Türkiye’de Kaç Milyon Memur Var?

Türkiye'de Kaç Milyon Memur Var?

Reklamlar
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre, kamuda istihdam edilenlerin sayısı bir hayli çok.. İşte o rakamlar…

100 bin yeni personel alınacağı açıklanan kamuda, yılbaşından bu yana sağlanan istihdam artışı da yüzde 2’yi buldu. Yılbaşında kamu istihdamı, 2 milyon 938 bin 218 kişi düzeyindeydi.

AA muhabirinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre,kamudaki sözleşmeli personel sayısı 30 Mart 2010 tarihi itibariyle 294 bin 85 kişi iken, söz konusu rakam 30 Eylül 2010 itibariyle 309 bin 145’e yükseldi.

Kamuda istihdam edilenlerin 2 milyon 128 bin 250’sini kadrolu personel oluşturuyor.

Kadro karşılığı sözleşmeli personel dahil toplam sözleşmeli personel sayısı 309 bin 145’i buluyor. Yılbaşından bu yana gerçekleşen istihdam artışında da ”sözleşmeli personel” sayısı öne çıkıyor. Yılın ilk döneminde 294 bin 85 olan sözleşmeli personel sayısı, 2. dönemde 291 bin 304’e geriledi, üçüncü dönem itibariyle de 309 bin 145’e ulaştı.

30 Eylül itibariyle kamuda, 395 bin 616’sı sürekli, 35 bin 395’i geçici, toplam 431 bin 11 işçi çalıştırılıyor.

Geçici personel sayısı 16 bin 372, diğer kategorisinde yer alan çalışanların sayısı da 113 bin 628 olarak hesaplandı. Diğer kategorisi kapsamında muhtarlar, geçici köy korucuları ile yerel yönetimlerdeki görevlendirme, açıktan vekil gibi pozisyonlarda çalışanlar bulunuyor.

TOPLAM İSTİHDAMIN YÜZDE 12,9’U KAMUDA ÇALIŞIYOR

Türkiye’de toplam istihdamın (23 milyon 195 bin) yüzde 12,9’u kamuda çalışıyor.

Kamuda, 30 Eylül 2010 tarihi itibariyle 2 milyon 998 bin 406’ya ulaşan toplam istihdamın, 2 milyon 120 bin 781’i genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde görev yapıyor.

Üniversiteler, Yüksek Teknoloji Enstitüleri(YTE) ve YÖK’te çalışan kamu personeli sayısı 180 bin 53’ü buluyor. 57 bin 7’si özel bütçeli diğer idareler, 5 bin 245’i düzenleyici ve denetleyici kurumlar, 27 bin 323’ü sosyal güvenlik kurumları, 55 bin 692’si döner sermayeler ve kefalet sandıkları, 6 bin 687’si 190 sayılı KHK kapsamında yer alan diğer kamu idarelerinde istihdam ediliyor.

233 sayılı KHK kapsamında yer alan KİT’lerde 152 bin 928, özelleştirme programında yer alan kuruluşlarda 35 bin 371 kamu personeli bulunuyor.

KAMU BANKALARINDA 38 BİN 630 KAMU ÇALIŞANI VAR

Özel kanunu bulunan TRT ve TÜRKSAT A.Ş’de toplam 8 bin 58 kamu personeli çalıştırılıyor.

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Eximbank ve Kalkınma Bankasında istihdam edilen toplam kamu personeli sayısı da 38 bin 630 olarak hesaplandı.

Yerel yönetimlerin durumuna bakıldığında da il özel idarelerindeki toplam kamu istihdamı 40 bin 152, belediyeler, bağlı kuruluşları ve mahalli idare birliklerinde 247 bin 380, Belediye İktisadi Teşekküllerinde (BİT’ler) 23 bin 99 oldu.

