[ad_1], ‘de ilk maçında ‘ya 3-0, ikinci müsabakasında ise ‘e 2-0 mağlup olarak gruptan çıkma şansını zora soktu. Buna rağmen ay-yıldızlı ekibin, gruptan çıkma ihtimali devam ediyor. Turnuvada en iyi grup üçüncüsü olan 4 takım daha bir üst tura yükselecek. , bu şansı yakalamak için öncelikle son maçta ‘yi yenmek zorunda… Türkiye son maçlar öncesi grubunda 0 puanla 4. sırada yer alırken, İsviçre’nin 1, İtalya’nın 6, Galler’in ise 4 puanı bulunuyor. Millilerin bir başka dezavantajı da -5 averaja sahip olması.

EN İYİ ÜÇÜNCÜLER NASIL BELİRLENİYOR?


En iyi üçüncü takım belirlenirken, 6 grupta yer alan üçüncü sıradaki ekiplerin verileri masaya yatırılacak. Bu ülke takımları arasında öncelikle en fazla puan toplayan, daha sonra en fazla averajı olan, en fazla gol atan ekipler doğrudan son 16’ya kalacak. Yani, puan farkının olduğu durumlarda puan; averaj söz konusu olduğunda averaj; gol söz konusu olduğunda atılan gol belirleyici olacak. Şu anki duruma göre şansımızın en yakın olduğu iki grup mevcut; D ve F Grubu…

GÖZLER B GRUBU’NDA


Takım’ın gruptan çıkma hesapları bakımından en önemli gruplardan biri de B Grubu. Danimarka gruptaki son maçında Rusya karşısında galip gelir ve Finlandiya’da güçlü Belçika’ya kaybederse üç takım da grubunu 3’er puanla bitirecek. Bu durumda Rusya’nın grubu -3 ya da daha kötü bir averajla tamamlama ihtimali var. Eğer Belçika’da Finlandiya karşısında 4 farklı galip gelirse, Danimarka da Rusya’ya en az 2 fark atarsa A Milli Takım’ın galibiyeti son 16’yı getirme ihtimalini arttıracak.

D VE F GRUBU’NDA DURUM NASIL?


D Grubu’nda ikinci maçlar sonrası ve 1 puanla 3 ve 4. sıraları paylaşıyor. Hırvatistan’ın karşısında, İskoçya’nın da karşısında puan kaybetmesi son maçlar öncesi umuduruzu az da olsa artırdı. F Grubu’nda da yine aynı şekilde ve ‘ın henüz puanı bulunmuyor. Almanya ikinci maçını ‘le, Macaristan ise ‘yla oynayacak. Bu iki ekibin de puan kaybetmesi durumunda son maçlar öncesi gruplardaki en iyi üçüncüler arasına girerek çıkma ihtimalimiz artacak.
Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!