Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Reklamlar
Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı, sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasını içeren taslak tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde bulunduğunu ifade ederek, çalışma ile ilgili kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'nın uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasına dair taslak tamamlandı. Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, sözleşmeli memurun en kısa sürede tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti. Akdağ'ın açıklamalarından sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun da gerekli çalışmaların tamamlanarak taslağın hazır hale getirildiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EN BÜYÜK SIKINTISI FARKLI MAAŞ MİKTARLARI

Sağlıkta çalışan 4/A, 4/B, 4/C ve vekil ebe gibi sözleşmeli personelin maaş ödemelerinde yaşanan farklılıklar bu çalışmanın yapılmasının en önemli nedenini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'u ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesini öngören taslak tamamlandı.

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını belirterek, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini söyledi. Tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun da bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

BAKANLIK LİSANS TAMAMLAMANIN GENİŞLETİLMESİ İÇİN YÖK İLE GÖRÜŞÜYOR

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde bulunarak lise mezunu sağlık çalışanlarına da ön lisans hakkının verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz ön lisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

Sendika hazırladığı bir raporu Bakanlık'a sundu. Sendika tarafından bakanlığa sunulan raporda sağlık personeline lisans tamamlama hakkı ve sözleşmeli personele kadro verilmesi talep edildi. Kızılay'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen personele, 4/C'lilere ve Vekil-ebe hemşirelere döner sermaye ödenmesi talep edildi. Sözleşmeli personel istihdamı yapılmadan önce nakil hakkı verileceği yönünde Sağlık Bakanının açıklaması çerçevesinde bu nakillerin nasıl yapılacağının usul ve esaslarının yayınlanması talep edildi.

11 Ekim Pazartesi 2010  ~ Sağlık

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: sözleşmeli hemşire maaşları 2011,sözleşmeli diş hekimi maaşı 2011,sözleşmeli sağlık personeli maaşları 2011,ebe maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşları 2011,diş hekimi maaşları 2011,aile hekimliği hemşire maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları,belediye sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b kadro verilmesi 2011,diş hekimliği maaşları 2011,kadrolu ebe maaşları 2011,vekil ebe maaşları 2011,4 b li hemşire maaşları 2011,kadrolu hemşire maaşları 2011,2011 ebe maaşları,kızılay personel maaşları,sözleşmeli ebe maaşı,ase maaşları 2011,4b li hemşire maaşları 2011,aile hekimliğinde hemşire maaşları 2011,belediyede sözleşmeli personel maaşı 2011,kadrolu diş hekimi maaşı,kızılay çalışanları ne kadar maaş alıyor,kızılayda çalışanlar ne kadar maaş alıyor,vekil hemşire maaşı 2011,kızılay çalışanlarının maaşları,kızılay çalışanları maaşları,türk kızılayı maaşları,kızılay hemşire maaşları,kızılay maaşları,kızılayda çalışan maaşları,türk kızılayı personel maaşları,kızılay çalışan maaşları,kızılayda çalışanların maaşları,kızılay biyolog maaşları,kızılay personel maaşları ne kadar,kızılayda calısanların maaşı,yasin kilicdere@omegacozum com,türk kızılayı çalışan maaşları,türk kızılayı maaşı,kızılay maaş,kızılayda çalışan hemşire maaşları,türk kızılayı personel maaşları ne kadar,kızılayda maaşlar ne kadar,kizılay maaşları nasıl,turk kızılayında çalışanların maaşı,türk kızılayı çalışanları maaşları,flebotomist maaşları,kızılay memur maaşları,kızılay personeli maaşları,kızılay personeli ne kadar maaş alıyor,kizilay maaslari,kizilayda calisanlan ne kadarmaas aliyolar,turk kizilayinda maas ne kadar,Ailehekimligihemsiremaaslari,belediye sözleşmeli biyolog maaş,facebook,kızılay biyolog,kızılay biyolog alır mi,kızılay biyolog maaş,kızılay çalışan maaşları 2014,kızılay çalışanları maaşı,Kızılay da çalışan maaşı,Kızılay da çalışanlar maaş alırmı,kızılay da maaş,Kızılay derneği maaş durumu,Kızılay elemanı ne kadar maaş alıyor,kızılay flebotomist maaşı,kızılay hemşire maaşı 2014,Kızılay kan merkezleri çalışanları maaslari,Kızılay maası,kızılay personel maaslari,kızılay personellerin maaşı,kızılay sözleşmeli personel maas,kızılayda biyolog,kızılayda biyolog maasları,kızılayda biyolog maaşları,kızılayda calışan hemşire yorumları,kızılayda çalışan sekreter ne kadar maas alıyor,kizilay baskanlari maas alirmi,kizilay biyolog aliyor mu,kizilay calisan maasi,kizilay kan merkezinin net maasi,Kizilay maasi ne kadar,kizilay personeli,kizilayda calisanlar kadrolumu,kizilayda calisanlar maa,kizilayda calisanlarin aldigi maaslari,kizilayda çalisanlar maas aliyor mu,kizilayda maalar,kizilayda memur maaşları,sözleşmeli biyolog maaşı,turk kizilay i nasil eleman aliyor,turk kizilay tercuman maasi,turk kizilayi calisanlari maas gunu,turk kizilayinda calisanlar ne kadar maas aliyor,turk kizilayinda maas,türk kızılay genel müdürlüğü çalışan maaslar


Sağlık    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler güney doğuda çatısma anıları,istanbuldaki kerhaneler,yeni yasa ceza indirimi,turkiyenin en uzun basketbolcusu kim,koruculuk alimi ile ilgili yeni haberler,ergani son dk haberleri,yeni yasa ceza indirimi,5 mart sultan gazide yangi,giresun memurluk kurasi,hibeli traktör başvuru 2016,tarim bakanindan cifci kredi ertelemesi varmi,tahir b körükc,yasatakilan sondakika haber,suna ilgin,patricia callero vikipedi,seksi arap kadınları,cumhurbaşkanı korumaları kimler,türk mankenlerin çırıl çıplak resimleri,suna ilgin,okulda calisanlara kadro 2016,suna ilgin,hadise ciplak resimler,askere erken terhis anneler gunnu,medipol üniversitesi hakkında yorumlar,parcalanmış cesetleri
81