Tüm Borçlara PRİM AFFI GELİYOR

Reklamlar

Tüm Borçlara PRİM AFFI GELİYORHükümet son yılların en büyük prim affını gerçekleştiriyor. Borçları olan vatandaşları bu affı kaçırmasın. İşte detaylar…

Vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin pakette doğum ve ölümlerin geç bildirilmesinden dolayı verilen cezalar da giriyor

Paket kapsamında, beşikten mezara kadar birçok devlet alacağına ödeme kolaylığı getiriliyor. Yaklaşık iki buçuk aydır devam eden yapılandırma çalışmalarında ilk olarak, vergi ve prim alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmesi öngörüldü. Ancak daha sonra gelen taleplerle paketin kapsamı genişledi.

PLANI VATANDAŞ SEÇECEK

Paket kapsamında, vergi ve prim alacaklarının dışında, belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergileri, su ve elektrik borçları, trafik cezaları, idari para cezaları da yer alıyor.

Ödeme kolaylığı getirilecek düzenlemeler arasında, doğan çocukların geç bildirilmesi nedeniyle ailelere verilen para cezaları ile ölüm olaylarının geç bildirilmesinden kaynaklanan para cezaları da bulunuyor.

Bu nedenle, yapılandırma Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük ödeme kolaylığı olarak nitelendiriliyor. Ve beşikten mezara borçlara ödeme kolaylığı getirileceği belirtiliyor.

Pakette, borçların geri ödemesi için birçok alternatife yer verildi. Alternatifler arasında borcun peşin ödenmesi ve taksitler halinde ödenmesi yer alıyor.

Peşin ödemelerde indirimler daha yüksek tutuldu. Vade uzadıkça indirim oranı düşecek. İndirimler faizler üzerinden gerçekleştirilecek. Örneğin anaparası 200 lira olan beş yıllık bir vergi borcu, faizi ile birlikte 700 liraya kadar çıkıyor.

Yeni yapılandırma ile birlikte 700 liralık borç, yaklaşık 300 liraya düşecek. Böylece, mükellef yaklaşık 400 liralık bir faiz yükünden kurtulmuş olacak. Anaparadan indirim yapılmayacak.

VERGİDE BEYAZ SAYFA

Paket kapsamında, ihtilaflı dosyalarla ilgili düzenleme de bulunuyor. Düzenlemeye göre, halen mahkeme aşamasında olan vergi borçlarıyla ilgili davanın aşaması baz alınarak indirimler yapılacak. Örneğin, ihtilaflı dosyaların faiz ve gecikme zamları tamamen silinecek.

Anaparanın da yarısı oranında indirim yapılacak. Ayrıca, matrah artımına da imkan verilecek. Böylece eksik beyanda bulunan mükellefler vergi incelemelerinden kurtulacak.

100 milyar liralık alacağı kapsıyor

Paketin ayrıntıları, 15 Kasım tarihinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer tarafından açıklanacak.

Başbakan Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, paketin ayrıntılarının arife günü yapılacağını bildirmişti. Paket, bir anlamda Kurban Bayramı hediyesi olacak.

Paketin, devlet alacaklarının büyük kısmını kapsaması bekleniyor. Paketin kapsadığı borçların tutarının ise yaklaşık 100 milyar lira olduğu belirtildi.

Ekonomi yönetimi ise yapılandırma ile birlikte borçların yaklaşık 40 milyar liralık kısmının tahsil edileceğini tahmin ediyor.

star
 

changeTarget(document.getElementById(“news_content”))

