İstanbul’a asıl kar yağışı yarın geliyor

Reklamlar
İstanbul’da hava sıcaklığı düne göre 15 derece birden düşerek mevsim normallerinin altına indi. Yağışlar bugün yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edecek.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, yağışların yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edeceğini, yarın ise genelde karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceğini söyledi.
AA muhabirine açıklama yapan Yıldırım, İstanbul’da hava sıcaklığının düne göre 15 derece birden düşerek mevsim normallerinin altına indiğini ifade etti.
Hava sıcaklığının bugün ortalama 3 derece olacağını, sıcaklığın akşama doğru 1 dereceye ineceğini vurgulayan Yıldırım, etkili yağışların kentin yüksek noktalarında zaman zaman kar yağışı olarak görüldüğünü belirtti.
Yıldırım, yarın hava sıcaklığının en düşük 1, en yüksek 5, pazar günü de en düşük 1 en yüksek 6 derece olarak tahmin edildiğini ifade ederek, ”Yağışlar bugün yağmur ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde devam edecek. Yarın ise genelde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Yağışların pazar günü ise hafif şekilde karla karışık yağmur ve kar yağışı olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.
-POYRAZ UYARISI-
İstanbul’da şiddetli yağmurla birlikte poyraz fırtınasının hakim olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
”Poyraz fırtınası ile rüzgar 70-80 kilometre hızla esiyor. Poyraz fırtınası yarın daha da kuvvetlenecek. Saatte 90-95 kilometreye çıkmasını bekliyoruz. Pazar günü öğlen saatlerinde fırtınanın normale dönmesini bekliyoruz. Poyraz fırtınası nedeniyle özellikle yarın çatıların uçma tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor. Fırtınanın Marmara ve Batı Karadeniz’de çok kuvvetli olmasından dolayı deniz ulaşımında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmalarını bekliyoruz. Balıkçıların da tedbirli olmaları gerekiyor.”
-YAĞIŞ MİKTARLARI-
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, en fazla yağış görülen yerlerin Avrupa yakasının sahil kesimleri olduğunu belirterek, son 5 saattir devam eden yağışlar sonucu metrekareye düşen yağmur miktarının Florya ve Eminönü’nde 47, Sarıyer’de 38, Göztepe’de 32, Kumkapı’da 34, Çatalca’da 28, Samandıra’da 23 ve Kartal’da 20 kilogram olarak ölçüldüğünü bildirdi.
ANTALYA VE MERSİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA, AÇIKLARDA İSE SU HORTUMU BEKLENİYOR
Antalya ve Mersin’de şiddetli yağış ve fırtına, bu illerin denizlerdeki açıklarında ise su hortumu beklendiği bildirildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün 10.00-23.59 saatleri arasında Antalya, Mersin il merkezi ve çevre ilçelerinde gök gürültülü sağanak ile fırtına, açıklarında ise su hortumunun etkili olması bekleniyor.
Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ihtimaline karşı vatandaşlar uyarıldı.
AA

10 Aralık Cuma 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: yarın kar varmı,istanbulda kar var mı,istanbulda kar varmı,istanbulda yarin kar varmi,istanbulda yarın kar varmı,istanbulda kar yağışı varmı,yarin yagmur varmi,istanbulda kar varmi,yarin istanbulda kar varmi,istanbul\da yarın kar varmı,yarın yağmur var mı,yarin yagis var mi,bu hafta kar varmı,kar varmi,istanbulda bugun kar varmi,istanbulda kar yagisi varmi,istanbul kar varmı,yarin kar varmi,yarın istanbulda yağmur var mı,istanbulda yarin yagmur varmi,istanbulda kar varmı bu hafta,istanbula yarin kar varmi,yarın yağış var mı,yarın yağmur varmı,bugün kar yağışı varmı,yarin kar varmi istanbulda,yarin yagis varmi,istanbul\da kar yağışı varmı,istanbulda yagmur varmi,kar varmı,istanbul\da kar varmı,istanbula yeni kar varmı,Yarınkarvarmı,yarin istanbulda yagmur varmi,istanbul\da bugün kar varmı,istanbula kar varmi,kar varmı istanbulda,kar yagisi var mi,kar yagisi varmi,istanbul kar var mi,bu hafta istanbulda kar varmı,bu hafta kar yağışı varmı,istanbulda yarın yağış var mı,yarın istanbulda kar varmı,yarin istanbulda yagmur var mi,yeni kar yağışı varmı,istanbulda bugun kar yagisi varmi,devlet meteoroloji istanbul kar yağışı varmı,hava durumu kar var mı,hava durumu kar varmı istanbulda,istanbul\da bu hafta kar varmı,istanbul\da kar mı var,ist hava durumu kar varmı,istanbulda bugun yagmur varmi,ist kar yağışı varmı,istanbulda yarın yagmur varmı,istanbulda yarin yagis varmi,yarın kar var,yarın kar varmi,istanbul hava durumu kar var mı,istanbul hava durumu kar varmı,metoroleju bufun yagmur varmi,bu ay istanbul\da kar yağışı varmı,yarin antalyada poyraz var mi,yarın i,yarın yagmur var mı,bu hafta kar varmi,bugun istanbulda kar varmi,istanbulda bugün yağmur var mı,bugun istanbulda yagmur varmi,istanbulda karvarmi,bugun yagis var mi,yarın kar varmı istanbulda,yarin hava durumu,bugün kar var mı,istanbul\da bugün kar var mı,istanbul\da yarın yağmur var mı,istanbulda cumartesi kar varmı,cumartesi kar yagisi varmi,istanbulda kar yagışı varmı,istanbulda karyagisi varmi,istanbulda yağmur varmı,istanbullda kar varmi,hava durumu istanbul kar varmı 2015,hava durumu istanbulda kar varmı,yarın yağmur var,yarın yağmur varmı istanbulda,ıstanbul hava durumu kar varmı,ıstanbulda kar varmı,ıstanbulda kar yagısı varmı,idtanbulda bu gece kar varmi,istanbula yarın kar varmı,istanbulda bu hafta kar varmı,ist kar varmi,istanbulda kar yağışı varmi,istabula kar varmı,kar varmi bu hafta,meteoroloji istanbul kar varmı,yarın istanbulda yarmur varmı,istanbul da kar var mi


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler nevşehirde uçan balon fiyatları,Thalia napiyor simdi,bursa\da su kesintisi son dakika,ozge cansin cesedi,trafik ceza affı 2016,acıbadem hastanesinde hasta kabul ne iş yapar,Konya\da son yaşanan olaylar,tuzla\da trafik kazasi,kapalı kaşar,survivor haftalık ücret 2016,istanbulda 11 kattan düşen cocuk,hem calisan usta ogreticiye yeni yasada kadro varmi,ssk öncesi doğum borçlanması ali tezel,sigorta oncesi dogum borclanmasi 2016 mayıs,kabeye kac kisi sigar,Konyaorosbuları,izmir torbali subasida trafik kazasi,yatağımı nasıl temizlerim,van sosyal meskenler toki,dün hangi ünlü öldü,yeni anayasada ceza indirimi varmı 2016,ankara sevgi evleri is ilanlari 2016,5 yıl ceza indirimi,bilal tavlak kimdir,buğday desteklemeleri 2016
80