Kılıç: Genel af isteği milleti hançerlemektir

Reklamlar
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ”Sandıktan ‘hayır’ oyu çıkması halinde PKK’ya ve Öcalan’a genel af istemek Türk milletini sırtından hançerlemektir” dedi.

Kılıç, referandum çalışmaları kapsamında Bafra ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi.
Suat Kılıç, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini ifade ederek, ”Türkiye önemli bir karar eşiğinde bulunmaktadır. Türkiye’nin ne kadar önemli bir karar eşiğinde bulunduğunun göstergesi, 12 Eylül Pazar günü yaklaşırken muhalefet partilerinin ortaya koyduğu açık çeklerden anlaşılmaktadır” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”genel afla” ilgili sözlerini anımsatarak, ”Sayın Kılıçdaroğlu’nun piyasaya sürdüğü son açık çek genel af projesidir” diyen Kılıç, şöyle devam etti:
”Sayın Kılıçdaroğlu sandıktan hayır oylarını çıkarabilmek için açık çekleri piyasaya sürmektedir. Sandıktan hayır oylarını çıkarabilmek için karşılıksız para basmaya bile neredeyse tevessül ve teşebbüs etmektedirler. Sayın Kılıçdaroğlu, CHP bilmelidir ki bu ülkede PKK’lı teröristleri kapsayacak bir genel af çıkarmalarına AK Parti asla izin vermeyecektir. Bu ülkede CHP’nin terörist başı Öcalan’ı affetmesine yönelik bir af çıkarmalarına AK Parti asla müsaade etmeyecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi var olduğu sürece, AK Parti iktidarda olduğu sürece, bizler TBMM’de Türk milleti adına görevimizin başında olduğumuz sürece CHP genel af projesini yürürlüğe sokamayacaktır. Başından itibaren ifade ediyoruz. Bunlar fildişi kulelerinden çıkmamak için, bunlar sırça saraylarını terk etmemek için şeytanla bile işbirliği yapacak hale gelmiş bulunmaktadırlar. Sandıktan ‘hayır’ oyu çıkması halinde PKK’ya ve Öcalan’a genel af istemek Türk milletini sırtından hançerlemektir.”
-”AF TALEBİ, TÜPTEN ÇIKAN MACUN GİBİDİR”-
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, af talebini ”tüpten çıkan macuna” benzeterek, konuşmasında şu ifadeleri ön plana çıkardı:
”Genelkurmay Başkanına ısrar ederek, çok arzu ederek, Başbakanı taklit ederek, Güneydoğu’da bir-iki tane boyunu aşan mevziye gitmekle, milliyetçilik olmuyor. Ana muhalefet liderliği olmuyor. Bu millet CHP’den genel af isteğinin hesabını soracaktır. Af talebi, tüpten çıkan macun gibidir. Kemal Kılıçdaroğlu, tüpü sıkmış macunu ortaya dökmüştür. Bu noktadan itibaren genel af çağrısı Türk toplumunu rahatsız etmeye, Türk toplumunda hep kanayan bir yara olarak kalmaya devam edecektir. Af beklentisi olanlara Bafra’dan çağrımızı yineliyoruz. PKK’yı, Apo’yu kapsayan bir affa AK Parti var olduğu sürece asla müsaade etmeyeceğiz. CHP’nin genel af çağrısı kursağında kalmaya mahkumdur. Sandıktan hayır oylarını çıkarabilmek için bu anayasayı millete reddettirebilmek için 12 Eylülü demokrasinin gözyaşlarıyla ıslatabilmek için Abdullah Öcalan’a af istemek çok büyük bir cinayettir. Bu cinayete seyirci kalmayacağız. Anayasaya ‘hayır’ demek PKK affına ‘evet’ demektir. Kılıçdaroğlu’nun dilinin altındaki bakla ‘PKK’ya afmış’ meğer, genel afçıların biletini 12 Eylülde millet kesecek.”
