[ad_1]Razer yüz maskesi

Oyun pazarının dev isimlerinden Razer, CES 2021’i konsept ürünsüz bırakmamış ve burada bir RGB’li akıllı yüz maskesi tanıtmıştı.

İşte bu konsept olarak gösterilen yüz maskesi için Razer, ilerleyen dönemde satışa çıkarılacak demişti. Ancak firma bu konuda bir tarih vermemişti.

Bugün aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz yeni ürünlerini tanıtan firma, bazı kişiler tarafından merakla beklenen maskeyi 2021 bitmeden satışa sunacağını açıkladı. Maske tam olarak dördüncü çeyrek içerisinde elde edilebilir olacak.

Ancak ürünü isteyen herkes alamayacak. Çünkü yüz maskesi sınırlı sayıda satışa sunulacak. Şimdilik bu maskeden ne kadar üretileceği ya da fiyatının ne olacağı belli değil.

Ürünün çok satılmayacağı düşünülüyor çünkü ABD pazarında çok ciddi bir aşılama yürütülüyor. Bu yüzden çoğu kişi artık yüz maskesi kullanmıyor. Bu açıdan Razer’ın bu maske için biraz geç kaldığını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer imzalı yüz maskesi için detaylar şöyle

Hatırlamak adına dünyanın en akıllı maskesi olarak geçen bu ürün, Project Hazel olarak geçiyor. Tanıtım videosu aşağıda yer alan maske, yüksek filtreleme ile virüslere karşı ciddi koruma getiriyor.

Havadaki partiküllerin yüzde 95’ini tutabilen ürün, özel bir hazne ile geliyor. Bu hazne UV ışık ile maskeyi sterilize edebiliyor. Bünyesinde bir RGB ışık da yer alan yüz maskesi, ön kısmı şeffaf olduğundan ağız hareketlerini gizlemiyor.

Ürünün bünyesinde bir de mikrofon yer alıyor. Bunu kullanan maske yerleşik hoparlör üzerinden sesin dışa çok daha net çıkarılmasına yardımcı oluyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte tasarlanan Razer imzalı maske merak uyandırıyor.

İlgili Video

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!