İstanbul’a asıl kar yağışı yarın geliyor

Reklamlar
İstanbul’da hava sıcaklığı düne göre 15 derece birden düşerek mevsim normallerinin altına indi. Yağışlar bugün yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edecek.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, yağışların yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edeceğini, yarın ise genelde karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceğini söyledi.
AA muhabirine açıklama yapan Yıldırım, İstanbul’da hava sıcaklığının düne göre 15 derece birden düşerek mevsim normallerinin altına indiğini ifade etti.
Hava sıcaklığının bugün ortalama 3 derece olacağını, sıcaklığın akşama doğru 1 dereceye ineceğini vurgulayan Yıldırım, etkili yağışların kentin yüksek noktalarında zaman zaman kar yağışı olarak görüldüğünü belirtti.
Yıldırım, yarın hava sıcaklığının en düşük 1, en yüksek 5, pazar günü de en düşük 1 en yüksek 6 derece olarak tahmin edildiğini ifade ederek, ”Yağışlar bugün yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edecek. Yarın ise genelde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Yağışların pazar günü ise hafif şekilde karla karışık yağmur ve kar yağışı olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.
-POYRAZ UYARISI-
İstanbul’da şiddetli yağmurla birlikte poyraz fırtınasının hakim olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
”Poyraz fırtınası ile rüzgar 70-80 kilometre hızla esiyor. Poyraz fırtınası yarın daha da kuvvetlenecek. Saatte 90-95 kilometreye çıkmasını bekliyoruz. Pazar günü öğlen saatlerinde fırtınanın normale dönmesini bekliyoruz. Poyraz fırtınası nedeniyle özellikle yarın çatıların uçma tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor. Fırtınanın Marmara ve Batı Karadeniz’de çok kuvvetli olmasından dolayı deniz ulaşımında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmalarını bekliyoruz. Balıkçıların da tedbirli olmaları gerekiyor.”
-YAĞIŞ MİKTARLARI-
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, en fazla yağış görülen yerlerin Avrupa yakasının sahil kesimleri olduğunu belirterek, son 5 saattir devam eden yağışlar sonucu metrekareye düşen yağmur miktarının Florya ve Eminönü’nde 47, Sarıyer’de 38, Göztepe’de 32, Kumkapı’da 34, Çatalca’da 28, Samandıra’da 23 ve Kartal’da 20 kilogram olarak ölçüldüğünü bildirdi.
ANTALYA VE MERSİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA, AÇIKLARDA İSE SU HORTUMU BEKLENİYOR
Antalya ve Mersin’de şiddetli yağış ve fırtına, bu illerin denizlerdeki açıklarında ise su hortumu beklendiği bildirildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün 10.00-23.59 saatleri arasında Antalya, Mersin il merkezi ve çevre ilçelerinde gök gürültülü sağanak ile fırtına, açıklarında ise su hortumunun etkili olması bekleniyor.
Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ihtimaline karşı vatandaşlar uyarıldı.
AA

10 Aralık Cuma 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: istanbulda kar var mı,yarın kar varmı,istanbulda yarin kar varmi,yarin istanbulda kar varmi,istanbulda yarın kar varmı,istanbulda kar yağışı varmı,istanbul\da kar yağışı varmı,istanbula yarin kar varmi,istanbulda bugun kar varmi,kar yagisi var mi,yarin kar varmi istanbulda,bugün kar yağışı varmı,istanbul\da yarın kar varmı,istanbulda kar varmı,yarin kar varmi,istanbulda kar yagisi varmi,kar yagisi varmi,hava durumu kar var mı,istanbul\da bu hafta kar varmı,istanbul\da kar mı var,istanbula yeni kar varmı,istanbulda bugun kar yagisi varmi,yarın kar varmi,metoroleju bufun yagmur varmi,yarın istanbulda yağmur var mı,ıstanbulda kar yagısı varmı,yarin yagis varmi,yarın kar varmı istanbulda,yarın yağmur var mı,yarın yağmur varmı,yarin antalyada poyraz var mi,yarin yagmur varmi,istanbul yarın kar varmı,istanbul\da bugün kar var mı,istanbula yarın kar varmı,istanbulda cumartesi kar varmı,istanbulda kar varmı bu hafta,istanbulda kar varmi,yeni kar var mi,yeni kar yağışı varmı,istanbullda kar varmi,bugun istanbulda kar varmi,bugun kar yagisi varmi,bugun yagis vqr mi istanbul,bugunde kar varmi,bugün kar yağışı,hava durumu ist kar varmı,hava durumu istanbul kar yağışı varmı,Ist yarın yagmur varmı,iatanbul kar varmi,isranbulda önümüzdeki hafta yağış varmı,ist da kar varmı,ist hava durumu kar varmı,ist kar varm hava,ist kar varmı,ist kar yağışı varmı,istanbul a yakinda kar varmi,istanbul avrupa yakasında yağmur varmı,istanbul da kar var mı,istanbul da kar varmı,İstanbul da yarın kar varmı,istanbul hava durumu kar var mı,istanbul\da bugün kar varmı,istanbul\da bugün kar yağışı varmı,istanbul\da kar yagışı varmı,istanbul\da önümüzdeki hafta kar varmı,istanbul\da yagış var mı,İstanbul\da yarın karyağışıvarmı,istanbul\da yarın yağış var mı,istanbula kar varmı,istanbula kar varmi,istanbula kar yagışı varmıı,istanbula kar yağışı varmı,istanbula son hava durumu kar varmı,istanbula yeni kar varmi,istanbulda bu hafta yagmur varmi,istanbulda bugün yağmur var mı,istanbulda cuma günü kar var mı,istanbulda karvarmi,istanbulda martın son haftası kar yagışı olabilir mi son dakika haberleri,istanbulda yagmur varmi,istanbulda yarın hava durumu için yağmur varmı,istanbulda yarın kar var mı,istanbulda yarın kar yağışı varmı,istanbulda yarın yağış varmı,istanbulda yarin hava sartlari,istanbulda yarin kar varmı,istanbulda yarin kar yagisi var mi,istanbulda yarin kar yağışı varmı,istanbulda yarin yagis varmi,istanbulda yarn kar varmı,istanbuldacuma gününün hava durumu,istbulda buhafta hava durumu,kaar yagisi varmi istanbulda,kar uyarisi varmi,kar varmı,kar varmi,kar varmi bu hafta,kar varmi istnbulda,kar yagısı varmı


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir yesil karti olanlar 3 cocuk parasini alabilir,istanbul çekmeköyde trafik kazası,volkan konağın eşinin resmi,eski memura derece varmi,eşme cezaevinde nisan 2015 genel af cikacak soz mu degil mi son dakika haber,omer koc capkinlik,Yeni yasda ehliyet kaptıranlara af varmı,kadinlari nasil azdiririz,diyarbakir yolunda yapilan sondaka kaza,elazig erkekleri,sgk geriye dönük borçlanma kanun teklifi,abc lojıstık 2 el,emiraşıklar köyü haberleri,whatsapptan kişiyi ararken yankı yapıyor,işit infazları,2015 İMKB kız lisesi anasınıfı bölümü kaç puandan alıyor,acil böbrek nakli arayanlar,kacak elektrik torba yasa,posta mazot gübre des,özel güvenlik kimlik yenileme kalktımı,kızı nasil azdırırım,partilerin secim bildirgesinde ssk oncesi dogum borclanmasi varmi,baş polislik ile son durum haberleri,yurtdışındaki telefonlar türkiyede kullanılabilirmi,hayvan atlarin iliskisi
80