Tüm Borçlara PRİM AFFI GELİYOR

Reklamlar

Tüm Borçlara PRİM AFFI GELİYORHükümet son yılların en büyük prim affını gerçekleştiriyor. Borçları olan vatandaşları bu affı kaçırmasın. İşte detaylar…

Vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin pakette doğum ve ölümlerin geç bildirilmesinden dolayı verilen cezalar da giriyor

Paket kapsamında, beşikten mezara kadar birçok devlet alacağına ödeme kolaylığı getiriliyor. Yaklaşık iki buçuk aydır devam eden yapılandırma çalışmalarında ilk olarak, vergi ve prim alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmesi öngörüldü. Ancak daha sonra gelen taleplerle paketin kapsamı genişledi.

PLANI VATANDAŞ SEÇECEK

Paket kapsamında, vergi ve prim alacaklarının dışında, belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergileri, su ve elektrik borçları, trafik cezaları, idari para cezaları da yer alıyor.

Ödeme kolaylığı getirilecek düzenlemeler arasında, doğan çocukların geç bildirilmesi nedeniyle ailelere verilen para cezaları ile ölüm olaylarının geç bildirilmesinden kaynaklanan para cezaları da bulunuyor.

Bu nedenle, yapılandırma Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük ödeme kolaylığı olarak nitelendiriliyor. Ve beşikten mezara borçlara ödeme kolaylığı getirileceği belirtiliyor.

Pakette, borçların geri ödemesi için birçok alternatife yer verildi. Alternatifler arasında borcun peşin ödenmesi ve taksitler halinde ödenmesi yer alıyor.

Peşin ödemelerde indirimler daha yüksek tutuldu. Vade uzadıkça indirim oranı düşecek. İndirimler faizler üzerinden gerçekleştirilecek. Örneğin anaparası 200 lira olan beş yıllık bir vergi borcu, faizi ile birlikte 700 liraya kadar çıkıyor.

Yeni yapılandırma ile birlikte 700 liralık borç, yaklaşık 300 liraya düşecek. Böylece, mükellef yaklaşık 400 liralık bir faiz yükünden kurtulmuş olacak. Anaparadan indirim yapılmayacak.

VERGİDE BEYAZ SAYFA

Paket kapsamında, ihtilaflı dosyalarla ilgili düzenleme de bulunuyor. Düzenlemeye göre, halen mahkeme aşamasında olan vergi borçlarıyla ilgili davanın aşaması baz alınarak indirimler yapılacak. Örneğin, ihtilaflı dosyaların faiz ve gecikme zamları tamamen silinecek.

Anaparanın da yarısı oranında indirim yapılacak. Ayrıca, matrah artımına da imkan verilecek. Böylece eksik beyanda bulunan mükellefler vergi incelemelerinden kurtulacak.

100 milyar liralık alacağı kapsıyor

Paketin ayrıntıları, 15 Kasım tarihinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer tarafından açıklanacak.

Başbakan Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, paketin ayrıntılarının arife günü yapılacağını bildirmişti. Paket, bir anlamda Kurban Bayramı hediyesi olacak.

Paketin, devlet alacaklarının büyük kısmını kapsaması bekleniyor. Paketin kapsadığı borçların tutarının ise yaklaşık 100 milyar lira olduğu belirtildi.

Ekonomi yönetimi ise yapılandırma ile birlikte borçların yaklaşık 40 milyar liralık kısmının tahsil edileceğini tahmin ediyor.

star
 

changeTarget(document.getElementById(“news_content”))

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

14 Kasım Pazar 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: telekom affı 2011,VERGİ AFFI TRAFİK CEZALARINI KAPSIYORMU,işkur borç affı,vergi affı araç vergilerini kapsıyormu,mervak son haberler,türk telekom borç affı 2011,yeni torba yasa onaylandımı bağkur affı oldumu,vergi affı 2014 trafik cezaları nı da kapsiyormu,bagkur borcu sildirme onaylandimi,wwwbagkurprimaffı,su borcları silindimi,prim affı son durum,meslisten vergı affı cıktımı,yeni bir sgk pirim borc lari affi gelcekmi,kredi borcu boşaninca ne olur,kredi borcu affi onaylandimi,yeni çıkacak olan vergi affı ve ihtilaflı dosyaların durumu 2014,idari para cezası af varmı,telekom affı 2015,telekom borçlarına af 2014,vergi affı oldumu,vergi affı mtv kapsıyormu,vergi affı moturlu taşıtlar vergisini kapsıyormu,vergi affı emlak vergisini kapsıyormu 2014 somsek,vergi affı emlak vergisini kapsıyormu,vergi affi emlak vergisini kapsiyormu,vergi borcu af oldumu,Vergı affı ev vergısını kapsıyor mu,vergi yapilandirmasi gelecekmi,içgüvenlikte indirim yasasì,içgüvenlik pakette bagkura af varmı,bağkur pirim silme son dakika,bagkurda af varmı 2014,bagkur yasasi onaylandimi 2015,bagkur sildirme onaylandimi,bagkur sgk burc afi,bagkur prim burc af oldumu,bagkur borclariyla ilgili haberler,bagkur borc silme onaylandimi,bagkur affı yapılandırma yapanı kapsıyormu,af varmi gündemde,af elektriği kapsıyormu,2014 torba yasa ssk pirim affi onaylandimi,Bağkura af ciktımı,bağkurluların affı oldumu,Bağkursilinmesigerçekoldumu,hastanelere gelen aflar,hastane boşanınca sgk prim borçları af oldumu,hastane borçları af oldumu,hast borc silinme,hast borc affi 2015,gundemde yeni sgk prim af varmı,gecmis vergi borclariyla ilgili son gelismeo,emlak verğisinde borçlara af,devlet olan borclarla ilgili haberler,devlet hastanesi borçlarına af geliyor,Cifci bagkuru affı2015,borclarA af varmi,2014 torba yasa elektrik borçlarını kapsıyor mu


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir tan gazetesi ciplak kizlari,tunceli ali boğazının hikayesi,bugun ortak asci donerci arayan,tayyip erdoğan muazzez ersoy ilişkisi,böbrek arıyanlar,ithal et gelirmi,istanbul nerden ev almalı ulaşım kolaylığı,murat beletin hayatı,iskendercolakhayati,murat belet kimdir,sgk bakaninin geriye donuk prim odeme hakkindaki tasarilari,Tayyip erdoganin anneler gunune surprizi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,hatayda deprem,mersinde bakliyat fabrikaları,wwwoyaaydogankim,turbanli kasar twitter,kilolu erkekler şık giyinmr,seksen ihtilalinde yapilan iskenceler,aletta ocean murat boz,kulagın arkasındaki şişlik,a dan z ye boga erkegi,ithal et fiyatları 2015,istanbul\da yanan araba,mersin oruspu resmi
81