Komadaki Ariel Şaron’un Son Hali

Komadaki Ariel Şaron'un Son Hali

Reklamlar
Komaya girdikten kısa bir süre sonra ailesinin de terk ettiği Şaron, bugün itibarıyle tam 4,5 yıldır ölümü bekliyor.

“Kasap” lakaplı İsrail eski Başbakanı Ariel Şaron’un, 4 Ocak 2006 tarihinde beyin kanaması geçirdikten sonra kaldırıldığı hastanede komaya girmesinin üzerinden tam 4,5 yıl geçti.

Komaya girdikten kısa bir süre sonra ailesinin de terk ettiği Şaron, bugün itibarıyla 40 bin 56 saat, bin 669 gün, 55 aydır şuuru kapalı bir biçimde ölümü bekliyor.

Hastaneye yattığında 77 yaşında olan Şaron, yoğun bakımda 82 yaşına ulaştı.

İsrail eski Başbakanlarından Ariel Şaron’un “koma cezası” bitmiyor. Önce Tel Aviv’deki Şeba Rehabilitasyon Merkezi’ne yatırılan, burada hastane yönetiminin istememesi üzerine Ein Kerem Hastanesi’ne kaldırılan Şaron, 4,5 yıldır önce beslenme tüpüyle ardından daha da kötüleşerek sadece iğne ile beslenebiliyor.

Ariel Şaron’un bu durumuna ailesi de fazla tahammül göstermeyerek 3,5 yıl önce kendisini terk etti. Hastane yetkililerin, “Artık burada yapılacak bir şey yok, eve götürün” şeklindeki uyarıları aile tarafından dikkate alınmadı.

EN MASRAFLI HASTA

İsrail eski Başbakanı Ariel Şaron’un 4,5 yıldır komada yatması, ortaya ciddi bir sağlık ve güvenlik faturası da çıkardı. Şeba ve Ein Kerem Hastanelerinin yöneticilerinin yaptığı hesaplamaya göre, Şaron İsrail’de “1948 yılından bu yana kendisine en fazla masraf yapılan hasta” unvanını da taşıyor.

Ailenin Şaron’u eve kabul etmemesi nedeniyle hastanedeki rutin masraflar katlanarak artıyor. Ariel Şaron’un siyasi kimliği de, hastane yönetimini çok özel güvenlik tedbirleri almaya, bu da harcamaların artmasına yol açıyor.

DEFALARCA KAFASINI KIRDILAR

Ariel Şaron, vücudunda meydana gelen çeşitli komplikasyonlar nedeniyle sık sık ameliyat oluyor. Bu çerçevede özellikle beyninde problemler ortaya çıkan Ariel Şaron’un durumunun daha da kötüleşmemesi için yapılan beyin ameliyatları nedeniyle kafatası kırılarak beynine müdahale ediliyor.

Belli aralıklarla kafatasından bir ameliyat geçiren Şaron, daha sonra da kafatasının kırılmasından dolayı ortaya çıkan deliğin kapatılması için yeniden ameliyata alınıyor. Böylece Ariel Şaron için bir “ameliyat kısır döngüsü” ortaya çıkıyor. Şaron ayrıca, soluk borusuna yerleştirilen bir boru yardımıyla nefes alabiliyor. Ariel Şaron, bu borunun değiştirilmesi için de belirli aralıklarla ameliyata alınıyor.

SİYASETÇİ DEĞİL TERÖRİST

Daha 13 yaşındayken babasının hediye ettiği bir “çerkez hançeri” ile Filistinliler’e saldırmaya başlayan Ariel Şaron, hayatının geri kalan bölümünde hep bu saldırgan, sadist tarafıyla tanındı.

Çavuş olarak görev yaptığı sırada, verdikleri kayıplardan komutanlarını sorumlu tutan Şaron, sonraki dönemlerde bu olayın etkisiyle hep kendi bildiğini uyguladı, üstlerini dinlemedi.

Tarih ve Şarkiyat okudu ama askerlikte önce çıktı. İlk katliamını, içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu bir köye saldırarak, 69 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla gerçekleştirdi. Söz dinlemezliği sonucunda ordudan ayrılmak zorunda kaldı, siyasete atıldı. Savunma Bakanı olduğunda eski alışkanlıklarını bırakmayarak Başbakanı bilgilendirmeden askerleri komşu ülkelere aniden sokma operasyonları gerçekleştirdi.

Sabra ve Şatila kamplarında sergilediği vahşet sonucunda 2 bini aşkın mülteci hayatını kaybetti.

