[ad_1]Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon

Katlanabilir akıllı telefon modelleri artık pazarında bir parça durumdalar. Peki Katlanabilir telefon modelleri genel olarak ilgi görünüyor mu?

Bu konuda pazarın lideri konumunda yer alan Samsung bir açıklama yaptı. Yapılan araştırmalara göre yalnızca bu yıl katlanabilir akıllı telefon pazarının geçen yıla oranla üç katına çıkması bekleniyor.

Bu yıl dünya çapında satılan her dört katlanabilir akıllı telefondan üçünün Samsung’a ait olduğu da verilen bilgiler arasında yer alıyor. Galaxy Z Fold 2’nin kullanıcı memnuniyet oranı yüzde 96 olurken, cihazı kullanan 10 kişiden 9’u yine katlanabilir bir akıllı telefon satın alacaklarını belirtiyor.

Katlanabilir telefon modelleri, elbette normal telefonlara oranla çok fazla öne çıkamıyor. Bunun arkasında ilk olarak fiyat yer alıyor. Katlanabilir modeller gerçekten oldukça pahalıya satılıyorlar. Bu durumun 2021’de de değişmesi beklenmiyor.

Katlanabilir telefonların parça maliyetleri, özellikle ekranları ve menteşe sistemleri büyük bir maliyet ortaya çıkarıyor.

Katlanabilir tasarlanan telefonların bir sorunu da sağlamlık oluyor. Modellerin özellikle ekranları halen çok narin durumdalar. Çoğu kişi çok pahalı bu telefonları bütçesi olmasına rağmen “zarar verme” korkusu nedeniyle almak istemiyor.

Elbette katlanabilir telefonların getirdiği yeni form faktörünü beğenmeyen kişiler de mevcut. Açılır yapı genel kullanım alışkanlarını değiştiriyor ve çoğu kullanıcı bunu istemiyor.

Sonuç olarak katlanabilir cihazlar halen neredeyse hiç ilgi görmüyor. Bu yıl için beklenen büyüme de çok dikkat çekici düzeyde değil. Çok açık olarak fiyatlar düşmeden katlanabilir telefonları satış listelerinin en altında görmeye devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung katlanabilir telefon modelleri artacak

Firmadan yakında Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modelleri gelecek. 2021 bitmeden aynı zamanda Xiaomi, OPPO, Vivo, Honor ve Google gibi firmalar da pazara katlanabilir telefonlarını sunacak.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!