Tüm Borçlara PRİM AFFI GELİYOR

Tüm Borçlara PRİM AFFI GELİYOR

Reklamlar
Hükümet son yılların en büyük prim affını gerçekleştiriyor. Borçları olan vatandaşları bu affı kaçırmasın. İşte detaylar…

Vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin pakette doğum ve ölümlerin geç bildirilmesinden dolayı verilen cezalar da giriyor

Paket kapsamında, beşikten mezara kadar birçok devlet alacağına ödeme kolaylığı getiriliyor. Yaklaşık iki buçuk aydır devam eden yapılandırma çalışmalarında ilk olarak, vergi ve prim alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmesi öngörüldü. Ancak daha sonra gelen taleplerle paketin kapsamı genişledi.

PLANI VATANDAŞ SEÇECEK

Paket kapsamında, vergi ve prim alacaklarının dışında, belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergileri, su ve elektrik borçları, trafik cezaları, idari para cezaları da yer alıyor.

Ödeme kolaylığı getirilecek düzenlemeler arasında, doğan çocukların geç bildirilmesi nedeniyle ailelere verilen para cezaları ile ölüm olaylarının geç bildirilmesinden kaynaklanan para cezaları da bulunuyor.

Bu nedenle, yapılandırma Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük ödeme kolaylığı olarak nitelendiriliyor. Ve beşikten mezara borçlara ödeme kolaylığı getirileceği belirtiliyor.

Pakette, borçların geri ödemesi için birçok alternatife yer verildi. Alternatifler arasında borcun peşin ödenmesi ve taksitler halinde ödenmesi yer alıyor.

Peşin ödemelerde indirimler daha yüksek tutuldu. Vade uzadıkça indirim oranı düşecek. İndirimler faizler üzerinden gerçekleştirilecek. Örneğin anaparası 200 lira olan beş yıllık bir vergi borcu, faizi ile birlikte 700 liraya kadar çıkıyor.

Yeni yapılandırma ile birlikte 700 liralık borç, yaklaşık 300 liraya düşecek. Böylece, mükellef yaklaşık 400 liralık bir faiz yükünden kurtulmuş olacak. Anaparadan indirim yapılmayacak.

VERGİDE BEYAZ SAYFA

Paket kapsamında, ihtilaflı dosyalarla ilgili düzenleme de bulunuyor. Düzenlemeye göre, halen mahkeme aşamasında olan vergi borçlarıyla ilgili davanın aşaması baz alınarak indirimler yapılacak. Örneğin, ihtilaflı dosyaların faiz ve gecikme zamları tamamen silinecek.

Anaparanın da yarısı oranında indirim yapılacak. Ayrıca, matrah artımına da imkan verilecek. Böylece eksik beyanda bulunan mükellefler vergi incelemelerinden kurtulacak.

100 milyar liralık alacağı kapsıyor

Paketin ayrıntıları, 15 Kasım tarihinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer tarafından açıklanacak.

Başbakan Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, paketin ayrıntılarının arife günü yapılacağını bildirmişti. Paket, bir anlamda Kurban Bayramı hediyesi olacak.

Paketin, devlet alacaklarının büyük kısmını kapsaması bekleniyor. Paketin kapsadığı borçların tutarının ise yaklaşık 100 milyar lira olduğu belirtildi.

Ekonomi yönetimi ise yapılandırma ile birlikte borçların yaklaşık 40 milyar liralık kısmının tahsil edileceğini tahmin ediyor.

star
 

changeTarget(document.getElementById(“news_content”))

