Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Reklamlar

Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarlarıSağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı, sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasını içeren taslak tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde bulunduğunu ifade ederek, çalışma ile ilgili kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'nın uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasına dair taslak tamamlandı. Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, sözleşmeli memurun en kısa sürede tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti. Akdağ'ın açıklamalarından sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun da gerekli çalışmaların tamamlanarak taslağın hazır hale getirildiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EN BÜYÜK SIKINTISI FARKLI MAAŞ MİKTARLARI

Sağlıkta çalışan 4/A, 4/B, 4/C ve vekil ebe gibi sözleşmeli personelin maaş ödemelerinde yaşanan farklılıklar bu çalışmanın yapılmasının en önemli nedenini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'u ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesini öngören taslak tamamlandı.

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını belirterek, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini söyledi. Tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun da bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

BAKANLIK LİSANS TAMAMLAMANIN GENİŞLETİLMESİ İÇİN YÖK İLE GÖRÜŞÜYOR

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde bulunarak lise mezunu sağlık çalışanlarına da ön lisans hakkının verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz ön lisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

Sendika hazırladığı bir raporu Bakanlık'a sundu. Sendika tarafından bakanlığa sunulan raporda sağlık personeline lisans tamamlama hakkı ve sözleşmeli personele kadro verilmesi talep edildi. Kızılay'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen personele, 4/C'lilere ve Vekil-ebe hemşirelere döner sermaye ödenmesi talep edildi. Sözleşmeli personel istihdamı yapılmadan önce nakil hakkı verileceği yönünde Sağlık Bakanının açıklaması çerçevesinde bu nakillerin nasıl yapılacağının usul ve esaslarının yayınlanması talep edildi.

11 Ekim Pazartesi 2010  ~ Sağlık

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: sözleşmeli hemşire maaşları 2011,sözleşmeli diş hekimi maaşı 2011,sözleşmeli sağlık personeli maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşları 2011,ebe maaşları 2011,diş hekimi maaşları 2011,aile hekimliği hemşire maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları,belediye sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b kadro verilmesi 2011,diş hekimliği maaşları 2011,kadrolu ebe maaşları 2011,vekil ebe maaşları 2011,kadrolu hemşire maaşları 2011,4 b li hemşire maaşları 2011,2011 ebe maaşları,sözleşmeli ebe maaşı,ase maaşları 2011,aile hekimliğinde hemşire maaşları 2011,4b li hemşire maaşları 2011,belediyede sözleşmeli personel maaşı 2011,kadrolu diş hekimi maaşı,vekil hemşire maaşı 2011,yasin kilicdere@omegacozum com,türk kızılayı maaşları,kızılay personel maaşları,kizilay maaslari,kızılay çalışan maaşları,kızılay çalışanları ne kadar maaş alıyor,kızılay biyolog maaş,kızılay hemşire maaşı 2014,turk kizilay i nasil eleman aliyor,kızılay biyolog alır mi,belediye sözleşmeli biyolog maaş,kızılay çalışanlarının maaşları,kızılay hemşire maaşları,kızılay personel maaşları ne kadar,kızılay personeli ne kadar maaş alıyor,kızılayda biyolog maasları,kızılayda çalışan maaşları,kızılayda çalışanlar ne kadar maaş alıyor,kızılayda çalışanların maaşları,kızilay calısanları maaşi,kizilay calisan maasi,kizilayda calisanlarin aldigi maaslari


Sağlık    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir son dakika deprem,sincan devlet hastanesi doktor çalışma listesi,soforler grevde haber,2015 secimlerinde gecekondulara bir af olacak mi,van zonguldak mahkemesi,kova burcu erkeği aşık olunca nasıl davranır,abdullah önülün aile hayati,merve akaydin gogusler,çocukların gunde 5 kaka yapmasi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,tire son dakika cinayet haberi,ankarada son kaza haberleri,türkiye\de polis sayısı kaçtır,2015 fahrilere kadro çalışması,facebook mesajlarip android telefona kaydedilir mi,tire haber son dakika,gebze haber cinayet sondakika,baba maaşı almak için boşananlar,04 27 van zonguldak mahkemesi,2015 af varmı son dakika,van toki sosyal meskenler teslimat,sincan nafiz körez devlet hastanesi kadın doğum doktorları listesi,rüştü asyalı öldümü,koç burcu bu hafta neler yaşayacak,12 yas kizlar resimler
78