Türkiye’de Kaç Milyon Memur Var?

Türkiye'de Kaç Milyon Memur Var?

Reklamlar
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre, kamuda istihdam edilenlerin sayısı bir hayli çok.. İşte o rakamlar…

100 bin yeni personel alınacağı açıklanan kamuda, yılbaşından bu yana sağlanan istihdam artışı da yüzde 2’yi buldu. Yılbaşında kamu istihdamı, 2 milyon 938 bin 218 kişi düzeyindeydi.

AA muhabirinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre,kamudaki sözleşmeli personel sayısı 30 Mart 2010 tarihi itibariyle 294 bin 85 kişi iken, söz konusu rakam 30 Eylül 2010 itibariyle 309 bin 145’e yükseldi.

Kamuda istihdam edilenlerin 2 milyon 128 bin 250’sini kadrolu personel oluşturuyor.

Kadro karşılığı sözleşmeli personel dahil toplam sözleşmeli personel sayısı 309 bin 145’i buluyor. Yılbaşından bu yana gerçekleşen istihdam artışında da ”sözleşmeli personel” sayısı öne çıkıyor. Yılın ilk döneminde 294 bin 85 olan sözleşmeli personel sayısı, 2. dönemde 291 bin 304’e geriledi, üçüncü dönem itibariyle de 309 bin 145’e ulaştı.

30 Eylül itibariyle kamuda, 395 bin 616’sı sürekli, 35 bin 395’i geçici, toplam 431 bin 11 işçi çalıştırılıyor.

Geçici personel sayısı 16 bin 372, diğer kategorisinde yer alan çalışanların sayısı da 113 bin 628 olarak hesaplandı. Diğer kategorisi kapsamında muhtarlar, geçici köy korucuları ile yerel yönetimlerdeki görevlendirme, açıktan vekil gibi pozisyonlarda çalışanlar bulunuyor.

TOPLAM İSTİHDAMIN YÜZDE 12,9’U KAMUDA ÇALIŞIYOR

Türkiye’de toplam istihdamın (23 milyon 195 bin) yüzde 12,9’u kamuda çalışıyor.

Kamuda, 30 Eylül 2010 tarihi itibariyle 2 milyon 998 bin 406’ya ulaşan toplam istihdamın, 2 milyon 120 bin 781’i genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde görev yapıyor.

Üniversiteler, Yüksek Teknoloji Enstitüleri(YTE) ve YÖK’te çalışan kamu personeli sayısı 180 bin 53’ü buluyor. 57 bin 7’si özel bütçeli diğer idareler, 5 bin 245’i düzenleyici ve denetleyici kurumlar, 27 bin 323’ü sosyal güvenlik kurumları, 55 bin 692’si döner sermayeler ve kefalet sandıkları, 6 bin 687’si 190 sayılı KHK kapsamında yer alan diğer kamu idarelerinde istihdam ediliyor.

233 sayılı KHK kapsamında yer alan KİT’lerde 152 bin 928, özelleştirme programında yer alan kuruluşlarda 35 bin 371 kamu personeli bulunuyor.

KAMU BANKALARINDA 38 BİN 630 KAMU ÇALIŞANI VAR

Özel kanunu bulunan TRT ve TÜRKSAT A.Ş’de toplam 8 bin 58 kamu personeli çalıştırılıyor.

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Eximbank ve Kalkınma Bankasında istihdam edilen toplam kamu personeli sayısı da 38 bin 630 olarak hesaplandı.

