Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Reklamlar
Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı, sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasını içeren taslak tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde bulunduğunu ifade ederek, çalışma ile ilgili kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'nın uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasına dair taslak tamamlandı. Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, sözleşmeli memurun en kısa sürede tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti. Akdağ'ın açıklamalarından sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun da gerekli çalışmaların tamamlanarak taslağın hazır hale getirildiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EN BÜYÜK SIKINTISI FARKLI MAAŞ MİKTARLARI

Sağlıkta çalışan 4/A, 4/B, 4/C ve vekil ebe gibi sözleşmeli personelin maaş ödemelerinde yaşanan farklılıklar bu çalışmanın yapılmasının en önemli nedenini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'u ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesini öngören taslak tamamlandı.

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını belirterek, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini söyledi. Tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun da bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

BAKANLIK LİSANS TAMAMLAMANIN GENİŞLETİLMESİ İÇİN YÖK İLE GÖRÜŞÜYOR

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde bulunarak lise mezunu sağlık çalışanlarına da ön lisans hakkının verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz ön lisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

Sendika hazırladığı bir raporu Bakanlık'a sundu. Sendika tarafından bakanlığa sunulan raporda sağlık personeline lisans tamamlama hakkı ve sözleşmeli personele kadro verilmesi talep edildi. Kızılay'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen personele, 4/C'lilere ve Vekil-ebe hemşirelere döner sermaye ödenmesi talep edildi. Sözleşmeli personel istihdamı yapılmadan önce nakil hakkı verileceği yönünde Sağlık Bakanının açıklaması çerçevesinde bu nakillerin nasıl yapılacağının usul ve esaslarının yayınlanması talep edildi.

11 Ekim Pazartesi 2010  ~ Sağlık

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: sözleşmeli hemşire maaşları 2011,sözleşmeli diş hekimi maaşı 2011,sözleşmeli sağlık personeli maaşları 2011,ebe maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşları 2011,diş hekimi maaşları 2011,aile hekimliği hemşire maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları,belediye sözleşmeli personel maaşları 2011,kadrolu ebe maaşları 2011,4 b kadro verilmesi 2011,vekil ebe maaşları 2011,diş hekimliği maaşları 2011,kadrolu hemşire maaşları 2011,4 b li hemşire maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşı,2011 ebe maaşları,ase maaşları 2011,belediyede sözleşmeli personel maaşı 2011,aile hekimliğinde hemşire maaşları 2011,4b li hemşire maaşları 2011,kadrolu diş hekimi maaşı,vekil hemşire maaşı 2011,türk kızılayı maaşları,yasin kilicdere@omegacozum com,kızılayda çalışan maaşları,kızılay biyolog maaşları,kızılay personel maaşları,kızılayda çalışanların maaşları,kızılay personel maaşları ne kadar,kızılay çalışanları ne kadar maaş alıyor,türk kızılayı çalışan maaşları,turk kızılayında çalışanların maaşı,kızılay çalışan maaşları,türk kızılayı personel maaşları ne kadar,kızılayda maaşlar ne kadar,kizilay maaslari,kizilayda calisanlan ne kadarmaas aliyolar,türk kızılayı personel maaşları,kızılay personeli ne kadar maaş alıyor,turk kizilayinda maas ne kadar,kızılay hemşire maaşları,kızılay çalışanları maaşları,kızılay maaşları,belediye sözleşmeli biyolog maaş,4bli ase maaşı,Kızılay da çalışan maaşı,kızılay çalışanlarının maaşları ne kadar,kızılay çalışanlarının maaşları,Ailehekimligihemsiremaaslari,turk kizilay i nasil eleman aliyor,turk kizilayinda calisanlar ne kadar maas aliyor,turk kizilayinda maas,kızılay personeli maaşları,türk Kızılayında çalışanlar,türk kızılayı calışanları,kızılay çalışanları maaşı,türk kızılayı çalışanları kadrolu mu,kızılay biyolog maaş,kızılay biyolog alır mi,kızılay flebotomist maaşı,kızılay hemşire maaşı 2014,kızılay personellerin maaşı,kızılay sözleşmeli personel maas,kızılayda biyolog,kızılayda biyolog maasları,kızılayda calışan hemşire yorumları,kızılayda çalışan hemşire maaşları,kızılay personel maaslari,kızılayda çalışanlar ne kadar maaş alıyor,Kızılay elemanı ne kadar maaş alıyor,kızilay calısanları maaşi,kizilay calisan maasi,Kizilay maasi ne kadar,kızılay maaş,Kızılay maası,kizilayda calisanlar kadrolumu,kizilayda calisanlar maa,kizilayda calisanlarin aldigi maaslari,sözleşmeli biyolog maaşı


Sağlık    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,timurtaş hoca hangi cemaatten kulak arkasinda sislik,hpg bim haber son dakika,aracımı hurdaya nasıl çıkarabilirim,hayvanla kadın ilişkileri,yapracak toki escort bayanlar,Emet eti Bor Maden İşletmesi İlkokulu engelli alımı var mı,urfada deprem oldu mu,ankara polatlı son dakika haberleri,ciplak ünlü türk kadinlar,tarim aletleri destekleme,anıtkabir kaçta kapanıyor,et ve balık kurumu pazar günü açık mı,kısa dönem askerlik düşecek mi,çalışan kadın kocası ölünce kocasının emeklı maaşını alabilir mi,son dakika deprem,akp askerlik süresi,Hacda ölenlerin cenazesi Türkiyeye gelir mi,çatalca cinayetinde son durum 2014,sefaköy inönü mahallesi elektrik kesintisi,elazığ\da bugün deprem oldumu,köpekçi bülent,diyarbakırda yine olay,tire haberi,veladebirklickonun eSi,işkurlulara kadro varmi
81