Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir

Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir

Reklamlar
CNN Türk Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir Başbakan Erdoğan, kendisine ‘Seni asker değil Tekel işçisi götürecek’ diyen Baykal’a cevap verdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan, "Tayyip Bey, seni asker değil ama bu Tekel işçisi götürecek" diyen CHP lideri Deniz Baykal’a yanıt verdi. Erdoğan, "Bizi TEKEL işçileri iktidar yapmadı, millet yaptı" dedi.

Erdoğan TRT’de katıldığı programda TEKEL işçilerinin taleplerini de değerlendirdi. Erdoğan’ın Tekel işçilerinin durumuyla ilgili sözleri şöyle oldu:

-Tütün depolarının bir işlevi kalmadı. Yanılmıyorsam 2 veya 3 ilde kalanları bitirmek için bir organizasyon söz konusu. Toplama bakıldığında 8500 civarında Tekel işçisi görünüyor.

-Yarın itibarıyla ihbar ve kıdem tazminatları bankaya yatıyor. 2004’te bir 4C konusunu gündeme getirdik. Sendikalar o tarihte bize çok teşekkür etti. İyi niyet göstergesi olarak bunları da 4C’ye alalım dedik. İhbar kıdem tazminatı artı 4C’deki çalışma süreci. Bu adımlar atılırken 4C’ye bir isyan başladı. Bu uygulama başlarken bizi alkışlayanlar şimdi “4C’yi istemezük” diyorlar.

-Kendilerine son görüşmede dedik ki biz ihbar ve kıdem tazminatlarını veriyoruz.

– Güya ben 4C’yi bilmediğimi söyleyip bakanlarıma fırça atmışım. Ben bakanlarıma sadece şunu dedim: Kıdem tazminatına gerek duymadan devam edilebilir mi. Araştırın.

– Sendika başkanına da birkaç gün çalışalım dedim. 4C’nin içeriğinde bir değişikliğe gidebilirsek bunu yapın adımları ona göre atalım dedim.

– Bizi Tekel işçisi iktidar yapmadı. Bizi Millet iktidar yaptı. Onlar da milletin ferdidir. Onlara saygım vardır. Ama hukuk içinde.

– Şu anda biz hukuksuzluğa göz yumuyoruz. Orada yaşanan hukuksuz bir durumdur. Demokrasi adına buna biraz daha katlanalım dedik.

– Gerçekten kıdem tazminatının devamına yönelik bir imkan varsa bunu yapacağız. Ama yoksa o zaman paralarını almış olacaklar ve yeni bir süreci başlatacağız.

15 Ağustos Pazar 2010  ~ CNN Türk

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: 4c de son durum,4 c de son durum,4cde son durum,4 c ile ilgili son dakika haberleri,4csondurum,4c son durum,4c haberleri,4 cde son durum,4 c ile ilgili son haberler,4c son dakika haberleri,4 c son durum,4 c son dakika,4 c son dakika haberleri,4-c de son durum,4c de son haber,4c ile ilgili son dakika haberleri,4c son dakika,4c son haberler,4c de son dakika,4c de son gelişmeler,4 c haberleri,4 c ile ilgili son haber,4c ile ilgili son gelişmeler,4cde son dakika,4cson dakikahaberleri,4cde son dakika haberleri,4c de yeni gelişmeler,4/cson haber,4cde son haberler,4csondakıka,4cde son haber,4csondakika,4cde sondurum,4/c son durum,dört c son dakika,son dakika 4c ile haberler,4cde son dakıka,4cde son,4cdesondurum,4cileilgili son dakika,4cile ilgili son haberler,4cson daka,4c son dakika haberleri 4c,4 cile ilgili son durum,4 c ile ilgili en son haber,4/cde son durum,4 c sondakika,4cıle ılgılı enson haberler,4 c enson haber,4 c son haberler 2012,4cson,4 c sonhaberler,4cileilgili haberler,4 c sonhaberleri 2015,4cede son durum,4csondurim,4 c enson,son dakika 4c haberleri,Haber 4c,Faiz düştümü 25 02 2015,dört cde son dakika,dört c son haberleri,4 c de son dakika,dört c ile ilgili son haberler,dört c de son dk,dort c de son dk,csondakika,cnn sondaka,4cede son daka,4 cson durum,4cde sonhaber,4c sondurum,4/csondurum,4c de son dakika haberleri 20016,4c son dk haberleri,4c de son durum ne,4c son dakika haberleri 2014,4c ile ilgili son haber,4c nin son durumu,4c son dakıka haberleri,4c son dakıka,4cde 2015,4cde 2015 son dakika,4cde s,4 cson durumu,4 son durum,20016 da 4c hakkında çıkan haberler,4cde son gelişmeler,4-csondakika2015,4/c deson,4cde son dakika güncel haberler,4cde son dakika 2016,4c de son haber2016,4/CDE SONDURUM 2016,4c son

YORUM YAP

  1. babacan diyor ki:

    TEKELİ SATINIZ ZARARMI EDİYODU TEDAŞA NE OLTU BU KADAR İNSANI MADUR ETTİNİZ AC BIRAKDIZ SİZ HİÇ 950 TL İLE ÇOÇUK BAKIP AİLE GEÇİNDİRDİNİZMİ BEN Bİ HAKKIN VARSA BU VATANA HELAL OLSUN AMA YÖNEDENLERE HARAM OLSUN.

  2. ahhet diyor ki:

    allah hakkımızı sayın abşbakana ve yanında yer alıp bizim hakkımızı bir yudum su yutar gibi yutanlara bırakmasın yüce rabbimin huzurunda iki elim yakalarında olacak onlardan davacıyım rabbim onları muvaffak etmesin amin


CNN Türk    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,timurtaş hoca hangi cemaatten,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler beyaz show ekibi çalışanları,diyanet haber fahrilerin durumu 2016,gülbin akasya durağı xnxx,erganihaber,çiftlik elemanı hayvan bakıcısı,anne gizli çıplak resimler,2016 Tbmmde bagkur haberlerı,dolgun bayan acik kalcalar,şok gazetesi güzeller video,erkan petekkaya kürt mü,zerrin egeliler son durumu,boluda kar var mi,yargiyatdan onaylanan cezanin indirimi varmi,orhan gencebay kaç çocuğu var,putkistonun kaşık masajı,K/maraşakaçtanegeçiciköygorucusüverilecek,serumlu,ogm yangın işçisi alımı 2016,bugun cikan gece bekcisi ilanlari,esrar 1 ayda ne kadar büyür,askerlik uzayacak mı son dakika,ardahanda terör olayları,istanbul yolundaki kaza,bursa kbey yolunda kaza,çişini yapan kıy resimleri
87