[ad_1]google emoji

İnternet devi Google, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü’ne özel olarak 992 emojisini güncellediği duyurdu. İşte yeni seçenekler;

Emojiler biliyorsunuz artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Artık iletişimini sadece emojiler ile yürüten bir nesil bulunuyor. Özellikle genç nesil hemen hemen tüm yazılı konuşmalarında emoji kullanıyor.

Bunun farkında olan Google, Microsoft ve Apple gibi firmalar emoji arşivlerini devamlı olarak büyütüyor. Her yıl kişilere kullanması için daha fazla sayıda emoji geliyor. Artık emoji kullanarak anlatılmayacak hemen hemen hiçbir şey yer almıyor.

Bu konuda 17 Temmuz Dünya Emoji Günü‘ne özel bir adım atan Google, yukarıda da dediğimiz gibi arşivindeki 992 emojiyi güncelledi. Bu güncelleme ile emojilerin daha evrensel, ulaşılabilir ve otantik hale getirildiği aktarılıyor.

Kişilerin bu yenilenmiş ya da güncellenmiş emojileri kullanmak için biraz daha beklemesi gerekiyor. Aktarıldığı kadarıyla yeni sürümler Android 12 ile beraber önümüzdeki sonbahar aylarında geliyor.

Bu yeni emojilerin çıktıktan bazı eski işletim sistemli cihazlara da geleceği ve aynı zamanda Gmail, Chrome OS, Google Chat ve YouTube canlı sohbet penceresinde de kullanılabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google dahil birçok teknoloji devinin bünyesinde inanılmaz ciddi emoji çalışmaları yapılıyor

Yapılan güncelleme ile birçok emojinin daha anlaşılır hale geldiğini aktaran firma, genel olarak kişileri memnun edecek gibi görünüyor.

Belirli emojilerin her ülkelerin kültürüne uyacak hale getiren Google, yeni emojileri aynı zamanda ufak ekranlarda daha belirgin olacak şekilde tasarladıklarını da aktarıyor. Genel olarak süreçte ciddi şekilde çalışmaların yapıldığı ve büyük bir tasarım emeğinin olduğu açık şekilde görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Ford’un dikkat çeken otomobil güvenlik sistemiyle tanışın

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!