İstanbul’a asıl kar yağışı yarın geliyor

Reklamlar
İstanbul’da hava sıcaklığı düne göre 15 derece birden düşerek mevsim normallerinin altına indi. Yağışlar bugün yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edecek.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, yağışların yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edeceğini, yarın ise genelde karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceğini söyledi.
AA muhabirine açıklama yapan Yıldırım, İstanbul’da hava sıcaklığının düne göre 15 derece birden düşerek mevsim normallerinin altına indiğini ifade etti.
Hava sıcaklığının bugün ortalama 3 derece olacağını, sıcaklığın akşama doğru 1 dereceye ineceğini vurgulayan Yıldırım, etkili yağışların kentin yüksek noktalarında zaman zaman kar yağışı olarak görüldüğünü belirtti.
Yıldırım, yarın hava sıcaklığının en düşük 1, en yüksek 5, pazar günü de en düşük 1 en yüksek 6 derece olarak tahmin edildiğini ifade ederek, ”Yağışlar bugün yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edecek. Yarın ise genelde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Yağışların pazar günü ise hafif şekilde karla karışık yağmur ve kar yağışı olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.
-POYRAZ UYARISI-
İstanbul’da şiddetli yağmurla birlikte poyraz fırtınasının hakim olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
”Poyraz fırtınası ile rüzgar 70-80 kilometre hızla esiyor. Poyraz fırtınası yarın daha da kuvvetlenecek. Saatte 90-95 kilometreye çıkmasını bekliyoruz. Pazar günü öğlen saatlerinde fırtınanın normale dönmesini bekliyoruz. Poyraz fırtınası nedeniyle özellikle yarın çatıların uçma tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor. Fırtınanın Marmara ve Batı Karadeniz’de çok kuvvetli olmasından dolayı deniz ulaşımında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmalarını bekliyoruz. Balıkçıların da tedbirli olmaları gerekiyor.”
-YAĞIŞ MİKTARLARI-
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, en fazla yağış görülen yerlerin Avrupa yakasının sahil kesimleri olduğunu belirterek, son 5 saattir devam eden yağışlar sonucu metrekareye düşen yağmur miktarının Florya ve Eminönü’nde 47, Sarıyer’de 38, Göztepe’de 32, Kumkapı’da 34, Çatalca’da 28, Samandıra’da 23 ve Kartal’da 20 kilogram olarak ölçüldüğünü bildirdi.
ANTALYA VE MERSİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA, AÇIKLARDA İSE SU HORTUMU BEKLENİYOR
Antalya ve Mersin’de şiddetli yağış ve fırtına, bu illerin denizlerdeki açıklarında ise su hortumu beklendiği bildirildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün 10.00-23.59 saatleri arasında Antalya, Mersin il merkezi ve çevre ilçelerinde gök gürültülü sağanak ile fırtına, açıklarında ise su hortumunun etkili olması bekleniyor.
Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ihtimaline karşı vatandaşlar uyarıldı.
AA

10 Aralık Cuma 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: yarın kar varmı,istanbulda kar var mı,istanbulda kar varmı,istanbulda yarin kar varmi,istanbulda yarın kar varmı,istanbulda kar yağışı varmı,istanbulda kar varmi,yarin istanbulda kar varmi,istanbul\da yarın kar varmı,yarin yagmur varmi,bu hafta kar varmı,istanbulda bugun kar varmi,istanbulda kar yagisi varmi,kar varmi,yarın yağmur var mı,istanbul kar varmı,yarın istanbulda yağmur var mı,yarin kar varmi,yarin kar varmi istanbulda,yarin yagis var mi,bugün kar yağışı varmı,istanbula yarin kar varmi,kar varmı,istanbul\da kar yağışı varmı,istanbulda kar varmı bu hafta,istanbulda yagmur varmi,yarın yağmur varmı,kar yagisi var mi,yarın yağış var mı,Yarınkarvarmı,istanbul\da bugün kar varmı,istanbula kar varmi,istanbulda yarin yagmur varmi,kar varmı istanbulda,istanbul kar var mi,istanbul\da bu hafta kar varmı,bu hafta istanbulda kar varmı,bu hafta kar yağışı varmı,yarın kar var,yarın kar varmi,istanbul\da kar varmı,istanbulda bugun kar yagisi varmi,devlet meteoroloji istanbul kar yağışı varmı,kar yagisi varmi,hava durumu kar var mı,hava durumu kar varmı istanbulda,yarin istanbulda yagmur var mi,yarin yagis varmi,yeni kar yağışı varmı,istanbul\da kar mı var,istanbula yeni kar varmı,ist hava durumu kar varmı,ist kar yağışı varmı,istanbulda yarın yağış var mı,istanbulda yarin yagis varmi,yarın istanbulda kar varmı,istanbul yarın kar varmı,bu ay istanbul\da kar yağışı varmı,istanbulda bu hafta kar varmı,istanbullda kar varmi,yarın istanbulda yarmur varmı,bu hafta kar varmi,istanbul\da bugün kar var mı,bugun istanbulda kar varmi,bugun istanbulda yagmur varmi,istanbulda kar yagışı varmı,istanbulda yağmur varmı,bugun yagis var mi,yarin antalyada poyraz var mi,yarin istanbulda yagmur varmi,bugün kar var mı,yarln istanbulda kar varml,istanbul\da yarın yağmur var mı,cumartesi kar yagisi varmi,istanbulda karvarmi,hava durumu istanbul kar varmı 2015,hava durumu istanbulda kar varmı,ıstanbul hava durumu kar varmı,ıstanbulda kar varmı,ıstanbulda kar yagısı varmı,yeni kar var mi,idtanbulda bu gece kar varmi,istanbula yarın kar varmı,istanbulda bugun yagmur varmi,istanbulda cumartesi kar varmı,istanbulda hava durumu kar varmı,ist kar varmi,istabula kar varmı,istanbulda kar yağışı varmi,istanbulda karyagisi varmi,istanbulda yarın yagmur varmı,kar varmi bu hafta,istanbul da kar var mi,meteoroloji istanbul kar varmı,istanbul da kar varmi,metoroleju bufun yagmur varmi,istanbul hava durumu kar var mı,istanbul hava durumu kar varmı,yarın kar varmı istanbulda,bugün kar yağışı


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,timurtaş hoca hangi cemaatten,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler angus buzağı fiyatları 2015,Kapaliorospular,gecici koy korucular,turbanli ev kadinlari erotik resimleri,orman işçilerine kadro varmı son dakika,marascinayeti,böbrek satın almak isteyen zenginler,13 yaşindaki kızların cıplak resimleri,ortaköy habercide bugun,sesba polri,sağlıklı bir insan günde kaç kez tuvalete gider,askerlik düşecek mi,abdurrahman önülün çocuğu varmı,otobanda kaza son dun,araba ateşler içinde yanıyor,aziz yildirim in mal varligi,mankenlerin frikikleri resimle,filipinlerde gece hayatı,van\da kiracılara toki verilecekmi,spora ilk başladığında kilo alınırmı,ortaköy haberci mustafa lal,engelli bakici sigortasi nasil sorgulanir,mankenlerin frikikleri resimle,bal göç emeklilik turist gelenler,2016 yılı hava durumu
81