İskenderun Güvercini Barışa Kanat Çırptı

Reklamlar
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Bu Yıl İlki Düzenlenen İskenderun Güvercini Barış Festivali’nde Farklı Ülkelerle Kentlerin Adını Taşıyan 650 Güvercin Barış ve Hoşgörüye Kanat Çırptı.

İskenderun Güvercini Barışa Kanat Çırptı

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen İskenderun Güvercini Barış Festivali’nde farklı ülkelerle kentlerin adını taşıyan 650 güvercin barış ve hoşgörüye kanat çırptı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın (İTSO) girişimleriyle sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla yapılan festivalde, Türkiye’den ve farklı ülkelerden 650 güvercin bir araya getirildi. Bu güvercinler, festival kapsamında uçurularak barış mesajları verildi. İskenderun-Arsuz Karayolu’nun 10’uncu kilometresindeki Kırland Tesisleri’nde yapılan festivale AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Kaymakam Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı CHP’li Yusuf Civelek, İTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Konuşmaların ardından gökyüzüne aynı anda salıverilen güvercinlerin görüntüsü izleyenleri büyüledi. Güvercinler oluşturulan alanda görevliler tarafından 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde, barışa kardeşliğe kanat çırpmak üzere uçuruldu. Getirildikleri ülkelerin, yaşadıkları kentlerinin adıyla anılan güvercinler gökyüzünde ahenkle süzülerek, izleyenlere görsel şölen sundu.

İTSO Genel Sekreteri Halil İbrahim Kocadölü, “Uçurulan güvercinler arasında Hollandalı, İsrailli, Pakistanlı, Bağdadi (Iraklı) Şami (Suriyeli) gibi güvercinler de bulunuyor. Adanalı, Urfalı, Konyalı, İstanbullu, İzmirli gibi Türkiye’nin çeşidi güvercinleri de burada. Dünyanın kutladığı 21 Eylül’ü biz dünyayla beraber kutlayalım, dünyaya güzel bir mesaj verelim istedik” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Civelek de, güvercinin kardeşliğin ve birlikteliğin simgesi olarak bilindiğini belirterek, bütün dünyada barış amblemi olarak güvercinin kullanıldığını söyledi.

21 Eylül Salı 2010  ~ Video Haber

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: hatay güvercin videoları,dünyanın en güzel güvercinleri videoları,bagdadı kuşlar,güvercin fiyatları,HATAY GÜVERCİNLERİ,bağdadı güvercini,israil güvercinleri,tip güvercin fiyatları,hatay güvercinleri video,satılık bağdadi güvercinleri,israil güvercini,bağdadi güvercinleri,suriyegüvercinleri,güvercinler fiyatları,dünyanın en güzel güvercini,sahibinden satılık güvercinler,israilli güvercinler,sahibinden satılık güvercin hatay,hatay güvercinleri satılık,kanat posta satılık,mısırı guvercınlerı,sahibinden com iskenderun bağdadı guvercini,bağdadi guvercin,sahibinden satılık güvercinler video,sahibinden satılık iskenderun guvercinleri,sahibinden satılık kanat posta güvercini,sahibinden satılık posta güvercinleri,sahibinden satilik guvercin israil,iskenderun güvercini fiyatları,satılık bağdadi guvercin,bağdadı posta sahibinden satılık,satılık kanat posta,satılık posta güvercinli iskendurun,bağdadı kuşlar video,bağdadi güvercin fiyatı hatay iskenderun,israilli bagdadı guvercini,hatay iskenderun bagdadi,hatay satılık posta güvercini,hatay guvercin bagdadi fotaraflari,hatay satlik posda guvercinleri,hataydan satilik guvercinler,hatayiskenderun satilik kuslar,isken derun bagdedi,iskenderun bagdadi fiyatlari,Güvercin fotosu Hatay,iskenderun güvercinleri,iskenderun sahibinden satılık guvercin,iskenderun sahibinden ucuc satlık evler,iskenderun satılık güvercinler,diyarbakir bagdadi guvercin ihLe,Hatay satlık guvercınlerı,israil posta güvercinleri,Sahibindensatılık kanat posta güvercin


Video Haber    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,geleceğin meslekleri 2011,hava durumu 1 aylık,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,timurtaş hoca hangi cemaatten,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler turbanlı kadınların seks resimleri,turbanli sokak cekimi,fikret hakan ermeni mi,ev hanımı frikikleri,işkur orman işçilerine kadro varmı 2016,esra erol neden boşandı,yarin istanbulda elektirik olmayan iller,ankaralı ayşe seksi bir resmi,ankaralı ayşe seksi bir resmi,ankaralı ayşe seksi bir resmi,jaBonqorn,lıselı cıplak kızlar,1975 ve 1990 yılları arası arabalar,tavukçuluk getirisi,2015 mühendisliklere göre işsizlik oranları,canlı hayvan kesimi konet,survivor hakan bosandimi,serdar tuncer kiminle evli,hangi ünlüler hdp\li,son dakika elbistan vefatlar,bulvar gazetesi güzelleri,sondakahaberleri,istanbulda kaza varmi,Mini etek alti bayan fotolari,dinar escort numarasi
81