Nissan’ın asi ve şehirli modeli Qashqai

Nissan'ın asi ve şehirli modeli Qashqai

Reklamlar
Nissan’ın asi ve şehirli modeli, Qashqai binek konforunu yüksek araçta sunarken güçlü performansı ve sıra dışı tasarımı ile dikkat çekiyor. Akıllı anahtar sistemi ile anahtar aramaya son veren aracın fiyatı da iddialı!

Hakan GÖKSEL‘in haberi

Nissan’ın cip dünyasına kazandırdığı ‘asi ve şehirli’ modeli, binek konforunu yüksek araçta sunan Qashqai ile performansı iliklerinize kadar hissedeceksiniz… Nissan Quashqai’yi diğer ciplerden ayıran en önemli özelliklerinden biri performansı iken bir diğeri estetik çizgilere sahip tasarımı.

Aracın panaromik tavanı, arka görüş kamerası, otomatik ya da isteğe göre 2 ya da 4 tekerden çekişli sürüş karekteri de düşünüldüğünde neredeyse araç ‘yok yok’ denecek özelliklere sahip.

Dört tekerden çekiş sistemi, artırılmış sürüş özellikleri, güçlü dizel motoru, otomatik şanzumanı ve yüksek donanım seviyesi aracı tercih edilir kılıyor.

FİYATIYLA İDDİALI

Nissan Qashqai’nin en önemli kozlarından biri standart bir compact otomobille hemen hemen aynı seviyededeki 45 bin TL’den başlayan fiyatı…

Diğer ciplerle kıyaslandığında en donanımlı modelleri ‘Tekna Pack’ paketi 77 bin 990 TL, Plantinum adı verilen donanım paketi ise 82 bin 990 TL olan model sınırsız konfor sunuyor.

Aynı özelliklere sahip diğer  rakipleri ile kıyaslandığında Qashqai’nin fiyatının pek de yüksek olmadığı ortaya çıkıyor. Qashqai’nin 4 tekerden çekiş versiyonu sadece 2,0 litrelik dCi dizel motorunda yer alıyor.

ALL MODE ÖZELLİĞİ

Qashqai’de ‘All mode 4×4’ özelliği vitesin arkasında yer alıyor. İsteğe bağlı olarak 2 teker ya da 4 tekerden çekiş elle ayarlanabildiği gibi otomatik seçeneği ile yol koşullarına göre kendisi de ayarlayabiliyor. Kuşkusuz en iyi performansı otomatik modda sağlamak mümkün.

Otomatik şanjımana sahip araçta manuel 6 ileri vites seçenekleri de farklı sürüş keyfi yaşamak isteyen sürücüler için ideal.

Otomatik ve manuel kullanımlarda aracın 2 lt motor hacmi ile 150 hp gücü rahatlıkla hissediliyor.

Aracın hızlanması gereken durumlarda sürücüyü zor durumda bırakmayan özelliği ile dikkat çeken Qashqai, sarsıntısız vites geçişleri ile motor verimliğini artırırken vites değiştirme zamanlaması mekanik seslerin önüne geçiyor.

Düşük devirlerdeki turbo boşluğu az da olsa sürüş esnasında hissediliyor. Aracın 0 km’den 100 km’ye çıkış süresi 10,9 saniye…

YAKIT KONUSUNDA DA CİMRİ

Aracın sürücülerin içini rahatlatacak bir diğer özelliği de yüksek performansta ya da yoğun trafikte kullanıldığında ortalama yakıt tüketimi. Tüketim miktarı qasqai’de 7,5 ile 7,8 litre arasında.

