Otel gibi yurt binası hizmete girdi

Reklamlar
Ankara Gölbaşı’nda Gazi ve Ankara üniversitelerinin kampüslerinin bulunduğu bölgede beş yıldızlı otelleri aratmayan bir yurt hizmete açıldı.

Hayırsever 75 yaşındaki Nuriye Atabaş’ın bağışladığı arsaya yapılacak yurt için bölge esnafı ve işadamları seferber olarak, bir sene içinde yurt binasını tamamlamayı başardı. Atlantik Özel Nuriye Atabaş Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu adıyla hizmet verecek olan yurt 240 kişi kapasiteli. 7 bin metrekare kapalı alana dört katlı olarak inşa edilen yurtta konferans salonundan spor salonu ve sosyal donatı alanlarına kadar birçok bölüm bulunuyor. Tefrişatının lüks otelleri aratmayacak şekilde hazırlandığı yurt odaları 3’er kişi kalacak şekilde tasarlandı.
Yurt binasının açılışına bürokrasiden iş dünyasına kadar birçok isim katıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, yurt binasının ilçe için önemine değinerek “Gölbaşı, Gazi ve Ankara üniversitelerinin kampüsleri ile önemli bir öğrenci potansiyeline sahip oldu. Bugün hizmete açılan yurt binamız da bizim için ayrı bir umut tablosu çiziyor. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz Ramazan ayının bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ne denk gelen yurt binasının açılışı bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bunun için Atabey ailesine ve işadamlarına gönülden teşekkür ediyorum. Belediye olarak, ilçemize kazandırılacak eğitim hizmetlerine destek vermeye hazırız.” dedi.
Yurt binasının açılışı öncesi konuşan eğitimci yazar Hüseyin Kara da gelecek nesillerin bu eğitim kurumlarından geçtiğini ve onların yetişme tarzının Türkiye için önemli olduğunun altını çizdi.
Konuşmaların ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı yurt binasının arsasını bağışlayan Nuriye Atabaş’a teşekkür plaketi sundu. Yurt binasının yapımında hizmeti bulunanlara da plaketin verildiği törene Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan, Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü Murat Bey Balta, ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ile birlikte çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Kurdele kesme törenin ardından açılışa katılanlar yurt binasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

5 Eylül Pazar 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: süleymancılar 2011 seçimleri,süleymancıların yurtları,süleymancılar 2011 seçimlerinde kimi destekliyor,süleymancı yurtları,süleymancilarin hastanesi,süleymancılar seçim 2011,süleymancılar kimi destekliyor,ümraniye süleymancılar yurdu,süleymancılar kimi destekleyecek,süleymancılar 2011,süleymancılar yurtları,Süleymancı kızlar,süleymancılar seçimde kimi destekliyor,süleymancılar yurdu,süleymancılar 2011 seçimlerinde kimi destekleyecek,süleymancılar hangi partiyi destekliyor,süleymancılar 2015,süleymancıların ankaradaki yurtları,2011 seçimleri süleymancılar,süleymancılar ve 2011 seçimleri,süleymancılar 12 haziran,2011 seçimleri ve süleymancılar,süleymancılar,süleymancılar 2015 seçimleri,süleymancılar kimi destekleyecek 2015,süleymancılar 7 haziran,7 haziran süleymancılar,Sueleymancilarin Yurtlari Nerede,süleymancılar seçim 2015,süleymancılar kimi destekliyor 2015,2015 süleymancılar,suleymancilar 7 haziran,7haziranda suleymancilar kimi destekliyecek,bolusuleymanlilar yurtllari gorseller,7 haziran 2015 seçimleri süleymancılar kimi destekliyor,golbasi suleymanci erkek yurdu gorselleri,2015 süleymanlilar,süleymancılar genel seçimde kimi destekliyor,süleymancılar seçimde kimi destekledi,süleymancılar imsakiye 2015,2015 genel seçimlerinde süleymancılar kimi destekleyecek,süleymancilar secim 2015,süleymancilar imsakiye 2015,2015 milletvekilleri seçimleri öncesi süleymancılar kimi destekliyor,süleymancıların imsakiyesi,2015 secimlerinde suleymancilar,2015 seçimlerinde süleymancılar,2015 suleymancıların bu seçimdeki kararı,7 haziran 2015 secimlerinde suleymancilar kimi destekleyecek,süleymancılar 7 haziranda kimi destekleyecekler 2015,süleymancılar 7 haziranda kimi destekleyecekler,sukeymancilarin yurt binasi,sulaymancilar kim,süleymancı milletvekilleri,suleymacilar kimi destekliyor son dakika,suleymancilar secimde kimi destekleyecek,suleymancilar secim 2015,suleymancilar cemaati secimde kimi destekleyecek 2015 teki secimde,suleymancilar 7 haziranda,suleymancilar 2015 secimleri,Sueleymancilarin Yurtlari eskişehir,seçim ve suleymancilar 2015,Süleymancılar 7 haziranda kime oy verdi,süleymancılar 7 haziran seçimlerinde kimi destekliyor,süleymancılar 7 haziran secim,suleymancilar 2015genel secimlerinde hangi partiyi destekliyor,imsakiye 2015 süleymanci,süleymancılar 2015 genel seçimlerinde kimi destekleyecek,imsakiye sulaymancilar 2014,kırklareli suleymancilarin imsakiye 2015,nethaberci süleymancı,suleymancilar 2015 secimlerinde nerede


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010 başka ilde oy kullanma 2015,bosan mis bayan kirayardimi,otoyol geçiş ücretleri nasıl ödenir,sera tokdemir kocası kim,son depremler sivas,sahılde çıplak kadın,2015 yili itibariyle olacak koy korucularin haklari nelerdir,wc bayan iserken gizli cekimleri,bakırköy incirlide trafik kazası,yeni torba yasada ceza indirimi varmı,gkk haklari 2015,liselilerin erotik resim galerisi,ehliyet sınavı kalem silgi,emekliye son dakka,rokettube mp4 çevirici,mersin atayurt kaza,işkur okulda 9 ay hademelik işi okullar kapanınca bitince işsizlik maaş alınırmı,ev hanimi ciplak resimleri,hayvan insan cinsel ilişkileri izle,gebze genelevi,ehliyet sınavında kopya çekmenin cezası,1kasimdan once 21ekimde hukumlulere af cikacakmis,dulgun kadin ciplak resimleri,ziraat bankası kaç inek veriyor,hangi hurdalar alı sor
80