[ad_1]OnePlus OPPO

Dünyanın en büyük telefon firmalarından OnePlus ve OPPO, en son arge konusunda güçlerini birleştirmişti. Şimdi bir adım daha geldi.

Temelde BBK Electronic Corporation altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, geçtiğimiz yıl arge yani araştırma geliştirme konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu.

Resmi olarak yapılan açıklama ile netleştirilen bu detay, iki firma için de gayet güzel görünüyordu. Eldeki kaynakları maksimum oranda kullanmak için kurulan arge ortaklığı, özellikle OnePlus’ın geleceği için gerçekten oldukça önemli bulunmuştu.

OnePlus’ın resmi açıklamasına göre OPPO ile OnePlus arasındaki bağlar artık hiç olmadığı kadar güçlü hale gelecek. Daha önce kurulan entegrasyondan çok memnun kaldıklarını aktaran OnePlus CEO’su Pete Lau, bu yüzden ortaklığı genişletme kararı aldıklarını açıklıyor.

Bu ortaklık sayesinde OnePlus, daha fazla kaynağa ulaşacağını ve böylece telefonlarına daha hızlı ve daha stabil güncellemeler verebileceğini aktarıyor. Bu durum elbette son kullanıcı için gayet güzel görünüyor.

Aynı zamanda OnePlus’ın OPPO desteğiyle daha fazla ürün satışa sunma şansı da olacak. Firma yüksek ihtimalle ürün gamını gelecekte ciddi şekilde büyütecek. Aynı zamanda şirketin çatı şirket üstünden kardeş olduğu Realme gibi tablet ve dizüstü tanıtması da olası durumda.

OnePlus’ın şu an akıllı telefon yanında kablosuz kulaklık, akıllı televizyon ve akıllı saat gibi ürünleri de bulunuyor. Bunlardan şimdilik sadece telefon ve kulaklık Türkiye’de elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ve OnePlus Türkiye pazarı için önemli isimler

Daha önce de aktardığımız üzere OnePlus firma kısa süre önce resmi Türkiye sitesini açtı. Bu sitede şimdilik üç farklı telefon listeleniyor ancak site halen yapım aşamasında yer alıyor.

Firmanın Türkiye operasyonunun arkasında halen OPPO’nun olduğu düşünülüyor. OPPO’nun Türkiye fabrika açarak telefon ürettiğini de hatırlatalım. Firma Türkiye pazarına girdiğinden beri büyük önem veriyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de satılan akıllı saati

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!