Köpek sürüye saldıran kurdu boğdu / GALERİ

Reklamlar
Erzurum’un Oltu ilçesinde çoban köpeği, koyun sürüsüne saldıran kurdu boğarak öldürdü. 3 yaşındaki Sarı isimli köpek sürüye saldıran dişi kurdu öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Oltu’nun Halitpaşa Mahallesi Cankurtaran mevkisinde hayvancılık yapan Abdulkadir Akça (39), sabah saat 07.30 sıralarında koyunlarını yemlemek için ağılın dışına çıkarttı. Bu sırada dişi bir kurt sürüye saldırdı. Akça’nın 3 yaşındaki Sarı isimli köpeği, kurdu boğarak öldürdü.

Kangal kırması köpeğinin adeta sigortaları olduğunu dile getiren 2 çocuk babası Abdulkadir Akça, “Hayvancılığı baba mesleği olarak yapıyorum. Geçim kaynağım koyunculuk. Özellikle koyunculuk yapanlar sık sık kurt saldırısıyla karşı karşıya kalırlar.

Bu nedenle hayvancılık yapanların köpekleri çok iyi olmalıdır. Eğer köpeğim Sarı olmasaydı koyunlarımın en az yarısı telef olacaktı. Çünkü sürüye giren kurt sadece birini alıp gitmiyor. Hepsini öldürüyor” dedi.

“50 koyunda verseler köpeğimi kimseye vermem” diyen Akça, Sarı’nın daha önce de iki defa sürüye saldıran kurtları boğarak öldürdüğünü söyledi. Akça, “Evim ve ağılım Oltu’nun dışında olduğundan mevki olarak da ıssız bir yer. Haliyle çok dikkatli olmak zorundayız. Köpeğim Sarı’nın sayesinde şu ana kadar bir koyunu dahi kurtlara kaptırmadım” diye konuştu.
İHA

3 Mart Perşembe 2011  ~ Yaşam

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kanğal kavgas,kurt sürüye saldırıyor,kanğal koyunu,kurt koyunlara saldırıyor,kurtlar,kurdun sürüye saldırması video,kanğal,kangal k,kangal kurt öldürmesi,koyun sürüsüne giren kurt,kurt sürüye saldırıyor video,kan,kangal kavgaları,kangal kurdu öldürüyor,sürüye dalan kurt video,koyun köpeği,sürüye giren kurt,koyun sürüsüne dalan kurt,asan bogusması,kurtsuruye saldirdi,ozgecanin oldurusu,surusune saldiran kurdu bogan kangal,koyun ağılı nasıl yapılır,köpek kurdu olduruyor,Köpeklerin canavarı öldürüşü,kurdun sürüye saldırması,askerlerin pkk öldürüşü,büyük köpek boğuşa nasil hazırla,canavar boğan köpek,canavar ve kangal kopek bogusu,Canavarin koyunlara saldirma videosu,canavarla kangalin bogusu,canavarlar kangal kopegine saldırıyor,canli canli canavar olduren kanqal itleri,domuz surusune saldiran kangal,domuzbogankangal,en yeni kangal kurt boğuşu,erzurum kagalari kurdun bogusu,gangal koyuna saldiran kurdu bogdu,It bogus,iki kurdu bogan köpek,it boğuşu 2012,kangal boğuşları,kangal coban kopeyi nasil kurt du olduruyor,kangal çoban köpeklerinin kurtlara saldırması,Kangal kopegi canavar bogusmasi videolAri,Kangal köpeklern oldürdüğükurt cinayet,kangal kurt bogusması,kangal kurt koyun,kangal ve kurt boğuşu,kangalı boğan kurt,kangalkurtbogmasl,Kangalkurtboguşmsı,kangalkurtboğuşması,kangalnkurtbogmasi,karsta canavar koyunsurusunu parcalar,kopek suruye saldiran kurdu bogdu,koyun agelen kurdu bogan kopek,Koyun kapan kurt res,Koyun köpeği canavar boğuşu,koyun köpeğinin canavarla bogusmasi,koyun köpekleri ve kurtlar,koyun surusune dalan kurt,koyun surusune kurt girmesi,koyun surusunu giren kurdu bogan kopek,Koyun sürüsüne saldırn kurdun sonu,koyun sürüsünün içine giren kurt,koyuna canavar saldırısı,koyuna gelen kurtu bogan kangal,koyuna saldıran domuzlar,koyuna saldıran k,vandaki koyun surusune giren kurt,koyunlarA saldıran kurdu boğan kangal,koyunlara saldıran kurt videosu,koyunlara saldiran kurtlara kangal cevabi,koyunlarasaldirankurtvegangal,koyunları boğan kurtlar,Koyunlari olduren kurdun sonu,koyunu kurdunboqusu,koyunu kurtlardan koruyan kangallar,köpek kangal kurt boğuşu,köpek kurda saldırıyor,köpek kurt boğuşu,köpeklerın domuza öldürüşü,köpeklerin canavarı boğuşu,köpeklerin kurt boğuşu,köpeklerin sürü kurt boğuşu,köpekli filmler,Kurdu Köpek,kurdubogan kangal,kurdun koyunu boğuşu,kurt koyun boguşu,kurt koyun boğuşu videoları,kurt koyun sürüsüne saldırıyor,kurt koyuna nasil saldiriyor,kurt koyunadslinca,kurt koyunlara boğuşu,kurt surusunun bogusu,kurt suruye saldiriyor,kurt sürüsüne dalan kangal

YORUM YAP

  1. alı rıza akça diyor ki:

    sarıya helal olsun süper köpek


Yaşam    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,hava durumu 1 aylık,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,timurtaş hoca hangi cemaatten,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler gkk ile ilgili son dakika haberleri,Esek atla kadinlarin ciftlesmesi hikaye ve resimleri,kredi sicil affı son dakika,30 nisan 2016 binek hurda yasasi son durumu,sisman ciplak kari resimler,mynet magazin,takvimerkenemeklilik,şanlıurfadaki olaylar,takvimerkenemeklilik,tuzla\da trafik kazası 2016,kazakistanda kaynakçının maaşı ne kadar,qadinla heyvanin cinsi elaqesi,gebzebelediyesitasorenekadrovarmi,adalet bakanlığı af yasa 2016,çıplak kadın erkek resımlerı,internete yeni düşen videolar,kayseri genelevi adresi,hakkari çukurca kavuşak karakolu,uskudarin ev almak icin iyi yerleri,anadolu lisesı bıtirdıkten sonra hangı bolumler var,haskoyde kaza,et ve balik kurumu hangi gunlet acik olur,ardahanda terör var mı,eskişehir yolunda tır kazası,adana yumurtalık rafinerisi son durum
84