[ad_1]DJI Mini SE drone modeli

Drone pazarının bir numaralı isimlerinden DJI, yeni bir drone daha tanıtacak. Bu sefer “uygun fiyatlı” DJI Mini SE geliyor.

DJI Mini SE, 299 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip, katlanabilir yapıda bir drone model, olarak yolda bulunuyor.

Firmanın en uygun fiyatlı drone’u olacak Mini SE, bu açıdan ses getirmeyi başarmış durumda. Yapılan sızıntı ile drone’un teknik detayları hakkında birçok bilgi de ortaya çıktı.

Drone, görebileceğiniz üzere oldukça tanıdık bir tasarıma sahip. Katlanabilir yapı sayesinde çok rahat taşınabilecek bir seçenek olan Mini SE, bünyesinde 2.7K video çekebilen 12 megapiksel bir kamera taşıyor.

Yaklaşık olarak 4 km menzili bulunan drone, seçilen moda göre 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Kalktığı yere otomatik olarak inebilen Mini SE, elbette GPS’e sahip ve akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebiliyor.

249 gramlık ürünün yakında resmileştirilmesi bekleniyor. Çünkü DJI Mini SE şimdiden yurt dışındaki bazı satış mağazalarının raflarına çıkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mini SE drone modeli dikkat çekerken, firma başka ilginç alanlara da ilgi duyuyor

Geçtiğimiz aylarda duyduğumuz kadarıyla firma DJI Automotive isimli bir alt şirket kurdu.

DJI’ın bu şirket ile amacı otonom yani sürücüsüz otomobil sistemleri geliştirme ve satmak. Şirket yaptığı sunumda karşımıza üç farklı otonom sürüş sistemi çıkardı.

Bu sistemleri direkt olarak başka otomobil firmalarına satmak için hazırlayan dev drone üreticisi, “park sistemleri”, “otonom park, uzun yol / otoban için otonom kontrol” ve “şehir içi için otonom kontrol” olmak üzere üçe bölmüş durumda.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni modeli için yayımladığı resmi montaj videosu

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!