Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir

Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir

Reklamlar
CNN Türk Erdoğan: 4/c Kalkmayacak, Değişiklik Olabilir Başbakan Erdoğan, kendisine ‘Seni asker değil Tekel işçisi götürecek’ diyen Baykal’a cevap verdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan, "Tayyip Bey, seni asker değil ama bu Tekel işçisi götürecek" diyen CHP lideri Deniz Baykal’a yanıt verdi. Erdoğan, "Bizi TEKEL işçileri iktidar yapmadı, millet yaptı" dedi.

Erdoğan TRT’de katıldığı programda TEKEL işçilerinin taleplerini de değerlendirdi. Erdoğan’ın Tekel işçilerinin durumuyla ilgili sözleri şöyle oldu:

-Tütün depolarının bir işlevi kalmadı. Yanılmıyorsam 2 veya 3 ilde kalanları bitirmek için bir organizasyon söz konusu. Toplama bakıldığında 8500 civarında Tekel işçisi görünüyor.

-Yarın itibarıyla ihbar ve kıdem tazminatları bankaya yatıyor. 2004’te bir 4C konusunu gündeme getirdik. Sendikalar o tarihte bize çok teşekkür etti. İyi niyet göstergesi olarak bunları da 4C’ye alalım dedik. İhbar kıdem tazminatı artı 4C’deki çalışma süreci. Bu adımlar atılırken 4C’ye bir isyan başladı. Bu uygulama başlarken bizi alkışlayanlar şimdi “4C’yi istemezük” diyorlar.

-Kendilerine son görüşmede dedik ki biz ihbar ve kıdem tazminatlarını veriyoruz.

– Güya ben 4C’yi bilmediğimi söyleyip bakanlarıma fırça atmışım. Ben bakanlarıma sadece şunu dedim: Kıdem tazminatına gerek duymadan devam edilebilir mi. Araştırın.

– Sendika başkanına da birkaç gün çalışalım dedim. 4C’nin içeriğinde bir değişikliğe gidebilirsek bunu yapın adımları ona göre atalım dedim.

– Bizi Tekel işçisi iktidar yapmadı. Bizi Millet iktidar yaptı. Onlar da milletin ferdidir. Onlara saygım vardır. Ama hukuk içinde.

– Şu anda biz hukuksuzluğa göz yumuyoruz. Orada yaşanan hukuksuz bir durumdur. Demokrasi adına buna biraz daha katlanalım dedik.

– Gerçekten kıdem tazminatının devamına yönelik bir imkan varsa bunu yapacağız. Ama yoksa o zaman paralarını almış olacaklar ve yeni bir süreci başlatacağız.

15 Ağustos Pazar 2010  ~ CNN Türk

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: 4c de son durum,4 c de son durum,4cde son durum,4 c ile ilgili son dakika haberleri,4csondurum,4c son durum,4c haberleri,4 cde son durum,4 c ile ilgili son haberler,4c son dakika haberleri,4 c son durum,4 c son dakika,4 c son dakika haberleri,4-c de son durum,4c de son haber,4c ile ilgili son dakika haberleri,4c son dakika,4c son haberler,4c de son dakika,4c de son gelişmeler,4 c haberleri,4 c ile ilgili son haber,4c ile ilgili son gelişmeler,4cde son dakika,dortcede son dakika,4/cson haber,4c de yeni gelişmeler,4cson dakikahaberleri,4cde son dakika haberleri,4cde son haber,4cde son haberler,4csondakıka,4csondakika,emuzderyorumlar,4/c son durum,4c son dakika haber2016,4cde son,4cde sondurum,dört c son dakika,son dakika 4c ile haberler,4 c ile ilgili en son haber,4 c sondakika,4 cile ilgili son durum,4/cde son durum,4c de son haber2016,4c son dakika haberleri 4c,4c son dakika2016,4cde son dakıka,4cde son dakika 2016,4cdesondurum,4cile ilgili son haberler,4cileilgili son dakika,4cson daka,4 c enson haber,4 c son dakika haberleri 2016,4 c son haberler 2012,sondakika4c haberleri,4 c sonhaberleri 2015,4 cson durum,4 cson durumu,4 son durum,4-csondakika2015,4/c deson,4/c ile ilgili en son haber 2016,4/c son dakika,4/c son dakika 2016,4/CDE SONDURUM 2016,4/cson durum,4/csondurum,4c de son dakika haberleri 20016,4c de son dk,4c de son durum ne,4c enyeni haberler,4c ile ilgili son haber,4c nin son durumu,4c son,4c son dakıka,4c son dakıka haberleri,4c son dakika haberleri 2014,4c son dakika haberleri 2016,4c son dk haberleri,4c sondurum,4c sondurum2016,4cde 2015,4cde 2015 son dakika,4cde s,4cde son dakika güncel haberler,4cde son gelişmeler,4cde sonhaber,4cede son daka,4cede son durum,4cıle ılgılı enson haberler,4cileilgili haberler,4cson,4csondurim,4lc ilgilison haberler,cnn sondaka,csondakika,dort c de son dk,dört c de son dk

YORUM YAP

  1. babacan diyor ki:

    TEKELİ SATINIZ ZARARMI EDİYODU TEDAŞA NE OLTU BU KADAR İNSANI MADUR ETTİNİZ AC BIRAKDIZ SİZ HİÇ 950 TL İLE ÇOÇUK BAKIP AİLE GEÇİNDİRDİNİZMİ BEN Bİ HAKKIN VARSA BU VATANA HELAL OLSUN AMA YÖNEDENLERE HARAM OLSUN.

  2. ahhet diyor ki:

    allah hakkımızı sayın abşbakana ve yanında yer alıp bizim hakkımızı bir yudum su yutar gibi yutanlara bırakmasın yüce rabbimin huzurunda iki elim yakalarında olacak onlardan davacıyım rabbim onları muvaffak etmesin amin


CNN Türk    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler 1840 az hasar aydi tir,bayanlara erken emeklilik 2016,optimum kaça kadar açık,ceviz suyu tansiyonu düşürürmü,şirin payzın eşi,icra yoluyla cocuklarini goruyorlar,cepten kız resmi indir,son dakika mersin trafik kazası,2016 akp askerlık,küre tv nin şifresi,batumda trafik kazası,cahit kayaoglu evlimi,Kocasını aldatan türk kadınların resimleri,turbanli ciplak kiz,izmir bayındırda olay,65 hükumet vergi affı,izmir bayindir cinayetleri,dedeler şikiş,hastanede çalişan taşeron işçilere kadro,aziz yildirimin babasi nereli,suna ilgin,15 17 yaş çıplak resim,suna ilgin,meslek lisesi mezunları kpssde nereleri tercih edebilir,trafo zararlı mı
86