Saatte 1000 Km giden tren

Saatte 1000 Km giden tren

Reklamlar
Çin’in ulaşım alanındaki atılımları büyük bir hızla devam ediyor. Çinli mühendislerin yeni hedefi saatte 1000 km hızla gidebilen bir tren yapmak.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, ulaşım sorunlarını aşmak için demiryollarına büyük yatırımlar yapıyor. Fosil yakıtların miktarı azalıp fiyatları arttıkça elektrikle çalışan trenlerin önemi daha da artıyor. (Çin’in Metrobüsü Çok Farklı)

 

Dünyanın mevcut en hızlı treni Japonya’da bulunuyor

 

En Hızlı Tren

Çin Bilim Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi’nin ortak yürüttüğü yeni proje ile ülke içindeki demiryolu ile toplu taşıma anlayışı tamamen değişebilir. (Çinliler İyice Çıldırdı)

 Beijing Times adlı gazetede çıkan habere göre Çinli mühendisler saatte 1000 km hızla gidebilecek bir tren üzerinde çalışıyorlar.

Nasıl Çalışacak?

Tren bu hedeflenen hızlara ulaşabilmek için rayların üzerindeki manyetik alanda duracak. Bu şekilde havada duracak olan tren, raylardaki sürtünmeden kurtulmuş olacak. (Çin Durmadan Büyüyor)

Ancak 1000 km/s hıza ulaşmak için sadece bu yeterli değil, yüksek hızlarda ortaya çıkacak olan hava direncini de önlemek için tren vakumlu tüplerde hareket edecek.

Projenin maliyetinin ise 200 milyon Yuan ya da yaklaşık 30 milyar $ olacağı tahmin ediliyor.

 

Standart ray üzerinde giden en hızlı tren 574,8 km/s hıza çıkıyor

 

Yeni Rekor

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre, bu yöntem ile 1000 km/s hıza ulaşılırsa demiryollarında hız rekoru da kırılmış olacak. Dünyanın mevcut en hızlı treni unvanına 584 km/s hıza ulaşabilen ve Japonya’da bulunan JR-Maglev adlı araç sahip. Bu araç da manyetik raylar üzerinde süzülerek gidiyor. (Çin’in En Hızlı Treni)

Standart ray sistemiyle en yüksek hıza ulaşan tren ise Fransa’da bulunan TGV adlı araç. TGV saatte 574,8 km/s hıza ulaşabiliyor.

:: Ülkemizde demiryollarına gereken önem ne zaman verilir?

 

SDNhttp://shiftdelete.net

12 Ağustos Perşembe 2010  ~ TeknoBil

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: çinlilerin hızlı tren hız,dunyanin en hizli treni kac km,dünyanın en hızlı treni kaç km hıza çıkıyor,dünyanın en hızlı metrosu,dünyanın en hızlı giden metrosu,dünyadaki en hızlı metrosu,japonyada yapilan en hizli tren kac km hizla gidiyor,Japonyada hizli tren kacla gidiyor,japonyada hızlı tren kaç km hizla gidiyor,Japonyada hızlı tren kaç km hız yapiyor,japonların havada giden metrosu kaç km hız la gidiyor,hizli tren en fazla kc yapiyo,hızlı tren yeni model,Japonyadaki en hızlı tren kaç kilometre ile gidiyor,japonyadaki tren kac km hiz yapiyor,yüksek hızlı tren kac km hızLa gidiyo,yuksek hizli tren kac yapiyor,yeni model hızlı trenler saatte kaç kilometre hizda gider,türkiyede ki enhızlı tiren kac km yapıyor,trenler saate kac kilometre hizla gider,metro saatte kaç km hızla gider,metro saate kac km gidiyor,metro kac km hizla gidiyor,hızlı tren saate kaç kilometre yapıyor,hızlı tren kaç km hızla gidiyor,hızlı tren kaç kilometre gider,Dunyanın en hızlı trenı kac km hızla gıdıyor,dunyanin en hizli metrosu,dunyanin en hizli tren saatte kaç km,dunyanin en hizli treni saatte kac km gidiyor?,dunyanin en hizli treni saatte kaz km yapar,dünyanın en hızlı metrosu kaç k,dünyanın en hızlı metrosu kaç kilometre,Dünyanın en hızlı treni kaç kilo metre hizi,dünyanın en hızlı treni kaç kilometre hızla gidiyor,en hızlı hız treni saatte kaç km yapıyor,En hızlı metro kacla gidıyo,en hizli metro kac km,En hízlí tren kaçla gider,enhizli tren saattekac km yapar,hızlı tıren saatte kac klometre yol yapıyor,hızlı tren en fazla kaç kilometre yapıyor,dunyanın en hızlı metrosu


TeknoBil    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,timurtaş hoca hangi cemaatten,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler bim 15 li yumurta fiyatı,büyük kalçalar foto,kızılay personel maaşları,ahmet bozkuş evlendi,2016 usta ogretici kadro son dakika,İngiltere kanli kizlik bozma,uğur ışılak eşi beyza,gizli resimleri cekilmis turk kadinlar,aile birlesim sinafi kalktimi2016,aldatirken kocasina yakalanan kadinlar gercek hikaye,izmit roman mahalleleri,popi kalça ve göhüs resimleri,baris arduc kiz arkadasi,oldurulen teroristlerin gercek isim listesi,bedava acik kiz resmi,hukumetin eylem planında vergi borçlarıyla ilgili çalışma varmı,tülay maciran kimdir,ankaralı ayşenin resmi,YİRMİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ BİR KADIN DUL AYLIGI ALABİLİRMİ?,cip kiz resimleri 18 bedava,bülent tektaş,atakent bolgesi konut yatirimi,YİRMİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ BİR KADIN DUL AYLIGI ALABİLİRMİ?,YİRMİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ BİR KADIN DUL AYLIGI ALABİLİRMİ?,TurkUnlulerın memelerı
81