[ad_1]‘nin favorilerinden olan , turnuvaya harika bir başlangıç yaptı. A Grubu’nda yer alan , ilk iki maçından 6 puan aldı. İtalya bunun yanı sıra ve karşısında 6 gol atarken, kalesinde gol görmedi.


İşte ‘nda savunma ve orta saha oyuncularının inanılmaz savunma performansları ve kaleci Donnarumma’nın istatistikleri;


JORGINHO


Türkiye ve İsviçre maçlarında forma giyen İtalya Milli Takımı’nda orta sahanın vazgeçilmezi , takımının kalesinde pozisyon görmemesinde önemli rol oynadı. Yıldız futbolcu iki maçta tam 13 top kazandı ve yalnızca 1 top kaybetti.


SPINAZZOLA


Tıpkı Jorginho gibi Türkiye ve İsviçre karşısında da forma giyen da 13 top kazanırken, top kaybı yapmadı.


LOCATELLI


İsviçre karşısında attığı iki golle yıldızlaşan , iki maçta da forma giyerken 4 top kazandı, 10 başarılı müdahalede bulundu.


CHIELLINI


İsviçre maçında bir gol bulan ancak ofsayt nedeniyle geçerli sayılmayan , daha sonra sakatlanarak kenara gelmek zorunda kalmıştı. Kaptan da tıpkı takım arkadaşları gibi kalesinin pozisyon görmemesinde büyük rol oynadı. Chiellini, iki maçta 8 top kazanırken yalnızca bir ikili mücadele kaybetti.


BONUCCI


Chiellini ile birlikte tandem oluşturan Bonucci, iki maçta da forma giyerken 5 top kazandı.


DONNARUMMA


İki maçta da kalesinde gol görmeyen Donnarumma’ya çok fazla iş düşmedi. İtalyan savunması öyle bir iş başardı ki kaleye iki maçta yalnızca bir isabetli şut geldi.
Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!