Devletten çiftçiye inek desteği

Reklamlar
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın köylülere desteği sürüyor. Bakanlık Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’de çiftçilere 120 büyükbaş hayvan dağıtımını yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

TIR’lara yüklenerek getirilen inekler, köylülere kura çekilerek dağıtıldı. Vatandaşlar devletten aldıkları hayvanların bedelinin geri ödemesine 2 yıl sonra başlayacaklar.

DEVLETİN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Son yıllarda devlet tarafından çiftçilere yönelik yürütülen destekleme projeleri artarak devam ediyor. Konya’nın Selçuklu İlçesi’ne bağlı Tatköy’deki çiftçiler de devletin desteğinden nasibini aldı. Köylülere 120 tane gebe inek verildi. Tatköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Gönen, devlete teşekkür ederek, “2010’un ikinci ayında müracaata başlamıştık. Bugün itibariyle üyelerimize dağıtıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Damızlıklar 2 ay ile 7 ay arası hamile. Çiftçilerimize veteriner kontrolünde teslim ediyoruz. Bir yıllık sigortalı olan ineklerin fiyatı 4 bin 714 TL. Vatandaşlar ineklerin parasını ödemeye ise 2 yıl sonra başlayacaklar. Bu imkânları çiftçilerimize sunan devletimize teşekkür ederiz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE 120 SÜT SIĞIRI VERİYORUZ

Konya Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Kerim Uzat ise, önce ortaklara ahır kredisi vererek ahırlarının tamamlanmasını sağladıklarını belirterek, “Ahırlar tamamlandıktan sonra bakanlığımızda yapılan ihale sonucundan 120 süt sığırını ortaklarımıza dağıtıyoruz. Özel TIR’larla getirilen hayvanlar veteriner kontrolünden geçtikten sonra köylüye teslimi yapılıyor. Burada ineklerin karnına mıknatıs konularak kimi hastalıklardan korunması sağlanıyor” diye konuştu.

HAYVANLARA MIKNATIS YUTTURULUYOR.

Veteriner Doktor İbrahim Halil Özmen de, Tatköy Mahallesi’ne getirdiğimiz hoştayn gebe düvelerin öncelikle gebelik testleri firma tarafından yapılıyor. Ultrasonla gebeliklere bakılıyor. Hayvanlara mıknatıs yutturuluyor. Gerekli vitaminler ve aşılar yapılıyor. Daha sonra vatandaşa teslim ediliyor. Hayvanların tel ve çivi bir takım maddeleri yuttukları zaman bunlar hayvanlara zarar vermesin diye ömür boyu karınlarında kalacak mıknatıs yutturuluyor, yutulan mıknatıs sayesin bu maddeler hayvana zarar vermiyor” şeklinde konuştu.

Tatköy’de dağıtılın 120 ineğin sevinci yaşanırken, inek sahibi olanlar devlete teşekkür etti.

Dağıtım sırasında zaman zaman aksiliklerde yaşandı. Veterinerin elinden kurtulan kimi inekler sahiplerine zor anlar yaşattı.

ZEDHABER

2 Aralık Cuma 2011  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: tatköy,inek desteklemeleri 2015,İnek destekleri,inek desteği,inek desteklemeleri,süt ineği desteklemeleri,2015 inek destekleri,inek destekleme ödemeleri,inek desteklemelri,inekdestekleri ödemeleri 2015,sığır desteklemeleri 2015,inek desteği 2015,inek destekleri ne kadar,inek parası destekleme,süt inekleri desteklemeleri,2015 ınek desteğ parası,2015 sığır destek parası,inek destegi,inek destekleme parasi,İnek desteklemeleri ne kadar,inek desteklemesi,inek destekleri 2015,inek destkleri,inek paralari 2015,sigir destek odemeleri,2015 hayvan inek destek,2015 inek destek leri,2015 inek destek parasi,2015 inek desteklemesi,2015 inek parası destekleme,2015 sığır destegi yattımı,2015 süt ineginın desteklemesi ne kadar,2015inekdestegi,2016 inek destekleme,türkiye\ye gelecek inekler 2015,2016 sıgır destekleme parası nekadar,Aksaray İnek Destegi Yattımı,Aydın süt destegi yattımı,bu sene ne kadar inek desteyi olacak,büyükbaş hayvan desteklemeleri2015 2015,ciftciye hayvan verilmesi,çiftçi desteklemelerin de inek verilmesi,çiftçiye inek desteği,devlet inek desteği,devletten inek desteği 2015,eski mahkumlara inek desstegi,etçi sût inek desteği ne kadar2016 da,haber inek fiyati,hava durumu,hayvan destekleme parası,hayvan destekleme parası hesabıma yatirilmismi,Hayvan süt inek devlet destekler izmir kiraz,HAYVANCILIK DESTEKLEMELRI,Hayvandesteklerı,Inek desteğı,ınek destekleme parası,ınek desteklerı,Inek paraları 2015,ineği olana destekleme veriliyor mu,inek desdeYi 2015,İnek desteği kaç para,inek destek,İnek destek ödeme,inek destekleme,İnek destekleme ne kadar,inek destekleme parası,inek destekleme parasi ne kadar,inek desteklemeleri için ne yapmalıyız,inek desteklemeleri kac para,inek desteklemeleri kaç para,inek desteklemeleri ne kadar 2015,inek desteklemesi kac para,inek desteklemesi parası,inek destekler kaçla yarın gel,inek desteklerı,inek destekleri inek başı ne kadar2015,inek desteklwri kac para,İnek desteyi,inek için destek nekadar,inek parasI,inek parası destekleri,inek parası sorgu,inek sut destekleme parasi ne araliklarla verilir,inek ve süt desteği ile bilgi,inekdestekleri,ineklerde destek,ineklerde destekleri,inekte devlet desteği 2015,kiraza devlet desteği,Sığır desteğı parası 2015,sığır desteği ödemeleri,Sığır destek parası,Sığır destek parsı,Sığır destekleme parası,sığır desteklemeleri kaç lira,sigir destegi ödemeleri,sigir desteklerinde son durum,son dakika 2015 süt desteklemesi,son dakika hayvan des,son dakika hayvan desteklemesi


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,timurtaş hoca hangi cemaatten,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler ushan çakır facebook,ucuz altın hangi ülkede satılıyor,bedava çıplak fotoğrafı videolarını göster,ezgi unalin çıplak foto,sivasta deprem mi oldu,azmi ofluoğlu vikipedi,son dakika öldürülen teröristler,dunku antep cinayeti,serkan kaya karısı,mersinde motor kazası son dakika,vapur seferleri iptal mi son dakika,selahattin demirtaşın mezhebi,Oruspu slkiş hikyayeleri,pekaka vuruluş anları,Sibel can cıplak resim,dün gece hangi ünlü öldü,siyahlaşan tirnaklar hangi hastaligin işaretidir,2016yargı pakatinde mahkumlara af varmı,Antede bakkal cinayeti,çuval toz şeker fiyatı,jitemci nasıl olunur,sigaradan tiksinme duasi,topcular ferıbot seferlerı ıptalmı,kanal7 haberinden besizler,ssk oncesi dogum borclanmasi 2016 kabul plurmu
80