-”CHP TÜRK TOPLUMUNDAN ÖZÜR DİLESİN”-
Genel affın toplumun hassas yarası olduğunu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:
”Kılıçdaroğlu dün gene çark etti. ‘Biz bunu gündeme getirdik. İktidar isterse sahiplenir, istemezse sahiplenmez dedik’. Bu tipik bir Kılıçdaroğlu tavrıdır. Her sözünü inkar etmektedir. Yalan üzerine siyaset inşa etmektedir. Toplumun hassas yaralarını kaşımaktan çekinmemektedir. İzmir’de farklı konuşmakta, Edirne’de milliyetçi söylemler geliştirmekte, Samsun’da, Trabzon’da, Ordu’da. Giresun’da milliyetçi söylemlerini kuvvetlendirmekte, Batman’da, Tunceli’de PKK’ya ve Apo’ya genel af isteyebilmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu ve bu anlayışı devam ettirdiği sürece CHP, milletin tokadını yemeğe mahkumdur. Türk milleti CHP’nin genel af isteğini vicdanında asla affetmeyecektir. CHP yöneticileri, Başbakana ve bizlere laf yetiştirmek yerine Türk toplumundan özür dilesinler. Millete pişmanlıklarını açıkça duyursunlar ve bilsinler daha bir hafta önce yalan yanlış iddia ve iftiralarla çok adice çamur atma ve karalamalarla AK Parti Hükümetinin bölücü başıyla, terörist başıyla görüşme halinde olduğu çamurunu bize bulaştıranlar bunlardır. Böyle bir görüşme olmadığı halde bu iddiayı, bu iftirayı bizim üzerimize yamamaya çalışan bunlardır. Ama güneş balçıkla sıvanmaz, temiz zemin çamur tutmaz. Bizim kumaşımız PKK çamurunu tutmaz, bizim kumaşımıza bölücülük çamuru bulaşmaz. Bugün CHP kendi kirini temizlemeye mahkumdur. Genel af talep ettiler, PKK’ya, Öcalan’a af isteğinde bulundular. Bu kiri temizlemekle mükelleftirler.”
-”CHP’NİN GENEL AF TALEBİNİ MHP İÇİNE SİNDİRMEMELİDİR”-
Konuşmasında MHP’lilere de seslenen Kılıç, ”CHP’nin genel af talebini MHP içine sindirmemelidir” dedi.
Anayasa değişikliği gündeme geldiğinden bu yana MHP’nin CHP ile birlikte hareket ettiğini söyleyen Kılıç, ”Oysa MHP’nin AK Parti ile hareket etmesini gerektirecek konu başlıkları CHP ile hareket etmesini gerektirecek konu başlıklarından onlarca kat daha fazladır. MHP’nin üst yönetiminin bu tercihinin ne kadar hatalı olduğu CHP ile yol yürümenin ne kadar zor ve sıkıntılı bir süreç olduğu Kılıçdaroğlu’nun ortaya attığı genel af talebi ile bir kere daha anlaşılmıştır” diye konuştu.
MHP’lilerin en az kendileri kadar genel af çağrısından rahatsız olduklarını ifade eden Kılıç, şöyle devam etti:
”PKK affına en az bizler kadar MHP’ye oy verenler de karşı çıkmaktadır. Perde gerisinde oynanan oyunu insanlarımıza daha açık, daha net, daha kararlı bir şekilde anlatmaya devam edeceğiz. Anayasaya ‘hayır’ diyenlerin kimler olduğunu insanlarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Hayır cephesinin hayırsız bir cephe olduğunu, anayasaya hayır isteyenlerde hayır olmadığını, şer olduğunu insanlarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Biz demokrasiye insan haklarına, özgürlüklere ‘evet’ diyeceğiz ama biz asla PKK’nın affına evet demeyeceğiz.”
AA

