[ad_1]OnePlus Nord CE 5G OPPO

Dünyanın en büyük telefon firmalarından OnePlus ve OPPO, artık bağımsız olacak olmalarına rağmen tek bir marka halinde hareket edecek.

Temelde BBK Electronic Corporation altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, geçtiğimiz yıl arge yani araştırma geliştirme konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu.

Kısa süre önce ise bu ortaklık bir adım ileriye taşındı. Daha önce kurulan entegrasyondan çok memnun kaldıklarını aktaran OnePlus CEO’su Pete Lau, bu yüzden ortaklığı genişletme kararı aldıklarını açıkladı.

Bu ortaklık sayesinde OnePlus, daha fazla kaynağa ulaşacağını ve böylece telefonlarına daha hızlı ve daha stabil güncellemeler verebileceğini açıkladı.

İşte bu konuda sızdırılan bir dokümana göre OnePlus artık net olarak OPPO çatısı altında bir alt marka olarak yoluna devam edecek.

OnePlus burada bağımsız olacak ancak yine de OPPO’nun altında bir firma olarak pazarda yer alacak. OnePlus CEO Pete Lau ise OnePlus ürünleri yanında OPPO’nun ürünlerine de katılım sağlayacak.

OnePlus’ın OPPO’nun altına yerleştirilmesi, elbette son kullanıcı için kötü bir durum yaratmayacak. Yukarıda da dediğimiz gibi yeni dönemde OnePlus firması daha güçlü hale gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ve OnePlus için yeni bir döne başlıyor

Biliyorsunuz OnePlus firma kısa süre önce resmi Türkiye sitesini açtı. Bu sitede şimdilik üç farklı telefon listeleniyor ancak site halen yapım aşamasında yer alıyor.

Firmanın Türkiye operasyonunun arkasında artık hemen hemen kesin olarak üst şirket OPPO’nun olduğu düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de satılan akıllı saati

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!