[ad_1]Spotify imzalı Clubhouse rakibi Greenroom için çıkış başlıyor

Son dönemde patlama yapan uygulamalardan Clubhouse için bir rakip de Spotify tarafından geliyor. Greenroom ile tanışın;

Geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan Spotify, satın aldığı Betty Labs şirketi ve  Locker Room uygulaması ile sesli sohbet tarafında da mücadele vereceğini açıklamıştı.

İşte bu yeni dönem bugün başlıyor. Android ve iOS için çıkışına yapacak Greenroom uygulaması, aktarıldığı kadarıyla direkt olarak Locker Room üzerine kuruluyor.

Tasarımı değiştiren ve kendisine uyarlayan şirket, bu yeni uygulama ile sosyal medya olma konusunda da büyük bir adım atıyor.

Greenroom içerisinde kişiler birçok farklı konuda sesli olarak konuşmak adına bir araya gelebiliyor. Burada özel kanallar kurulabiliyor ve kullanımın genel olarak çok basit olduğu aktarılıyor.

Arayüzü koyu mod ile beraber modern şekilde tasarlanan Spotify tarafının Clubhouse  rakibi Greenroom, direkt olarak Spotify’da kullanılan hesaplar ile kullanılabiliyor. Ancak uygulamayı kullanmak adına hesap girişi zorunlu kılınmıyor.

Uygulamanın ilk olarak iOS ve Android tarafında kısıtlı bir çıkış yaptığını belirtelim. Daha sonra geniş çaplı çıkış bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify, Clubhouse için çalışan birçok firmadan birisi

Bu alanda Facebook, Instagram ve Twitter gibi devler de aktif olarak çalışma yapıyor. Sosyal medyanın geleceğinde sesli iletişim yer alıyor gibi görünüyor ve bu da ilginç görünüyor.

Ancak Android tarafına gelmesine rağmen Clubhouse eski popülerliğinden uzakta bulunuyor. Daveti sistemi sona erse dahi geçtiğimiz aylardaki patlama bir daha yakalanabilecek gibi durmuyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!