29 Ağustos Pazar 2010  ~ Siyaset

SOSYAL ETİKETLER

YORUM YAP

 1. türkan diyor ki:

  biz mahkum yakınlarını düşünen kimki
  jet hızı bizlere yok sizlere var adalette buya

 2. sibel akın diyor ki:

  benım esım cezaevınde yanlızım af ıstıyorum baskanıma seslenıyorum af ıstıyoruz

 3. emirhan diyor ki:

  benim babam cezaevinde genel af çıkarmıyorsunuz genel af çıkardık mı milletin sırtından bıçaklamış oluruz diyorsunuz biz mahkum yakınları olarak bizi kim bıcaklıyor sırtımızdan genel af çıkarmayarak bizi düşünen yok mahkum yakınları olarak.işinize gelene yasa çıkartıyorsunuz ülkede demokrasi yok

 4. hakan diyor ki:

  ceza evlerinde yer yok genel af şart binlerce insan mağdur ama iktidar bunu görmemezlikten geliyor

 5. murat diyor ki:

  Allah sizi bildiği gibi yapsın yüzbinlerce insan içeride çürüyor yüzbinlerce yakını da dışarıda onlarla birlikte hapis hayatı çekiyor Allah sizi ıslah etsin inşallah.

 6. fatma diyor ki:

  herkes kendini düşünüyo işine geldiği gibi davranıyo neden şikeciler dışarda adam köyü basmış 95 kişiyi öldürmüş yılbaşında bi yasa çıktı adam çıktı bizim suçumuz ne bende eşimi istiyorum 4 senedir bi yasa veya af çıkarın diye bekliyonuz herkese varda neden bizlere yok paramız yada ankarada dayımız yok diyemöi

 7. Mert diyor ki:

  Af cikartin artik yeter oy istemeyi bilìyor sunuz ama bu kader mahkumlarini ic dusum muyosunuz allah sizi nasil biliyorsa öyle yapsin ba$ka bi$ey den mez size sandikta görusuruz

 8. Kadriye diyor ki:

  İşsizlik tavana boyu buna istinaden de insanlar çalıyor çırpıyor asıyor kesiyor tüm bunlara neden olanlar ise neymiş efendim genel af olursa insanları sırtından bıçaklamış oluruz diye düşünülüyor zaten imralıdakini beslemekle en büyük suçu sizler işliyorsunuz sırf o yüzden zaten genel afa net bir cevap veremiyorsunuz yaaa affffffff istiyorummmm kardeşimi gencecik yaşta sebebsiz yere güzelim yaşlarını cezaevinde cürütsün istemiyorum lütfen aç çıkarın!!!!!!!

 9. Burçin diyor ki:

  Benimde kocam cezaevinde ve avukatımız artık ne yaptıysa alabileceği en ağır cezayı almasını sağlamış.Hangi avukata sorduysak size oyun yapmışlar diyorlar.Kimse ceza alıcağını zannetmiyorken 11 yıl ceza aldı kocam.Biz daha 23 yaşındayız bize yazık değilmi.Neden bu davalar düzgün yürütülmüyor,bu hakimlerin avukatların cocukları vicdanları yokmu? AF İSTİYOOOOORUUUUZZ AAAFFFF…!

 10. zehra diyor ki:

  ceza evleri hınca hınç dolu orada insanlar nöbetleşe uyuyorlar orada onların neler yaşadığını bilen yokki biz mahkum yakınlarının ne çektiğii bilen yok adam kaza yapmış 6 yıl almış çocuğu babasız eşi kocasız bir başına kalmış napalım şimdi 6 koca yıl mahkum yakınlarını da düşünün bir an önce af çıkartınnnn

 11. orhan diyor ki:

  benim abim cazaevinde 20 yıl caza aldı caza verirken neden daha iyi araştılmıyor bukadar basitmi cazavermek insanların iki dudak arasındamı caza vermek araştırmasını arz ederim

 12. emirca diyor ki:

  AK PARTİ GRUP BAKŞANVEKİLİ SUAT KILIÇ.SENDEN BİRİ CEZAEVİNDE OLSAYDI ACABA BU SEKIL KONUSURMUYDUN.BİZ MASUM İNSANLAR İÇİN AF ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ.CANİLER İÇİN DEGİL.YAŞIN YANINDA KURUNUN YANMAMASINI İSTİYORUZ.SANKİ CEZAEVLERINDEKILERININ HEPSİ PKK.TECAVÜZCÜ.KATİLMİ.HAYIR ONA GÖRE BIR YASA TASLAGI HAZIRLASANIZ OLMAZ DEMİ?

 13. yasin diyor ki:

  Ben 16 yasındayım okuyorum.Bu Türkiye’de adaletin olmadığını öğrendim.İnsanların haksız yere cezalandırıldığını hepimiz biliyoruz ve büyüklerime sesleniyorum ADALET istiyorum…

 14. saruhan diyor ki:

  unutulmasın ki hesap günüde var.ALLAH katında bu yapılanların hesabını nasıl verecekler.size verdigim oy haram olsun.helallik iistiyosanız en kısa zamanda GENEL AF ilan edin sevdiklerimize kavuşalım.GENEL AF vereceksiniz diye sizlere binlerce oy topladık

  • esma nur diyor ki:

   ben esma 11 yaşındayım. biz 3 kardeşiz.her insanın bir düzeni vardır değilmi ?bir suç yüzünden çokk amas çok bir yakınımız içereye girecek. bn her akşam ağlıyorum .bıktım bıktım artık eğer bizi gelecekte iyi bir yerde görmek istiyorsanız adaleti savunun lüften . büyüklerime sesleniyorum bir azcıcık bir af istriyorum lüften geleceğimiz ve düzenimizz için lütfen !

