[ad_1]Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için dün iki önemli konu gündeme gelmişti. Telefon bugün bir kez daha yeni haberlerin merkezinde yer alıyor.

Samsung Galaxy S21 FE için dün “üretimi durduruldu” denildi. Bunun arkasında tam olarak tedarik sorunu bulunuyordu.

Sağlam bir kaynak Samsung’un global olarak halen etkisini hissettiren çip sıkıntısı nedeniyle telefonu üretemediğini belirtti. Bir başka kaynak ise sorunun bu olmadığını, firmanın diğer başka parçaları (Özellikle pil olabilir) bulamadığını aktardı.

Daha sonra bu konuda bir açıklama yapan Samsung, çıkmamış bir ürün hakkında konuşamayız dedi ancak net olarak üretim durdurma konusunda alınmış bir kararları olmadığını açıkladı.

Buradan Samsung Galaxy S21 FE için umut yeniden doğdu. Şimdi ise telefon için yeni çıkış tarihleri ortaya atıldı. Eğer kaynaklar haklıysa telefon gerçekten yaşıyor ve eylül ya da ekim ayında görücüye çıkarılacak.

Daha önce ağustos ayında tanıtılacağı aktarılan Galaxy S21 FE, yaşanan sorun nedeniyle sadece biraz geriye gidiyor gibi görünüyor. Bu gecikme telefonun iptal edilmeyeceğini gösterdiği için üzmüyor, sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için sızan teknik detaylar şöyleydi

4.500 mAh pil üzerine kurulduğu aktarılan Galaxy S21 FE, gücünü Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemciden alacak. Burada ibre Snapdragon 888‘den yana.

Galaxy S21 FE, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üçlü kamera taşıyor.

Galaxy S21 FE, için fiyat konusunda da bilgi var. Kaynaklara göre cihaz Güney Kore merkezli olarak 630 dolar ila 720 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. 

Galaxy S20 FE’nin Güney Kore fiyatı ise 810 dolar seviyesinde yer alıyordu ve model global pazara 699 dolara çıkarılmıştı. Bu bağlamda Galaxy S21 FE için global fiyat Galaxy S20 FE’den daha düşük olacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!