[ad_1]

2021 bitmeden karşımıza birçok katlanabilir telefon modeli çıkarılacak. İşte bunlar hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Önümüzdeki aylarda karşımıza Samsung, OPPO, Vivo, Honor, Google ve Xiaomi gibi isimlerin hazırladığı katlanabilir telefonlar çıkacak.

Ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynak Ross Young’a göre OPPO, Vivo, Honor, Google ve Xiaomi imzalı bu telefonların birçoğu BOE ve Visionox marka katlanabilir OLED ekranlar üzerine kurulacak.

Bu modellerin hepsi Galaxy Z Fold gibi içe doğru katlanan yapıda olacak. Yani narin ekranları telefonlar katlandığı zaman içeride kalacak. Telefonların hemen hepsinde bir ikinci dış ekran da olacak.

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ile Galaxy Z Flip 3 modellerinde ve Google’ın olası adıyla Pixel Fold isimli katlanabilir telefon modelinde ise Samsung Display imzalı ekranlar olacak.

Galaxy Z Fold 3 vePixel Fold diğerleri gibi içe doğru katlanan yapıda olacak. Galaxy Z Flip 3 ise yerini alacağı model gibi dikey katlanabilir yapıyı benimseyecek. Yeni katlanabilir telefonların en ufağı ve taşınabilir seçeneği ise Galaxy Z Flip 3 olacak.

Yine Ross Young’a göre bu yıl bir Motorola imzalı Razr katlanabilir gelmeyecek. Bu modelin 2022’ye kaldığı aktarılıyor.

Xiaomi Mi Mix Fold ile benzer yapıdaki yeni Xiaomi katlanabilir modelin ise yıl sonunda 5.000 mAh pille geleceği aktarılıyor. Bu telefona gücünü Snapdragon 888 verecek gibi görünüyor. Modelin ana kamerası ise 108 megapiksel olacak.

Apple da bir katlanabilir iPhone geliştiriyor. Ancak bu modelin 2023’ten önce çıkması kesinlikle beklenmiyor. Apple bu model için Samsung’dan test amaçlı ekran örnekleri alıyor.

Huawei’den ayrılan Honor’un Google servisleri ve uygulamalarına sahip ilk modeline Honor Magic Fold adını vermesi bekleniyor. Bu telefonun yeni dönemdeki en ucuzlar olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon pazarı bu yıl çok büyüyecek

Son dönemde en çok bilgi Samsung Galaxy Z Fold 3 ile Galaxy Z Flip 3 için karşımıza çıkıyor.

Hatırlarsınız en son modeller resmi olarak 22 Ağustos tarihinde tanıtılacak denilmişti. Ancak şu an bu konuda birçok farklı tarih dönüyor. Şimdilik sadece telefonların ağustos içerisinde resmen geleceği kesinleşmiş durumda.

Peki bu telefonlar kaça satılacak? Sağlam kaynaklara göre Galaxy Z Fold 3’ün başlangıç fiyatı 1.599 dolar seviyesinde olacak. Galaxy Z Flip 3 içinse başlangıç 959 dolar seviyesinde olacak gibi görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!