Türkiye’de Kaç Milyon Memur Var?

Türkiye'de Kaç Milyon Memur Var?

Reklamlar
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre, kamuda istihdam edilenlerin sayısı bir hayli çok.. İşte o rakamlar…

100 bin yeni personel alınacağı açıklanan kamuda, yılbaşından bu yana sağlanan istihdam artışı da yüzde 2’yi buldu. Yılbaşında kamu istihdamı, 2 milyon 938 bin 218 kişi düzeyindeydi.

AA muhabirinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre,kamudaki sözleşmeli personel sayısı 30 Mart 2010 tarihi itibariyle 294 bin 85 kişi iken, söz konusu rakam 30 Eylül 2010 itibariyle 309 bin 145’e yükseldi.

Kamuda istihdam edilenlerin 2 milyon 128 bin 250’sini kadrolu personel oluşturuyor.

Kadro karşılığı sözleşmeli personel dahil toplam sözleşmeli personel sayısı 309 bin 145’i buluyor. Yılbaşından bu yana gerçekleşen istihdam artışında da ”sözleşmeli personel” sayısı öne çıkıyor. Yılın ilk döneminde 294 bin 85 olan sözleşmeli personel sayısı, 2. dönemde 291 bin 304’e geriledi, üçüncü dönem itibariyle de 309 bin 145’e ulaştı.

30 Eylül itibariyle kamuda, 395 bin 616’sı sürekli, 35 bin 395’i geçici, toplam 431 bin 11 işçi çalıştırılıyor.

Geçici personel sayısı 16 bin 372, diğer kategorisinde yer alan çalışanların sayısı da 113 bin 628 olarak hesaplandı. Diğer kategorisi kapsamında muhtarlar, geçici köy korucuları ile yerel yönetimlerdeki görevlendirme, açıktan vekil gibi pozisyonlarda çalışanlar bulunuyor.

TOPLAM İSTİHDAMIN YÜZDE 12,9’U KAMUDA ÇALIŞIYOR

Türkiye’de toplam istihdamın (23 milyon 195 bin) yüzde 12,9’u kamuda çalışıyor.

Kamuda, 30 Eylül 2010 tarihi itibariyle 2 milyon 998 bin 406’ya ulaşan toplam istihdamın, 2 milyon 120 bin 781’i genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde görev yapıyor.

Üniversiteler, Yüksek Teknoloji Enstitüleri(YTE) ve YÖK’te çalışan kamu personeli sayısı 180 bin 53’ü buluyor. 57 bin 7’si özel bütçeli diğer idareler, 5 bin 245’i düzenleyici ve denetleyici kurumlar, 27 bin 323’ü sosyal güvenlik kurumları, 55 bin 692’si döner sermayeler ve kefalet sandıkları, 6 bin 687’si 190 sayılı KHK kapsamında yer alan diğer kamu idarelerinde istihdam ediliyor.

233 sayılı KHK kapsamında yer alan KİT’lerde 152 bin 928, özelleştirme programında yer alan kuruluşlarda 35 bin 371 kamu personeli bulunuyor.

KAMU BANKALARINDA 38 BİN 630 KAMU ÇALIŞANI VAR

Özel kanunu bulunan TRT ve TÜRKSAT A.Ş’de toplam 8 bin 58 kamu personeli çalıştırılıyor.

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Eximbank ve Kalkınma Bankasında istihdam edilen toplam kamu personeli sayısı da 38 bin 630 olarak hesaplandı.

Yerel yönetimlerin durumuna bakıldığında da il özel idarelerindeki toplam kamu istihdamı 40 bin 152, belediyeler, bağlı kuruluşları ve mahalli idare birliklerinde 247 bin 380, Belediye İktisadi Teşekküllerinde (BİT’ler) 23 bin 99 oldu.

