Otel gibi yurt binası hizmete girdi

Reklamlar
Ankara Gölbaşı’nda Gazi ve Ankara üniversitelerinin kampüslerinin bulunduğu bölgede beş yıldızlı otelleri aratmayan bir yurt hizmete açıldı.

Hayırsever 75 yaşındaki Nuriye Atabaş’ın bağışladığı arsaya yapılacak yurt için bölge esnafı ve işadamları seferber olarak, bir sene içinde yurt binasını tamamlamayı başardı. Atlantik Özel Nuriye Atabaş Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu adıyla hizmet verecek olan yurt 240 kişi kapasiteli. 7 bin metrekare kapalı alana dört katlı olarak inşa edilen yurtta konferans salonundan spor salonu ve sosyal donatı alanlarına kadar birçok bölüm bulunuyor. Tefrişatının lüks otelleri aratmayacak şekilde hazırlandığı yurt odaları 3’er kişi kalacak şekilde tasarlandı.
Yurt binasının açılışına bürokrasiden iş dünyasına kadar birçok isim katıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, yurt binasının ilçe için önemine değinerek “Gölbaşı, Gazi ve Ankara üniversitelerinin kampüsleri ile önemli bir öğrenci potansiyeline sahip oldu. Bugün hizmete açılan yurt binamız da bizim için ayrı bir umut tablosu çiziyor. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz Ramazan ayının bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ne denk gelen yurt binasının açılışı bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bunun için Atabey ailesine ve işadamlarına gönülden teşekkür ediyorum. Belediye olarak, ilçemize kazandırılacak eğitim hizmetlerine destek vermeye hazırız.” dedi.
Yurt binasının açılışı öncesi konuşan eğitimci yazar Hüseyin Kara da gelecek nesillerin bu eğitim kurumlarından geçtiğini ve onların yetişme tarzının Türkiye için önemli olduğunun altını çizdi.
Konuşmaların ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı yurt binasının arsasını bağışlayan Nuriye Atabaş’a teşekkür plaketi sundu. Yurt binasının yapımında hizmeti bulunanlara da plaketin verildiği törene Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan, Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü Murat Bey Balta, ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ile birlikte çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Kurdele kesme törenin ardından açılışa katılanlar yurt binasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

5 Eylül Pazar 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: süleymancılar 2011 seçimleri,süleymancıların yurtları,süleymancılar 2011 seçimlerinde kimi destekliyor,süleymancı yurtları,süleymancilarin hastanesi,süleymancılar seçim 2011,ümraniye süleymancılar yurdu,süleymancılar kimi destekliyor,süleymancılar 2011,süleymancılar kimi destekleyecek,süleymancılar yurtları,Süleymancı kızlar,süleymancılar seçimde kimi destekliyor,süleymancılar yurdu,süleymancılar 2011 seçimlerinde kimi destekleyecek,süleymancılar hangi partiyi destekliyor,süleymancıların ankaradaki yurtları,2011 seçimleri süleymancılar,süleymancılar ve 2011 seçimleri,süleymancılar 2015,süleymancılar,süleymancılar 12 haziran,2011 seçimleri ve süleymancılar,süleymancılar 2015 seçimleri,süleymancılar kimi destekleyecek 2015,7 haziran süleymancılar,Sueleymancilarin Yurtlari Nerede,suleymancilar 7 haziran,süleymancılar seçim 2015,2015 süleymancılar,süleymancılar kimi destekliyor 2015,süleymancılar 7 haziran,süleymancilar imsakiye 2015,süleymancilar secim 2015,2015 süleymanlilar,süleymancılar seçimde kimi destekledi,süleymancılar 7 haziran seçimlerinde kimi destekliyor,Süleymancılar 7 haziranda kime oy verdi,süleymancılar 7 haziranda kimi destekleyecekler,süleymancılar 7 haziranda kimi destekleyecekler 2015,süleymancılar genel seçimde kimi destekliyor,süleymancılar imsakiye 2015,süleymancılar 7 haziran secim,süleymancılar 2015 genel seçimlerinde kimi destekleyecek,suleymancilar 2015genel secimlerinde hangi partiyi destekliyor,imsakiye sulaymancilar 2014,imsakiye 2015 süleymanci,golbasi suleymanci erkek yurdu gorselleri,bolusuleymanlilar yurtllari gorseller,7haziranda suleymancilar kimi destekliyecek,7 haziran 2015 seçimleri süleymancılar kimi destekliyor,7 haziran 2015 secimlerinde suleymancilar kimi destekleyecek,2015 suleymancıların bu seçimdeki kararı,2015 seçimlerinde süleymancılar,2015 secimlerinde suleymancilar,2015 milletvekilleri seçimleri öncesi süleymancılar kimi destekliyor,kırklareli suleymancilarin imsakiye 2015,nethaberci süleymancı,seçim ve suleymancilar 2015,süleymancı milletvekilleri,suleymancilar secimde kimi destekleyecek,suleymancilar secim 2015,suleymancilar cemaati secimde kimi destekleyecek 2015 teki secimde,suleymancilar 7 haziranda,suleymancilar 2015 secimlerinde nerede,suleymancilar 2015 secimleri,suleymacilar kimi destekliyor son dakika,sulaymancilar kim,sukeymancilarin yurt binasi,Sueleymancilarin Yurtlari eskişehir,2015 genel seçimlerinde süleymancılar kimi destekleyecek


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin D Bakırda deprem olursa ne olur?,Tokinin dullar icin ne gibi imkanlari var,hınt kenevırı resımlerı,sakaryada çiftçi borçlarına erteleme varmı,şirin payzın kiminle evli,tunceli aliboğazı hikayesi,ciplakturbanlikadinresimleri,hgs nasil hesaplaniyor,ssk yurtdısı borclanma emeklılık krredısı,şanliurfa da dun sicaklik kac derecedi,ssk yurtdısı borclanma emeklılık krredısı,yeni af haberleri 2015,sağlık ocağı personelleri iş basî,temel guven duygusu hangi yaslarda,türbanlı kaş arlar,yeni af haberleri 2015,2015cezaafları afvarmı çorum,sineklerin eve girmemesi için,öğretmen ihtiyacı olan anaokulları,kocaeli istsmbul yolu,bursa s plaka haberleri 2015,yeni medya okuyunca ne olunur,tsk haberleri askerlik düşecek mi,pide ustası arayan oteller,izmir\de uyuşturucu operasyonu son dakika
81