Devletten çiftçiye inek desteği

Reklamlar
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın köylülere desteği sürüyor. Bakanlık Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’de çiftçilere 120 büyükbaş hayvan dağıtımını yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

TIR’lara yüklenerek getirilen inekler, köylülere kura çekilerek dağıtıldı. Vatandaşlar devletten aldıkları hayvanların bedelinin geri ödemesine 2 yıl sonra başlayacaklar.

DEVLETİN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Son yıllarda devlet tarafından çiftçilere yönelik yürütülen destekleme projeleri artarak devam ediyor. Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’deki çiftçiler de devletin desteğinden nasibini aldı. Köylülere 120 tane gebe inek verildi. Tatköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Gönen, devlete teşekkür ederek, “2010’un ikinci ayında müracaata başlamıştık. Bugün itibariyle üyelerimize dağıtıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Damızlıklar 2 ay ile 7 ay arası hamile. Çiftçilerimize veteriner kontrolünde teslim ediyoruz. Bir yıllık sigortalı olan ineklerin fiyatı 4 bin 714 TL. Vatandaşlar ineklerin parasını ödemeye ise 2 yıl sonra başlayacaklar. Bu imkânları çiftçilerimize sunan devletimize teşekkür ederiz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE 120 SÜT SIĞIRI VERİYORUZ

Konya Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Kerim Uzat ise, önce ortaklara ahır kredisi vererek ahırlarının tamamlanmasını sağladıklarını belirterek, “Ahırlar tamamlandıktan sonra bakanlığımızda yapılan ihale sonucundan 120 süt sığırını ortaklarımıza dağıtıyoruz. Özel TIR’larla getirilen hayvanlar veteriner kontrolünden geçtikten sonra köylüye teslimi yapılıyor. Burada ineklerin karnına mıknatıs konularak kimi hastalıklardan korunması sağlanıyor” diye konuştu.

HAYVANLARA MIKNATIS YUTTURULUYOR.

Veteriner Doktor İbrahim Halil Özmen de, Tatköy Mahallesi’ne getirdiğimiz hoştayn gebe düvelerin öncelikle gebelik testleri firma tarafından yapılıyor. Ultrasonla gebeliklere bakılıyor. Hayvanlara mıknatıs yutturuluyor. Gerekli vitaminler ve aşılar yapılıyor. Daha sonra vatandaşa teslim ediliyor. Hayvanların tel ve çivi bir takım maddeleri yuttukları zaman bunlar hayvanlara zarar vermesin diye ömür boyu karınlarında kalacak mıknatıs yutturuluyor, yutulan mıknatıs sayesin bu maddeler hayvana zarar vermiyor” şeklinde konuştu.

Tatköy’de dağıtılın 120 ineğin sevinci yaşanırken, inek sahibi olanlar devlete teşekkür etti.

Dağıtım sırasında zaman zaman aksiliklerde yaşandı. Veterinerin elinden kurtulan kimi inekler sahiplerine zor anlar yaşattı.

ZEDHABER

2 Aralık Cuma 2011  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: tatköy,inek desteklemeleri 2015,İnek destekleri,süt ineği desteklemeleri,inek desteklemeleri,2015 inek destekleri,inekdestekleri ödemeleri 2015,sığır desteklemeleri 2015,inek desteği,inek desteklemelri,inek destekleme ödemeleri,inek destekleri ne kadar,sigir destek odemeleri,inek parası destekleme,inek destkleri,inek desteği 2015,2015 sığır destek parası,inek destekleri 2015,2015 ınek desteğ parası,inek paralari 2015,inek parası sorgu,Sığır destekleme parası,inek ve süt desteği ile bilgi,inek parasI,İnek desteyi,inek desteklwri kac para,inek için destek nekadar,inek destekleri inek başı ne kadar2015,inek desteklerı,inek destekler kaçla yarın gel,inekdestekleri,ineklerde destek,sut destek kac para,Sut desteklemelerı yattımı 2 hazıran 2015,sut inegi destek parasi,sut inegi destekleme,süt destek lemesi kaç para,süt inekleri desteklemeleri,süt ineklerine verilen destekleme,teb inek destegi,son dakika hayvan desteklemesi,son dakika 2015 süt desteklemesi,sigir destegi ödemeleri,ineklerde destekleri,inekte devlet desteği 2015,kiraza devlet desteği,Sığır desteğı parası 2015,sığır desteği ödemeleri,Sığır destek parası,Sığır destek parsı,sığır desteklemeleri kaç lira,türkiye\ye gelecek inekler 2015,inek desteklemesi parası,2015 hayvan inek destek,büyükbaş hayvan desteklemeleri2015 2015,ciftciye hayvan verilmesi,çiftçi desteklemelerin de inek verilmesi,çiftçiye inek desteği,devlet inek desteği,devletten inek desteği 2015,haber inek fiyati,hava durumu,bu sene ne kadar inek desteyi olacak,Aydın süt destegi yattımı,Aksaray İnek Destegi Yattımı,2015 inek destek leri,2015 inek destek parasi,2015 inek desteklemesi,2015 inek destekleri nisanın sonunda gelecek mi,2015 inek parası destekleme,2015 sığır destegi yattımı,2015 süt ineginın desteklemesi ne kadar,2015inekdestegi,hayvan destekleme parası hesabıma yatirilmismi,Hayvan süt inek devlet destekler izmir kiraz,Hayvandesteklerı,inek destekleme parasi,inek destekleme parasi ne kadar,inek desteklemeleri için ne yapmalıyız,inek desteklemeleri kac para,inek desteklemeleri kaç para,İnek desteklemeleri ne kadar,inek desteklemeleri ne kadar 2015,inek desteklemesi,inek destekleme parası,İnek destekleme ne kadar,inek destekleme,Inek desteğı,ınek destekleme parası,Inek paraları 2015,ineği olana destekleme veriliyor mu,inek desdeYi 2015,inek destegi,İnek desteği kaç para,İnek destek ödeme,inek desteklemesi kac para


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,timurtaş hoca hangi cemaatten TIRAVESLİ RESİMLERİN GÖSTER,Fahrilik kuran kursu ogretici maas 2015 kasim,escort kızlar dörtyol,ekip 1 dizi son dakika haberleri,ölen can dostuma mesaj,seda akgül frikik,prof dr metin özata muayene ücreti,cıplak öpüşme izle,yeni emeklilik kanununda bayan,Gazi yakınları istediği liseye gidebilir mi,koylu guzelleri resimleri,aktütün fotoğrafları,Zerrin egelilerin hayatı,mardin ortakoy olayi,guvenlikcilete kadro,best model 2015 erkek adayları,Türk çıplak ev hanımların çılgın pozları,zerrin egeliler,ödemişte cinayetler,iki yillik saglik bolumune gitmek icin ygs4 puani kac olmali,staj mağdurları ile ilgili son gelişmeler,firikikli görüntüler sansürsüz,afda son durum 2015,gkk son dakika,afda son durum 2015
81