Özel güvenlik, polisi ikiye katladı

Reklamlar
Özel güvenlikçiler 410 bin 659 kişiyle Jandarma ve polisi geçti. 410 bin özel güvenlikçiden 218 bini faal olarak çalışıyor. Emniyet teşkilatında ise halen 230 bin personel var.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye’de 410 bin 659 kişinin özel güvenlik personeli olarak yetiştiğini ve bunlardan 218 bin 600’ünün ise faal olarak çalıştığını açıkladı. Özel güvenlikçi sayısı, 244 bin personeli olan Jandarma ile, 230 bin 387 personeli bulunan polisi geçti.

Özel güvenlik sektörü, üç milyar dolarlık bir pazar oluşturuyor. Türkiye’de Özel Güvenlik Hizmetlerine ilişkin yasa, 7 Ekim 2004’te yürürlüğe girdi. Yasaya göre özel güvenlikçi olabilmek için İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınavı başarmak gerekiyor.

Adayları sınava hazırlayan özel güvenlik okullarında üç hafta süren eğitimde 120 saat ders veriliyor.  Lise mezunu olmayanlar, silah taşıyamıyor. Hava meydanları ve kamu kuruluşlarını da artık özel güvenlikçiler koruyor.

(GAZETEPORT)

8 Kasım Pazartesi 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: özel güvenlik son dakika flaş haber,özel güvenlik yasası son dakika flaş,ögg flaş haber,özel güvenlik yasa tasarısı son dakika,özelgüvenlik yasa tasarısı songelişme,ögg son dakika flaş,başbakanmevsimlik belediyedeçalışanişcilere kadro verecekmi,Ozel guvenlıkde son dakıka bır haber,ozel guvenlikde son dakika kadro varmi,özel güvenlik son dakika flaş,son daķika ozel guvenlik gorevlisi haberleri,anefe haber,ozel guvenlikcilerde son durum,özel güvenlık son flas haber,özel guvenlikson haberler,Sov haber ozel guvenlik haberi,özel gûvenlik sondakika haberler ne olacak bizlere,özel güvenlik flaş haber,özel güvenlik haberleri,özel güvenlik son dakika flaş haberleri,özel güvenlik sondakika haberleri,özel güvenlik yasası son durum,özel güvenlikçilerde son durum,özel güvenliklerin son durumu,show tv özel güvenlik haberi,son dk haberleri özel güvenlik,ögg son dakika,ögg flaş haberleri,güvenlik son dakika haber,güvenlik son dakika,en son özel güvenlik haberleri,beşir atalay özel güvenlik yasası son dakika,beşir atalay özel güvenlik yasası,besir atalay ozel guvenlik kimlik,basbakan ozel guvenligi kadro verecekmi,anefe haber son dakika,güvenlikte son dakika,internet haber ogg,o g g son haberleri,Ö g g Haberleri,ozel guvenlikde son durum ne,ozel guvenlik son dakika,ozel guvenlik ile en son haber,ozel guvenlik guncel haberler,ozel guvenlik flaş dakika haberi,Ozel guvenlıkde son dakıka,ogg son durum guncel,akp ozel guvenlige kadro vercekmi


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,timurtaş hoca hangi cemaatten,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler gece körlüyünün tedavisi,türbanlı foto facebook,aldatan kadın hikayeleri resimlı,aksarayda oldurulen kiz erkek oldumu,zonguldak sevgi evlerinde çalışanların maaşları,4c de yeni gelişmeler,umut oran kiminle evlendi,kadınlar en fazla kaç yaşına kadar çalışabilir,kara para temizleme makinası,parcalanmis insan cesedi hd resim,turgutlu yankı gazetesi iş ilanları,anayasada yeni af var mı,CIPLAK KOYLU KADINI BUYUK KALCA GOS,Çlblaklzlar,Türbanlı işerken resimleri,kubar fotoları,urfada trafik kazası son dakika,bugün istanbul Tahtakale son dakika cinayet,iskur okul hizmetlilerinin uzatilma ihtimali varmi,bakan ın gündeminde af var mı,mutki korcu alim,1 milyon kişiye emeklilik müjdesi,aldatan kadınların itirafları şok gazetesi,dolgun kalçalar foto galeri,adana yüreğir motor kazası
80