Kutsal mekan Kabe bugün yıkanacak

Reklamlar

Kutsal mekan Kabe bugün yıkanacakMüslüman alemi, kutsal ay Ramazan için geri sayıma geçti. Bugün Kabe’de yıkama merasimi var.. Kabe’nin yıkanması merasimi, kılınan iki rekat namazla başlayacak ve gül suyu ile zemzem kullanılacak..

Suudi Arabistan’da Prens Halid El Faysal, Kral Abdullah adına bugün Kabe’yi yıkayacak.

Kabe ve Mescid-i Nebevi’den sorumlu Dr. Muhammed Bin Nasil El Huzayyam’ın yaptığı açıklamaya göre, Prens Halid önce Kabe’nin kapısını açacak. Kabe’nin yıkanması merasimi, kılınan iki rekat namazla başlayacak.

Daha sonra Kabe’nin iç duvarları beyaz örtülerle ve gül suyu karıştırılmış zemzemle temizlenecek. Yerlere ise gül suyu karıştırılmış zemzem serpildikten sonra, sadece hurma yaprakları kullanılarak süpürülecek. Kabe’nin duvarları ve tabanı da beyaz örtülerle kurulanacak, gül esansı serpildikten sonra misk tütsüleri yakılacak.

Ramazan ayına hazırlık olarak yıkanacak Kabe, defalarca restorasyondan geçti. Geçen sene üç milyondan fazla Müslüman’ın Hac için ziyaret ettiği Kabe-i Muazzama, Hac dönemi dışında da her sene dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlar tarafından ziyaret ediliyor.

13 Temmuz Salı 2010  ~ Yaşam

SOSYAL ETİKETLER

POPÜLER ARAMALAR

Haberin Etiketleri: kabede son durum,kabenin son durumu


Yaşam    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,hava durumu 1 aylık,emine ülker tarhan kimdir,yeni açılan üniversiteler 2011,sümeyye erdoğan kaç yaşında,metok,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,tansiyonu ne dengeler,koç lisesi taban puanı 2010,erhan mete kimdir murat boz alevimi,hızlı tren hangi illere gidecek,oktay ustanın ailesi,jitem nasıl olunur,jitem nasıl olunur,hafta içi kuyumcular kaça kadar açık,cıplak kadın erkek fotoğrafları,türban arap ciplak twitter,turgutlu yankı,ataalp cinayeti,TAYYİP VE DAVUTOĞLU KARİKATÜRLEİ,rokettube mp4 çevirici,Gkk yeni çikan yasa,gizli cekim pavyon kadinlari sapittilar mutlaka seyredin,mert yazicioglu muhsin yazicioglunun oglu mu,muttan son dakıka,askeri rapor nasıl alınır,bilgisayarimda son yaptığı isleri silmek,emine erdoğankurtmu,ankarada çiftlik çobanlık bekçilik işleri iş ilanları,batmanda motor kazasi,mekan döşek yüzü nasıl temizleyebilirim,gögüs fotoları acik,metin akpınarın çocuğu varmı,mevsimlik orman işçileri kadro son dakika haberleri
80