Devletten çiftçiye inek desteği

Reklamlar
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın köylülere desteği sürüyor. Bakanlık Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’de çiftçilere 120 büyükbaş hayvan dağıtımını yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

TIR’lara yüklenerek getirilen inekler, köylülere kura çekilerek dağıtıldı. Vatandaşlar devletten aldıkları hayvanların bedelinin geri ödemesine 2 yıl sonra başlayacaklar.

DEVLETİN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Son yıllarda devlet tarafından çiftçilere yönelik yürütülen destekleme projeleri artarak devam ediyor. Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’deki çiftçiler de devletin desteğinden nasibini aldı. Köylülere 120 tane gebe inek verildi. Tatköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Gönen, devlete teşekkür ederek, “2010’un ikinci ayında müracaata başlamıştık. Bugün itibariyle üyelerimize dağıtıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Damızlıklar 2 ay ile 7 ay arası hamile. Çiftçilerimize veteriner kontrolünde teslim ediyoruz. Bir yıllık sigortalı olan ineklerin fiyatı 4 bin 714 TL. Vatandaşlar ineklerin parasını ödemeye ise 2 yıl sonra başlayacaklar. Bu imkânları çiftçilerimize sunan devletimize teşekkür ederiz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE 120 SÜT SIĞIRI VERİYORUZ

Konya Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Kerim Uzat ise, önce ortaklara ahır kredisi vererek ahırlarının tamamlanmasını sağladıklarını belirterek, “Ahırlar tamamlandıktan sonra bakanlığımızda yapılan ihale sonucundan 120 süt sığırını ortaklarımıza dağıtıyoruz. Özel TIR’larla getirilen hayvanlar veteriner kontrolünden geçtikten sonra köylüye teslimi yapılıyor. Burada ineklerin karnına mıknatıs konularak kimi hastalıklardan korunması sağlanıyor” diye konuştu.

HAYVANLARA MIKNATIS YUTTURULUYOR.

Veteriner Doktor İbrahim Halil Özmen de, Tatköy Mahallesi’ne getirdiğimiz hoştayn gebe düvelerin öncelikle gebelik testleri firma tarafından yapılıyor. Ultrasonla gebeliklere bakılıyor. Hayvanlara mıknatıs yutturuluyor. Gerekli vitaminler ve aşılar yapılıyor. Daha sonra vatandaşa teslim ediliyor. Hayvanların tel ve çivi bir takım maddeleri yuttukları zaman bunlar hayvanlara zarar vermesin diye ömür boyu karınlarında kalacak mıknatıs yutturuluyor, yutulan mıknatıs sayesin bu maddeler hayvana zarar vermiyor” şeklinde konuştu.

Tatköy’de dağıtılın 120 ineğin sevinci yaşanırken, inek sahibi olanlar devlete teşekkür etti.

Dağıtım sırasında zaman zaman aksiliklerde yaşandı. Veterinerin elinden kurtulan kimi inekler sahiplerine zor anlar yaşattı.

ZEDHABER

2 Aralık Cuma 2011  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: tatköy,inek desteklemeleri 2015,İnek destekleri,süt ineği desteklemeleri,2015 inek destekleri,inek desteklemeleri,inekdestekleri ödemeleri 2015,inek desteklemelri,inek destekleme ödemeleri,inek desteği,inek desteği 2015,inek destekleri ne kadar,inek parası destekleme,inek paralari 2015,inek destkleri,sigir destek odemeleri,2015 sığır destek parası,inek destekleri 2015,2015 ınek desteğ parası,inekdestekleri,Sığır destekleme parası,inek destekleri inek başı ne kadar2015,inek ve süt desteği ile bilgi,inek parası sorgu,inek destekleme,İnek desteyi,inek desteklerı,ineklerde destek,süt ineklerine verilen destekleme,türkiye\ye gelecek inekler 2015,süt inekleri desteklemeleri,sut inegi destek parasi,Sut desteklemelerı yattımı 2 hazıran 2015,sut destek kac para,son dakika hayvan desteklemesi,son dakika 2015 süt desteklemesi,sigir destegi ödemeleri,sığır desteklemeleri kaç lira,sığır desteklemeleri 2015,Sığır destek parsı,Sığır destek parası,sığır desteği ödemeleri,Sığır desteğı parası 2015,kiraza devlet desteği,inekte devlet desteği 2015,teb inek destegi,inek desteklemesi parası,inek desteklemesi kac para,devletten inek desteği 2015,devlet inek desteği,çiftçiye inek desteği,çiftçi desteklemelerin de inek verilmesi,ciftciye hayvan verilmesi,büyükbaş hayvan desteklemeleri2015 2015,bu sene ne kadar inek desteyi olacak,Aydın süt destegi yattımı,Aksaray İnek Destegi Yattımı,2015inekdestegi,2015 sığır destegi yattımı,2015 inek parası destekleme,2015 inek destekleri nisanın sonunda gelecek mi,2015 inek desteklemesi,2015 inek destek parasi,2015 inek destek leri,haber inek fiyati,hayvan destekleme parası hesabıma yatirilmismi,inek desteklemesi,inek desteklemeleri ne kadar 2015,İnek desteklemeleri ne kadar,inek desteklemeleri kaç para,inek desteklemeleri kac para,inek destekleme parasi ne kadar,inek destekleme parasi,inek destekleme parası,İnek destekleme ne kadar,İnek destek ödeme,inek destegi,inek desdeYi 2015,Inek paraları 2015,Inek desteğı,Hayvandesteklerı,Hayvan süt inek devlet destekler izmir kiraz,2015 hayvan inek destek


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010 eminevim adana evleri nerede,ciplak kiz cocuklari,04 09 2015 ssk yurtdısı borclanma emeklılk kredısı cıktımı,aziz yildirimin serveti,04 09 2015 ssk yurtdısı borclanma emeklılk kredısı cıktımı,t k i toplu iş sözleşmesi 2015 son durum,baykan meb işkur anaokulu yardımcı eleman alımı,torba yasa emekliliği bekleyenler nasıl sağlıktan yararlanir,askere gidenlere devlet kaç para veriyor,Dünyanın engözel hatunların çiplak resımlerı,otobanda yangin,hangi ile kac kisi alinacak2015,böbrek arayan böbrek hastaları,azgın türbanlı fotoğrafları,bgkur ödenmeyen pirimler nekadar fayiz yiyor,denetimli 2 yıl olmuş,esenyurtta elektrik neden yok,irak escort,Son dj diyarbakır\daki kadın cinayeti,balkonlu bahce kati ev modeli,turk unluler ciplak resimleri,Hayvanlarıylacinselilişkiyegiren bayanlar,istanbul ankara yolu son dakika,annesiyle iliskiye girenler,hakkari çukurca kavuşak son dakika haberleri
81