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

14 Kasım Pazar 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: telekom affı 2011,VERGİ AFFI TRAFİK CEZALARINI KAPSIYORMU,vergi affı araç vergilerini kapsıyormu,işkur borç affı,mervak son haberler,türk telekom borç affı 2011,vergi affı 2014 trafik cezaları nı da kapsiyormu,bagkur prim silme onaylandimi,yeni torba yasa onaylandımı bağkur affı oldumu,son dadika haber ssk affi,sondakika hastane borclarina af varmi,2015 de baykur kiredisi varmi,bagkur affı yapılandırma yapanları kapsıyormu,vergi borcu olanlarin borc silindimi,bagkur yasasi onaylandimi 2015,yapılandırma yapanlara bağkur af varmı,bağkur affı son dakika,bağkur affı2015,baykordan cikan sok af,devlet mahkeme borclarina af geldimi,hastane borcu affı 2015,Sgk borcu afcikacakmi,2014 torba yasa ssk pirim affi onaylandimi,2015 bagkur yapilandirmaya af varmi,2015 bagkur yasasi onaylandimi,2015 secım oncesı vergı affı,af elektriği kapsıyormu,af varmi gündemde,Atv bakur haberleri,atv haber bağkur affı,bagkur affı yapılandırma yapanı kapsıyormu,Bagkur borcları af oldumu,bagkur borclariyla ilgili haberler,bagkur borcu atv sonhaber,bagkur borcu sildirme onaylandimi,bagkur borcuna af geldimi 2015,bagkur da yeni paket,bagkur prim burc af oldumu,bagkur sgk burc afi,bagkur sildirme onaylandimi,bagkur yasasi onaylandimi,bagkur yeni af gundemde varmi,bagkura af,bagkura burcu olan prim afi çiktimi,bagkurda af varmı 2014,bagkurda yeni af,bagkurpirim borclarina afgeldimi,bağkur affı 2015 son dakika haberleri,bağkur affı son durum,bağkur borçlarına af varmı,bağkur borçlarına af varmı 2015,bağkur borçlarinda son dakika,bağkur kredi borçları af oldumu,bağkur pirim silme son dakika,bağkur prim afi kimleri kapsiyor,Bağkura af ciktımı,bağkurda yeni af 2015,bağkurluların affı oldumu,Bağkursilinmesigerçekoldumu,Bakur sondakika,bay kur borcu silindimi,borclarA af varmi,borclu bağkurluya af gelıyor mu,Cifci bagkuru affı2015,çiftçi bağkuruna af geldimi 2015,çiftçi bağkurunda af indirim yaş indirimi varmı,devlet hastanesi borçlarına af geliyor,devlet olan borclarla ilgili haberler,dogum parasına af geldimi,emlak verğisinde borçlara af,fox haber bagkur affi,yeni yapilandirma varmi,hast borc affi 2015,hast borc silinme,hastane borçları af oldumu,hastane boşanınca sgk prim borçları af oldumu,hastanelere gelen aflar,Hükümetin affettiği hastane borçları üniversite hastanelerini kapsıyormu?,içgüvenlik pakette bagkura af varmı,içgüvenlikte indirim yasasì,idari para cezası af varmı,kredi aflariyla ilgili son haberler,kredi borcu affi onaylandimi,kredi borcu boşaninca ne olur,Kredi karti bor larina af varmi,maliyeye borcu olanlar af yasasi varmi,meslisten vergı affı cıktımı,prim affı son dakika,prim affı son durum,sgk affı neyi kapsar,Sgk borcu afcikacakmi sondurum,sgk prim affı son dakika,son borc aflari,ssk burc haber,Ssk prim yeni paket,su borcları silindimi,takip borcu affı gundemde varmı,tarım bağkurluya af haberi,tarim bagkuru borcu affi,telekom affı 2015


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir muğla genelevi,izmirde yagmur varmı,ismet küntay odulleri 2015,anneler günü müjdesi askerlik,Gıda mühendisleri hangi alanlarda uzmanlasir,pdr mi beslenme ve diyetetik mi,ugur arslan ve esi,temızlıkyapanseksıevkadınları,beşiktaş Quaresma ile görüşüyor,asker annelerine müjde,kemal sunal hangi partiliydi,yatmak istedigim kadini nasil azdiririm,ts egsaneler bulustu,ciplak kalca foto galeri,uğur arslan ve eşi seçil arslan,türk iş sendikası son haberler,5 yılın altındaki cezalara af varmı,eskil trafik polisi,araba ile izine gitmek,www telofon/duvarkagidi indir com,5 yargı paketinde denetimli serbestlik kaç yıla çıkacak,timurtaş hangi tarikattan,antalya kardeş katili 2007,sarı tutkunun hayat hikayesi,evde boş odayı değerlendirme
77