[ad_1]Samsung 2021 TV OLED TV LG

Teknoloji devi Samsung, şimdiye kadar hiçbir OLED TV satışa sunmadı. Ancak bu durum LG ortaklığı sayesinde geride kalacak.

OLED TV pazarının hakimi 2021 itibarıyla LG. Firmanın modelleri ve ürettiği paneller alanda sınırları zorluyor. Bu panelleri LG dışında Sony gibi başka firmalar da aktif olarak kullanılıyor.

LG’nin kendisini ispatlayan OLED panellerini alacak son isim Samsung olacak iddiası geçtiğimiz aylarda ses getirmişti.

Bugün ise bu ortaklığın resmi olarak onaylandığı ortaya çıktı. Yani Samsung imzalı OLED TV modelleri gerçek anlamda LG imzalı paneller ile gerçek olacak.

Bilmeyenler için Samsung’un mevcut QLED TV modelleri OLED değil LCD temelinde kuruluyor. Dünyanın en büyük panel üreticilerinden Samsung’un pazardaki rakibinden panel alacak olması halen garip karşılanıyor.

Mevcut durumlar ve bilgiler ışığında Samsung’dan 2021’de bir OLED TV gelmesi artık çok olası değil. İlk modellerin CES 2022 kapsamında yani 2022 Ocak ayında tanıtılması bekleniyor.

Bu durum yani CES 2022 çıkışı pazarlama açısından çok mantıklı görünüyor. Samsung’un LG’den 2 milyon ila 3 milyon arasında OLED panel alacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung OLED TV modelleri çok ses getirebilir

Daha önce de aktardığımız üzere Samsung’un TV sektöründe büyük bir saygınlığı ve pazarlama gücü bulunuyor. Firmanın bunun üzerinden satışa sunacağı OLED TV’ler çok ciddi ses getirebilir.

Samsung’un alanda başka panel teknolojileri de bulunuyor ancak birçok kişi halen OLED TV tercih etmek istiyor. OLED TV’ler biliyorsunuz gerçek siyahlar ve canlı renkler sunuyor. Ayrıca artık OLED TV’lerdeki “yanma” sorunu da neredeyse bitmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!