[ad_1]Xiaomi Mi Note 10 Lite MIUI 13

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, Android arayüzü MIUI 13 özelinde kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Xiaomi MIUI 13 arayüzü uzun zamandır geliştiriliyor. Yeni Android sürümü Android 12 temelinde gelmesi beklenen sürüm, geniş bir destek listesine sahip olacak.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre Xiaomi, yeni arayüzü son iki yılda çıkmış tüm telefonlarına verecek. Bu elbette kullanıcılar için güzel görünüyor. Ancak burada bir endişe yaratan durum bulunuyor.

Xiaomi’nin son iki yılda çıkmış inanılmaz yüksek sayıda akıllı telefonu bulunuyor. Bu kadar fazla cihaza stabil bir güncelleme kolay olmayacak gibi duruyor.

Firmanın yaşanan sorunlar nedeniyle 5-6 defa geri çekmek zorunda kaldığı güncellemeleri bulunuyor. Ancak Xiaomi’nin eskiden ders çıkararak MIUI 13 özelinde başarılı bir çıkış yapma ihtimali de bulunuyor.

Yüksek kapsama listesi nedeniyle MIUI 13’ün çok hızlı şekilde yaygınlaşması ise kesinlikle beklenmiyor. Bu arada yeni arayüz için henüz somut sızıntılar da yapılmıyor. Fakat yüksek ihtimalle yeni arayüz çok yakında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 en stabil sürümlerden birisi olabilir

Bunu diyoruz çünkü firma kısa süre önce önemli bir adım attı. Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre şirket içinde “MIUI Pioneer Group” kuruldu. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!