[ad_1]iPhone 12 MagSafe

iPhone 12 ailesiyle beraber telefon tarafına giriş yapan MagSafe şarj sistemine rakip olarak Realme MagDart gündemde.

Resmi olarak kayıt altına alınan Realme MagDart, direkt olarak MagSafe gibi telefonların arkasına konulan mıknatıslar ile çalışan bir şarj sistemini karşımıza çıkarabilir.

Bu sistemin sadece Realme’ye özel olmayacağını da belirtelim. Bunu diyoruz çünkü Realme direkt olarak BBK Electronics çatısı altında yer alıyor.

Detaylarına burada yer verdiğimiz bu çatı şirketin altında OPPO ve yakın zaman önce direkt olarak OPPO alt markası olan OnePlus da yer alıyor. 2022’de ya da 2021 sonunda bu firmalardan da Apple MagSafe benzeri şarj cihazları gelebilir.

Bu konuda en büyük adımı direkt olarak OPPO atabilir. Çünkü OPPO’nun hızlı şarj sistemleri inanılmaz iyi durumda ve firma bu alana çok büyük arge yatırımı yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme en son bir Kodak ortaklığı ile gündeme gelmişti

Realme, telefonlarının kamerasının geliştirmek ve pazarlama için “HuaweiLeica” ve “OnePlusHasselblad” ortaklıklarına benzer bir iş birliğine hazırlanıyor.

Sağlam kaynaklar bunu net olarak açıklıyor ve bu firmanın Kodak olduğu iddia ediliyor. Bu halen yüzde 100 kesin değil ve firmanın süreçte Leica ile anlaşmış olma ihtimali de bulunuyor. Realme’nin ayrıca Sony ve Nokia ile çalışan Zeiss ile de bir ortaklık kurmuş olabileceği de düşünülüyor.

Burada telefon tarafına hiçbir şekilde adım atmayan Nikon ve Canon da seçilmiş olabilir. Bu çok olası değil ancak olursa gerçekten çok ses getirebilir. Realme bu iki isimden birisiyle telefon kameralarına çağ atlatabilir.

Eğer süreç gerçekten Kodak ile kalırsa, bunun pazarlama anlamında Realme’ye hiç ama hiç faydası olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!