Yerel yönetimlerin durumuna bakıldığında da il özel idarelerindeki toplam kamu istihdamı 40 bin 152, belediyeler, bağlı kuruluşları ve mahalli idare birliklerinde 247 bin 380, Belediye İktisadi Teşekküllerinde (BİT’ler) 23 bin 99 oldu.

aa

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

14 Kasım Pazar 2010  ~ Güncel

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: türkiyede kaç polis var,turkiyede kac polis var,türkiyede kaç tane polis var,turkiyede polis sayisi,türkiyede kaç memur var,türkiyede polis sayısı,türkiye\de kaç polis var,türkiyede kaç polis memuru var,türkiyede kaç milyon memur var,türkiye\de ne kadar polis var,turkiyedeki polis sayisi,türkiye\de kaç memur var,türkiyede kaç bin memur var,Türkiye de kaç milyon memur var,türkiye\deki polis sayısı,türkiye genelinde kaç muhtar var,türkiye\de polis sayısı kaçtır,türkiye polis sayısı,türkiyede kaç bin polis var,türkiyenin polis sayısı,istanbul\da polis sayısı kaçtır,türkiyenin ne kadar polisi var,türkiyedeki polis sayısı kaçtır,türkiye\deki polis sayısı 2015,türkiyedeki polis sayısı ne kadardır,türkiye\de yuzde kaç kadın polis var,Türkiyede kaç pölis var,türkiye\de polis sayısı,türkiyede kaç milyon çalışan var,türkkiyede kac muhtar var,ülkeizde kaç polis var,türkiye\de kaç milyon polis var,Türkiye\nin çalışan memur sayısı,türkiyede kaç bayan polis var,türkiyede kaç sivil polis var,türkiyede kaç milyon polis var,türkiyede kaç tane memur ve memur emeklisi var,türkiyede kaç tane muhtar var,türkiyede kaç milyon çalışan,türkiyede nekadar memur emeklisi var,türkiyede orusbular,türkiyede kaç çalışan var,türkiyede kaç çalışan memur,türkiyede polis sayisi,türkiyede polis sayisi 2015,türkiyedeki polis sayısı 2015,türkiye\de kaç milyon memur var,türkiye\de kaç milyon çalışan var,turkiyede kac milyon polis var,turkiyede kac milyon calisan var,turkiyede kac milyon calisan,turkiyede kac milyon calisa,turkiye polis sayisi,turkiye kaç memur var,turkiye kac bin polis var,turkiye genelinde kac polis vardir,turkiye geneli polis sayisi,turkıyede kac tane polıs var,tr kac polisi var,tr de nekadar memur var,torkiye de nekadar muhtar var,sivil polis sayisi,polis sayisi ne kadar,memur sayisi kactir,kurumlarda çalışan kaç tane sözleşmeli memur var,calisan kac tsne polis var,turkiyede kac polis vardir,turkiyede kac tane polis var,türkiye\de kaç bin polis var,Türkiye\de kaç bin gümrük memuru var,türkiye muhtar sayısı 2015,türkiye kaç muhtar var,türkiye genelinde kaç tane muhtar var,türkiye de ne kadar polis var,Türkiye de kaç polis görev yapıyor,Türkiye de kaç muhtar var,türkıyede polis sayısı kac oldu,turkiyenin polis sayisi,turkiyenin polis arabalarinin sayisi kactir,turkiyedeki polis sayisi kac,turkiyedeki orusbular,turkiyede polissaylsl,turkiyede polis sayisi 2015,turkiyede memur polis sayisi,turkiyede kaç polis kişi var,kturkiyede kac milyon memur var


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,timurtaş hoca hangi cemaatten,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler yağız izgül evlimi,ozan çobanoğlu eşi,coban bahce bekci isilani yeni adana,otoban kizlarinin meme resimleri,3gp torba yasadan sgk\ya yönelik geriye dönük prim ödemesi çıktımı,playboy güzelleri galeri,2016 usta ogreticiye kadro,küçük göğüs resimleri,silvan barajı ne durumda,16yaşındaki ciplak kiz resim,Neşe Sayles meme,feyza çiğdem tahmaz evli mi,kilis son dakika trafik kazaları,ilginc tecavuz olaylari,denizlide defnedilenler,iki bede yasinda son durum,tubanli oruspu resinler,evkizi erotik resimleri,Penis resimleri indir,izmit masöz mutlu son,konya kipa kapandi mi,yeni olen kadın oyuncu,adana anadolu mahallesi haberleri,ankara haber inşaat kazası,oktay ustanın karısı
81