Tahrikkar davranışlarıyla 10 yıl önce İkinci İntifada’yı başlattı, binlerce Filistinli Müslüman’ın katledilmesine neden oldu. Halen bir hastane odasında can çekişen Ariel Şaron, özel hayatında da huzuru bulamadı. Eşi kanserden öldü, bir oğlu 14 yaşında babasının silahlarıyla oynarken öldü.

vakit

2 Ağustos Pazartesi 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: ariel sharon,ariel şaron son hali,ariel şaron,ariel şaronun son hali,ariel şaron öldümü,ariel şaron kimdir,ariel şaronun son görüntüleri,Ariel sharon son hali,ariel şaron öldü mü 2012,ariel ,arial şeron,ariel sharon kimdir,Ariel sharon ölümü,ariel şaron öldükten sonraki hali,ariel sharon komada,şaronun son görüntüleri,arıel sharon,şaronun son hali,ariel şaron cesedi,ariel şaron hastane görüntüleri,ariel şaron ölüm anı,ariel şaronun komadaki hali,ariel şaron un oldukten sonraki hali,aliyel saron kımdır,israilin cumhurbaskanin olum ani,ariel şaron\un öldükten sonraki hali,ariel şaronun cesedi,israil başbakanı aliyen şeronun ölüm anı,aliye şeronun ölümü,aliyel şeron,aliyer şeron,israil başbakanı şaron un son hali,areyel saronun son hali,arıel saronun öldukten sonrakı son hali,ariel baskani,ariel saronun son goruntuleri,ariel seron ölmeden önceki hali,ariel sharon nasıl öldü,ariel sharon oldumu,ariel sharon öldümü,sharon ariel olüm gorüntüsü,şaronun öldükten sonraki hali,ariel şaron ceset görüntüleri,ariel şaron komadaki hali,ariel şaron nasıl öldü,Ariel şaron öldü mü,ariel şaron un simdiki hali video,ariel şaronun hastalığı neydi,airel seronun olumu,aliya saron komadaki israil resim,aliye sahron komadaki hali,aliye seron,aliye şaron öldümü,aliye şeron,aliyel saron,areyel şaron,arıel izle yeni ölüm,arıel jeron son foğrafları,Arıel saron oldumu,arıel seron oldumu,arıel sharon hasta,Arıyel şero kaç yel komada kaldı,arıyor şaron son durumu,arial sharon öldümü,ariel saron ne hastasi,ariel saron son görüntüleri,Ariel saronun olmeden onceki hali,ariel saronun sonn,ariel seron hala komada,ariel seron ölüm anı,ariel seronun komadaki hali,ariel seronun olum ani,ariel seronun resi,ariel sharon hastan,ariel sharon oldu mu,ariel sharon oldukten soraki resmi,ariel sharon ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON HALİ,ariel sharon ölüm döşeği,ariel sharon ölüm görüntüleri,ariel sharon un son hali,ariel sharona ne oldu,ariel sharonun olumu,ariel şaro en son hali,www aliye seron nasi,ariel şaron kabir azabı,ariel şaron komada,ariel şaron oldumu,ariel şaron oldümü,ariel şaron olum ani olum hali,ariel şaron olum resmi,ariel şaron öldükten sonraki fotoğraf,ariel şaron ölemiyor tüm resimleri,ariel şaron ölümü video,ariel şaron son,ariel şaron son dakika,ariel şaron son görüntüsü,ariel şaron son hali 2014,ariel şaron son hali video,ariel şaron un son hali,ariel şaronun cesedinin fotosu indir

YORUM YAP

 1. tolga diyor ki:

  kafirler için yaşasın cehennem

 2. serhat diyor ki:

  inşallah gebermez kıyamete kadar çekersin ölmeden kabir azabı nı …

 3. kurtuluş inci diyor ki:

  katil köpek şaron , sana kötü bir haberim var , nezamanı geri alabilirsin ne canın geri gelir. başına gelecekleri şimdiden görüyordur. bu arada uğruna sonsuz hayatını feda ettiklerin de seni yalnız bırakmış , oooo benden söylemesi başına gelecekler çooook …….

 4. BEKİ ATSIZ diyor ki:

  BU DÜNYADAKİ DURUMUNU GÖRDÜKÇE DUA EDİYORUM ki ALLAH CC ÖMRÜNÜ ARTTIRSIN.AHİRETİN NİCE OLA BİLEMİYORUM. ”YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM”

 5. uğur diyor ki:

  bana firavunun çürümeyen cesedini hayırlatıyor

 6. yavuz kar diyor ki:

  kuranda allah zalim insanların ölmeden önce günahlarının bir kısmını dünyada çekeceğini buyuruyor..işte zalim işte durumu

 7. hazan diyor ki:

  ilahi adalet

 8. Umut Yaşar diyor ki:

  Haketti… Daha yeni başlıyor hatta başlamadı beklesin o daha neler görecek


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,timurtaş hoca hangi cemaatten,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler bim 15 li yumurta fiyatı,büyük kalçalar foto,kızılay personel maaşları,ahmet bozkuş evlendi,2016 usta ogretici kadro son dakika,İngiltere kanli kizlik bozma,uğur ışılak eşi beyza,gizli resimleri cekilmis turk kadinlar,aile birlesim sinafi kalktimi2016,aldatirken kocasina yakalanan kadinlar gercek hikaye,izmit roman mahalleleri,popi kalça ve göhüs resimleri,baris arduc kiz arkadasi,oldurulen teroristlerin gercek isim listesi,bedava acik kiz resmi,hukumetin eylem planında vergi borçlarıyla ilgili çalışma varmı,tülay maciran kimdir,ankaralı ayşenin resmi,YİRMİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ BİR KADIN DUL AYLIGI ALABİLİRMİ?,cip kiz resimleri 18 bedava,bülent tektaş,atakent bolgesi konut yatirimi,YİRMİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ BİR KADIN DUL AYLIGI ALABİLİRMİ?,YİRMİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ BİR KADIN DUL AYLIGI ALABİLİRMİ?,TurkUnlulerın memelerı
82