Devletten çiftçiye inek desteği

Reklamlar
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın köylülere desteği sürüyor. Bakanlık Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’de çiftçilere 120 büyükbaş hayvan dağıtımını yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

TIR’lara yüklenerek getirilen inekler, köylülere kura çekilerek dağıtıldı. Vatandaşlar devletten aldıkları hayvanların bedelinin geri ödemesine 2 yıl sonra başlayacaklar.

DEVLETİN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Son yıllarda devlet tarafından çiftçilere yönelik yürütülen destekleme projeleri artarak devam ediyor. Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’deki çiftçiler de devletin desteğinden nasibini aldı. Köylülere 120 tane gebe inek verildi. Tatköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Gönen, devlete teşekkür ederek, “2010’un ikinci ayında müracaata başlamıştık. Bugün itibariyle üyelerimize dağıtıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Damızlıklar 2 ay ile 7 ay arası hamile. Çiftçilerimize veteriner kontrolünde teslim ediyoruz. Bir yıllık sigortalı olan ineklerin fiyatı 4 bin 714 TL. Vatandaşlar ineklerin parasını ödemeye ise 2 yıl sonra başlayacaklar. Bu imkânları çiftçilerimize sunan devletimize teşekkür ederiz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE 120 SÜT SIĞIRI VERİYORUZ

Konya Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Kerim Uzat ise, önce ortaklara ahır kredisi vererek ahırlarının tamamlanmasını sağladıklarını belirterek, “Ahırlar tamamlandıktan sonra bakanlığımızda yapılan ihale sonucundan 120 süt sığırını ortaklarımıza dağıtıyoruz. Özel TIR’larla getirilen hayvanlar veteriner kontrolünden geçtikten sonra köylüye teslimi yapılıyor. Burada ineklerin karnına mıknatıs konularak kimi hastalıklardan korunması sağlanıyor” diye konuştu.

HAYVANLARA MIKNATIS YUTTURULUYOR.

Veteriner Doktor İbrahim Halil Özmen de, Tatköy Mahallesi’ne getirdiğimiz hoştayn gebe düvelerin öncelikle gebelik testleri firma tarafından yapılıyor. Ultrasonla gebeliklere bakılıyor. Hayvanlara mıknatıs yutturuluyor. Gerekli vitaminler ve aşılar yapılıyor. Daha sonra vatandaşa teslim ediliyor. Hayvanların tel ve çivi bir takım maddeleri yuttukları zaman bunlar hayvanlara zarar vermesin diye ömür boyu karınlarında kalacak mıknatıs yutturuluyor, yutulan mıknatıs sayesin bu maddeler hayvana zarar vermiyor” şeklinde konuştu.

Tatköy’de dağıtılın 120 ineğin sevinci yaşanırken, inek sahibi olanlar devlete teşekkür etti.

Dağıtım sırasında zaman zaman aksiliklerde yaşandı. Veterinerin elinden kurtulan kimi inekler sahiplerine zor anlar yaşattı.

ZEDHABER

2 Aralık Cuma 2011  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: İnek destekleri,inek desteklemeleri,inek desteklemeleri 2015,inek desteklemeleri 2016,tatköy,inek parası destekleme,inek desteği,süt ineği desteklemeleri,2016 inek desteklemeleri,2015 inek destekleri,inek desteklemelri,inek desteklemesi,sığır desteklemeleri 2015,inek destekleri ne kadar,inekdestekleri ödemeleri 2015,inek destegi,inek destek,inek destekleme ödemeleri,inek parasI,inek destekleri 2016,sığırdesteğiödemeleri,inek desteği 2015,İnek desteklemeleri ne kadar,2015 ınek desteğ parası,2015 sığır destek parası,anac inek 2015 parasi,inek destekleri 2015,İnek desteyi,süt inekleri desteklemeleri,anaç sığır desteği 2016,anaç sığır desteklemeleri 2016,erzurum sigir destekleri yattimi,hayvan destek parası,inek destkleri,inek paralari 2015,ineklere destekleme 2016,sigir destek odemeleri,inek destekleme,inek destekleme parası,inek destekleme parasi,2015 hayvan inek destek,2015 inek destek leri,2015 inek destek parası,2015 inek destek parasi,2015 inek destekleri nisanın sonunda gelecek mi,2015 inek parası destekleme,2015 sığır destegi yattımı,2015 süt ineginın desteklemesi ne kadar,2015hayvan anac sigir desdegi,2016 inek destegi ne kadar,2016 inek destekleme,2016 inek destekleme parasi,2016 inek destekleri yattı mı,2016 sıgır destek parasi,2016 sıgır destekleme parası nekadar,2016inekdestekparası,Aksaray İnek Destegi Yattımı,aksaray inek destekleri,anac inek,anac inek destegi 2015 parasi,Aydın süt destegi yattımı,Boluda 2016 destekleme yattımı,bu sene ne kadar inek desteyi olacak,büyükbaş hayvan desteklemeleri2015 2015,büyükbaş inek destekleri kaçlira,ciftci d,ciftciye hayvan verilmesi,ciftiye inek destegi 2016,çiftçi desteklemelerin de inek verilmesi,çiftçiye inek desteği,Destekleme inek verilecek,devlet inek desteği,devlet inekler destek beriyormu,devletten inek desteği 2015,eski mahkumlara inek desstegi,etçi sût inek desteği ne kadar2016 da,haber inek fiyati,hava durumu,hayvan destekleme paraları,hayvan destekleme parası,hayvan destekleme parası hesabıma yatirilmismi,hayvan parasi d,Hayvan süt inek devlet destekler izmir kiraz,türkiye\ye gelecek inekler 2015,ineği olana destekleme veriliyor mu,inek 2015 desteklemeleri 2016,inek de,inek des,inek desdek lemeleri,inek desdeYi 2015,inek desleklemesi,inek desleme parası,İnek desteği kaç para,inek destek 2016,inek destek odemeleri,İnek destek ödeme,inek destek paraları,inek desteklem,İnek destekleme ne kadar,inek destekleme parasi ne kadar


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler ciplak erkek kiz resimleri,levent tulek ekin olcayto,adana otobanda trafik kazası 2016,suat avni,İstanbul\da bugün olan kazalar,abdullah gül ilkokulu nerede okudu,Kmaraş orusbular,patates ihracatı 2016,bimde şeker kilosu ne kadar,acun\un kaç çocuğu var,irfan saygılı,nihat hatipoğlu\nun reddettiği kızı,askere gidenlere para yardımı,domates ihracat fiyatları,hadise mini etek resmi,polise ek gösterge son dakika,unlulerden kimler menzil cemmatine baglidir,askerlik dusecekmi son haberler,balıkesir son dakika deprem haberleri,şoray uzun saçları peruk mu,nihat hatipoğlu nereli kürt mü,2016 usta öğreticilere kadro varmı,kenan temiz hayatı,5 katan dusen cocuk oldumu,emin ustun
81