Süper kahramanlar gerçek mi oluyor?

Reklamlar
Hiçbir özel gücü olmadan sadece paranın ve teknolojinin sayesinde süper kahraman olabilmek mümkün mü? Bir insan gerçekten de Batman veya Iron Man’e dönüşebilir mi?

Gözünüzün önüne bir adam getirin. Bir gece sokak serserileri tarafından öldürülen babası aslen dünya çapındaki bir şirketler grubunun sahibi olan bu adam aynı zamanda yakışıklı ve yaşadığı şehrin en gözde bekarı olsun. (Bilim Kurguyu Gerçek Yapan Buluşlar)
Sahip olduğu para ile son teknoloji zırhlarla ve cihazları satın alsın, özel tasarım araba, motosiklet ve hatta uçaklarla geceleri suçluları avlasın. Bunların hepsini de bir yarasa gibi giyinerek yapsın.
Ya da başka bir adam düşünün. Diğeri gibi zengin olan bu adam dünyanın en büyük silah geliştirici şirketinin başı olsun. Çok zeki bir mucit olan bu adamın kalbi özel bir reaktör ile çalışsın ve kendi tasarladığı zırh ile dünyaya barışı getirip kötülerle savaşsın.
 

Batman ve Iron Man sadece teknoloji sayesinde kahraman oluyorlar
 
İki Adamın Hikayesi
Bu iki adam sizlere tanıdık geldi mi? Uzaydan gelmeden, radyasyona maruz kalmadan ya da başka herhangi garip bir olay başından geçmeden, sadece teknolojinin nimetleri ile süper kahraman statüsüne yükselen Bruce Wayne ve Tony Stark’tan yani Batman ve Iron Man’den bahsediyoruz.
Peki gerçek hayatta, milyonlarca dolara mal olsa bile bir süper kahraman gibi olmak mümkün mü? Çizgi romanlardaki gibi, sadece teknoloji ile birisi standart bir insandan bir süper kahramana dönüşebilir mi?
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, günümüz teknolojilerini inceleyip süper kahramanların gerçek olup olmayacağını araştırdı.
Dayanıklı ve Güçlü Zırh
Batman tamamen kaslarına güvense de zırhı olmadan bir hiç olan Iron Man için aynı şeyi söylemek zor. Günümüzde Iron Man’inki kadar gelişmiş bir zırh yapmak mümkün değil ama bu yönde çeşitli çalışmalar var.
DARPA’nın 2000 yılında başlattığı program dâhilinde bugüne kadar iki adet çalışan prototip yapıldı. Bu prototiplerin tam bir zırh olduğu söylenemez, daha çok dış iskelet olarak adlandırılıyorlar.
 

Dış iskelet ile 10 kat daha güçlü olmak mümkün
 
XOS
Bu iki prototipten XOS adını alan dış iskelet kullanıcısının gücünü 10 katına çıkarabiliyor. Örneğin siz en fazla 10 kg kaldırabiliyorsanız, XOS ile 100 kg kaldırabiliyorsunuz.
XOS bunu kullanıcının hareketlerini takip edip algılayarak yapıyor. Bunun için  özel sensörler ve işlemcilerle donatılmış olan XOS, bir cismi kaldırmaya çalıştığınızı anlayıp ona göre güç uyguluyor. XOS’un kullanılmasının önündeki en büyük engel ise güç hattına bağlı olarak çalışması. Cihaz henüz taşınabilir bir güç kaynağına sahip değil.
 
Diğer teknolojileri görmek için tıklayınız
 
:: Sizce teknoloji kullanarak süper kahraman yaratılabilir mi?

