Köpek sürüye saldıran kurdu boğdu / GALERİ

Reklamlar
Erzurum’un Oltu ilçesinde çoban köpeği, koyun sürüsüne saldıran kurdu boğarak öldürdü. 3 yaşındaki Sarı isimli köpek sürüye saldıran dişi kurdu öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Oltu’nun Halitpaşa Mahallesi Cankurtaran mevkisinde hayvancılık yapan Abdulkadir Akça (39), sabah saat 07.30 sıralarında koyunlarını yemlemek için ağılın dışına çıkarttı. Bu sırada dişi bir kurt sürüye saldırdı. Akça’nın 3 yaşındaki Sarı isimli köpeği, kurdu boğarak öldürdü.

Kangal kırması köpeğinin adeta sigortaları olduğunu dile getiren 2 çocuk babası Abdulkadir Akça, “Hayvancılığı baba mesleği olarak yapıyorum. Geçim kaynağım koyunculuk. Özellikle koyunculuk yapanlar sık sık kurt saldırısıyla karşı karşıya kalırlar.

Bu nedenle hayvancılık yapanların köpekleri çok iyi olmalıdır. Eğer köpeğim Sarı olmasaydı koyunlarımın en az yarısı telef olacaktı. Çünkü sürüye giren kurt sadece birini alıp gitmiyor. Hepsini öldürüyor” dedi.

“50 koyunda verseler köpeğimi kimseye vermem” diyen Akça, Sarı’nın daha önce de iki defa sürüye saldıran kurtları boğarak öldürdüğünü söyledi. Akça, “Evim ve ağılım Oltu’nun dışında olduğundan mevki olarak da ıssız bir yer. Haliyle çok dikkatli olmak zorundayız. Köpeğim Sarı’nın sayesinde şu ana kadar bir koyunu dahi kurtlara kaptırmadım” diye konuştu.
İHA

3 Mart Perşembe 2011  ~ Yaşam

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kanğal kavgas,kurt sürüye saldırıyor,kanğal koyunu,kurt koyunlara saldırıyor,kurtlar,kurdun sürüye saldırması video,kanğal,kangal k,kangal kurt öldürmesi,koyun sürüsüne giren kurt,kurt sürüye saldırıyor video,kan,sürüye dalan kurt video,kangal kavgaları,kangal kurdu öldürüyor,koyun köpeği,sürüye giren kurt,koyun sürüsüne dalan kurt,Köpeklerin canavarı öldürüşü,koyun ağılı nasıl yapılır,köpek kurdu olduruyor,ozgecanin oldurusu,sürüye dalan kurtlar,Kurtlar köpeklere saldırıyor,sürüye saldıran kurdu boğan kangal,kurt suruye saldiriyor,kurt surusunun bogusu,sürüyedalankurt,kurt koyunlara boğuşu,koyuna gelen kurtu bogan kangal,kurtların koyun sürüsüne dalma videosu,kurtların koyunları boğuşu,suruye dalan kurtlar facebook,suruye dalan kurt,sürüye dalan kurt,Surusune saldiran kurdu olduren kangal,surusune saldiran kurdu bogan kangal,SURUSUNE SALDIRAN KURDU BOĞAN KANKGAL,sari kangal canavar bogusu,sarı kurt,suruye saldiran kurt kopegi,kurtu bogankopek,kurdun koyunu boğuşu,kurdubogan kangal,köpekli filmler,koyun surusune kurt girmesi,koyun köpekleri ve kurtlar,koyun agelen kurdu bogan kopek,agilin icine giren kurdun koyun oldurusu,Kangalkurtboguşmsı,kangalı boğan kurt,kangal ve kurt boğuşu,kangal kurt bogusması,gangal koyuna saldiran kurdu bogdu,canavarlar kangal kopegine saldırıyor,canavar boğan köpek,büyük köpek boğuşa nasil hazırla,koyun surusunu giren kurdu bogan kopek,koyuna saldıran domuzlar,köpeklerin sürü kurt boğuşu,köpeklerin kurt boğuşu,köpeklerin canavarı boğuşu,köpeklerın domuza öldürüşü,Kangal köpeklern oldürdüğükurt cinayet,köpek kangal kurt boğuşu,koyunları boğan kurtlar,koyunlarasaldirankurtvegangal,koyunlara saldiran kurtlara kangal cevabi,koyunlarA saldıran kurdu boğan kangal,koyuna saldiran canavar,koyuna saldıran kurdu köpek boğdu,askerlerin pkk öldürüşü

YORUM YAP

  1. alı rıza akça diyor ki:

    sarıya helal olsun süper köpek


Yaşam    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

aziz yıldırım serveti,su gibi adayları,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,hava durumu 1 aylık,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010 arap kızların cıplak resmi galerisi,Okul okurken bile bankaci olunabilir mi,akhisar zeytin borsası zeytin fiyatları,denetimli serbestlik son dakika,geriye dönük prim ödemede son durum,ezgi sertel in eşi kim,emeklilerin kazandığı dava,fahrettin yıldırım cinayeti çözüldü,kas hastaliginda son gelismeler,erken emeklilik son durum video,anne cinsel hikayeler,suriyeli iri gogus bayan,hayvanla ilişkiye giren erkek,2015 De Hükümlülere Yeni Bir Yasa Varmı,l kız çıplak resimler,istanbul kazaları bu gün,enguzel gut resimleri,2015 De Hükümlülere Yeni Bir Yasa Varmı,2016 kışı soğuk mu geçecek,esra harmanda nın eşi kim,didim kızların erotik oyunları,2015 De Hükümlülere Yeni Bir Yasa Varmı,gönüllü köy korucularınayenidüzenleme,lisede türbanlı oruspu,boşanmış kadınlara maaş 2015
81