Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Reklamlar
Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı, sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasını içeren taslak tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde bulunduğunu ifade ederek, çalışma ile ilgili kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'nın uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasına dair taslak tamamlandı. Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, sözleşmeli memurun en kısa sürede tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti. Akdağ'ın açıklamalarından sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun da gerekli çalışmaların tamamlanarak taslağın hazır hale getirildiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EN BÜYÜK SIKINTISI FARKLI MAAŞ MİKTARLARI

Sağlıkta çalışan 4/A, 4/B, 4/C ve vekil ebe gibi sözleşmeli personelin maaş ödemelerinde yaşanan farklılıklar bu çalışmanın yapılmasının en önemli nedenini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'u ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesini öngören taslak tamamlandı.

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını belirterek, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini söyledi. Tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun da bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

BAKANLIK LİSANS TAMAMLAMANIN GENİŞLETİLMESİ İÇİN YÖK İLE GÖRÜŞÜYOR

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde bulunarak lise mezunu sağlık çalışanlarına da ön lisans hakkının verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz ön lisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

Sendika hazırladığı bir raporu Bakanlık'a sundu. Sendika tarafından bakanlığa sunulan raporda sağlık personeline lisans tamamlama hakkı ve sözleşmeli personele kadro verilmesi talep edildi. Kızılay'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen personele, 4/C'lilere ve Vekil-ebe hemşirelere döner sermaye ödenmesi talep edildi. Sözleşmeli personel istihdamı yapılmadan önce nakil hakkı verileceği yönünde Sağlık Bakanının açıklaması çerçevesinde bu nakillerin nasıl yapılacağının usul ve esaslarının yayınlanması talep edildi.

11 Ekim Pazartesi 2010  ~ Sağlık

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: sözleşmeli hemşire maaşları 2011,sözleşmeli diş hekimi maaşı 2011,sözleşmeli sağlık personeli maaşları 2011,ebe maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşları 2011,diş hekimi maaşları 2011,aile hekimliği hemşire maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları,belediye sözleşmeli personel maaşları 2011,diş hekimliği maaşları 2011,kadrolu ebe maaşları 2011,vekil ebe maaşları 2011,4 b kadro verilmesi 2011,4 b li hemşire maaşları 2011,kadrolu hemşire maaşları 2011,2011 ebe maaşları,sözleşmeli ebe maaşı,ase maaşları 2011,belediyede sözleşmeli personel maaşı 2011,aile hekimliğinde hemşire maaşları 2011,4b li hemşire maaşları 2011,kadrolu diş hekimi maaşı,vekil hemşire maaşı 2011,türk kızılayı maaşları,yasin kilicdere@omegacozum com,kızılayda çalışan maaşları,kızılay personel maaşları,turk kızılayında çalışanların maaşı,kızılay çalışan maaşları,kızılay biyolog maaşları,kızılay personel maaşları ne kadar,turk kizilayinda maas ne kadar,türk kızılayı çalışan maaşları,kızılayda çalışanların maaşları,türk kızılayı personel maaşları ne kadar,kizilay maaslari,kızılay maaşları,kızılay hemşire maaşları,kızılay çalışanları ne kadar maaş alıyor,kızılay çalışanları maaşları,kızılay hemşire maaşı 2014,kızılay flebotomist maaşı,Kızılay elemanı ne kadar maaş alıyor,kızılay çalışanlarının maaşları ne kadar,kızılay çalışanlarının maaşları,kızılay çalışanları maaşı,kızılay biyolog maaş,türk kızılayı çalışanları kadrolu mu,kızılay biyolog alır mi,türk kızılayı personel maaşları,Ailehekimligihemsiremaaslari,belediye sözleşmeli biyolog maaş,4bli ase maaşı,sözleşmeli biyolog maaşı,kizilayda calisanlarin aldigi maaslari,kızılay personeli maaşları,kızılay personeli ne kadar maaş alıyor,kızılay personellerin maaşı,kızılay sözleşmeli personel maas,kızılayda biyolog,kızılayda biyolog maasları,kızılayda calışan hemşire yorumları,kızılayda çalışan hemşire maaşları,kızılay maaş,kızılayda çalışanlar ne kadar maaş alıyor,Kızılay maası,kızılayda maaşlar ne kadar,kızilay calısanları maaşi,kizilay calisan maasi,Kizilay maasi ne kadar,turk kizilay i nasil eleman aliyor


Sağlık    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,koç lisesi taban puanı 2010 tuvana türkay kiminle beraber,özel güvenlik son durum haber,çıplak türk ünlü foto,telefonda kadını tahrik etmek,mahkumlara müjde son dakika,adana mersinde hayat kadını gülfer,okul 1 avantajları,1 kasım 2015 secımınden once cezaevlerıne af varmı,itiraflar yeni oku şok gazete,nihat hatipoğlunun kızı,gizli çekim ev kadınları erotik foto,zerrin egeliler son hali,memeleri açik kiz fotosu,uğur ışılak eşi,hastane çalışan taşeron işçiler,baris arduc sevgilisi,mutlukent escort,yerli sokak gizli resim,köylü tecavüz hikayeleri,surye orspu,şirin payzın kiminle evli,Mersın motor kazası haberlerı 2015,karısını paylaşanlar twitter,türk mankenlerin çıplak fotoğrafları,seksi liseli kız resimleri
79