[ad_1]‘de heyecan tüm hızıyla sürüyor. Turnuvanın favorileri arasında gösterilen 2’de 2 yaparak turnuvaya mükemmel bir başlangıç yaptı.


Belçika iki karşılaşmada rakip fileleri 5 kez havalandırırken kalesinde sadece 1 gol gördü.


İşte ‘nda savunma ve orta saha oyuncularının o performansları ve kaleci ‘in istatistikleri…


COURTOIS


2 maçta kalesinde sadece 1 gol gören Thibaut Courtois, maçında takımına hayat veren isimlerden biri oldu. Tecrübeli kaleci yaptığı 4 kurtarış işe Danimarkalılara geçit vermedi.


DENAYER


İlk maçta forma giymeyen bir dönem ‘da da oynayan , ikinci maçın kritik isimlerinden oldu. Yüzde 96’lık isabetli pas oranına sahip olan Denayer, 3 top çaldı ve 2 top engellemi başardı.


VERTONGHEN


Belçika’nın en başarılı isimlerinden biri de kuşkusuz … EURO 2020’de oynanan 2 karşılaşmada toplam 167 dakikada sahada kalan tecrübeli futbolcu Danimarka maçında yüzde 92 isabetli pasla oynadı. TEcrübeli futbolcu ikili mücadelelerin 5’inden galip geldi.


ALDERWEIRELD


Belçika’nın tam bir tecrübe abidesi… 32 yaşındaki futbolcu 2 karşılaşmada da 90 dakika sahada kaldı. Danimarka maçında yüzde 90’lık pas isabeti ile oynayan tecrübeli isim, 1 top engelledi 3 de top çaldı.


DENDONCKER


İlk maçında 90 dakika sahada kalan Dendoncker, Danimarka maçında ise 59 dakika sahada kaldı. 26 yaşındaki futbolcu 2 top çaldı.


TIELEMANS


Belçika’nın 2 maçında da 90 dakika sahada kalan , Danimarka maçının en etkili oyuncularından biriydi. 24 yaşındaki futbolcu, yüzde 85’lik pas yüzdesi yakaladı. 4 top çalan futbolcu 3 mücadeleyi de kazandı.
Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!