aa

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

14 Kasım Pazar 2010  ~ Güncel

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: türkiyede kaç polis var,turkiyede kac polis var,türkiyede kaç tane polis var,turkiyede polis sayisi,türkiyede kaç memur var,türkiyede polis sayısı,türkiye polis sayısı,türkiye\deki polis sayısı,Türkiye de kaç milyon memur var,türkiyede kaç milyon memur var,türkiyede kaç polis memuru var,türkiyede kaç bin memur var,turkiyedeki polis sayisi,türkiye\de kaç memur var,türkiyede kaç bin polis var,istanbul\da polis sayısı kaçtır,türkiyenin polis sayısı,türkiyenin ne kadar polisi var,türkiye genelinde kaç tane muhtar var,türkiye\de kaç polis var,türkiye\de ne kadar polis var,türkiye\de polis sayısı kaçtır,türkiye genelinde kaç muhtar var,Türkiye\nin çalışan memur sayısı,türkiye\de kaç milyon memur var,türkiye\deki polis sayısı 2015,türkiyede kaç bayan polis var,türkiye\de kaç milyon polis var,türkiyedeki polis sayısı kaçtır,türkiye\de polis sayısı,türkiye\de yuzde kaç kadın polis var,türkiyede kaç çalışan memur,türkiyede kaç çalışan var,türkkiyede kac muhtar var,türkiyedeki polis sayısı ne kadardır,türkiyedeki polis sayısı 2015,türkiyedeki polis sayısı,türkiyede polis sayisi 2015,türkiyede polis sayisi,türkiyede orusbular,türkiyede nekadar memur emeklisi var,türkiyede memur sayısı 2015,türkiyede kaç tane muhtar var,türkiyede kaç tane memur ve memur emeklisi var,türkiyede kaç sivil polis var,türkiyede kaç polis var 2015,türkiyede kaç milyon polis var,Türkiyede kaç pölis var,türkiyede kaç milyon çalışan var,türkiyede kaç milyon çalışan,ülkeizde kaç polis var,türkiye\de kaç milyon çalışan var,calisan kac tsne polis var,turkıyede kac tane polıs var,turkiye geneli polis sayisi,turkiye genelinde kac polis vardir,turkiye kac bin polis var,turkiye kaç memur var,turkiye polis sayisi,turkiyede kac adet muhtar var,turkiyede kac milyon calisa,turkıyede kac memur var,tr kac polisi var,tr de nekadar memur var,hangi ilde kaç polis var,kturkiyede kac milyon memur var,kurumlarda çalışan kaç tane sözleşmeli memur var,memur sayisi kactir,polis sayısı ne kadar,polis sayisi ne kadar,sivil polis sayisi,torkiye de nekadar muhtar var,turkiyede kac milyon calisan,turkiyede kac milyon calisan var,Türkiye de kaç muhtar var,Türkiye de kaç muhtar vardır,Türkiye de kaç polis görev yapıyor,türkiye de ne kadar polis var,türkiye kaç muhtar var,türkiye muhtar sayısı 2015,turkiyenin polis sayisi,Türkiye\de kaç bin gümrük memuru var,türkıyede polis sayısı kac oldu,turkiyenin polis arabalarinin sayisi kactir,turkiyedeki polis sayisi kac,turkiyede kac milyon polis var,turkiyede kac polis vardir,turkiyede kac tane polis var,turkiyede kaç polis kişi var,turkiyede memur polis sayisi,turkiyede polis sayisi 2015,turkiyede polissaylsl,turkiyedeki orusbular,türkiye\de kaç bin polis var


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler Gizli cek,kat kasabası cinayeti,uludere,Esrar kaç ayda buyur,dünyanın en güzel çıplak kızılları,pazariçi istimlak,ithal ette son durum 2016,mersin trafik kazası 2016,hububat desteklemeleri 2016,ogm orman genel müdürlüğü haberler,suna ilgin,ego kadro,begkurheber,tuvalette işeme görüntüleri,puan tur umre şikayet,kulak arkası sert şişlik,G ANTEPDEN ENSON HABER,5 yıldan az ceza alanlar cezaevi görmeyecek 2015,futbolcu seçmeleri 2016 97 dogumlu,bugday prim ödemeleri,gizli kocasn aldtan kadln hikays,büyük memeli ortayaşlı çıplak bayan resimleri,abdurrahman in cocugu,bursada inşaattan düşen işçi,armağan aslı
79