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

14 Kasım Pazar 2010  ~ Güncel

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: telekom affı 2011,VERGİ AFFI TRAFİK CEZALARINI KAPSIYORMU,vergi affı araç vergilerini kapsıyormu,işkur borç affı,mervak son haberler,türk telekom borç affı 2011,son dadika haber ssk affi,sondakika hastane borclarina af varmi,bagkur prim silme onaylandimi,yeni torba yasa onaylandımı bağkur affı oldumu,vergi affı 2014 trafik cezaları nı da kapsiyormu,hastane borcu affı 2015,Sgk borcu afcikacakmi,2015 de baykur kiredisi varmi,bagkur affı yapılandırma yapanları kapsıyormu,yapılandırma yapanlara bağkur af varmı,bagkur yasasi onaylandimi 2015,bağkur affı son dakika,bağkur affı2015,bağkur borçlarına af varmı,baykordan cikan sok af,vergi borcu olanlarin borc silindimi,devlet mahkeme borclarina af geldimi,2014 torba yasa ssk pirim affi onaylandimi,2015 bagkur yapilandirmaya af varmi,2015 bagkur yasasi onaylandimi,2015 secım oncesı vergı affı,2015 vergi borcu silindimi,af elektriği kapsıyormu,af varmi gündemde,Atv bakur haberleri,atv haber bağkur affı,bagkur affı yapılandırma yapanı kapsıyormu,bagkur borc silme onaylandimi,Bagkur borcları af oldumu,bagkur borclariyla ilgili haberler,Bagkur borclariyla son haberler,bagkur borcu atv sonhaber,bagkur borcu sildirme onaylandimi,bagkur borcuna af geldimi 2015,bagkur burç silme telefonu,bagkur da yeni paket,bagkur pirim borclar af geldimi,bagkur prim burc af oldumu,bagkur sgk burc afi,bagkur sildirme onaylandimi,bagkura af,bagkura burcu olan prim afi çiktimi,bagkurda af vai 2o15,bagkurda af varmı 2014,bagkurda yeni af,bagkurpirim,bagkurpirim borclarina afgeldimi,bağkur affı 2015 son dakika haberleri,bağkur affı son durum,bağkur borçlarına af varmı 2015,bağkur borçlarinda son dakika,bağkur kredi borçları af oldumu,bağkur ödemelerine af varmı 2015,bağkur pirim silme son dakika,bağkur prim afi kimleri kapsiyor,bağkur yapılandırma borçlarına af geldimi,Bağkura af ciktımı,bağkurda yeni af 2015,bağkurluların affı oldumu,Bağkursilinmesigerçekoldumu,bağkuryasasi,Bakur sondakika,bay kur borcu silindimi,Baykur affı varmı,borclarA af varmi,yeni yasada vergiyapilandirmavstmi,devlet hastanesi borçlarına af geliyor,devlet olan borclarla ilgili haberler,devlete borcu olanlara af,dogum parasına af geldimi,emlak verğisinde borçlara af,fox haber bagkur affi,gecmis vergi borclariyla ilgili son gelismeo,gelecek aflar,gundemde yeni sgk prim af varmı,hast borc affi 2015,hast borc silinme,hastane borçları af oldumu,hastane boşanınca sgk prim borçları af oldumu,hastanelere gelen aflar,Hükümetin affettiği hastane borçları üniversite hastanelerini kapsıyormu?,Hükümetkurlursavergiaffıolumu,içgüvenlik pakette bagkura af varmı,içgüvenlikte indirim yasasì,idari para cezası af varmı,kredi aflariyla ilgili son haberler,kredi borcu affi onaylandimi,kredi borcu boşaninca ne olur,Kredi karti bor larina af varmi,maliyenin afları neleri kapsıyo,maliyeye borcu olanlar af yasasi varmi,meslisten vergı affı cıktımı,prim affı ile ilgili son haberler,prim affı son dakika


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir 12 yasindaki kizlarin ciplak halleri,atasayanlar da kazada ölen işçi,diyarbakir toptan telefon magazasi,sirin payzin esi,olay tv dünkü haberler,qlzlarln davası,bandirma eskort bayan arkadaş,okul birinciliği kontenjanı olan üniversiteler,gaziantep adalet ucretli parasi fiyati,tyçp çalışanına kadro,yeşil kartlılara para yardımı 2014,ankara elmadağ yolunda trafik kazası,ankarada taksitli ikinci el reno arabalar,ömer koç gay mi,berguzar korel aldatiliyor mu,tedavülden kalkan paralar değiştirilebilir mi,yılma durak,nüfus müdürlüğü hafta sonu çalışma saatleri,buyuksehir belediye calisanlara kadro geliyormu,sait hatipoğlu hangi bolummezunu,Özalin son roportaji,aziz yıldırım ne kadar serveti var,adile naşit mezarında ters döndü,muazzez ersoy tayyip erdogan,azerbaycan tip fakultesi denklik 2015
80