[ad_1]PlayStation VR

Sony, PlayStation 5 için geliştirdiği PlayStation VR gözlüğüyle ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bloomberg‘in aktardığı yeni bir habere göre yeni PlayStation VR gözlüğü önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunulacak.

Önümüzdeki yılın tatil sezonunda oyun tutkunlarının beğenisine sunulacağı belirtilen gözlükte Samsung Display’in OLED ekranlarının kullanılacağı söyleniyor. 4.000 x 2.040 piksel çözünürlüğe sahip olacağı iddia edilen gözlükte göz izleme özelliğinin de olacağı belirtiliyor. Her göze 2.000 x 2.040 piksel çözünürlüğün geleceği söylenen yeni gözlükte çok daha iyi bir deneyim yaşanması bekleniyor. İlk PlayStation VR gözlüğünde her göze 960 x 1080 piksel çözünürlük sunulduğunu hatırlatalım. ”Foveated rendering” tekniğiyle sistemin sadece kullanıcıların baktıkları yeri işleyerek net hale getireceği, geri kalan kısımları ise bulanık hale getireceği ifade ediliyor. Böylelikle hem işlem yükü azalacağı hem de gerçekçiliğin artacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni PlayStation VR ile uyumlu oyun kumandası da dikkat çekiyor

Sony yeni PlayStation VR ile uyumlu oyun kumandasını geçtiğimiz mart ayında tanıtmıştı. DualSense gibi yüksek geri bildirim verebilen ve özelleştirilebilen tuşlara sahip olan kumanda parmakların konumunu belirleyebiliyor. Modeldeki Dokunsal Geribildirim ve Uyarlanabilir Tetikler ile yeni nesil VR deneyiminin üst boyuta çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!