SDN – http://shiftdelete.net

12 Eylül Pazar 2010  ~ TeknoBil

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: batman zırhı,arc reaktörü,ark reaktörü nasıl yapılır,ıron man gerçekmi,ark reaktörü yapımı,batman gerçek mi,ark reaktörü nedir,arc reaktörü nedir,GAY HİKAYELERİ,iron man gerçek olabilir mi,iron man zırhı yapmak mümkün mü,iron man zırhı yapılabilir mi,betmen gerçekmi,ıron man zırhı nerde satılır,betmen gerçek mi,Arc reaktoru,arc reaktörü gerçek mi,iron man arc reactor nasıl yapılır,ark reaktörü gerçek mi,arc reactor yapımı,iron man zirhi yapmak mumkunmu,gercek batman varmı,Gercek batman resımlerı,dünyada betmen varmı,betmen zirhi,betmengerçekmi,bu tarz benim\in kaldirilmasina nur yerlitaş\tan yorum geldimi,betmenin zırhı nın resimleri ve fiyatları,gercek hayatta süper gucler varmi,gerçek te betmen varmı,ıron man arc reactor yapımı,iron man yapmak mümkün mü,iron man teknolojisi gerçek olabilir mi,iron man reaktörü nerde olur,iron man zirhi yapılabilir mi,ıronma nın zırhının resimleri,iron ve batman gerçek,ıron man yapılabilir mi,ıron man teknolojısı mumkunmu,ironmen çalismasi varmi,türkiyede ıron man zırhı nerde satılıyor,betmen gerçek hayata varmı,betmen gercekmidir,Batman arabası gerçekte varmıdır,ark reaktörü nasil yapilir,arc reaktörü nasıl yapılır,ark reaktör nedir,Ark reaktör nasıl çalışır,ark reaktoru gerçek mi,Ark reaktoru,ark reaktor yapımı geröek,arc reaktörü yapıldı mı,arc reaktör yapımı,arc reaktoru varmi,arc reaktoru nasil yapilir,arc reactoru yaptilar,batman arabasi zirhli,batman gercek olabilirmi,batman gercek varmi,Batmen gercekte varmidir,batmanın zırhı,batman zirhi,batman zırhı gercek oldu,batman gerçek olabilir mi,batman zırh yapımı,batman zırh,batman varmı,batman son dakika gerçek mi,Batman gerçekte varmı ve ölmüş mü?,batman gerçekte varmı,batman gerçekmi,Batman gerçek varmı,arc reactoru gercekmi

YORUM YAP

 1. hüseyin ezer diyor ki:

  bence oluşturabilir. dediğiniz gibi ıron man in zırhı gibi çok fonksiyonlu bir zırhın oluşturulabilmesi günümüz teknolojisi için imkansıza yakın bir olay. ancak batman inki gibi bir zırh yapılabilir. bir batmobile de yapılabilir. tamamen çelikten yapılmış ve içi nanoteknolojiyle üretilmiş
  olan kumaşla kaplı bir zırh yapılsa tek başına bir orduyu yenecek bir asker yaratma şansı doğar. bu da en azından kendi açımızdan düşünürsek , Türkiye yi dünyanın en büyük askeri gücü haline getirir.

 2. Oğuzhan diyor ki:

  Şu anki teknoloji ile “Iron Man” zırhı yapımı imkansız olsada , ona benzer zırh üretmek mümkün. Ama maalesef “Arc Reactor” denilen küçültülmüş “Nükleer Enerji” cihazı maalesef şu anki ve ileriki bir çok yıl teknolojisi ile mümkün değil.

 3. burak diyor ki:

  bence iron man gibi zırh olur


TeknoBil    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,timurtaş hoca hangi cemaatten,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler kilotsuz unluler,yaşlı etek altı,arabistandan telefon nereden alınır,eşini kayıpeden kaç günde maşınları,muge anli sigara içiyor mu,çekmecede cinayet,memeleri açık kadınların resmi,fındıklı mahalleesinde intihar,türbanlı kadınlar twitter,sultanbeylide feci kaza,kozlu sevgi evi personel alımı,son dakika öldürülen teröristler,fındıklı mahallesinde intahar,silahsız güvenlik maaşları 2016,nihat hatipoğlu\nun reddettiği kızı,gokhan gonul esi,adile naşit mezardaki hali,menzile bağlı sanatçılar,bursa buyuksehir engelli kadrosu,armut meme resimleri,arşiv bölümü teslim aldı ne demek yargıtay,tahir büyükkörükçü tarikat nedir,gazianyep suriye indir,en ilginç tecavuz,tuba büyüküstün sigara içiyor mu
82