[ad_1]() A Grubu ikinci maçında ‘e 2-0 yenildi.


İkinci maçından da mağlubiyetle ayrılan ay-yıldızlıların şansı hala devam ediyor.


A Milli Futbol Takımı’mız son maçını kazanarak en iyi 4, 3.’nün arasına girmeye çalışacak.


İKİNCİLİK ŞANSIMIZ KALMADI


Galler, grupta aldığı 4 puanla liderliğe yükselirken 3 puanı bulunan ile 1 puanı bulunan ‘nin karşılaşmasında sonuç ne olursa olsun Millilerin ikincilik şansı bulunmuyor.


Son maçlar öncesinde İtalya’nın kazanması halinde 6 puana çıkacağı karşılaşmada, İsviçre kazanırsa puanını 4 puana yükselecek, beraberlik durumunda ise İtalya puanı 4 yapacak.


Grupta aldığı 2 yenilgi ve yediği 4 golle son sırada yer alan ‘nin tur için tek şansı en iyi 4 üçüncü takım arasına adını yazdırmak olacak.


Türkiye 0 puanla 4. sırada yer alırken, İsviçre’nin 1, İtalya’nın 6, Galler’in ise 4 puanı bulunuyor.


İTALYA 2. TURU GARANTİLEDİ


Grubun favorisi İtalya, A Grubu’ndaki ikinci maçında İsviçre ile karşı karşıya geldi. Roma Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan karşılaşma İtalya’nın 3-0 üstünlüğü ile tamamlandı. Gök Mavililer puanını 6’ya çıkararak gruptan çıkmayı garantiledi.


İŞTE PUAN DURUMU:EN İYİ 3.’LÜK HESABI NASIL YAPILIYOR?


En iyi üçüncü takım belirlenirken, 6 grupta yer alan üçüncü sıradaki ekiplerin verileri masaya yatırılacak. Bu ülke takımları arasında; En fazla puan toplayan En fazla averajı olan En fazla gol atan ekipler doğrudan son 16’ya kalacak. Yani, puan farkının olduğu durumlarda puan; averaj söz konusu olduğunda averaj; gol söz konusu olduğunda atılan gol belirleyici olacak.
Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!