 15. ÖZlem diyor ki:

  Şartsız Genel Af istiyoruz.Allah Rızası için duyun artık sesimizi dayanacak güc kalmadı artık.Ne olur bu insanlara bir şans verin artık.

 16. fatma diyor ki:

  benim nişanlım 1 buçuk yıldır suçsuz yere ceza evinde sürünüyor bizim gibileride düşünün lütfen af istiyoruzzzz

 17. yeliz diyor ki:

  sewdiqimle ewlenmek icin af bekliyoruz daha 20 ysındayız ve 20 sene kesik cezası var hayatımızı karartmayın artık adam mı öldürmüs sanki kmse bizi düsünmüyo artık oyumuzu da ona qöre kullancaz sandıkta qörüscez

 18. mustafa diyor ki:

  beni 2006 de bir suça karıştırdılar daha doğrusu ilişkilendirdiler daha önce aslında bereat etmiştim tekrar dava açılmış bu sefer 6 sene ceza aldım temize gönderdim bu olay olduktan bir yıl sonra evlendim ve şimdi işime gücüme bakıyorum 4 yaşında bir kızım var 2 yaşında bir oğlum var peki size soruyorum geçmişte olan bişey bu suçlu veya suçsuz şuanda düzenli yaşıyorum çocuklarımın günahı nedir söylermisiniz sizin yapamadığınız aslında şu eski sabıkalıları araştırmıyosunuz düzenlimi düzenli diyilmi adam düzelmiş siz şimdi bi hatayla onu tekrar içeri gönderiyosunuz peki bu adam düzelmiş bi hayatı var cezaevine girince sence onsanın pisikolojisi ne olur hiç düşü
  ndünüzmü lütfen sizden ricam böyle suçlularıda araştırıp öyle değerlendirin mümkünse sizden ricam bi af verirseniz hayata çocuk larım ve eşimle sıkı sıkı sarılmışken hayatımı zindana çevirmeyin sizden af istiyoruz

 19. gül diyor ki:

  ne olur bizi düşünün mahkum yakınlarını daha 25 yaşında 2 çocukla dışarda kaldık ne olurr genel af allah rızası için

 20. gamze diyor ki:

  babam tek başına yetiştirmeye çalışıyo olmuyo ama allah rıza sı için af istiyorum sizden

 21. cenk diyor ki:

  daha onceden sabıkam vardıye hakım bana ceza verdı ama ıftıra benden para almak ıcınn ne olacak benım halımm nerde adalet kurtar bızı basbaknım

 22. zından diyor ki:

  bızde af ıstıyoruz buradakı tüm arkadasları cok ıyı anlıyoruz bızım cezamız kanaat evet yanlıs duymadınız bızım eslerımız kanaat ten muebbet cezası aldılar delıl ıspat yokgen bır hakım kendı kanaatını kullandı ve bu ceza verıldı BIZ TAYIP BEYDEN ASLA AF ISTEMIYORUZ BIZ ALLAHTAN BU INSALARI AYNI BIZM ACIMIZLA SINASIN VE CIGERI YANSIN DIYORUZ CUNKU BU ADAM HALKINA ZULMU SEVEN BIR ADAM,

 23. ömer diyor ki:

  kimse bu sesleri duymuyor.bu milletin parasıyla geçinmek ve c. evi inşaa etmek meziyet deil af yapın bu millet bunu hakediyor.

 24. nilay nyks diyor ki:

  DENETİMLİ SERBESTLİK 3 yıl olsun bir imza the siz atın.

 25. ömer diyor ki:

  5 yıllık bir ceza affı bir çok insanın yüzünü güldürecektir. Bence bu ülkeye bu gereklidir.

 26. ezyar diyor ki:

  demokrası yok suça göre değil tipe ve ırka göre ceza werıyolar sandıkta gorursunuz

 27. semra diyor ki:

  demokrası insanları yaşarken mezara gömmek mıdır?başkalarınn özgürlğünü neden bir kişinin özgürlüğüne bağlıyorsunuz??