Aracın fabrika verileri esas alındığın yakıt sarfiyatı 100 km’de 6 litre ile 9,4 arasında değişebiliyor. Qashqai’nin 65 litrelik de yakıt deposu var. Bir depo yakıt ile yaklaşık 830 km gitmek mümkün, bu rakamda dizel bir cip için son derece etkileyici bir rakam…  

Aracın ağırlığı 1604 kilogram ve fren mesafesi 100 km hızda soğuk havalarda 38,1 m iken sıcak havalarda bu mesafe 38,3 metre…

DONANIM ÖZELLİKLERİ

Araçta güvenlik olmazsa olmazlar arasında… Yolcu sürücü ve yan hava yastıkları, Radyo ve CD çalar, ABS, ESP sürücü ve yolcuya göre ayarlanabilen klima, elektrikli ön ve arka camlar, otomatik açılır panoramik tavan, sürücü ve yolcu koltuk ısıtmaları, navigasyon cihazı, deri döşeme koltukları, cep telefonu uyumlu sistemi, geri vites kamerası, ışığa duyarlı zenon farlar ile yağmur sensörlü silgeçler de Nissan Qasqai’nin donanımlarından bazıları… Aracta bagaj hacmi de 410/860 litre…

Direksiyondan kumanda edilebilen,  radyosu, cruise kontrol seçenekleri, yol bilgisayarı ve telefon kumandaları bazı sürücüler için pratik ve konforun göstergesi olarak algılanırken diğer sürücüler tarafından karmaşık algılanmaya müsait…

MULTİ MEDYA ÖZELLİĞİ

Nissan Connect Multi Medya paketinde USB girişi (MP3 player ve taşınabilir bellekler gibi cihazları bağlayabilme özelliği), MP3 Player bağlantı girişi, Ipod bağlantısı, dokunmatik ekran özelliği, bluetooth özelliği ile eller serbest telefon görüşme imkanı, her türlü ses dosyasını çalabilme özelliğine sahip CD çalar, direksiyondan kumanda ile bağlanan cihazlara kumanda edebilme özelliği mevcut.  Tekna Glassroof+NC versiyonundan  itibaren bu donanımlar standart sunuluyor. Akustik ses kalitesi  sunan BOSE ses sistemi Platinum versiyonlarında standart bulunuyor.

ARAÇTA KEŞKE OLSA DEDİKLERİM

Aracın sürücü ve yolcu koltuğu arasındaki kol dayanağı kısmının geride kalması ve yine sürücü ve yolcu koltuğunun özellikle bel kısmındaki uzun yol esnasındaki rahatsızlık aracın eksikleri içerisinde sayılabilir.

Panoramik tavanın yanı sıra bir de tavana açılabilir bir özellik eklense idi aracın asi ve şehirli imajına ‘sonsuz özgürlük’ de katabilirdi. Geri vites kamerası sürücüye park manevralarında müthiş kolaylık sağlarken yaklaşma mesafesine ilişkin olarak sesli uyarı sistemi de keşke olsaydı dedirtiyor.

YOLA SAĞLAM TUTUNUYOR

Aracın süspansyon sistemi güvenlik ve konfor beklentilerini rahat karşılarken yol tutuş konusunda Qasqai’nin diğer rakipleri arasında sivrilmesine neden olabiliyor. Qasqai sürüş esnasındaki gürültüsüz özelliği ile de dikkat çekiyor.

2 tekerden çekiş modu normal olarak dört tekere göre kıyaslandığında daha düşük bir performans sergilerken, aracın otomatik seçeneği sürücüyü bu sıkıntıdan kurtarıyor.  Ani durumlarda fren mesafesi ve yola tutunma konusunda çok başarılı.

AKILLI ANAHTAR SİSTEMİ İLE ANAHTAR ARAMAYA SON

Nissan Qashqai’deki akıllı anahtar sistemi (Platinum versiyonunda) uzaktan kumanda kolaylığının yanı sıra anahtarı cepten çıkarmadan, çantanızda ya da yanınızda ise sadece ön kapıların üzerinde bulunan siyah düğmelere basarak aracı bir dokunuşla açabilir ya da kilitleyebilirsiniz.

Aracı çalıştırmak için anahtarı çıkarıp kontak yerine yerleştirme gibi bir zorunluluk istemeyen akıllı anahtar sistemi, anahtar cebinizdeyken, çantanızda ya da aracın orta konsolu gibi bir yerlerdeyken kontak yuvasındaki aparatı çevirip aracınızı çalıştırmayı sağlıyor.

Kısacası akıllı anahtar sisteminde kapıları açmak için anahtarı yuvaya yerleştirme ya da uzaktan kumandaya basmak veyahut da anahtarı kontağa takmak gibi bir zorunluluk söz konusu değil.

