, Kadir Has Üniversitesi’nin önünden yapılacak dönüşle, maraton güzergahından ayrılacak. Üniversitenin önünden yapılacak dönüşle Gülhane Parkı’na yönelecek atletler, parkın içinden geçip Sultanahmet’e çıkacak.
Halk koşusunda ise vatandaşlar, Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak Beşiktaş’a inip sahil yolunu izleyerek FİYAPI İnönü Stadı’nın önündeki bitiş noktasına ulaşacak.
Maraton boyunca atletler için 8’er noktada su ve sünger istasyonu bulunacak.
Koşuyu tamamlayan ve göğüs numarasını iade eden tüm çipsiz halk koşusu katılımcılarına tişört, madalya ve katılım belgesi verilecek. Koşuya çipli katılanlar ise bitirme derecelerini öğrenebilecek.
-ARAÇ TRAFİĞİNE DÜZENLEME-
Organizasyon kapsamında yapılacak tüm koşuların parkurlarına çıkan güzergahlarda yollar 07.00-14.30 saatleri aralığında araç trafiğine kapatılacak.
Kabataş-Sultanahmet tramvay hattı 12.00’ye kadar kapalı olacak. Boğaziçi Köprüsü’nü kullanacak tüm sürücüler, kapatma noktalarından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametine yönlendirilecek.
-HALK KOŞUSU RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLUYOR-
Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nda binlerce vatandaşın Boğaziçi Köprüsü’nden yaya olarak geçme fırsatı bularak, farklı bir pazar günü yaşadığı organizasyonun en renkli anları halk koşusunda yaşanıyor.
Halk Koşusu, çeşitli konulara dikkati çekmek isteyen sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, şirketlerin mesaj vermek için kullandığı önemli bir etkinlik haline geldi.
32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu öncesi duyurulan etkinliklerden bazıları şöyle:
-Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ile 10 yıldır yürüttüğü Kardelenler Projesi çerçevesinde eğitim alan kız öğrencilere destek olmak amacıyla 15 kilometre koşuda yer alacak olan Turkcell çalışanları, Adım Adım Oluşumu kapsamında Kardelenler Projesi yararına bağış toplayacak.
-Türkiye’nin ünlü veteran atletlerinden 83 yaşındaki Erdoğan Dulda da organizasyonda yer alacak.
-Türk Nefroloji Derneği gönüllüleri, böbrek sağlığının önemine dikkati çekmek için halk koşusuna katılacak.
-Sabancı Üniversitesi çalışanları, mezunları ve öğrencilerinden oluşan 34 kişilik bir ekip farklı kategorilerde maratonda yer alacak. Ekip, Sabancı Üniversitesi ihtiyaç sahibi öğrencileri için oluşturduğu burs fonuna bağış toplayacak. Yapılan açıklamada, 20 liralık 100 bağışın bir öğrencinin yıllık ulaşım masrafını, 55 liralık 10 bağışın bir öğrencinin aylık yemek ihtiyacını, 100 liralık 7 bağışın da bir öğrencinin kitap masrafını karşıladığına dikkat çekildi.
-Bir Dilek Tut gönüllüleri, hayati tehlikesi bulunan hastalıklarla savaşan daha fazla çocuğun dileğini gerçekleştirmek amacıyla organizasyonda yer alacak. Gönüllülerin koşusuna şarkıcı Demir Demirkıran ile televizyon dünyasından tanınan genç oyuncuların katılacağı ifade edildi.
-Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nda yarışmacılar göğüslerinde Avrupa Birliği Genel Sekreterliği logosu ile koşacaklar.
AA

