[ad_1]MacBook Air

Yeni MacBook Air modeliyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Güvenilir kaynaklardan Mark Gurman, Apple’ın tamamen yeni bir MacBook Air üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönerse yeni modelde mevcut modelden daha güçlü bir M işlemcisi yer alacak. İki adet USB-C bağlantı noktasına da destek vereceği belirtilen yeni MacBook Air’ın özellikle grafik performansında fark yaratması bekleniyor. Yeni modelde 9 veya 10 çekirdekli bir grafik biriminin kullanılacağı konuşuluyor. Piyasada satılan Air modelinden daha ince bir gövdeye sahip olmasını beklediğimiz yeni modelin bununla birlikte ince ekran çerçevelerine sahip olacağı ifade ediliyor.  Bir diğer kaynak Prosser, yeni modelin kısa bir süre önce satışa sunulan iMac’te olduğu gibi farklı renk seçenekleri sunacağı söyleniyor. Mini-LED ekran sayesinde yeni modelin çok daha iyi bir ekran deneyimi sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Air modelinde MagSafe desteği olacak mı?

MagSafe şarj desteğine de sahip olacağı belirtilen bilgisayarın bu yılın ilerleyen aylarında veya en geç önümüzdeki yılın başında tanıtılacağı konuşuluyor. Bilgisayar hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

Haberde kullanılan görsel MacRumors‘dan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!