Bu sistemin büyük beğeni toplamasının yanı sıra zaman zaman kullanıcıya güvenlik konusunda endişeler yaşatsa da güvenliği ön planda tutan Nissan’da bu ayrıntı atlanmamış olmalı…

MODEL VE FİYATLARI

YENİ QASHQAI 1.6 VISIA 4X2 M/T
45.990     
YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T
51.490     
YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT
54.490     
YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA PACK 4X2 M/T
57.990     
YENİ QASHQAI 1.6 PLATINUM 4X2 M/T
62.490     
YENİ QASHQAI 1.5 DCI VISIA 4X2 M/T
51.490     
YENİ QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T
56.990     
YENİ QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT
59.990     
YENİ QASHQAI 1.5 DCI TEKNA PACK 4X2 M/T
63.490     
YENİ QASHQAI 1.5 DCI PLATINUM 4X2 M/T
67.990     
YENİ QASHQAI 2.0 DCI TEKNA PACK 4X4 A/T
77.990     
YENİ QASHQAI 2.0 DCI PLATINUM 4X4 A/T
82.990     
 
     
YENİ QASHQAI +2 1.6 TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT
58.490     
YENİ QASHQAI +2 1.6 TEKNA PACK 4X2 M/T
61.990     
YENİ QASHQAI +2 1.6 PLATINUM 4X2 M/T
66.490     
YENİ QASHQAI +2 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT
63.990     
YENİ QASHQAI +2 1.5 DCI TEKNA PACK 4X2 M/T
67.490     
YENİ QASHQAI +2 1.5 DCI PLATINUM 4X2 M/T
71.990     
YENİ QASHQAI +2 2.0 DCI TEKNA PACK 4X4 A/T
82.990     
YENİ QASHQAI +2 2.0 DCI PLATINUM 4X4 A/T
87.990

Haber7

Anahtar Kelimeler

nissan qasqai cip all mode tekna pack plantium araç oto dört tekerden çekiş yolcu sürücü ve yan hava yastıkları, radyo ve cd çalar, abs, esp sürücü ve yolcuya göre ayarlanabilen klima, elektrikli ön ve arka camlar, otomatik açılır panoramik tavan, sürücü ve yolcu koltuk ısıtmaları, navigasyon cihazı, deri döşeme koltukları, cep telefonu uyumlu sistemi, geri vites kamerası, ışığa duyarlı zenon farlar ile yağmur sensörlü silgeçler otomobil oto

25 Ağustos 2010 00:55

Otomobil

0 yorum
22 okunma

Bu haberi yazdır

E-posta ile paylaş
Facebook da paylaş
Google da paylaş
Twitter da paylaş
MySpace de paylaş
Digg de paylaş
Del.icio.us da paylaş

Favorilerine EkleYorum yapın

Döviz
1,5295
1,5295
1,9405
1,9405
405,25
405,25
58.623
58.623
Döviz

FB.init(“638fb86538e03fd866d9819ef3c99281”);

Haber7 IPHONE

Son Dakika
Son Dakika

Günün Haberleri
Günün Haberleri

Kitap Sayfası
Kitap Sayfası

Arşiv Arama
Arşiv Arama

Gazete 1. Sayfaları
Gazete 1. Sayfaları

Video Galeri
Video Galeri

Foto Galeri
Foto Galeri

Dizi Fragman
Dizi Fragman

Oyunlar
Flash Oyunlar

Link Bankası
Link Bankası

Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması

Harita Servisi
Harita Servisi

Diğer Haberler

BugünDünBu Hafta En Çok…

Haber 7 Yazarları

Mehmet ACETMehmet ACET
Terör ve Kürt Sorununun kökten çözümüne doğru

Prof. Nevzat TARHANProf. Nevzat TARHAN
Genelkurmay’da suçluluk psikolojisi!

Prof. Osman ÖZSOYProf. Osman ÖZSOY
Yılan ilk defa su içerken dokundu

Cem KÜÇÜKCem KÜÇÜK
Çanlar artık TÜSİAD için çalıyor!

Feride'nin GünlüğüFeride’nin Günlüğü
Tesettürün dandik olup olmadığına kim karar verir?

