Köpek sürüye saldıran kurdu boğdu / GALERİ

Reklamlar
Erzurum’un Oltu ilçesinde çoban köpeği, koyun sürüsüne saldıran kurdu boğarak öldürdü. 3 yaşındaki Sarı isimli köpek sürüye saldıran dişi kurdu öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Oltu’nun Halitpaşa Mahallesi Cankurtaran mevkisinde hayvancılık yapan Abdulkadir Akça (39), sabah saat 07.30 sıralarında koyunlarını yemlemek için ağılın dışına çıkarttı. Bu sırada dişi bir kurt sürüye saldırdı. Akça’nın 3 yaşındaki Sarı isimli köpeği, kurdu boğarak öldürdü.

Kangal kırması köpeğinin adeta sigortaları olduğunu dile getiren 2 çocuk babası Abdulkadir Akça, “Hayvancılığı baba mesleği olarak yapıyorum. Geçim kaynağım koyunculuk. Özellikle koyunculuk yapanlar sık sık kurt saldırısıyla karşı karşıya kalırlar.

Bu nedenle hayvancılık yapanların köpekleri çok iyi olmalıdır. Eğer köpeğim Sarı olmasaydı koyunlarımın en az yarısı telef olacaktı. Çünkü sürüye giren kurt sadece birini alıp gitmiyor. Hepsini öldürüyor” dedi.

“50 koyunda verseler köpeğimi kimseye vermem” diyen Akça, Sarı’nın daha önce de iki defa sürüye saldıran kurtları boğarak öldürdüğünü söyledi. Akça, “Evim ve ağılım Oltu’nun dışında olduğundan mevki olarak da ıssız bir yer. Haliyle çok dikkatli olmak zorundayız. Köpeğim Sarı’nın sayesinde şu ana kadar bir koyunu dahi kurtlara kaptırmadım” diye konuştu.
İHA

3 Mart Perşembe 2011  ~ Yaşam

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kanğal kavgas,kurt sürüye saldırıyor,kanğal koyunu,kurt koyunlara saldırıyor,kurtlar,kurdun sürüye saldırması video,kanğal,kangal k,kangal kurt öldürmesi,koyun sürüsüne giren kurt,kurt sürüye saldırıyor video,kan,kangal kurdu öldürüyor,sürüye dalan kurt video,kangal kavgaları,koyun köpeği,sürüye giren kurt,koyun ağılı nasıl yapılır,ozgecanin oldurusu,köpek kurdu olduruyor,kurt suruye saldiriyor,kurdubogan kangal,kurt koyunlara boğuşu,kurt surusunun bogusu,kurtların koyun sürüsüne dalma videosu,kurtların koyunları boğuşu,surusune saldiran kurdu bogan kangal,sürüye dalan kurtlar,sürüye dalan kurt,suruye saldiran kurt kopegi,suruye dalan kurtlar facebook,suruye dalan kurt,Kangal köpeklern oldürdüğükurt cinayet,sarı kurt,kurtu bogankopek,köpekli filmler,köpeklerin sürü kurt boğuşu,köpeklerin kurt boğuşu,koyun surusunu giren kurdu bogan kopek,koyun surusune kurt girmesi,koyun köpekleri ve kurtlar,koyun agelen kurdu bogan kopek,büyük köpek boğuşa nasil hazırla,kangal ve kurt boğuşu,kangal kurt bogusması,gangal koyuna saldiran kurdu bogdu,canavarlar kangal kopegine saldırıyor,koyun sürüsüne dalan kurt,koyuna gelen kurtu bogan kangal,koyuna saldıran domuzlar,köpeklerin canavarı boğuşu,köpeklerın domuza öldürüşü,köpek kangal kurt boğuşu,koyunları boğan kurtlar,koyunlarasaldirankurtvegangal,koyunlara saldiran kurtlara kangal cevabi,koyunlarA saldıran kurdu boğan kangal,koyuna saldiran canavar,koyuna saldıran kurdu köpek boğdu,canavar boğan köpek

YORUM YAP

  1. alı rıza akça diyor ki:

    sarıya helal olsun süper köpek


Yaşam    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin köpek kadın ilişkileri,sgk geriye dönük borçlanma son dakika 2015,köpek kadın ilişkileri,diyarbakır bağlar Dun gece cikan olay,memeli kız,açık bayan resmi,ezgi sertel kiminle evli,Tarım sıgortası son haberler,ferrari kaç basıyor,turhal da çıkan yılan,keciorende en son cinayet,dgs sınavında yanlış doğruyu,duzce genelevi,kadin resimleri telefona indir,bu yil yaplan silahlar,bandırma son dakika deprem,bugün kim öldü ünlülerden,ergani son dakika haberleri,romanın futbol alt yapısında yetişen gençler,tokat turhal akmaya barajında çıkan yılan,son üç ayın sayısal loto sonuçları,Askere gidene 250 tl,hurda oto kanunu,mersinorman genel müdürlüne işci alımı2015,antalya büyük yılan
80