Üniversite Mezunlara AF MÜJDESİ

Reklamlar

Üniversite Mezunlara AF MÜJDESİÖğrenim ve Katkı kredi borcu olan ve ödeyemeyen üniversite mezunlarına son çıkan vergi affı yapılandırması büyük kolaylıklar sağlıyor.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın önceki gün açıkladığı kamu borçlarının yeniden yapılandırılması taslağı öğrenciler ile devlet arasında da ‘beyaz sayfa’ açacak. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) verilerine göre; kuruma harç ve öğrenim kredisi borcu olanların sayısı 1 milyonu geçiyor. Borcun rakamsal değeri 1.5 milyar TL’yi buluyor.

Haciz uygulaması başlatılan öğrenci sayısı ise 200 bin civarında. Hacze düşen öğrencilerin ortalama borcu 2-8 bin lira arasında değişiyor. Bunun da rakamsal değerinin 250 milyon lira olduğu ifade ediliyor. Katkı ve kredi borcu okulun bitiminden başlayarak 2 yıl içinde ve kredi alınan sürenin yarısı kadar zamanda 3’er aylık taksitlerle ödeniyor.

Ödenmezse, borca aylık yüzde 2.5 faiz işliyor. Yapılandırma taslağı ile haciz durumuna düşen 200 bin ve borcuna faiz işlemeye başlayan 800 bin üniversitelinin borçları, geçmişe dönük faizler silinerek anapara üzerinden yeniden taksitlendirilecek.

Burslar zamlandı

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, 2011’de burs ve kredi rakamının en az 240 lira olacağını açıkladı. Albayrak, kredi ve burs miktarlarının bu yıl ilk defa yüzde 20 zamlandığını söyledi.

var tmp;
tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”);
for(i=0; i<tmp.length; i++)
tmp[i].target = "_blank";

17 Kasım Çarşamba 2010  ~ Güncel

SOSYAL ETİKETLER


Güncel    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir selahattin demirtaş ALEVİMİ,olecek bir hastann sevdiklerine sitem siiri,g k k ile ilgili son haber,denizlide vefat edenler,yurtdisindan turkiyede araba nekadar durur,torbalı trafik kazası,askerlikle ilgili son haberler düşecekmi,Kacak evlere Su elektirik affı oldu mu,Sağlıkta çalışan taşeronakadro varmı,beledıyelerde calısan taseron ıscılerın son dakıka haberlerı,Beren saat açık meme resimleri,yeşilkart cocuk maaş,kaçak silah satışı,afyon çobanlardaki cinayet,bereket tv tosya hayvan pazarı,farsça bilen personel alan ajanslar 2015,hangi şehir kaç hemşire alacak,ogm 2015 işçi alımı balıkesir,ferhat tunç adaymı hdp den,çiplak güzeller foto galerisi,ben şimdi altındakilere seçimlerden sonra var mı,günde 3 kere büyük tuvalete çıkmak normal mi,hafızlıkla ilgili yazilar,akhisarda son dakika haberler,ankara\da trafik kazası bugün
81