aa

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

14 Kasım Pazar 2010  ~ Güncel

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: türkiyede kaç polis var,turkiyede kac polis var,türkiyede kaç tane polis var,türkiye polis sayısı,türkiyede polis sayısı,turkiyede polis sayisi,türkiyede kaç memur var,turkiyedeki polis sayisi,türkiyede kaç bin polis var,Türkiye de kaç milyon memur var,turkiyedeki orusbular,türkiyede kaç polis memuru var,türkiyede kaç bin memur var,türkiye\deki polis sayısı,türkiye genelinde kaç muhtar var,türkiye\de kaç memur var,istanbul\da polis sayısı kaçtır,türkiyenin polis sayısı,türkiyenin ne kadar polisi var,türkiye\de kaç polis var,türkiyede kaç milyon memur var,türkiye\de ne kadar polis var,türkiye\de polis sayısı kaçtır,türkiye genelinde kaç tane muhtar var,türkiyede kaç çalışan memur,türkiye\de kaç milyon polis var,türkiyede kaç bayan polis var,Türkiye\nin çalışan memur sayısı,türkiye\deki polis sayısı 2015,türkiye\de yuzde kaç kadın polis var,türkiye\de polis sayısı,türkiyede kaç polis var 2015,türkiyede kaç çalışan var,türkiyede nekadar memur emeklisi var,türkiyede orusbular,türkiyede polis sayisi,türkiyede polis sayisi 2015,türkiyedeki polis sayısı,türkiyedeki polis sayısı 2015,türkiyedeki polis sayısı ne kadardır,türkkiyede kac muhtar var,türkiyede memur sayısı 2015,türkiyede kaç tane muhtar var,türkiyede kaç milyon çalışan,türkiyede kaç milyon çalışan var,türkiyedeki polis sayısı kaçtır,türkiyede kaç milyon polis var,türkiyede kaç muhtar var,Türkiyede kaç pölis var,türkiyede kaç sivil polis var,türkiyede kaç tane memur ve memur emeklisi var,ülkeizde kaç polis var,türkiye\de kaç milyon memur var,calisan kac tsne polis var,turkıyede kac tane polıs var,turkiye geneli polis sayisi,turkiye genelinde kac polis vardir,turkiye kac bin polis var,turkiye kaç memur var,turkiye polis sayisi,turkiyede kac adet muhtar var,turkiyede kac milyon calisa,turkıyede kac memur var,tr kac polisi var,tr de nekadar memur var,hangi ilde kaç polis var,kturkiyede kac milyon memur var,kurumlarda çalışan kaç tane sözleşmeli memur var,memur sayisi kactir,polis sayısı ne kadar,polis sayisi ne kadar,sivil polis sayisi,torkiye de nekadar muhtar var,turkiyede kac milyon calisan,turkiyede kac milyon calisan var,Türkiye de kaç muhtar vardır,Türkiye de kaç polis görev yapıyor,türkiye de ne kadar polis var,türkiye kaç muhtar var,türkiye muhtar sayısı 2015,turkiyenin polis sayisi,Türkiye\de kaç bin gümrük memuru var,türkiye\de kaç bin polis var,Türkiye de kaç muhtar var,türkıyede polis sayısı kac oldu,turkiyenin polis arabalarinin sayisi kactir,turkiyede kac milyon polis var,turkiyede kac polis vardir,turkiyede kac tane polis var,turkiyede kaç polis kişi var,turkiyede memur polis sayisi,turkiyede polis sayisi 2015,turkiyede polissaylsl,turkiyedeki polis sayisi kac,türkiye\de kaç milyon çalışan var


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler barış yurtcu hangi ayda doğdu,penis resimleri,arab ciplak fotolar,serhan yavaş kiminle evli,ciplak orospular,annesiyle ilişkiye giren genç,kapalı orospu resimleri,ankara\da elektrik kesintisi son dakika,pendik köprüsü kazası,sahilde ciplaklarin gizli cekim,af yasası,2016 haziran 2022 maasi,icisleri bakanı koykorucu alimi,rus kadın çıplak görselleri,icisleri bakanı koykorucu alimi,yatak üzerindeki sarı lekeler nasıl çıkar,yanık resmi,gümrük mazemeleri satanlar toptan,seda sayanin yigeni ayca,Son dakka kadro belediyeye verilecekmi,2022 haziran maaşı 2016,orman bakanlığı mevsimlik yangın iscisi alimi ankara,2016 k1 belgesi indirim varmı,sarı tutku trafik kazası,tbmm gündemindeki kanun tasarıları
80