16 Ekim Cumartesi 2010  ~ Güncel

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: 1 köprü trafik durumu,bu birinci birinci birinci birinci boğaz köprüsü trafiğe açık mı kapalı mı,yarin kopruler kapalimi,19 mayıs bogazici kopru,kopru kapali,Kopruler kapalı mı,kopruler kapalımı,istanbulbogazkoprusuacikmi,istanbul daki bogaz kosulari,ist kosu saat kacta,halic koprusu saat kacta kapaniyor,galata koprusu saat 12 den sora kapali mi,istanbulda 3 gün yollar neden kapalı,fsm koprusunde yarinki kosu,boğaziçi köprüsü trafiğe kapalı mı,boğaziçi köprüsü trafik durumu,boğazköprüsü açlkml,bugun kopru kacta acilacak,Bugün 1 köprü açık mi,bugün boğaz köprüsü,bugün hangi köprü kapalı,caglayan olayi yollar kapalimi,cocuk maratonu saat kacta,köprü kaçta kapanıyor,köprü kaçtan kaça kadar kapatılacak,Köprü neden kapalı,yarın yollar kapalı mı,yarin istanbul\da yollar saat kaca kadar kapali,yarin istanbulda maraton kosu varmi,yarin ko kosu,yarin kopru kapalimi,yollar kacta acilacak,yarin kopruler kapalimi 1 mayis,yarinki kopru durumu,yarın yollar kaçta kapanacak,yarın köprü trafiği,yarın boğaz köprüsü kapalımı,köprüler kapalı mı,köprüler neden kapalı,maraton koşusunda kapanacak yollar,maraton sebebiyla kopru kapalimi,niye 2 ci köprüde 2 gun cok trafik oluyor,pazar günü birinci köprü acikmi,üçüncü köprü kapalı mı açık mı,yarın 2 köprüsünde trafik durumu hangi saatler arası olur,yarinki kosu,BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ KAPANIŞ SAATLERİ,08mart da bogaz ici koprusu acikmi,19 mayıs\ta köprüler acik mi,19 mayısta hangi yollar kapalı istanbul içi,1cı boğaz köprüsü,1ci köprüde trafik varmi,2 ci köprü yolunda trafik,2 cu kopuru acikmi,24 mayis 2015 0010 1 ci ve 2 ci koprulerin trafik durumu,3 mayıs kopru trafıgı,3 mayısta boğaz köprüsü trafiğe açıkmı,12 nisan köprü kapalı,1 maysita kopruler kapanacak mi,1 boğaz köprüsü kaçta açılacak,1 ci köprü kapalımı,1 köprü neden kapalı,1 mayıs köprü açık mı,1 mayıs köprü kapalı mı,1 mayısta istanbulda kopruler kapalimi,1 mayısta köprü kapalımı,1 mayis iki kopru tirafige acikmi,1 mayista yaya yolu kapatlilacakmi,3 mayista bogaz koprusu neden kapaliydi,4 mayis hangi kopru acik,bogazici kapali mi,bogazici koprusu kapali,boğaz köprüsü koşusu,boğaz köprüsü neden kapalı,boğaz köprüsü yarın kapalı,boğaz köprüsünde trafik varmı,boğaziçi köprüsü 8 mart\ta kapali mi,boğaziçi köprüsü bugün kapalımı,boğaziçi köprüsü kapalı,bogazda trafik varmı,bogaz koprusunun yarinki durumu,9 mayis maraton varmi,albert bugun kacta kapaniyor,birinci boğaz köprüsü son durumu nasıl açık mı,birinci kopru kapali,birinci köprü açıkmı,bogaz ici koprusu kapali mi,bogaz koprusu acıkmı,bogaz koprusu kapali,bogaz koprusu kapali mi,boğaziçi köprüsü kapalımı


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir ayak parmaklarında kızarıklık ve yanma,organ satmak istiyorum,toptan seker fiyat,kucuk kizlar ciplak foto,Çubukta son dakika olayları,Silvanda son dakika,arka sokaklar zeynep kuyuya düştüğü bölüm,kick boks kanalları,ötv hurda araç alımı 2015,Galatasaray\dan gidecek oyuncular kimler,nihat hatipoğlu kürt müdür,Bitlis Mutkide son dk,Dışardan üniversiteyi nasıl bitirebilirim,allette ocean okul hayati,türkiye\nin yaptıgı tabancalar,mili eğitim temizlik işçileri,bağ kur\da geriye dönük tescil 2015,afyon dinar,sera tokdemir bikini,ceza yatanlara yeni yasa varmı,türkiyede arabayla ne kadar kalabilirim,dünyanın en iyi arabası en fazla kaç basabiliyor,murat belet in hayatı,belediyelerde calisan temizlikciler asil iscimi,fındık kolesterolü yükseltir mi
81