Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Sözleşmeli personelin en büyük sıkıntısı farklı maaş miktarları

Reklamlar
Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı, sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasını içeren taslak tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde bulunduğunu ifade ederek, çalışma ile ilgili kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'nın uzun bir süredir üzerinde çalışma yaptığı sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanmasına dair taslak tamamlandı. Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, sözleşmeli memurun en kısa sürede tek çatı altında toplanacağını ifade etmişti. Akdağ'ın açıklamalarından sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun da gerekli çalışmaların tamamlanarak taslağın hazır hale getirildiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EN BÜYÜK SIKINTISI FARKLI MAAŞ MİKTARLARI

Sağlıkta çalışan 4/A, 4/B, 4/C ve vekil ebe gibi sözleşmeli personelin maaş ödemelerinde yaşanan farklılıklar bu çalışmanın yapılmasının en önemli nedenini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun'u ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesini öngören taslak tamamlandı.

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette, sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını belirterek, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini söyledi. Tek çatı ile ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun da bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

BAKANLIK LİSANS TAMAMLAMANIN GENİŞLETİLMESİ İÇİN YÖK İLE GÖRÜŞÜYOR

Kahveci, Müsteşarlığa yaptığı ziyarette lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde bulunarak lise mezunu sağlık çalışanlarına da ön lisans hakkının verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz ön lisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

Sendika hazırladığı bir raporu Bakanlık'a sundu. Sendika tarafından bakanlığa sunulan raporda sağlık personeline lisans tamamlama hakkı ve sözleşmeli personele kadro verilmesi talep edildi. Kızılay'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen personele, 4/C'lilere ve Vekil-ebe hemşirelere döner sermaye ödenmesi talep edildi. Sözleşmeli personel istihdamı yapılmadan önce nakil hakkı verileceği yönünde Sağlık Bakanının açıklaması çerçevesinde bu nakillerin nasıl yapılacağının usul ve esaslarının yayınlanması talep edildi.

11 Ekim Pazartesi 2010  ~ Sağlık

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: sözleşmeli hemşire maaşları 2011,sözleşmeli diş hekimi maaşı 2011,sözleşmeli sağlık personeli maaşları 2011,sözleşmeli ebe maaşları 2011,ebe maaşları 2011,diş hekimi maaşları 2011,aile hekimliği hemşire maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları 2011,4 b sözleşmeli personel maaşları,belediye sözleşmeli personel maaşları 2011,diş hekimliği maaşları 2011,kadrolu ebe maaşları 2011,vekil ebe maaşları 2011,4 b kadro verilmesi 2011,4 b li hemşire maaşları 2011,kadrolu hemşire maaşları 2011,2011 ebe maaşları,sözleşmeli ebe maaşı,ase maaşları 2011,4b li hemşire maaşları 2011,aile hekimliğinde hemşire maaşları 2011,belediyede sözleşmeli personel maaşı 2011,kadrolu diş hekimi maaşı,vekil hemşire maaşı 2011,türk kızılayı maaşları,yasin kilicdere@omegacozum com,kızılayda çalışan maaşları,turk kızılayında çalışanların maaşı,kızılayda çalışanların maaşları,kızılay personel maaşları ne kadar,kızılay personel maaşları,kızılay çalışanları ne kadar maaş alıyor,kızılay çalışan maaşları,kızılay biyolog maaşları,kizilayda calisanlan ne kadarmaas aliyolar,turk kizilayinda maas ne kadar,türk kızılayı personel maaşları,kizilay maaslari,kızılayda maaşlar ne kadar,kızılay çalışanları maaşları,türk kızılayı çalışan maaşları,kızılay hemşire maaşları,kızılay maaşları,türk kızılayı personel maaşları ne kadar,türk kızılayı çalışanları kadrolu mu,4bli ase maaşı,kızılay çalışanları maaşı,belediye sözleşmeli biyolog maaş,türk Kızılayında çalışanlar,kızılay biyolog maaş,kızılay biyolog alır mi,turk kizilay i nasil eleman aliyor,turk kizilayinda maas,Ailehekimligihemsiremaaslari,sözleşmeli biyolog maaşı,kizilayda calisanlarin aldigi maaslari,kızılay çalışanlarının maaşları,Kızılay maası,kızılay maaş,kızılay flebotomist maaşı,Kızılay elemanı ne kadar maaş alıyor,kızılay personeli maaşları,kızılay personeli ne kadar maaş alıyor,kızılay personellerin maaşı,kızılay sözleşmeli personel maas,kızılayda biyolog,kızılayda biyolog maasları,kızılayda calışan hemşire yorumları,kızılayda çalışan hemşire maaşları,kızılay çalışanlarının maaşları ne kadar,kızılayda çalışanlar ne kadar maaş alıyor,kızilay calısanları maaşi,kizilay calisan maasi,Kizilay maasi ne kadar,kızılay hemşire maaşı 2014


Sağlık    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010 kasımda kaç pdr alınacak 2015,mankenlerin frikikleri,emine erdoğan kürt mü,Türbanlı frikik twtır,balikesirde silahli saldiri,kadınla hayvanların çiftleşmesi,bir kızı mesajla nasıl azdırırsın,kayseride trafik kazası tir,mahkumlarla ilgili yeni yasalar,eyüp lojistik satılık araçlar,kaya tuzu bel fıtığı tedavisi,resmi nikahi olmayan annelere taninan haklar 2015,bilgisayar mühendislerinin thy staj ucreti,taşeron çöpcüye kadro verilecekmi,okul birinciliği kontenjanı olan üniversiteler 2015,bereket tv yurtdisindan getirdigi ithal besilik danalar,türbanli çıplak foto,Gunlu,rojda demirel seksi fotoraf,uzman erbaşlarla ilgili son gelişmeler,malülen emeklilik kaç gün sonra belli olur,son dakika kaza,firikikli görüntüler,osmaniyenin oruspusu,gkk maaşları 2015
81