[ad_1]Huawei P50

HarmonyOS temelli etkinlik kapsamında ilk resmi duyurusu yapılan Huawei P50 serisi için yeni bilgiler geliyor. Bu sefer kamera merkezde.

Huawei tarafından geliştirilen HarmonyOS işletim sistemi, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen büyük etkinlik ile gerçek çıkışını yaptı. Bu etkinlikte Huawei P50 serisinden bir modelin arka tasarımı da gösterilmişti.

Burada firma direkt olarak kamera modülüne odaklanmıştı. Yukarıda görebileceğiniz gibi iki büyük halkadan oluşan kamera modülünde dört farklı kamera yer alıyor. Bu modülün hangi cihaza ait olduğu henüz bilinmiyor.

İşte bu kamera modülü sayesinde P50 Pro ve P50 Pro Plus modelleri tam 200x zoom sunabilecek. Bu değerin normal P50 için sunulmayacağı düşünülüyor.

Aşağıda bazı örneklerini görebileceğiniz 200x zoom seviyesi elbette dijital olarak elde ediliyor. Bu yüzden çok ciddi bir kalite kaybı bizleri bekliyor. Ancak yine de 200x seviyesine çıkılacak ve böylece uzaklar hiç olmadığı oranda yakın edilecek.

Aşağıdaki fotoğrafların genel olarak kalitesiz olduğunu ve bunların ilk örnekler olduğunu da hatırlatalım. Gerçek sürümlerde elbette kalite çok daha yüksek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 dahil olmak üzere HarmonyOS ile Android kullanımı bitiyor

Huawei P50’lerin ne zaman tanıtılacağı ve satışa sunulacağı halen tam olarak bilinmiyor. Firmadan bu konuda herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Richard Yu hatırlarsınız etkinlikte sadece “herkesin bildiği nedenlerden dolayı çıkış tarihi net değil” açıklamasını yapmıştı. Burada elbette ABD ambargosundan bahsediliyor.

Huawei P50 serisi kesin olarak Android yerine HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Firma geleceğinde artık kesinlikle Android bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!