Devletten çiftçiye inek desteği

Reklamlar
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın köylülere desteği sürüyor. Bakanlık Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’de çiftçilere 120 büyükbaş hayvan dağıtımını yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

TIR’lara yüklenerek getirilen inekler, köylülere kura çekilerek dağıtıldı. Vatandaşlar devletten aldıkları hayvanların bedelinin geri ödemesine 2 yıl sonra başlayacaklar.

DEVLETİN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Son yıllarda devlet tarafından çiftçilere yönelik yürütülen destekleme projeleri artarak devam ediyor. Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’deki çiftçiler de devletin desteğinden nasibini aldı. Köylülere 120 tane gebe inek verildi. Tatköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Gönen, devlete teşekkür ederek, “2010’un ikinci ayında müracaata başlamıştık. Bugün itibariyle üyelerimize dağıtıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Damızlıklar 2 ay ile 7 ay arası hamile. Çiftçilerimize veteriner kontrolünde teslim ediyoruz. Bir yıllık sigortalı olan ineklerin fiyatı 4 bin 714 TL. Vatandaşlar ineklerin parasını ödemeye ise 2 yıl sonra başlayacaklar. Bu imkânları çiftçilerimize sunan devletimize teşekkür ederiz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE 120 SÜT SIĞIRI VERİYORUZ

Konya Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Kerim Uzat ise, önce ortaklara ahır kredisi vererek ahırlarının tamamlanmasını sağladıklarını belirterek, “Ahırlar tamamlandıktan sonra bakanlığımızda yapılan ihale sonucundan 120 süt sığırını ortaklarımıza dağıtıyoruz. Özel TIR’larla getirilen hayvanlar veteriner kontrolünden geçtikten sonra köylüye teslimi yapılıyor. Burada ineklerin karnına mıknatıs konularak kimi hastalıklardan korunması sağlanıyor” diye konuştu.

HAYVANLARA MIKNATIS YUTTURULUYOR.

Veteriner Doktor İbrahim Halil Özmen de, Tatköy Mahallesi’ne getirdiğimiz hoştayn gebe düvelerin öncelikle gebelik testleri firma tarafından yapılıyor. Ultrasonla gebeliklere bakılıyor. Hayvanlara mıknatıs yutturuluyor. Gerekli vitaminler ve aşılar yapılıyor. Daha sonra vatandaşa teslim ediliyor. Hayvanların tel ve çivi bir takım maddeleri yuttukları zaman bunlar hayvanlara zarar vermesin diye ömür boyu karınlarında kalacak mıknatıs yutturuluyor, yutulan mıknatıs sayesin bu maddeler hayvana zarar vermiyor” şeklinde konuştu.

Tatköy’de dağıtılın 120 ineğin sevinci yaşanırken, inek sahibi olanlar devlete teşekkür etti.

Dağıtım sırasında zaman zaman aksiliklerde yaşandı. Veterinerin elinden kurtulan kimi inekler sahiplerine zor anlar yaşattı.

ZEDHABER

2 Aralık Cuma 2011  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: tatköy,inek desteklemeleri 2015,İnek destekleri,inek desteklemelri,2015 inek destekleri,inekdestekleri ödemeleri 2015,inek desteklemeleri,süt ineği desteklemeleri,inek destekleme ödemeleri,inek desteği 2015,inek paralari 2015,inek destekleri 2015,sigir destek odemeleri,2015 sığır destek parası,2015 ınek desteğ parası,inek destkleri,inek parası sorgu,inek parası destekleme,İnek desteyi,inek destekleri ne kadar,inek desteklemesi parası,inek destekleri inek başı ne kadar2015,inek desteklerı,sığır desteklemeleri 2015,inek ve süt desteği ile bilgi,inekdestekleri,teb inek destegi,süt inekleri desteklemeleri,sut inegi destek parasi,sut destek kac para,son dakika hayvan desteklemesi,son dakika 2015 süt desteklemesi,2015inekdestegi,sigir destegi ödemeleri,Sığır destekleme parası,Sığır destek parsı,Sığır destek parası,sığır desteği ödemeleri,Sığır desteğı parası 2015,kiraza devlet desteği,türkiye\ye gelecek inekler 2015,inek desteklemesi kac para,hayvan destekleme parası hesabıma yatirilmismi,haber inek fiyati,devletten inek desteği 2015,devlet inek desteği,çiftçiye inek desteği,çiftçi desteklemelerin de inek verilmesi,ciftciye hayvan verilmesi,büyükbaş hayvan desteklemeleri2015 2015,Aksaray İnek Destegi Yattımı,2015 sığır destegi yattımı,2015 inek parası destekleme,2015 inek destekleri nisanın sonunda gelecek mi,2015 inek destek parasi,2015 inek destek leri,Hayvan süt inek devlet destekler izmir kiraz,Hayvandesteklerı,inek desteklemesi,inek desteklemeleri ne kadar 2015,İnek desteklemeleri ne kadar,inek desteklemeleri kaç para,inek destekleme parasi ne kadar,inek destekleme parasi,inek destekleme parası,İnek destekleme ne kadar,inek destekleme,İnek destek ödeme,inek desteği,inek desdeYi 2015,Inek paraları 2015,Inek desteğı,2015 hayvan inek destek


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir organ ariyanlar,bugün akp mitingi nerede,oktay ustanin esi ve cocuklarinin resimleri,coskun saygili haberleri,bozan tekin kimdir,sinekleri kovmak için ne yapılır,eski araçlarla ilgili haberler,saffet sancakli nereden aday,ak parti bugün mitingi nerede,emeklilik hak edildiği gün emekli olmak,Galatasaray trasfer haberleri,sigortali asker eslerine yapilan yardimlar,mezardan çıkarılan çocuk,sevgi aslan cinayeti sonucu,boşanan kadın devletten maaş alabilir mi,s4 kullanirken nelere dikkat edilmelidir,gaziantep halk eğitim merkezinde kuran öğretmeni olmak,müge anlı sigara kullanıyor mu,Kaç yaşında beyin cerrahı olunur,müge anlı sevgi aslan cinayeti katili kim,sahilde çıplak gezen bayan resimleri,asker eslerine maas 2015,ıstAnbul futbol alltyapı secmeleri,kayseri sivaslılar derneği toki kura sonuçları 2015,boğa erkenin eşini sevdiğin i nasıl anlarız
79