Meryem Aybike SİNANMeryem Aybike SİNAN
Dandik tesettür tartışmasına kadın isyanı

Senai DEMİRCİSenai DEMİRCİ
“Dandik tesettür”den soyunmak için 10 hatırlatma

Davut ŞAHİNDavut ŞAHİN
Her iki olayda İsrail parmağı mı var?

Salih ÖZDERYASalih ÖZDERYA
Mini mini bir kuş, şehrimize konmuş

Yavuz NUFELYavuz NUFEL
İftardan Sonra Okunacak yazı!..

İsmail COŞKUNİsmail COŞKUN
Kılıçdaroğlu şanslı mı?

Alıntı Yazarlar

Bülent KORUCUBülent KORUCU
Heronların sessizliği

Toktamış ATEŞToktamış ATEŞ
Federal devlet

Rahim ERRahim ER
Bu leke temizlenmek için Işık Koşaner’i bekliyor

Cemalettin TAŞÇICemalettin TAŞÇI
Yoksulluğun çaresi

Abdurrahman DİLİPAKAbdurrahman DİLİPAK
28 Şubat günlerine geri mi dönüyoruz?

Yeni yasa fiyatı düşürür arttırmaz
 Yeni yasa fiyatı düşürür arttırmaz
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün, sebze meyve fiyatlarındaki artışların hal yasasından kaynaklandığı iddialarına ilişkin, yasa yürürlüğe girdiğinde yüzde 25 lik bir düşme olacak. Yoksa fiyatları artıran bir etki olmaz. dedi.
Davayı kazandırdı 27 milyonu kaptı
Davayı kazandırdı 27 milyonu kaptı
Ne Uzanlar ın açtığı milyar dolarlık tahkim ne de jet sosyetenin miras ve boşanma davaları Kayseri Şeker Fabrikası nın avukatına arsa davasını kazandırdı diye ödediği avukatlık ücretinin yakınından bile geçemedi.
Kasaplar ucuza aldı pahalıya sattı
Kasaplar ucuza aldı pahalıya sattı
Daha önce ithal edilen hayvanların etlerinin toptan kilosunun 13 liradan verildiği kasapların kıymayı ve kırmızı eti yüksek fiyattan satması, tüketiciler ile Et ve Balık Kurumu yetkililerinin tepkisini çekti.
6 yılda 2.5 milyar lirayı kaçırmadık
6 yılda 2.5 milyar lirayı kaçırmadık
Gümrüklerden 2005 senesinden bu zamana 2 milyar 560 milyon liralık kaçakçılık olayı ortaya çıkarıldı. Bu dönemde 870 milyon lira değerinde uyuşturucu yaklaşık 1 milyar 689 milyon liralık ticari eşyada ele geçirildi.
Spekülatöre karşı 18 liralık kıyma!
Spekülatöre karşı 18 liralık kıyma!
Bakanlık, zincir marketlerin hemen ardından kasaplar ile de anlaşmaya vardı.Türkiye Kasaplar Federasyonu ile yapılan anlaşma doğrultusunda Et ve Balık Kurumu nun ürünleri uygun fiyatlar ile tüketiciye ulaştırılacak.

TUNCAY HAYAT VERDİ!
TUNCAY HAYAT VERDİ!
Milli futbolcumuz Tuncay Şanlı, İngiltere Lig Kupası 2. tur karşılaşmasında attığı golle takımının turlamasını sağladı.
Robinho dan Fenerbahçe açıklaması
Robinho dan Fenerbahçe açıklaması
Fenerbahçe ve Beşiktaş takımları ile adı anılan, hakkında günlerdir haberler çıkan Brezilyalı futbolcu Robson de Souza Brezilya basınında Globo ya konuştu ve iki cephedeki taraftarlar ile yöneticileri şoke edecek bir açıklama yaptı.
GALATASARAY DA KEWELL DEPREMİ!
GALATASARAY DA KEWELL DEPREMİ!
Galatasaray da zorlu Karpaty maçı öncesinde Kewell şoku yaşanıyor
Bank Asya da haftanın PANORAMASI
Bank Asya da haftanın PANORAMASI
Maçların çoğunun beraberlikle sonuçlandığı Bank Asya 1. Lig’de ilk haftanın genel görünümü şöyle:
Emana nın unutulmaz golü / VİDEO
Emana nın unutulmaz golü / VİDEO
Galatasaray ın, Real Betis ten transfer ettiği Kamerunlu orta saha oyuncusu Achille Emana nın muhteşem golü hala hafızalarda.

