Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir

Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir

Reklamlar
CNN Türk Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir Başbakan Erdoğan, kendisine ‘Seni asker değil Tekel işçisi götürecek’ diyen Baykal’a cevap verdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan, "Tayyip Bey, seni asker değil ama bu Tekel işçisi götürecek" diyen CHP lideri Deniz Baykal’a yanıt verdi. Erdoğan, "Bizi TEKEL işçileri iktidar yapmadı, millet yaptı" dedi.

Erdoğan TRT’de katıldığı programda TEKEL işçilerinin taleplerini de değerlendirdi. Erdoğan’ın Tekel işçilerinin durumuyla ilgili sözleri şöyle oldu:

-Tütün depolarının bir işlevi kalmadı. Yanılmıyorsam 2 veya 3 ilde kalanları bitirmek için bir organizasyon söz konusu. Toplama bakıldığında 8500 civarında Tekel işçisi görünüyor.

-Yarın itibarıyla ihbar ve kıdem tazminatları bankaya yatıyor. 2004’te bir 4C konusunu gündeme getirdik. Sendikalar o tarihte bize çok teşekkür etti. İyi niyet göstergesi olarak bunları da 4C’ye alalım dedik. İhbar kıdem tazminatı artı 4C’deki çalışma süreci. Bu adımlar atılırken 4C’ye bir isyan başladı. Bu uygulama başlarken bizi alkışlayanlar şimdi “4C’yi istemezük” diyorlar.

-Kendilerine son görüşmede dedik ki biz ihbar ve kıdem tazminatlarını veriyoruz.

– Güya ben 4C’yi bilmediğimi söyleyip bakanlarıma fırça atmışım. Ben bakanlarıma sadece şunu dedim: Kıdem tazminatına gerek duymadan devam edilebilir mi. Araştırın.

– Sendika başkanına da birkaç gün çalışalım dedim. 4C’nin içeriğinde bir değişikliğe gidebilirsek bunu yapın adımları ona göre atalım dedim.

– Bizi Tekel işçisi iktidar yapmadı. Bizi Millet iktidar yaptı. Onlar da milletin ferdidir. Onlara saygım vardır. Ama hukuk içinde.

– Şu anda biz hukuksuzluğa göz yumuyoruz. Orada yaşanan hukuksuz bir durumdur. Demokrasi adına buna biraz daha katlanalım dedik.

– Gerçekten kıdem tazminatının devamına yönelik bir imkan varsa bunu yapacağız. Ama yoksa o zaman paralarını almış olacaklar ve yeni bir süreci başlatacağız.

15 Ağustos Pazar 2010  ~ CNN Türk

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: 4c de son durum,4 c de son durum,4cde son durum,4 c ile ilgili son dakika haberleri,4csondurum,4c son durum,4c haberleri,4 cde son durum,4 c ile ilgili son haberler,4c son dakika haberleri,4 c son durum,4 c son dakika,4 c son dakika haberleri,4-c de son durum,4c de son haber,4c ile ilgili son dakika haberleri,4c son dakika,4c son haberler,4c de son dakika,4c de son gelişmeler,4 c haberleri,4 c ile ilgili son haber,4c ile ilgili son gelişmeler,4cde son dakika,4/cson haber,4c de yeni gelişmeler,4cson dakikahaberleri,4cde son dakika haberleri,4cde son haber,4cde son haberler,4csondakıka,4csondakika,dortcede son dakika,4/c son durum,4c son dakika haber2016,4cde son,4cde sondurum,emuzderyorumlar,son dakika 4c ile haberler,4 c ile ilgili en son haber,4 c sondakika,4 cile ilgili son durum,4/cde son durum,4c de son haber2016,4c son dakika haberleri 4c,4c son dakika2016,4cde son dakıka,4cde son dakika 2016,4cdesondurum,4cile ilgili son haberler,4cileilgili son dakika,4cson daka,dört c son dakika,sondakika4c haberleri,4 c enson,4 c enson haber,4 c son dakika haberleri 2016,4 c son haberler 2012,4 c sonhaberler,4 c sonhaberleri 2015,4 cson durum,4 cson durumu,4 son durum,4-csondakika2015,4/c deson,4/c ile ilgili en son haber 2016,4/CDE SONDURUM 2016,4/csondurum,4c de son dakika haberleri 20016,4c de son dk,4c de son durum ne,4c enyeni haberler,4c ile ilgili son haber,4c nin son durumu,4c son,4c son dakıka,4c son dakıka haberleri,4c son dakika haberleri 2014,4c son dk haberleri,4c sondurum,4c sondurum2016,4cde 2015,4cde 2015 son dakika,4cde s,4cde son dakika güncel haberler,4cde son gelişmeler,4cde sonhaber,4cede son daka,4cede son durum,4cıle ılgılı enson haberler,4cileilgili haberler,4cson,4csondurim,4lc ilgilison haberler,cnn sondaka,csondakika,dort c de son dk,dört c de son dk,dört c ile ilgili son haberler,dört c son haberleri

YORUM YAP

  1. babacan diyor ki:

    TEKELİ SATINIZ ZARARMI EDİYODU TEDAŞA NE OLTU BU KADAR İNSANI MADUR ETTİNİZ AC BIRAKDIZ SİZ HİÇ 950 TL İLE ÇOÇUK BAKIP AİLE GEÇİNDİRDİNİZMİ BEN Bİ HAKKIN VARSA BU VATANA HELAL OLSUN AMA YÖNEDENLERE HARAM OLSUN.

  2. ahhet diyor ki:

    allah hakkımızı sayın abşbakana ve yanında yer alıp bizim hakkımızı bir yudum su yutar gibi yutanlara bırakmasın yüce rabbimin huzurunda iki elim yakalarında olacak onlardan davacıyım rabbim onları muvaffak etmesin amin


CNN Türk    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler bodrum kerhaneleri,fikret hakan ermeni mi,Banualkanciplakresmi,sümeyye erdoğan evli midir,mavielbiseyehangirengşal,nihat hatipoğlu evlendimi,küçük göğüs resimleri,son dakika kayserispor,tuzla kazası videosu,kayabasi imar durumu son dakika,nihat hatipoğlu\nun evi nerede,baldizsicakhikayeler,turbanli ev kadinlari foto,ptt promosyon 2016,pentehaues dergisinin sayfalarını göster,engincan ural ve sevgilisi,cumhurbaşkanı onayı bekleyen kanunlar 2016,sefakoy sögutlucesmede cıkan olaylarda,beyza başkal twitter,açık göğüs foto,necla nazır menzil,bagcilarda son dakika olay,beyza başkal twitter,nihat hatipoğlu kızı,şanlıurfa\da son deprem
87