[ad_1]yerli otomobil

Çalışmaları devam eden yerli otomobil için yeni bir gelişme yaşandı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş Almanya’da önemli isimlerle buluştu.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken açıklamaların da ardı arkası kesilmiyor. Son olarak TOGG’den herkesin dikkatini çekecek bir açıklama yapıldı. Markanın CEO’su Almanya’da gerçekleştirilen bir buluşma sayesinde teknoloji dünyasının önemli isimleri ile buluştu. Buluşmada TOGG’nin vizyonu katılımcılara anlatıldı. Yapılan yazılı açıklamada ise , “CODE_n / de: hub future.industries’in daveti üzerine Stuttgart’ta gerçekleşen iş kahvaltısında CEO’muz M. Gürcan Karakaş; Baden Württemberg eyalet temsilcileri, startuplar ve mobilite ekosisteminin temsilcilerine TOGG’u, mobilite ekosistemini, Usecase Mobility’yi anlattıaçıklamasını yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG nasıl bir performans sunacak?

200 beygir günden alacağı açıklanan model  saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşılacağı belirtiliyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor.

Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

8 yıl pil garantisi sunacak otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknolojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu

Fikirlerinizi Özgürce Yazabilirsiniz!