Uzaklardan Mektuplar

Cemal DEMİRCemal DEMİR
New York işgal altında!

Elif YUNAKElif YUNAK
Avrupa’da güller açmış

Ahmet ÖZGÜNDOĞANAhmet ÖZGÜNDOĞAN
Viyana’da Ramazan manzaraları

Röportaj


Hiç solcu olmadım sağcıyım demedim

OKUR TEMSİLCİSİ


Şeytan melek midir? ‘Cübbeli’den inciler’

Namaz Vakitleri
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArtvinAydınBalıkesirBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIspartaMersinİstanbulİzmirKarsKastamonuKayseriKırklareliKırşehirKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaKahramanmaraşMardinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasTekirdağTokatTrabzonTunceliŞanlıurfaUşakVanYozgatZonguldakAksarayBayburtKaramanKırıkkaleBatmanŞırnakBartınArdahanIğdırYalovaKarabükKilisOsmaniyeDüzce
İmsak04:42
Güneş06:16
Öğlen13:13
İkindi16:56
Akşam19:58
Yatsı21:25

Hava Durumu

ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BİLECİK
BİNGÖL
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
KAHRAMANMARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
ŞANLI URFA
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK

var gaJsHost = ((“https:” == document.location.protocol) ? “https://ssl.” : “http://www.”);
document.write(unescape(“%3Cscript src='” + gaJsHost + “google-analytics.com/ga.js’ type=’text/javascript’%3E%3C/script%3E”));

var pageTracker = _gat._getTracker(“UA-665478-16”);
pageTracker._initData();
pageTracker._trackPageview();

<!–
if (!document.phpAds_used) document.phpAds_used = ',';
phpAds_random = new String (Math.random()); phpAds_random = phpAds_random.substring(2,11);

document.write ("”);
//–>

var Browser = {
Version: function() {
var version = 999;
if (navigator.appVersion.indexOf(“MSIE”) != -1)
version = parseFloat(navigator.appVersion.split(“MSIE”)[1]);
return version;
}
}

function wallpaperReform(){
if (document.getElementById(‘wallPaper’))
{
tDiv = document.getElementById(‘wallPaper’).style;
tDiv.width = ((window.innerWidth||document.body.clientWidth) – 825) + “px”;
tDiv.height = (window.innerHeight||document.body.clientHeight)+”px”;
}
}

wallpaperReform();
if(navigator.appName != “Microsoft Internet Explorer” || Browser.Version() > 6){
window.onresize = wallpaperReform();
window.onscroll = wallpaperReform();
}

var category_id = 14;
switch (category_id) {
    case 1: linkz_publisher_id = 429; break; // haber
    case 518: linkz_publisher_id = 429; break; // haber
    case 2: linkz_publisher_id = 1749; break; // ekonomi
    case 4: linkz_publisher_id = 429; break; // haber
    case 10: linkz_publisher_id = 1751; break; // spor
    case 9: linkz_publisher_id = 1749; break; // ekonomi
    case 5: linkz_publisher_id = 1754; break; // saglik
    case 11: linkz_publisher_id = 429; break; // haber
    case 12: linkz_publisher_id = 1756; break; // bilim
    case 14: linkz_publisher_id = 1759; break; // otomotiv
    case 15: linkz_publisher_id = 1753; break; // egitim
    case 13: linkz_publisher_id = 1758; break; // kadin
    case 22: linkz_publisher_id = 1752; break; // yasam
    case 16: linkz_publisher_id = 1757; break; // kultursanat
    default: linkz_publisher_id = 429; break; // haber
}
linkz_scope = [‘contextual’, ‘detailmenu’, ‘content’, ‘bodytext’, ‘commetcon’];

25 Ağustos Çarşamba 2010  ~ Oto


Oto    Kategorisindeki Diğer Haberler

81