[ad_1]Bitcoin

Kripto para birimi bitcoin için ibre yeniden yukarıya dönmüş durumda. Para birimi yeniden yükselişte. İşte son durumlar;

Bitcoin, geçtiğimiz aylarda tam 64 bin doları görmüş ancak ardından Çin’den gelen hamleler üzerine ciddi bir düşüş yaşamıştı.

Ancak bunlar geride kaldı ve son 1 ay içerisinde 30 bin dolara kadar düşen kripto para, bugün itibarıyla yeniden 40 bin doların üstüne çıktı. Son 7 gündeki değerlendirme yüzde 23’ü aştı.

Bu artışın ne kadar süreceği elbette bilinmiyor. Ancak son dönemde gelen bazı olumlu gelişmelerin artışa etkisi bulunuyor. Bitcoin’in son 1 yılda gördüğü en düşük değer 9 bin dolar seviyesiydi. 1 bitcoin şu an 341 bin TL ediyor.

Bu arada ethereum için de durum güzel. Kripto para şu an artış görüyor ve 2.611 dolarda geziyor. Onun da son 1 aydaki en yüksek değeri 3.500 dolar seviyesinde yer alıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin için geçtiğimiz günlerde çok önemli bir gelişme daha oldu

Bugün Orta Amerika ülkesi El Salvador, kripto para birimi bitcoin’i yasal hale getiren ilk ülke olarak tarihe geçti.

Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabında Kongre’nin, bitcoin tasarısını 62 oyla kabul ettiğini duyurdu. Bukele’nin teşvikiyle atılan bu adımla birlikte ülkenin mevcut ulusal para birimi olan doların yanı sıra bitcoin de kullanılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!