 28. banu diyor ki:

  Toplumumuzda bir erkek düşmanlıgı başladı cinsel suçlar 2005 ten sonra öyle bir yapılmışki uygulamalarıda yasanın kendiside kin düşmanlık adaletsizlik mevcut bu durum son yıllardada devam etmektedir.konu cinsellik çocuk kadın oldugu için üzerine üzerine gidip adaleti etkilemekte yargıyı etkilemekte erkek kıyımına devam edilmektedir.onların ismi magdur.erkekler suçlu.onların beyanlarına itibar edin.onlar yalan söylemezler.kimse durup duruken namusunu ortaya atmaz.bu suçlarda delil olmaz yerine düzmece rapor.hakim saldımı.birileri cocuk,kadın onları ben korurum salmayın tutuklama.BU ÜLKEDE ADALET neden yönlendiriliyor.adalet niye engelleniyor.kısacası erkek düşmanlıgı cezaevleri doldu taştıYARGITAY bu adaletsizligi görmüş suçun ani ve kesik hareketlerle işlenmesi maddesini çıkarın demiş.DİKKAT EDERSENİZ TECAVÜZ OLAYINI İSTİSMAR DİYE VERİYORLAR.çünkü cezalarıda aynı yapmışlar.içeride bir çok masum insan var bunlar tecavüzcü degil.tecavüz harici suçlardan 15 yıl fazladan yatıyorlar.BU ADALETSİZLİKLER için pkk için tüm cezaevindekiler için herkez için GENEL AF ŞART OLDU.Adalete güven kalmadı.düzmece ruh saglıgı raporlarına göre adalet olmaz.cinsellik deyip hep erkekler içeri tıkılmaz.hakim savcılar bile yolda yürümeye korkuyoruz bir çocuk şikayet eder diye.erkekler mecburmu bu korkuyla yaşamaya.adamın karısı zorla yattı dese tecavüz yakında baktı tecavüz bu böyle devam edemez.yargıtayın istedigi madde çıksın raporlar ve cezaları kaldırılsın.tüm içeridekilere apo dahil GENEL AF ÇIKSIN ONLARDA KARDEŞİMİZ.devlet kinle yönetilmez.Barışında kaybsdeni olmaz.

 29. Vatandaş diyor ki:

  İnsanlara ikinci bir şans verilmelidir. Sadece PKKya KCK ya af olmaz. Olacaksa genel af olmalıdır. Baklava çalan çocuk hapis yatarken apo beyzade serbest kalırsa hiç kimse bunu içine sindirmez.

 30. ahmet diyor ki:

  akp ıktıdarı asla af cıkarmaz acık acık soyluyorlar bunu herkes ıcerı gırsın umurlarında degıl ıcerde yatanların yuzde 70 sucsuzdur emınım ınsanlar bılıncsızlıkden ıcerde yatıyorlar af sart mahkum veya mahkum yakını degılım ama herkesın ıkıncı bır sansı olması gerektıgıne ınanıyorummm yazık gunah ınsanlara

 31. muhammer oytun diyor ki:

  ya ne ollur başkanım abım tırafık kazasın dan solayı yatıyor genel af cıkmasa kısmı af cıksın yalvarı yorum sıze ne olur bakı kader mahkumları ailele rine kavusun artık ne olur yalvarıyorum sıze bn abımı cok sevıyorum ozledımde bı kaza icin abımee 4 bucuk sene cok deyılmı baskanım ne olur lütfet ya tırafık kazasından yatıyor abım başkanım ne olur abım cıksın artık herkes abısıne esıne cocuna annesıne babasına kavusun kımse hasretlık cekmesn abımı cok ozledım lütfen başkanım

 32. ASİYE diyor ki:

  İNŞALLAH BİR GENEL AF ALLAHIM NE OLUR SEN BÜYÜKSÜN


Siyaset    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler merzıfon haber,kadinla eşşek şikişi,ozan çobanoğlunun eski esi,firikikli görüntüler,sigorta gunu dolan sgk hizmetlerinden faydalanıyor mu,köpek dövüş videoları youtube,buyukbas kupe parasi,temizlik yapan bayanlarin secsi resimleri,kücük memelı kız resım,gizem karaca ayak parmakları,emine erdoğan kürt mü,müge anlı sevgi aslan cinayeti çözüldü,müge anlı sevgi aslan cinayeti çözüldü,hayat kadlnlvan,Malatya orosbu numaralri,urfa\da yakalanan uyuşturucu,vanhayattkadlnl,acun hangi dine inanıyor,Malatya Beydağı TOKİ birinci etap teslim tarihi,ankara\da dün olan trafik kazaları,akdeniz ateşi erkeklerde kısırlık yaparmı,mersinli ismail ayşe dinçer evlimi,ayşegül kalfa,idari para cezası affı varmı 2016,köylü erotik foto
86