Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Reklamlar
Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı, sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasını içeren taslak tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde bulunduğunu ifade ederek, çalışma ile ilgili kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'nın uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasına dair taslak tamamlandı. Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, sözleşmeli memurun en kısa sürede tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti. Akdağ'ın açıklamalarından sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun da gerekli çalışmaların tamamlanarak taslağın hazır hale getirildiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EN BÜYÜK SIKINTISI FARKLI MAAŞ MİKTARLARI

Sağlıkta çalışan 4/A, 4/B, 4/C ve vekil ebe gibi sözleşmeli personelin maaş ödemelerinde yaşanan farklılıklar bu çalışmanın yapılmasının en önemli nedenini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'u ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesini öngören taslak tamamlandı.

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını belirterek, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini söyledi. Tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun da bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

BAKANLIK LİSANS TAMAMLAMANIN GENİŞLETİLMESİ İÇİN YÖK İLE GÖRÜŞÜYOR

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde bulunarak lise mezunu sağlık çalışanlarına da ön lisans hakkının verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz ön lisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

Sendika hazırladığı bir raporu Bakanlık'a sundu. Sendika tarafından bakanlığa sunulan raporda sağlık personeline lisans tamamlama hakkı ve sözleşmeli personele kadro verilmesi talep edildi. Kızılay'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen personele, 4/C'lilere ve Vekil-ebe hemşirelere döner sermaye ödenmesi talep edildi. Sözleşmeli personel istihdamı yapılmadan önce nakil hakkı verileceği yönünde Sağlık Bakanının açıklaması çerçevesinde bu nakillerin nasıl yapılacağının usul ve esaslarının yayınlanması talep edildi.

11 Ekim Pazartesi 2010  ~ Sağlık

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: sözleşmeli hemşire maaşları 2011,sözleşmeli diş hekimi maaşı 2011,sözleşmeli sağlık personeli maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşları 2011,ebe maaşları 2011,diş hekimi maaşları 2011,aile hekimliği hemşire maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları,belediye sözleşmeli personel maaşları 2011,diş hekimliği maaşları 2011,kadrolu ebe maaşları 2011,vekil ebe maaşları 2011,4 b kadro verilmesi 2011,4 b li hemşire maaşları 2011,kadrolu hemşire maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşı,2011 ebe maaşları,ase maaşları 2011,aile hekimliğinde hemşire maaşları 2011,belediyede sözleşmeli personel maaşı 2011,4b li hemşire maaşları 2011,kadrolu diş hekimi maaşı,vekil hemşire maaşı 2011,kızılay personel maaşları,kızılayda çalışanlar ne kadar maaş alıyor,kızılayda çalışan maaşları,türk kızılayı maaşları,kızılay çalışan maaşları,kızılay maaşları,kızılayda calısanların maaşı,kızılay personel maaşları ne kadar,kızılayda çalışanların maaşları,yasin kilicdere@omegacozum com,kızılay biyolog maaşları,kızılay çalışanları ne kadar maaş alıyor,türk kızılayı personel maaşları,türk kızılayı personel maaşları ne kadar,türk kızılayı çalışan maaşları,kızılay çalışanlarının maaşları,turk kızılayında çalışanların maaşı,kızılay hemşire maaşları,kızılayda maaşlar ne kadar,kizilay maaslari,kızılayda çalışan hemşire maaşları,kizilayda calisanlan ne kadarmaas aliyolar,kızılay personeli ne kadar maaş alıyor,kızılay çalışanları maaşları,kızılay maaş,turk kizilayinda maas ne kadar,türk Kızılayında çalışanlar,Kızılay da çalışan maaşı,kızılay çalışanlarının maaşları ne kadar,Kızılay kan merkezleri çalışanları maaslari,kızılay çalışanları maaşı,kizilayda calisanlarin aldigi maaslari,turk kizilay i nasil eleman aliyor,turk kizilayinda calisanlar ne kadar maas aliyor,turk kizilayinda maas,belediye sözleşmeli biyolog maaş,türk kızılayı calışanları,4bli ase maaşı,kızılay biyolog maaş,türk kızılayı çalışanları kadrolu mu,türk kızılayı flebotomist maaşları,kızılay biyolog alır mi,flebotomist maaşları,Ailehekimligihemsiremaaslari,kızılay da maaş,Kızılay derneği maaş durumu,sözleşmeli biyolog maaşı,kızılayda çalışanlar memur mu,kızılay personel maaslari,kızılay personeli maaşları,kızılayda calışan hemşire yorumları,kızılay personellerin maaşı,kızılayda biyolog maaşları,kızılayda biyolog maasları,kızılayda biyolog,kızılay flebotomist maaşı,kızılayda hemşire maaslari,Kızılay elemanı ne kadar maaş alıyor,kizilayda calisanlar maa,kizilayda calisanlar kadrolumu,kızılay hemşire maaşı 2014,Kizilay maasi ne kadar,kizilay calisan maasi,kızilay calısanları maaşi,Kızılay maası,kızılay sözleşmeli personel maas


Sağlık    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,timurtaş hoca hangi cemaatten,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler Cevat ayhan yasiyormu,memurlain akraba olumu izin,resmi gazete mahkum haberleri 2016,aynur doğan\ın eşi kimdir,fikret hakan ermeni mi,Yuzde 65 hibe destekleri 2016 makina ekipmanlari neler,çermik haber,askerle pekaka çatışmasıcizrede,kacak sigaradan ceza evinde yatan varmi,clplak kadln pozlarl,sevgi evlerine personel alımı 2016,Yurtdisindan alinan araba,abdurrahman önülün çocukları varmıdır,istanbuldaki dünkü cinayetler,dgs de bölüm dışı tercih yapılabilir mi,Koca gotlu ciplakkadinlar,erotik şakalar,Travesti bayan konya,oktay usta öldümü,asyalı cıplaklar,emekliler için toki evleri van sonuclari,çıplak travesti resimleri,ev merkezden mı alinmali,yurtdışı eczacilik diploma denklik 2016,şok gazetesi güzelleri
81